صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: ایجاد صفحه ایندکس برای تاپیک های حجیم

پیش فرض پاسخ : ایجاد صفحه ایندکس برای تاپیک های حجیم

ببینید دوستان، به نظر من این کار چون یه تغییر نسبتا مهمه، باید قدم به قدم شکل بگیره. در مرحله اول همین که یه ایندکس تشکیل بشه کافیه (هرچقدر هم ساده تر بهتر) فقط این کار انجام شه که یه جورایی فرهنگ سازی لینک دهی مرجع به وجود بیاد، اتفاقی که باعث بشه هزینه زمانی و مالی جستجوی اطلاعات بسیار کم بشه.
    اما خوب قطعا در ادامه همونطور که دوستان گفتن رشد پیدا می کنه. به طور مثال، اگه صرفا طبقه بندی باشه خوب قطعا خیلی راحت اجازه میده که دسترسی به سوالات و یا جواب ها فراهم باشه. برای فیدبک (یا بازخور) هم با یه اندک تغییر کد نویسی میشه تعداد امتیاز های مثبت (یک پست رو) نوشت جلوی هر لینک.و قطعا تعداد مثبت جلوی هر پست نشون دهنده نسبت خوبیه از اینکه مطلب مفیده یا نه. مثلا فرض کنید، به عنوان مثال در رابطه با ویزای F1 دانشچویی، در کشور ترکیه:

(این فقط یه مثاله که قطعا می تونه به کمک دوستان یا همفکری بیشتر ارتقا پیدا کنه:
    در این مثلا یه چیزی شبیه متن زیر در اولین پست یک تاپیک حجیم قرار میگیره:

================
    اطلاعات عمومی
    -----------------------------
    مراحل اخذ وقت سفارت :
    (لینک)
    امتیاز های مثبت 76+
    ---------------------------
    مدارک لازم برای ویزای F1 در شهر آنکارا
    (لینک)
    امتیاز ها 56
    (ادیت اخیر توسط یکی از ادمین ها) توضیح : طبق گفته های بچه هایی که اخیرا رفته اند موارد زیر نیز اضافه شده است
    لینک یک پست تکمیلی دیگر
    لینک یک پست تکمیلی دیگر
    -------------------------------------
    انواع تجربه با آفیسر های آنکارا،
    لینک اول
    لینک دوم
    لینک سوم
    =====================
    بخش مشکلات عام:
    تجربه سربازی سپاه کاربر X و کلیرنس در آنکارا 2009 به همراه لینک
    تجربه سربازی سپاه کاربر Y و کلیرنس در آنکارا 2009 به همراه لینک
    ...
    و مشکلات عمومی دیگر که لایک یا امتیاز مثبت بالایی گرفتن
    ========================
    صفحات مرتبط به این بحث:
    خاطرات سفر برای اخذ ویزا به آنکارا (به همراه لینک)
    10 سوال تکراری سفارت (به همراه لینک)
    چه مطالبی باعث میشود که احتمال ریجکت شدن بالا برود؟ (به همراه لینک)
    سیسنم جدید الکترونیکی وقت دهی آنلاین (به همراه لینک)
    فرم I20 (به همراه لینک)
    فرم DS160 (به همراه لینک)
    و غیره...

درسته که این فرمت باید خیلی روش کار بشه تا به حالت بهینه برسه، و شاید الان اگه بخواد این طرح راه بیوفته اصلا بهتره که خیلی ساده تر این بشه. اما با یه نگاه ساده میشه متوجه شد
    که تاپیک حجیمی که شاید روز ها زمان بخواد میشه توی چند ساعت بیشتر مطالب مفیدش رو متوجه شد
    (یه جورایی شبیه مو رو از ماست کشیدن بیرونه!). در ضمن در کنار این موضوع میشه یه گزینه ای قرار داد که پست ها به ترتیب امتیاز مثبتی که
    گرفتن سورت بشن که اینطوری هم خیلی از دوستان بتونن مطالب مفید رو در یک SNAPSHOT ببینن به قولی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

