صفحه 180 از 190 نخستنخست ... 80130170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,791 تا 1,800 , از مجموع 1894

موضوع: مدارک مالی برای گرفتن ویزای دانشجویی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مدارک مالی برای گرفتن ویزای دانشجویی

سلام دوست عزیز

تا آنجا که من میدانم ۲۸ روز زمان لازم از دید قانون است که بعد از ان هم میشود پول را خارج کرد. ولی احتیاطی که دوستان میکنند این است که تا روز مراجعه به سفارت پول را نگه میدارند برای اینکه اگر به مشکلی برخورد کردند دوباره مجبور نباشند ۲۸ روز را از سر نو شروع کنند.

حتی بعضی تا نهایی شدن تصمیم ویزا هم اینکار را میکنند. دلیل هم این است که ما میدانیم به شکلی گواهی که بانک به شما میدهد را سفارت استعلام برای سلامت و صحتش میکند. مکانیسم این کار را نمیدانیم- حداقل من و چند تا از دوستان که اینجا با بچه های ایرانی جدید بیشتر سروکار دارند - ولی تقریبا مطین هستیم اینکار به شکلی انجام میشود. بنابراین بعضی صلاح میدانند همچنان تا زمان ویزا شدن حسابشان را دست نخورده نگه دارند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_Tav نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید. آیا بعد از 28 روز که پول به صورت ریالی در حساب بانک پاسارگاد و پارسیان بود و ما توانستیم نامه بانک یا همون bank statement در 28 روز گذشته رو بگیریم، با توجه به گرون شدن روز به روز ارز آیا میتوانیم پول را از حساب خارج کنیم و تبدیل به ارز کنیم؟ منظورم این هست آیا با خارج کردن پول از حساب بعد از 28 روز و گرفتن نامه برای سفارت، مشکلی برای ویزا پیش نمی آید؟ مثلا در مصاحبه پیگیری از بانک نمی کنن که ببینن پول هنوز تو حساب هست یا نه؟ برای ویزا، پول به صورت قانونی فقط باید همون 28 روز در حساب حداقل مونده باشه یا تا پایان پروسه ی ویزا و گرفتن ویزا؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تا آنجا که من میدانم ۲۸ روز زمان لازم از دید قانون است که بعد از ان هم میشود پول را خارج کرد. ولی احتیاطی که دوستان میکنند این است که تا روز مراجعه به سفارت پول را نگه میدارند برای اینکه اگر به مشکلی برخورد کردند دوباره مجبور نباشند ۲۸ روز را از سر نو شروع کنند.

حتی بعضی تا نهایی شدن تصمیم ویزا هم اینکار را میکنند. دلیل هم این است که ما میدانیم به شکلی گواهی که بانک به شما میدهد را سفارت استعلام برای سلامت و صحتش میکند. مکانیسم این کار را نمیدانیم- حداقل من و چند تا از دوستان که اینجا با بچه های ایرانی جدید بیشتر سروکار دارند - ولی تقریبا مطین هستیم اینکار به شکلی انجام میشود. بنابراین بعضی صلاح میدانند همچنان تا زمان ویزا شدن حسابشان را دست نخورده نگه دارند.

پایدار باشید
    ممنون از لطف و پاسختون دوست عزیز. فقط اینکه اگر ما بعد از 28 روز پول را خارج کنیم و تبدیل به ارز کنیم و اگر سفارت بخواهد صحت نامه تمکن مالی رو بررسی کند آیا بانک نمی گوید که خب این پول واقعا 28 روز از فلان تاریخ تا فلان تاریخ بوده و و نامه هم ما صادر کرده ایم و مشکلی در اصل نامه نیست؟ منظورم این هست، آیا سفارت در صورت بررسی و پیگیری، هدفش فهمیدن معتبر بودن نامه و معتبر بودن گذارش در نامه از این 28 روز است یا اینکه هدفش این هست که بفهمد آیا این پول همچنان در حساب ما هست یا خیر؟

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

هدف تایید صحت نامه تمکن است. فکر نمیکنم بتوانند یا حتی بخواهند از موجودی شما در دوره ای غیر از دوره ای که نامه بر اساس ان صادر شده گزارش جدید بگیرند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_Tav نمایش پست ها
    ممنون از لطف و پاسختون دوست عزیز. فقط اینکه اگر ما بعد از 28 روز پول را خارج کنیم و تبدیل به ارز کنیم و اگر سفارت بخواهد صحت نامه تمکن مالی رو بررسی کند آیا بانک نمی گوید که خب این پول واقعا 28 روز از فلان تاریخ تا فلان تاریخ بوده و و نامه هم ما صادر کرده ایم و مشکلی در اصل نامه نیست؟ منظورم این هست، آیا سفارت در صورت بررسی و پیگیری، هدفش فهمیدن معتبر بودن نامه و معتبر بودن گذارش در نامه از این 28 روز است یا اینکه هدفش این هست که بفهمد آیا این پول همچنان در حساب ما هست یا خیر؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام مجدد

هدف تایید صحت نامه تمکن است. فکر نمیکنم بتوانند یا حتی بخواهند از موجودی شما در دوره ای غیر از دوره ای که نامه بر اساس ان صادر شده گزارش جدید بگیرند.

