نقل قول نوشته اصلی توسط ZHALEH نمایش پست ها
من 2014 بدون فاند اومدم امریکا.استاد اولم چینی بود یه هفته مونده ترم شروع بشه بهم گفت من دانشجو نمیخوام بگیرم. گفتم اسمت به عنوان استادم در نامه پذیرشم اومده گفتش نمیخوام همینی که هست!! دانشکده یه هفته بعدش بهم یه استاد موقت چینی دیگه معرفی کرد استاد چینی دومی یه ترم ربع فاند داد بهم! کلی ازم کار کشید بعدش اول تابستون گفت واسه ترم پاییز بهت TA میدم یه هفته مونده بود ترم پاییز شروع بشه دیدم شهریه م هنوز ویو نشده! رفتم گفتم مگه نگفتی بهم TA میدی؟ گفت دادم به یه دانشجوی چینیم!! گفتم خودت بهم قول دادی گفت مدرکت کو که من بهت قول دادم!!! گفتم چیکار کنم حالا، گفت برگرد برو کشورت اونجا دنبال فرصت های جدید باش!! مجبور شدم شهریه م رو قسط بندی کنم هنوزم دارم قسطاش رو میدم!! یه استاد آمریکایی پیدا کردم، تازه فهمیدم استاد یعنی چی. فاندم رو زیاد کرد بتونم بدهیمو زودتر بدم. به نظرم انسان نیست فرشته ست.
استاد آسیای شرقی (چینی، کره ای ...) دیدین، فرار کنید. چند وقت پیش استاد کره ای یکی از دوستام ولش کرد رفت کره!! من نمیگم همشون بد هستن ولی واقعا روشون نمیشه حسابی باز کرد. این تجربه من بود خواستم بگم برای دوستانی که جدید میان حواسشون باشه استادشون کی هست و میشه رو حرفش حساب کرد یا نه. اینو میتونید از دانشجویانی که باهاشون کار کردن بپرسین. من کلا یک صدم داستان رو براتون نوشتم ولی بعید میدونم بلایی که سر من اینجا اومد واسه کسی این مدلی پیش اومده باشه. الانم دنبال ترساندن کسی نیتم فقط احتیاط شرط عقل هستش وگرنه خیلیام هستن میان و راحت فاند میگیرن و کارشون هم میفته رو غلتک...
با آرزوی سربلندی برای همه دوستان
سلام دوستان
این موردی که دوستمون فرمودند برای یکی از دوستان بنده هم پیش اومد، استادشون آمریکایی بود و بعد دو سال گذاشت رفت یه دانشگاه دیگه، این دوستم هم رشتش ریاضی بود و به هر حال نتونسته بود از کس دیگه فاند بگیره و با مدرک ارشد برگشت ایران.
به داشتن استاد آمریکایی هم نمیشه 100 درصد مطمئن بود چون آدم بی اخلاق از هر ملیتی هست، منتها حرف دوستمون رو میتونم اینطوری تایید کنم که اینجور بی اخلاقیا توی اساتیدی که از کشورهای آسیای شرقی هستن بیشتر دیده شده.
موفق باشید.