اگر بسياري از موارد كه مسجل شده به بخش ويكي اضافه شه خيلي از حجم تكرار سوالات كم ميشه؛ بالاخره خيلي چيزا مثل پروسه اپلاي / ويزا / آزاد كردن مدرك و ... روتينه و بسياري از سوالات وابسته بهش هم كه تكراري شده رو ميشه به ويكي اضافه كرده حداقل مثل FAQ
    تو پست اول بخش هم به اون FAQ ها ارجاع بشه

مدیران عزیز تصمیمی گرفته نشد در این خصوص؟

ApplyAbroad Champion

با سلام و ممنون از پیگیری شما

این موضوع توسط مدیران بررسی شد که به اختصار اشاره می شود:

مساله 1- اینکه پست اول تاپیک به پست های مهم اختصاص داده بشه، چطوری نظر کاربران را به پست اول جلب کنیم؟ خیلی وقت ها کاربران حتی چند تا پست بالاتر از پست خودشون را مطالعه نمی کنند و سوال تکراری می پرسند، حتی خیلی وقت ها FAQ یک موضوع مطالعه نمی شود!

راه حل های مساله 1:

• برای هر موضوعی یک FAQ ایجادشود. همه FAQ ها مهم شوند. از طرفی در یک انجمن بزرگ مثلا کانادا ممکن است تعداد FAQ ها خیلی زیاد شود، و از طرفی تعداد زیاد موضوع مهم در یک انجمن جالب نیست.

• یک تاپیک ایجاد بشه به اسم "چکیده و مطالب مهم انجمن " بعد ارسال های مفید در پست های جدا لینک داده بشن. مثلا پست اول "کدام ژورنال ISI هست؟" لینک به پست مهم ؛ پست دوم "راهنمای نوشتن مقاله" لینک به پست مهم و الی آخر

• در هر انجمن یک زیر گروه باشه به اسم سوالات متداول بعد مفیدترین پست ها از نظر کاربران با عنوان مناسب کپی بشن و تحت عنوان یک تاپیک در این انجمن باشن.

مساله 2- پست ها ی مهم را چطوری شناسایی کنیم؟

راه حل مساله 2: یک موضوع ایجاد شود به اسم "نظر سنجی: مهم ترین و مفیدترین ارسال ها" و بعد اگر مثلا حداقل 3 یا 5 کاربر دیگر و مدیر تایید کنند که پست مفید است به سوالات متداول اضافه می شود!

راه حل آخر: تکمیل ویکی، جدا کردن سوالات مهم و لینک به بهترین پاسخ در سایت!

من الان دارم روی موضوع رتبه دانشگاه های جهان کار می کنم، منتها به علت کمبود وقت، کند پیش میرم و شرمنده ام! حقیقت این است که مدیران عزیز دیگر هم خیلی بیشتر از وظایف خودشون دارن در سایت وقت میذارن و کمک می کنند، و برای عملی شدن این پیشنهاد نیاز به همکاری همه کاربران است، مدیران از کمک کاربران در تمام انجمن ها استقبال می کنند.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

سلام و متشکرم از پاسخ گوییتون، دو تا مساله مهمی هستن مساله هایی که طرح شد، برای همین منم نظرم رو این زیر می نویسم که امیدوارم این هم بررسی بشه

فقط قبلش لازم می دونم که بگم چرا این ایده رو مطرح کردم، دلیلش هم زیاد شدن حجم بی محتوای تاپیک های در حال رشده که باعث شده خیلی از پست ها سوالات تکراری و بعضا جواب های کاملا تکراری بشه. اغلب تاپیک های مهم در سال 2008 و 2009 زده شدن و این به این معنا هستش که خیلی از تاپیک ها در سال های آینده غیر قابل کنترل خواهند شد و به همین ترتیب رشد فزاینده ای خواهند داشت یعنی اگه از الان بهش درست نپردازیم در سال های بعد تاپیک های حجیمی و یزور های بیشتری داریم که به دلیل مهندسی نشدن اون تاپیک ها رشد فزاینده بیشتری خواهند داشت ...

