صفحه 14 از 21 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط za63fa نمایش پست ها
    سلام دوستان، من از دانشگاه Missouri University of S&T پدیرش گرفتم ولی فاند ندارم. از اونجایی که این دانشگاه توی شهر خیلی کوچک رولا هست دارم فکر میکنم که هزینه یک ترم یا حتی یک سال رو یه جوری تامین کنم و برم. میخاستم ببینم کسی تو این شهر هست و دانشگاه هست؟ میدونید وضعیت فاند چطوریه اونجا و آیا شانسی واسه ترمهای بعدی دارم که فاند بگیرم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام،

من يكي از دوستام ميزوري بود و لي خوب فاندش اكي نبود (فاند داشت ولي اذيتش مي كردن كلا!). بعد يك سال ترنسفر كرد دانشگاه هوستون و خيلي هم راضيه. شما برو اگه ديدي اكي نيست ميتوني ترنسفر كني و در امريكا هميشه آپشن زياده تا جايي كه من ميدونم.
    What doesn't kill you makes you stronger

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ameri19 نمایش پست ها
    سلام،

شما كه سربازي به نظر من درنگ نكن. اون دانشگاهي كه استاد بيشتر داره و همينطور بودجه (از سايت best us grad schools فكر كنم بتوني چك كني) بيشتري هم اختصاص ميده اقدام كن ايشالا از ترم ٢، نشد ماكس از سال ٢ پيدا ميكني. من نشنيدم كسي بره اونجا وا بمونه تا حالا! پول نداشتي ميگي ندارم فوقش خودشون رديف مي كنن يا فوقش ميري اين ور اون ور كار ميكني. ولي من باشم ميرم و شانسمو از دست نميدم.

موفق باشي
    سلام خیلی ممنون بابت کمکتون، من از استادای UIC و NYU جوابای خیلی خوبی گرفتم همشون گفتن خیلی دوست دارن منو توی آزمایشگاهشون ببیننو اینا ولی گفتن funded position ندارن حالا به نظرتون اگه برم با این استادا کار کنم بعدا ممکنه بهم فاند بدم ؟ من آحه ارشدم و هر دوتاشون گفتن ما به دانشجوهای ارشدمون فاند نمیدیم ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iodyse نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون بابت کمکتون، من از استادای UIC و NYU جوابای خیلی خوبی گرفتم همشون گفتن خیلی دوست دارن منو توی آزمایشگاهشون ببیننو اینا ولی گفتن funded position ندارن حالا به نظرتون اگه برم با این استادا کار کنم بعدا ممکنه بهم فاند بدم ؟ من آحه ارشدم و هر دوتاشون گفتن ما به دانشجوهای ارشدمون فاند نمیدیم ؟
    اگر گفته اند فاند نمیدهند امید واهی نداشته باشید.

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خواهش ميكنم.

ببين دو تا بحث هست. اگر صراحتا گفتن به شما كه ما فاند بده نيستيم كه ... خوب نميدن ديگه! كاريش نميشه كرد. بعضي دانشگاه ها قوانين خاص خودشون رو دارن. مثلا بعضي ها به هيچ عنوان پذيرش مستر با فاند نميدن و بعضي ها به هيچ عنوان پذيرش دكتري بدون فاند نميدن (مثل دانشگاه هوستون). قانونشونه!
    حالا بحثي كه پيش مياد، همونطور كه ghlobe فرمودند وقتي صراحتا گفته فاند نميديم شما بدون كه نمي دن، ولي شما ميتوني به آپشن هاي ديگه همواره اميدوار باشي (مثل ترنسفر كردن!) اينكه چه تصميمي بگيري براي رفتن يا نرفتن اون ديگه با خود شماست. يا بموني و بري سربازي!، يا بري و بگردي دنبال يه موقعيت بهتر، و خوب من باشم ميرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ameri19 نمایش پست ها
    خواهش ميكنم.

ببين دو تا بحث هست. اگر صراحتا گفتن به شما كه ما فاند بده نيستيم كه ... خوب نميدن ديگه! كاريش نميشه كرد. بعضي دانشگاه ها قوانين خاص خودشون رو دارن. مثلا بعضي ها به هيچ عنوان پذيرش مستر با فاند نميدن و بعضي ها به هيچ عنوان پذيرش دكتري بدون فاند نميدن (مثل دانشگاه هوستون). قانونشونه!
    حالا بحثي كه پيش مياد، همونطور كه ghlobe فرمودند وقتي صراحتا گفته فاند نميديم شما بدون كه نمي دن، ولي شما ميتوني به آپشن هاي ديگه همواره اميدوار باشي (مثل ترنسفر كردن!) اينكه چه تصميمي بگيري براي رفتن يا نرفتن اون ديگه با خود شماست. يا بموني و بري سربازي!، يا بري و بگردي دنبال يه موقعيت بهتر، و خوب من باشم ميرم
    بازم ممنونم
    مال NYU گفت به دانشجوهای ارشد فاند نمیدم ولی مال UIC اینو گفت : I do not have any funded positions currently. و بعدش من گفتم که پول ندارم و میتونم حداقل با کار کردن برای شما شهریه ام رو ویو کنم اونم گفت :
    Unfortunately not at this point. You may be offered a TA position
    but that's the only option...
    به نظرتون به این میشه امیدوار بود ؟

