صفحه 19 از 21 نخستنخست ... 9101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

با سلام

آیا رفتن به دانشگاههای رتبه بالا آمریکا مثل برکلی و یا لوس انجلس, بدون فاند توجیه مناسب داره

البته رشته بنده سازه هست و برای مقطع دکتری

با تشکر

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam azimi نمایش پست ها
    با سلام

آیا رفتن به دانشگاههای رتبه بالا آمریکا مثل برکلی و یا لوس انجلس, بدون فاند توجیه مناسب داره

البته رشته بنده سازه هست و برای مقطع دکتری

با تشکر
    متاسفانه اینطور که شنیدم برای سازه کار در صنعت کم هست و شاید به ریسکش نیارزه

رفتن به امریکا بدون فاند برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس رشته مدیریت و بعد هم ادامه در دکترای مدیریت .آیا صلاح میدونید دوستان ؟ بازار کار رشته مدیریت چطوره ؟

Junior Member

سلام دوستان من ترم آخر مهندسى نفت از دانشگاه سراسري شيراز با معدل ١٦.٥ هستم. زبانم هم خيلى قوى هست و ميدونم كه تا آخر تابستون ميتونم آيلتس ٧.٥ ٨ رو بگيرم.
    با اين تفاصير، توصيه ميكنيد كه بدون فاند براى دانشگاه هاى رنك ٢٠ تا ١٠٠ آمريكا اقذام كنم و اگه پذيرش بدون فاند گرفتم براى مستر برم؟!
    در ضمن آپشن ديگه من تحصيل در دوره مستر صنايع يا engineering management هست، در مورد ادامه در اين رشته ها بدون فاند چطور؟
    ديدم از دوستى در دانشگاه خودم كه با معدل ١٨.٩ ( شاگرد اول ) و آيلتس ٧.٥ فاند ندادن بهش!

Junior Member

سلام دوستان

امیدوارم این مرتبط ترین تاپیک به سوالم باشه. سوالم اینه که اگه اولش جایی بدون فاند قبول بشیم چه قدر احتمال داره که ترم های بعد فاند بگیریم؟ می دونم خیلی کلیه و به هزارتا چیز بستگی داره ولی لطفا تجربیاتتونو بیان کنید. ممنون. رشته هم اگر مهمه کامپیوتر.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط cb92 نمایش پست ها
    سلام دوستان

امیدوارم این مرتبط ترین تاپیک به سوالم باشه. سوالم اینه که اگه اولش جایی بدون فاند قبول بشیم چه قدر احتمال داره که ترم های بعد فاند بگیریم؟ می دونم خیلی کلیه و به هزارتا چیز بستگی داره ولی لطفا تجربیاتتونو بیان کنید. ممنون. رشته هم اگر مهمه کامپیوتر.
    تجربه شخصی خودم از دوستانم هست : شاید نزدیک 4 نفر را میشناسم بدون فاند رفتند آمریکا برای فوق و همه ترم اول از جیب خودشون دادن و از ترم بعد به هر حال جایی را برای کمک هزینه پیدا کردن.(البته همه قدرت مالی 2 سال را هم داشتند!) با این همه قانون کلی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    تجربه شخصی خودم از دوستانم هست : شاید نزدیک 4 نفر را میشناسم بدون فاند رفتند آمریکا برای فوق و همه ترم اول از جیب خودشون دادن و از ترم بعد به هر حال جایی را برای کمک هزینه پیدا کردن.(البته همه قدرت مالی 2 سال را هم داشتند!) با این همه قانون کلی نیست.
    ممنون از پاسختون. یعنی دیگه لازم نبود هیچی از جیب بدن؟
    آیا در مورد نوع فانداشون هم اطلاعی دارید؟ یا نحوه apply برای اون فاندها؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cb92 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. یعنی دیگه لازم نبود هیچی از جیب بدن؟
    آیا در مورد نوع فانداشون هم اطلاعی دارید؟ یا نحوه apply برای اون فاندها؟
    شما رشتت خوبه. اما مهتر از اون خود شمایی و وضع و سیاست دانشگاه. اگه زبانت خیلی خوب باشه و ترم اول هم خیلی خوب تلاش کنی نمره هات عالی بشه و مثلا برای یک استاد هم رایگان کار کنی و خوشش بیاد احتمال TA یا RA بسیار زیاده. مخصوصا TA. رنک دانشگاه هم نه خیلی داغون باشه که کلا دانشجو رو فقط به عنوان منبع در آمد نگاه کنند نه خیلی بالا و پرمتقاضی باشه که فاندها رو همه رو به دکتراها بدن و چیزی به مستر نرسه. مثلا رنک 80 تا 150 لیست کامپیوتر usnews. تو این رنج معمولا اگه بگیری فاند دیگه چیزی از جیب نمیدی. البته کار دانشجویی هم هست مثلا کار دفتری و ... نمیدونم اینا مثل ta/ra فاند کامل میشن یا نه ولی در کل شرایط گرفتنشون تقریبا مشابه باید باشه. ولی ریسکه به هر حال هست. اگه دانشجویی تو دانشگاه مورد نظر پیدا کنی که راه رو رفته باشه بهتره. از خود مسئولین هم بپرس سیاستشون چه جوری. آیا عرف هست این سیستم. مثلا ممکنه یه دانشگاهی خیلی داغون باشه ولی بگه شما باید حتما phd باشی تا بتونی از این فاندا بگیری. حالا هیچ کی نمیره اونجا phd بخونه هااااا ولی دیگه ناز و ادا میان برای شما.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان یک سوال تخصصی داشتم