پس به طور خلاصه با سه تا مساله مواجه ایم

1- چطوری پست های مهم رو آدرس بدیم که بهتر دیده بشن؟
    2- چطوری پست های مهم رو پیدا کنیم؟
    3- چطوری هزینه این کار رو کم کنیم؟

در ادامه سعی می کنم مساله ها و راه حل ها رو با توجه به صحبت شما بگم:

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از پیگیری شما

این موضوع توسط مدیران بررسی شد که به اختصار اشاره می شود:

مساله 1- اینکه پست اول تاپیک به پست های مهم اختصاص داده بشه، چطوری نظر کاربران را به پست اول جلب کنیم؟ خیلی وقت ها کاربران حتی چند تا پست بالاتر از پست خودشون را مطالعه نمی کنند و سوال تکراری می پرسند، حتی خیلی وقت ها FAQ یک موضوع مطالعه نمی شود!

راه حل های مساله 1:
    برای هر موضوعی یک FAQ ایجادشود. همه FAQ ها مهم شوند. از طرفی در یک انجمن بزرگ مثلا کانادا ممکن است تعداد FAQ ها خیلی زیاد شود، و از طرفی تعداد زیاد موضوع مهم در یک انجمن جالب نیست.
    کاملا حق باشماست، خیلی راه حل مناسبی نیست مضاف بر اینکه کاملا مخالف هدف اولیه است (یعنی ساده تر شدن و بهینه تر شدن تاپیک ها)، و فقط باعث میشه که انجمن شلوغ تر بشه

یک تاپیک ایجاد بشه به اسم "چکیده و مطالب مهم انجمن " بعد ارسال های مفید در پست های جدا لینک داده بشن. مثلا پست اول "کدام ژورنال ISI هست؟" لینک به پست مهم ؛ پست دوم "راهنمای نوشتن مقاله" لینک به پست مهم و الی آخر
    این ایده به نظر من ایده خوبیه اما بهترین ایده نیست، دلیلش هم فاصله بین جاییکه یوزر ها سوال می پرسن با جاییه که جواب ها هست، تقریبا میشه گفت بیشتر یوزر ها اونقدر در سایت نمی چرخن که بتونن این طور تاپیک ها رو پیدا کنن اما به راحتی تاپیک های معروف رو پیدا می کنن. بنا بر این همچنان یوزر ها و مخصوصا آماتور ها توی همون تاپیک سوال خودشون رو می پرسن و باز هم شلوغی و انسجام گسیختگی در تاپیک دیده میشه

در هر انجمن یک زیر گروه باشه به اسم سوالات متداول بعد مفیدترین پست ها از نظر کاربران با عنوان مناسب کپی بشن و تحت عنوان یک تاپیک در این انجمن باشن.
    مشکلات این ایده هم مثل ایده قبله به نظرم

اما نظر من در مورد مساله اول:
    در رابطه با مساله اول، به نظر من همچنان اولین پست هر تایپک بهترین جاست و ایرادی که گفتی به نظرم درسته اما اونقدر مشکل ساز نیست که کل مساله رو زیر سوال ببره به این دلیله که این مشکل تنها حالت مقطعی داره.
    یعنی اینه که الان و به صورت مقطعی ممکنه تعداد زیادی از کاربران پست اول رو نخونن، اما اگر این کار روی تاپیک های مختلف (یا حداقل خیلی شلوغ انجام بشه) باعث میشه که کم کم کاربران این موضوع رو یاد بگیرن و تنها با یک بار متوجه شدن این موضوع خودشون اولین کاری که می کنن در مواجه با دیگر تاپیک های شلوغ این باشه که پست اول رو مطالعه می کنن به عبارت دیگه فرهنگ سازی خواهد شد، و این خطای موجود کاربران خیلی کمتر میشه. دسته دیگری هستند البته که بدون توجه می آن و پست می ذارن که این دسته کاربر ها اغلب کاربر های آماتورن و زیاد نیستن، که خیلی ساده راهنمایی میشن به پست اول (الان دقت کنن چقدر این جمله در تاپیک های مختلف گفته میشه "ای کاش چند تا پست/صفحه بالاتر رو می خوندید اونجا توضیح داده شده بود!"، حالا این رو مقایسه کنین با ای کاش پست اول صفحه اول رو می خوندید اونجا توضیح کامل داده شده بود. به نظر من حالت دوم باعث میشه که هم یوزر آماتور سزیعتر پیدا کنه جوابشو و هم اینکه همیشه و همه جا در تاپیک های شلوغ، پست اول تاپیک هست که بتونه راهنمایی کنه بچه ها رو