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بازم ممنونم
    مال NYU گفت به دانشجوهای ارشد فاند نمیدم ولی مال UIC اینو گفت : I do not have any funded positions currently. و بعدش من گفتم که پول ندارم و میتونم حداقل با کار کردن برای شما شهریه ام رو ویو کنم اونم گفت :
    Unfortunately not at this point. You may be offered a TA position
    but that's the only option...
    به نظرتون به این میشه امیدوار بود ؟
    اميدوار كه هميشه ميشه بود. من عرض كردم حتي ميشه رفت و ترنسفر كرد يا حتي به قول معروف يك casual work خارج دانشگاه پيدا كرد و ... خلاصه من با هركي صحبت كردم گفتن اين آمريكاي لامصب (!) طوريه كه بالاخره كار توش نشد نداره. ولي خوب قطعا سختي داره گرفتاري داره و بايد سبك سنگين كرد و تصميم عاقلانه گرفت.
    يه موردي كه هست، در مورد TA و RA شدن شما بايد آدم شاخي باشي و خودتو خوب نشون بدي چون خيلي رقابتيه! بنابراين با زحمت زياد و تلاش مضاعف ايشالا ميتونيد، چرا كه نه؟!
    اگر ميتونيد تا ماكزيمم يك سال رو و حتي يك ترم رو هزينه هاض رو پرداخت كنيد، حتما بريد و ايشالا از ترم ٢ يا نهايتا سال ٢ بالاخره هرجور شده كارتون رديف ميشه.

موفق باشيد

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

توجه کنید که در خیلی از دانشگاههایی که semesterی هستند، مستر حداکثر سه semester هست و با توجه به بار زیاد دروس در مستر default اساتید این هست که دو semester اول نمیتونی در آزمایشگاه براشون کار کنی!! پس میمونه semester سوم که اونم تا شما بیا در آزمایشگاه جا بیافتی درست تموم شده و ممکنه ول کنی بری! دلیل اینکه خیلی از اساتید به مستر فاند نمیدند این هست! اما شما میتونی برای semester سوم مثلا half TA بگیری که tuitionتو کاور کنه که البته چون درس زیادی هم برات نمونده آنچنان game changer هم نخواهد بود!
    اگر قصدتون اینه که بدون فاند بیاین یه دانشگاه state رو انتخاب کنین که معمولا tuition های کمتری رو نسبت به دانشگاههای خصوصی دارند که ریسک کمتری کرده باشین!

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bestofbestzizi نمایش پست ها
    من یکی را میشناسم زبان عالی و نمره های فوق العاده خوب از دانشگاته خوب ترم 1 بدون فاند معدلش 4 شده تو رشته مهندسی اما هنوز نتونسته فاند بگیره خدا می دونه چی میشه
    نمی دونه چه کا رکنه ؟؟؟

کسی تو این موقعیت بوده بتونه خودش را نجات بده ؟راه حلاش چیه؟
    جناب میشه لطفا اسم دانشگاه و رشته ی دوستتون رو هم بفرمایید تا یه چراغ راهی باشه واسه آیندگان ؟