من 19 سالمه و دانشجو کارشناسی مهندسی نرم افزار فردوسی هستم ولی بخاطر حمایت خانواده و تحقیقات گسترده و وسیعی که انجام دادم تصمیم به آغاز تحصیلاتم در ایالت متحده گرفتم در رشته computer science .آیلتس اکادمیک 7 دارم و با ریز نمرات لیسنینگ 8 ریدینگ 7.5 اسپیکنیگ 6.5 و ورایتینگ 6، موفق به دریافت پذیرش از دو دانشگاه شدم( به دلیل نداشتن نمره SAT خیلی از دانشگاه بآمریکا اجازه پذیرش نمیدن)

اولیش دانشگاه Michigan State University تو East Lansing ایالت میشیگانه که بر اساس رنکینگ us news دانشگاه 82 دنیاست و طبق رنکینگ webometric هم 30 دنیا و طبق لیست دانشگاه های وزارت علوم جز دانشگاه های ممتاز محسوب میشه.

شهریه سالیانه msu پس دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی وجود داره برام نزدیک 46000 تا در سال در میاد

بدون در نظر گرفتن امکان On-campus Employment

و دانشگاه تعدادی نچندان کمی بورسیه Departmental داره و برای بورسیه های دانشکده مهندیسیشم میشه بعد ترم براش apply کرد و همچنین یک تعداد بی شماری بورس ورزشی که 4 تاش تو رشته خودم شنا هستش و از اونجایی که عضو تیم شنا دانشگاهمون هستم شنا به دریافتشون نا امید نیست ولی با این فرض دارم میرم جلو که هیچ کدوم از این بورسیه ها نتونم بگیرم چون متاسفانه زیاد درست توضیح نداده شرایطش رو و فقط تاریخ آپلای رو بیان کرده

دانشگاه بعدی دانشگاه Bowling Green State University تو یکی از شهر های ایالت اوهایوست که تو رو us news نیست ولی تو وبو متریک 639 هستش و در درجه ب دانشگاه های وزارت علوم طبقه بندی میشه. شهریه این بعد بورسیه محدود که بهم دادن 27000 تا شده بدون کار کردن و بدون در نظر گرفتن امکان On-campus Employment

حالا اولین چیزی که قطعی اینکه msu خیلی بهتر از bgsu باید باشه و اگه پرداخت شهریش مشکلی نداشته باشه خب انتخاب اون قطعی هستش ول من به دنبال تحصیل چهار ساله نیستم و به فکر اینم که یکسال پس از تحصیلم به یک دانشگاه دیگه که هزینش کمتره و بهتره مثل University of Minnesota ترنسفر کنم حالا موندم آیا این یکسال رو کدوم برم. یکی از دوستان که در ایالت متحده اند و استاد دانشگاه بودن به من میگن BGSU انتخاب کنم و معتقدند در مقطع کارشناسی که یک مقطع general در آمریکا هستش، زیاد تفاوتی نمیکنه که کجا مدرکمو بگیرم و درس ها و کیفیت آموزشی تقریبا یکسانی در اکثر موسسات ارائه میشه و مهم اینکه کارشناسی ارشد و دکترا کجا گذرونده بشه این یک طرف و از طرف دیگه این دانشگاه msu در Subject Ranking ها رشته کامپیوتر science نیست و حتی مهندسی برخی از دانشگاه های داخلی رنگینگ بالاتری از مهندسی این دانشگاه MSU دارن و بیشتر برای رشته های دیگش معروف معتبره و این شک رو در من ایجاد کرده شاید واقعا نیرزه که این همه هزینه صورت بگیره و اون دستمون معتقدند برای تنسفرم gpa کافیه و موسسه بهتر با این هزینه ارزش شاید نداشته باشه ولی دو دل هستم از یک طرفی نمیتونم خودم رو قانع کنم که کیفیت آموزش و اعتبار موسسه ای که جز 750 دانشگاه برتر دنیا هم نیست با دانشگاه 82 دنیا برابر از یک طرف نبود دانشگاه در لیست برترین دانشگاه ها برای Computer Science و رنگینک 112 دانشکده مهندسی دنیا از یک طرف و از طرفه دیگه هزینه بالاترش که کمم نیست منو دو دل گذاشته .

دوستان اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه اگه تا 1 می اقدام نکنم دانشگاه msu برام i-20 صادر نمیکنه

ممنونم

سلام.هزینه تحصیل برای رشته فیزیک تو آمریکا برای مقطع دکترا تقریبا سالی چقدره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)