در ضمن محض احتیاط میشه کاری کرد که در تمامی صفحات، پست اول اون صفحه پست اول تاپیک باشه. یعنی اگه فرضا کسی صفحه 103 رفت، اولین پست صفحه 103، اولین پست تاپیکه و زیر اون پست های بعدی مربوط به صفحه 103 هستش... این کار تخصص چندانی در برنامه نویسی نمی خواد چون خیلی دیگه از فورم های فارسی زبان حتی این رو پیاده کردن. گرچه به نظر من به همون هم احتیاجی نیست چون یوزر ها کم کم این موضوع رو یاد می گیرن و این باعث جلو گیری از درهم و برهم بودن تاپیک ها میشه
    مساله 2- پست ها ی مهم را چطوری شناسایی کنیم؟

راه حل مساله 2: یک موضوع ایجاد شود به اسم "نظر سنجی: مهم ترین و مفیدترین ارسال ها" و بعد اگر مثلا حداقل 3 یا 5 کاربر دیگر و مدیر تایید کنند که پست مفید است به سوالات متداول اضافه می شود!

راه حل آخر: تکمیل ویکی، جدا کردن سوالات مهم و لینک به بهترین پاسخ در سایت!

به نظر من یه مقدار این دو راه حلی که مطرح کردید باعث زیادتر شدن کار میشه، یه جواریی شبیه این میشه که دچار بوروکراسی بیهوده بشیم، جدای از این مطلب برای پیدا کردن پست مهم حتما احتیاج به اجماع زیادی از کاربرا نداره، در حقیقت پست های خوب معلومن و فقط کافیه که توی انبوهی از پست های زیاد و کم اهمیت شناخته بشن ... همین ! .. برای همین هم عرض کردم که دکمه ریپورت برای اینکار خیلی مناسبه و البته مهم تر اینکه پست مفید و کامل قابل پیدا شدنه... یعنی با یه نگاه میشه فهمید که آیا پست مهمی رو داریم میبینیم یا پست ناقصی رو .. حداقل در مقطع اول بهتره که با پست های بلند شروع کرد و اون ها رو رفرنس قرار داد. یعنی اگر کاربران ریپورت کردن یه پست رو به عنوان پست مهم، مدیر این تصمیم رو بگیره که اگه مهم هستش صرفا یه لینک با موضوعی که داره اون پست بذاره. قاعدتا اگر اون پست اشتباه بود، باز با ریپورت دوباره مواجه میشه و حذف میشه. بنا بر این هم سیستم خودش رو صحیح می کنه و هم اینکه خیلی کار رو سخت نمی کنیم برای پیدا کردن پست های مهم.

من الان دارم روی موضوع رتبه دانشگاه های جهان کار می کنم، منتها به علت کمبود وقت، کند پیش میرم و شرمنده ام! حقیقت این است که مدیران عزیز دیگر هم خیلی بیشتر از وظایف خودشون دارن در سایت وقت میذارن و کمک می کنند، و برای عملی شدن این پیشنهاد نیاز به همکاری همه کاربران است، مدیران از کمک کاربران در تمام انجمن ها استقبال می کنند.

ممنون
    اول از همه بسیار ممنونم که داری زحمت می کشی، اما دقیقا مشکل همینجاست! یعنی این کار به طور انفرادی غیر قابل انجامه! مشکل به نظر من اینجاس که به دلیل عمیق شدن زیادی توی روال انجام این کار باعث شدیم که این روند خیلی هزینه بر باشه. در صورتی که صرفا لینک دادن به موضوع های مهم می تونه خیلی از مشکلات بچه ها رو حل کنه. الان به طور مثال، شما و خیلی از مدیران دیگه قطعا خیلی از لحاظ زمانی تحت فشار هستید و اینکه تازه بخوایید همچین مقوله بزرگی رو برای تک تک تاپیک ها انجام بدین، نمی گم نشدنی هستش ... اما خیلی سخته ! ... و اتفاقی که می افته اینه که چون سرعت رشد تاپیک ها سریعتر هستش از زمانی که شما می تونین به این موضوع بدید... در نهایت به این منجر میشه که کلا این طرح ادامه پیدا نکنه ...
    برای همین می تونین از کمک کاربرای معمولی سایت(غیر مدیر) استفاده کنین و از همه کار بر ها بخواهید که بهتون توی این امر کمک کنن، (یعنی شناسایی پست های مهم)، چون فرضا درسته که الان شما دارید رو ی موضوع رتبه دانشگاه ها کار می کنین اما خیلی از کاربر ها اینو نمی دونن و بنا بر این شما مجبوری کل کار رو تنهایی کنی ! در صورتی که به راحتی می تونی اینو از کاربرا بخواهی و اون ها هم صرفا و صرفا به یه ریپورت ساده بهت توی این کار کمک کنن...