ممنونم
    ... Threatened by shadows at night

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام،
    من با استادی در دانشگاه ویرجینیا تک برای مستر مهندسی صنایع در ارتباط هستم. البته من از دانشگاه علم وصنعت مستر صنایع دارم ولی وقتی به این استاد برای اولین بار ایمیل فرستادم و برای دکتری ازش درخواست کردم گفت دانشجوهای دکتراش رو گرفته و الان برای مستر می تونه من رو بگیره، و همچنین کلا به من توصیه کرد که اگر قصد دارم برای عضو هیئت علمی شدن اقدام کنم یک مستر از آمریکا داشته باشم و بعد برای دکتری اقدام کنم اوکی تره، مخصوصا از دانشگاه خوبی مثل ویرجینیا تک. هفته ی پیش هم با اسکایپ با من مصاحبه کرد، و بهم چند تا کار هم سپرد. ولی تو حرفاش هی تاکید می کرد که در حال حاضر فاند نداره که بده، می گفت شاید جور بشه ولی پیش بینی از الان سخته، و گفت آیا با این حال بازم علاقه دارم برم یا نه! منم برای اینکه این رو از دست ندم گفتم با اینکه خیلی برام سخته ولی بله، اوکیم. همچنین استادی از دانشگاه ارکانزاس هم بهم اوکی داده که با فاند برای دکتری اونجا برم. حالا چند تا سوال دارم که ممنون می شم اگر جواب بدید:
    1) همونطور که گفتم با این استاد در ویرجینیا تک ارتباط دارم و تا الان حدود 37 ایمیل رد و بدل کردیم و مصاحبه هم باهاش داشتم. با این حال آیا این احتمال وجود داره که مثل بعضی استادا تو ایران بزنه زیرش و موقعش که برسه یهو قبول نکنه؟
    2) اگر از دانشگاه ارکانزاس که زیاد خوب هم نیست و در حد متوسطه، با فاند برای دکتری پذیرش بیاد و از ویرجینیا تک هم پذیرش برای مستر بدون فاند بیاد به نظرتون معقوله که کدوم رو برم؟ من حدود 40 هزار تا دارم و قراره تا چند ماه دیگه ازدواج هم بکنم و می خوام همسرم رو هم ببرم. هزینه ی یک سال توییشن دانشگاه به تنهایی در ویرجینیا 27 هزارتاست. من می ترسم برای سال بعد یهو نشه فاند بگیرم! البته کاری که استاده ازم می خواد تخصصمه و خیلی دوست دارم و فکر می کنم بتونم از پسش بر بیام و اگر فاندی باشه برای ترم بعد بگیرم ولی با این حال نمی دونم ارزش ریسک کردن داره یا نه.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ssmhmss نمایش پست ها
    سلام،
    من با استادی در دانشگاه ویرجینیا تک برای مستر مهندسی صنایع در ارتباط هستم. البته من از دانشگاه علم وصنعت مستر صنایع دارم ولی وقتی به این استاد برای اولین بار ایمیل فرستادم و برای دکتری ازش درخواست کردم گفت دانشجوهای دکتراش رو گرفته و الان برای مستر می تونه من رو بگیره، و همچنین کلا به من توصیه کرد که اگر قصد دارم برای عضو هیئت علمی شدن اقدام کنم یک مستر از آمریکا داشته باشم و بعد برای دکتری اقدام کنم اوکی تره، مخصوصا از دانشگاه خوبی مثل ویرجینیا تک. هفته ی پیش هم با اسکایپ با من مصاحبه کرد، و بهم چند تا کار هم سپرد. ولی تو حرفاش هی تاکید می کرد که در حال حاضر فاند نداره که بده، می گفت شاید جور بشه ولی پیش بینی از الان سخته، و گفت آیا با این حال بازم علاقه دارم برم یا نه! منم برای اینکه این رو از دست ندم گفتم با اینکه خیلی برام سخته ولی بله، اوکیم. همچنین استادی از دانشگاه ارکانزاس هم بهم اوکی داده که با فاند برای دکتری اونجا برم. حالا چند تا سوال دارم که ممنون می شم اگر جواب بدید:
    1) همونطور که گفتم با این استاد در ویرجینیا تک ارتباط دارم و تا الان حدود 37 ایمیل رد و بدل کردیم و مصاحبه هم باهاش داشتم. با این حال آیا این احتمال وجود داره که مثل بعضی استادا تو ایران بزنه زیرش و موقعش که برسه یهو قبول نکنه؟
    2) اگر از دانشگاه ارکانزاس که زیاد خوب هم نیست و در حد متوسطه، با فاند برای دکتری پذیرش بیاد و از ویرجینیا تک هم پذیرش برای مستر بدون فاند بیاد به نظرتون معقوله که کدوم رو برم؟ من حدود 40 هزار تا دارم و قراره تا چند ماه دیگه ازدواج هم بکنم و می خوام همسرم رو هم ببرم. هزینه ی یک سال توییشن دانشگاه به تنهایی در ویرجینیا 27 هزارتاست. من می ترسم برای سال بعد یهو نشه فاند بگیرم! البته کاری که استاده ازم می خواد تخصصمه و خیلی دوست دارم و فکر می کنم بتونم از پسش بر بیام و اگر فاندی باشه برای ترم بعد بگیرم ولی با این حال نمی دونم ارزش ریسک کردن داره یا نه.
    1) چی رو دقیقا زیرش بزنه وقتی قرار نیست به شما پول بده!!!
    2) اگر قصد رفتن کردین برای ویرجینیا تک درخواست کنین که بهتون دیرکت پی اچ دی بدن!!! و از استاد بخواین حداقل اگر میتونه قسمتی از تویشن رو از طریقی ویو کنه!!! برای اومدن شما به امریکا به صورت متاهلی با 13 هزار تا باقیمانه (اگر کل تویشن و فی شما 27 هزارتا بشه) میتونین یکسال جورایی سر کنین (یک مقداری کمه البته) ولی مسئله اینجاست سال بعدش چیکار خواهید کرد؟؟!! برا همین پیشنهاد میکنم دیرکت پی اچ دی بگیرین که اگر این استاد سال بعد فاندش جور نشد بتونین با استاد دیگه ای کار کنین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)