صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23

موضوع: ایجاد صفحه ایندکس برای تاپیک های حجیم

پیش فرض پاسخ : ایجاد صفحه ایندکس برای تاپیک های حجیم

در مورد اینکه آیا تاپیک های بخش آمریکا نقطه مناسبی برای شروع این کار هست یا نه قطعا احتیاج به نظر افراد متخصصی مثل شما داره و من نمی تونم نظری بدم. شاید حتی به قولی سنگ بزرگی باشه برای مراحل اولیه این طرح. جدای این صحبت های شما کاملا ملموسه، اما متاسفانه مشکلی که به وجود می آد همونطور که خودت هم اشاره کردی این هستش که نمیشه برای تک تک تاپیک ها به صورت FAQ عمل کرد، چون عملا باعث شلوغی بیشتر میشه. به طور مثال همون تاپیک شرح سفر به کشور های مختلف برای مصاحبه ویزا از اون سری تاپیک هایی هستن که شدیدا آمادگی این رو دارن که رشد سریع کنن (الان میشه توی موارد مشابه مثل آنکارا، دوبی و بقیه جاها این رو دید). از طرفی شرحی که دوستان در سفرشون می دن الزاما در چهار چوب FAQ قرار نخواهد گرفت، چون اصولا سوالی نیست که جواب بده. اما در عین حال شرح سفر های دوستان، می تونه خیلی کمک شایانی بکنه به بچه ها، حداقل خود من تجربه اش رو داشتم و با توصیه ای که بچه ها کرده بودن خیلی سفر راحتتری داشتم. اما این به این دلیل بود که کل تاپیک باکو 30 صفحه بیشتر نبود (اون موقع) و من تونستم با یه روز وقت گذشتن تقریبا مطالب مفیدش رو ببینم. اما تصور خوندن تک تک پست ها برای کشوری مثل ترکیه تقریبا غیر ممکن بود (حداقل برای من). به همین دلیل هستش که عرض می کنم گذشتن FAQ میتونه خیلی راه خوبی باشه برای یه سری تیپ های خاص تاپیک و در عین حال می تونه خیلی گزینه مناسبی نباشه برای یه سری دیگه از تیپ های تاپیک. برای همین به نظر من این که بخواهیم خودمون رو محدود کنیم به فقط یک راه حل شاید خیلی نتونه کمک خاصی کنه. و شاید استفاده همزمان از چند روش (تا جایی که باعث سردرگمی کاربرا نشه) بتونه مطلوب تر عمل کنه.

برای همین در مثالی که عرض کردم، میشه فرضا پست اول رو اینطوری ویرایش کرد

شرح گرفتن ویزای آذربایجان در تهران
    ======================

تجربه کاربر X در تاریخ Y
    تجربه کاربر X2 در تاریخ Y2
    تجربه کاربر X3 در تاریخ Y3
    و
    ...
    =================

تجربه سفر زمینی به باکو

تجربه کاربر X در تاریخ Y

===============

تجربه سفر هوایی به باکو

تجربه کاربر X در تاریخ Y
    و
    ....
    =================

تجربه تفریحی و استفاده از وسایل حمل و نقل
    تجربه کاربر X در تاریخ Y
    =================

و الی آخر...

همونطور که می بینین این تیپ ایندکس بندی ها کمک میکنه به کاربرا که خیلی سریع چکیده مطلبی که احتیاج دارن رو پیدا کنن، مخصوصا مخاطبین این نوع تاپیک ها که اغلب در فاصله کوتاهی از سفرشون به این منابع مراجعه می کنن. در حالی که به دلیل اینکه سرعت رشد این تاپیک ها واقعا زیاده جدا کردن این مطالب و قفل گذاری روی اونها در تاپیک های جداگونه در بلند مدت شاید یه مقدار سخت باشه برای مدیران. همینطور قابل لمس هستش که این تیپ تاپیک ها قابل دسته بندی در FAQ ها نیستن.

در نهایت ممنونم بابت به اشتراک گذاری نظرتون در اینجا

ApplyAbroad Editor

سلام بر همه دوستان. من می خوام یه راه حل ترکیبی رو اعلام کنم که البته شاید پیاده سازیش کار سختی باشه!
    ۱. استفاده از هشتگ (#): کاربران و ادمین ها و ... به هر مطلب یک یا چند هشتگ به همراه دسته بندی اون اضافه می کنن (مثلا #visa_canada_online)
    ۲. وزن دادن به پست ها: با همین مکانیزم امتیاز دهی موجود به پست ها امتیاز و وزن داده می شود.
    ۳. تغییر مکانیزم سرچ بدین صورت: افراد بر اساس هشتگ سرچ می کنند و پست ها به ترتیب امتیاز (وزن پست و نه امتیاز کاربر) نمایش داده می شوند.
    ۴. می توان در پست اول هر موضوع را هشتگ های دارای بیشترین امتیاز را نمایش داد.

فلوریون عزیز حرف شما اتفاقا خیلی خوبه ... اما مشکل اینجاس که تغییر در ساختار سایت یه مقدار مشکل ساز ممکنه بشه. اما ایندکس سازی ..فقط لینک دادن به پست های مفیده در پست اول
    همین!
    عین اول همه کتاب ها که شامل یه فهرست یا همون ایندکس هستند. خوبی این طرح اینه که خیلی ساده اس پیاده سازیش (حداقل در مرحله اول)؛ اما به نظر من می تونه خیلی کمک کنه, دقیقا همونطور که
    نبود یا بودن فهرست می تونه یه کتاب رو مفید یا خسته کننده کنه

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)