صحبت آخر و جمع بندی:
    اینه که با پیچیده تر کردن این موضوع صرفا هزینه انجام این کار میره بالا و باعث شکست این طرح میشه، در صورتی که به نظر من همون پست اول و همون ریپورت کردن اعضای عادی و انجام تغییرات توسط مدیران می تونه مثلا 80 درصد راهی رو که می خواهیم رو ببره با سرعت خیلی بالاتر... یعنی در عرض چند هفته می شه تعداد زیادی از این تاپیک های غول آسا رو به زانو در اورد!.

نکته آخر هم اینکه بعضی از تاپیک ها هستن (مثل تاپیک بلیط های هواپیما) که قابلیت این رو ندارن که فشرده بشن در یک ایندکس ! و باید برای اون ها راه حل دیگری پیدا کرد!.

با سپاس

ApplyAbroad Champion

با سلام و با تشکر فراوان از وقتی که میگذارید، خود شما و سایر دوستان اگر این امکان و فرصت را دارید که در انجمن و تاپیکی همکاری داشته باشید، لطفا به مدیران آن انجمن اطلاع دهید. ممنون.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

با سلام و با تشکر فراوان از وقتی که میگذارید، خود شما و سایر دوستان اگر این امکان و فرصت را دارید که در انجمن و تاپیکی همکاری داشته باشید، لطفا به مدیران آن انجمن اطلاع دهید. ممنون.
    متشکرم این وظیفه اس و من حتما این کار رو خواهم کرد. فقط یه پیشنهاد دیگه هم داشتم. بهتره با مدیرای دیگه در مورد اینکه این روال رو توضیح بدین یه صحبتی داشته باشید. مثلا چیزی شبیه به پیام سند تو آل، یا یه تاپیک و مطرح کردن این موضوع. البته باز هم فکر می کنم این کار روی چند تا تاپیک انجام شه، باعث میشه که بقیه بچه ها هم کمک کنن. حتی شاید بشه یه عنوان خاص به کسانی که این کار رو می کنن داد. به هرحال منظورم اینه که اگه اطلاع رسانی نشه و این درخواست از کاربران نشه، قاعدتا اون ها هم ممکنه ندونن که اصولا می تونن کمکی کنن.
    به طور مثال الان من چند تا تاپیک ای که میشناسم رو سعی می کنم به مدیران گزارش کنم تحت این قالب (مثال):

معرفی این پست به عنوان پست مفید برای تاپیک مدارک سفارت
    عنوان پیشنهادی برای ایندکس :"داشتن چند فرم I-20، و انتخاب یکی برای سفارت"
    شماره پست »" 432 "
    دلیل اهمیت این پست "توضیح با استناد به مکاتبات با سفارت برای ارائه I-20 جدید"

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    به طور مثال الان من چند تا تاپیک ای که میشناسم رو سعی می کنم به مدیران گزارش کنم تحت این قالب (مثال):

معرفی این پست به عنوان پست مفید برای تاپیک مدارک سفارت
    عنوان پیشنهادی برای ایندکس :"داشتن چند فرم I-20، و انتخاب یکی برای سفارت"
    شماره پست »" 432 "
    دلیل اهمیت این پست "توضیح با استناد به مکاتبات با سفارت برای ارائه I-20 جدید"
    دوست گرامی

اول اینکه از توضیحات بسیار مفصل و وقتی که برای نوشتن و جمع آوری آنها کرده اید خیلی سپاسگزارم. اینطور که از نوشته های شما و مثال هایی که در اینجا زده اید متوجه شدم، انجمن موردنظر شما برای اعمال این موارد انجمن آمریکا هست. این پیشنهاد شما در بخش آمریکا-کانادا و اقیانوسیه که انجمن آمریکا جزو آن است در دست بررسی هست ولی هنوز نهایی نشده و مدیران انجمن موردنظر در مورد آن به توافق نهایی نرسیده اند. دلیل آن هم تعداد بالای تاپیک های انجمن آمریکا هست که هرگونه تغییر بنادین مثل این مورد نیازمند هماهنگی و بررسی های زیادی است.

در مورد انجمن های دیگر که در بخش های دیگری به غیر از آمریکا و کانادا قرار دارند با توجه به شرایط خاص آن انجمن ها ممکن است مدیران آنها تصمیمات دیگری گرفته باشند که در صورتی که مثال های کاربری مربوط به آن انجمن ها باشد، مدیران انجمن های موردنظر در مورد آنها پاسخگو خواهند بود.

من و دیگر مدیران انجمن آمریکا گزارش هایی را که برای تاپیک موردنظر فرستاده بودید نگاه کردیم و همانطور که گفتم در بخش موردنظر در حال تصمیم گیری نهایی در مورد آنها هستیم. بنابراین لطفا اجازه بدهید ابتدا در مورد اینکه کلیت موضوع در انجمن موردنظر شما به چه شکلی باشد (FAQ، تاپیک موازی، اندکس گذاری، بهبود ویکی و غیره) تصمیم نهایی گرفته شود بعد می شود انرژی را روی آن روش در نظر گرفته شده متمرکز نمود.

پیشنهاد خود من جداسازی پست های مهم (مثل همان مواردی که شما گزارش کرده بودید) و قرار دادن آنها در یک تاپیک قفل شده جداگانه می باشد که منتهی در مورد تاپیک های بسیار محدود و مهم انجام می شود و امکان آنکه برای همه تاپیک ها این کار انجام شود به دلیل زیاد شدن بیش از حد تعداد تاپیک ها و همین طور زمان زیادی که برای جداسازی و انتقال این پست ها نیازمند است، فراهم نیست.

باز هم از وقتی که برای ارائه این پیشنهادات در مورد انجمن موردنظر گذاشتید سپاسگزارم و تلاش می شود در اولین فرصت، در جریان تصمیم گرفته شده در مورد انجمن آمریکا قرار بگیرید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    دوست گرامی

...
    موفق باشید
    متشکرم از پیگیری شما و امیدوارم با همفکری همه تصمیم مناسبی گرفته بشه و بهترین راه حل شناخته شه. تنها نکته ای که هست اینه که بنده به این دلیل انجمن آمریکا رو انتخاب کردم که تا حدی با بعضی از مسائلش آشنایی داشتم و می تونستم توی اون بخش کمک بیشتری کنم. و از اونجایی که اینم مثل هر طرح دیگه ای احتیاج داره که از یه نقطه شروع کنه و به عنوان تست مطرح بشه، بنده هم اون قسمت رو برای تست این طرح انتخاب کردم، که صد البته بعد از بررسی شما و دیگر دوستان می شه به نحوه عملی شدن این طرح اندیشید.

همینطور در مورد نحوه انجام، در پست بالاتر در جواب دوست عزیزمون Studentz هم مطالبی رو گفتم، که شاید بد نباشه تنها یک مرتبه دیگه اون رو به صورت خیلی خلاصه مطرح کنم. به نظر من جدا سازی مطالب مهم و تاپیک های حجیم، قطعا کمک بزرگی خواهد بود برای انتقال دانش یه تاپیک در زمان کوتاه اما شاید به اون نحو نتونه کمک کنه به جلوگیری از پست های سوالی و تکراری در تاپیک مرجع. نمونه ای که الان توی ذهنم هستش مدارک لازم برای سفارته که بسیار خوب توضیح داده شده در یه تاپیک جدا، اما همچنان شاهد رشد تاپیک مدارک به صورت غیر بهینه هستیم.

در ضمن در صورتی که ایجاد ایندکس به عنوان راه حل مطرح شد، میشه برای تشخیص تاپیک های ایندکس شده، کلمه ای مثل (دارای ایندکس) به اول عنوان تاپیک اضافه بشه، که در طول انجام این تغییرات هم کاربران در جریان قرار بگیرن هم راحت تر بتونن این تیپ تاپیک ها رو تشخیص بدن.

در نهایت متشکرم از دلسوزی شما و بقیه دوستان،
    با احترام

Banned

در مورد اینکه از یک جایی می بایست کار به عنوان تست مطرح شود درست هست منتهی در طرح هایی این تیپی معمولا نمونه کوچکتر به عنوان Pilot در نظر گرفته می شود. برای نمونه وقتی می خواهند دارویی را تست کنند ابتدا از موجودات کوچکتر شروع می کنند و از ابتدا داروی موردنظر را روی انسان آزمایش نمی کنند. یا برای نمونه در مورد طرح های مهندسی هم ابتدا تست ها را روی ماکت یا مدل فیزیکی انجام می دهند و از ابتدا تست ها را روی نمونه اصلی یا Prototype انجام نمی دهند. از این نقطه نظر شاید انتخاب انجمن آمریکا به عنوان تست زیاد مناسب نباشد و بهتر باشد ابتدا روی انجمن های کوچکتری این کار انجام شود و اگر نتیجه مثبت بود از آن الگوبرداری شود.

تاپیک "مدارک ویزای آمریکا" را که اشاره کردید اتفاقن به همین شکل بود یعنی یکی از کاربران ابتدا اینها را در تاپیک اصلی گذاشته بودند که پست موردنظر جدا شد و به تاپیک حدیدی تبدیل شد که حالت FAQ به خودش بگیرد. نمونه هایی دیگری از این نوع تاپیک ها که در یکی 2 ماه اخیر ایجاد شدند یکی توضیحات گام به گام فرستادن I20 به ایران از آمریکا و دیگری تاپیک Apply A to Z - Undergraduate بود که دوستان خودتان زحمت تهیه آنها را کشیدند.

به هر حال با وجود چنین تاپیک هایی در کنار تاپیک اصلی باز هم درصدی از سوال ها به دلیل هایی مثل ندیدن تاپیک موردنظر یا جستجو برای اطلاعات به روزتر یا وسواس بیش از حد برخی از کاربران وجود خواهد داشت. ولی این به معنی نیست که تاپیک موردنظر تاثیری روی کاهش سوال ها نداشته است. برای نمونه چندی پیش دیدم در یکی از تاپیک های مهاحرتی انجمن کانادا سوال های تکراری زیادی در تاپیک تجربیات مصاحبه کبک مطرخ می شود که دلیل آن هم عدم امکان مطالعه صفحات گذشته تاپیک مورنظر بود. به همین دلیل تاپیکی به موازات آن به نام شرح مصاحبه های کبک ایجاد شد که فقط خود شرح مصاحبه ها در آن قرار می گیرند و این تاپیک هم به صورت قفل شده هست. به جرات می توانم بگویم در عمل تعداد سوال های تکراری در تاپیک اصلی (اصول مصاحبه کبک) به یک دهم (10 درصد) کاهش پیدا کرد. البته همانطور که گفتم این نوع تاپیک های موازی را در موارد محدودی که دارای اولویت باشند می شود انجام داد و نمی توان برای همه تاپیک ها این کار را انجام داد.

در مواردی هم می شود مراحل انجام یک کار را در پست اول تاپیک موردنظر توضیح داد که برای نمونه در تاپیک پرداخت هزینه ها به این شکل عمل شد و خیلی از سوال های تکراری که در تاپیک های دیگر در این زمینه پرسیده می شد کاهش پیدا کرد.

در مورد انجمن آمریکا روال پذیرفته شده ای که از گذشته وجود داشته بیشتر روی همان FAQ ها هست. یعنی اگر دوستان علاقه مند هستند کمک موثری در این زمینه نموده باشند می توانند خلاصه مراحل یک پدیده ای را (از پر کردن فرم DS160 گرفته تا هر چیز دیگری که کاربران با مواجه هستند) را تهیه نمایند و سپس آنها در یک تاپیک FAQ قرار بگیرند. در صورتی که در مورد انجمن آمریکا به این شکلی که گفتم می توانستید کمکی بنمایید با پیغام خصوصی اطلاع دهید.

در مورد دیگر انجمن ها هم می بایست دید مدیران آن انجمن ها در نهایت به چه شکلی عمل خواهند کرد و ممکن است بتوان از آنها در انجمن هایی مثل آمریکا و کانادا هم الگو گرفت.

موفق باشید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)