پایدار باشید
    سلام
    از من میشنوی پولت رو خارج نکن از حسابت تا روزی که ویزات بخوره تو پاسپورتت
    مگه از روزی که میری سفارت تا روزی که ویزات میاد بیشتر 1 ماه زمان میبره
    این ریسک رو نکن 1% هم احتمال بازبینی باشه از طرف آفیسر ریجکت میشی
    بعدش هم شما روزی باید اون پرینت 28 روزه رو بگیری که میخوای مدارک رو بری تحویل سفارت بدی اینکه فکر کنی الان 28 روز توو حساب بوده و پرینت میگیرم حالا هر زمان که نوبت سفارت شد میبرم این قبول نیست
    28 روز از زمانی محاسبه میشه که به شما وقت زمان سفارت واسه تحویل مدارک میدن

Junior Member

درود به دوستان...
    من از لندن آفر دارم و در حال حاضر منتظر دریافت CAS از طرف دانشگاه هستم.
    پیام های فروم رو خوندم و اطلاعات خوبی دستگیرم شد. ممنون از همه دوستان

فقط یه سری ابهاماتی برام پیش اومده:

1.چرا حساب باید سود ماهیانه نداشته باشه؟ (من در حال حاضر در پارسیان حسابی دارم که هر موقع میتونم واریز و برداشت داشته باشم...البته هر ماه هم بانک سودی به حساب واریز میکنه بسته به مقدار پولی که تو حساب باشه) آیا از این حساب میشه استفاده کرد؟ یا اینکه سفارت ایراد میگیره به نوع حساب؟(منبعی از سفارت موجود نیست برای نوع حساب؟)

2.در رابطه با منشا پول: من خیلی وقت پیش مقداری دلار وسکه خریدم که الان باید بفروشم و بزارم تو حساب...پدرم کارمند بوده و این پول هم پس انداز های پدرم طی سال ها بوده و همینطور پولی که آخر کار از طرف اداره بهش دادن. بعد من الان چجور باید منشا این پولو ثابت کنم؟ حقوق پدرم هم به حسابی غیر از بانک پارسیان و پاسارگاد ریخته میشده.

3.بالاخره بهتره پول تو حساب خودمون باشه یا پدر؟ آیا نیاز به ترجمه شناسنامه پدر هست؟اگه رضایت نامه میخاد چه فرمتی داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط feri3d نمایش پست ها
    درود به دوستان...
    من از لندن آفر دارم و در حال حاضر منتظر دریافت CAS از طرف دانشگاه هستم.
    پیام های فروم رو خوندم و اطلاعات خوبی دستگیرم شد. ممنون از همه دوستان

فقط یه سری ابهاماتی برام پیش اومده:

1.چرا حساب باید سود ماهیانه نداشته باشه؟ (من در حال حاضر در پارسیان حسابی دارم که هر موقع میتونم واریز و برداشت داشته باشم...البته هر ماه هم بانک سودی به حساب واریز میکنه بسته به مقدار پولی که تو حساب باشه) آیا از این حساب میشه استفاده کرد؟ یا اینکه سفارت ایراد میگیره به نوع حساب؟(منبعی از سفارت موجود نیست برای نوع حساب؟)

2.در رابطه با منشا پول: من خیلی وقت پیش مقداری دلار وسکه خریدم که الان باید بفروشم و بزارم تو حساب...پدرم کارمند بوده و این پول هم پس انداز های پدرم طی سال ها بوده و همینطور پولی که آخر کار از طرف اداره بهش دادن. بعد من الان چجور باید منشا این پولو ثابت کنم؟ حقوق پدرم هم به حسابی غیر از بانک پارسیان و پاسارگاد ریخته میشده.

3.بالاخره بهتره پول تو حساب خودمون باشه یا پدر؟ آیا نیاز به ترجمه شناسنامه پدر هست؟اگه رضایت نامه میخاد چه فرمتی داره؟

سلام اگه به حسابت سود تعلق میگیره قبول نیست و زودتر یه حساب باز کن که بدون سود باشه این موضوع رو روش حساس هستن نوع حسابت میتونه حساب جاری بدون دسته چک یا حساب پس انداز باشه که پرینتی که آخر کار میگیری تووش نشونه ای از واریز سود ماهیانه نباشه
    منشا پولت رو میتونی بابات رو اسپانسرت کنی که در این صورت ترجمه فیش حقوقی و سند ملکی یا سند ماشینی که به نامش هست رو هم میخواد که مثلا بگی این پول که توو حساب هست پدرم از اجاره دادن ملک جور کرده یا از فروش ماشینش بوده که واسه اونا هم باید یک قولنامه صوری آماده کنی و بدین ترجمه
    اینکه بگین دلار و طلا فروختم واسه اونا اصلا قابل قبول نیست
    حالا اگر هم خودتون شاغل هستین میتونین نامه از محل کارت بگیرین و توش بگین فلان مقدار حقوق میگیرم
    اگه سن شما زیر 18 سال هست نیاز به رضایت نامه پدر و ترجمه شناسنامه اون هم دارین
    فرمت خاصی هم نداره میرین دفتر اسناد رسمی پدرتون واسه تحصیل شما در خارج کشور یه رضایتنامه میده و شما اون رو میدین ترجمه همین
    اگه بالای 18 هستین به حساب خودتون بریزین پول رو اگه زیر 18 به حساب باباتون
    ودر آخر اگه منتظر نامه cas هستین نامه ها رو از اول july میدن و شما زیاد زمانی ندارین باید هر چه سریع تر اقدام کنین واسه حساب بانکیتون
    امیدوارم مفید بوده باشه توضیحاتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n_faninam نمایش پست ها
    سلام اگه به حسابت سود تعلق میگیره قبول نیست و زودتر یه حساب باز کن که بدون سود باشه این موضوع رو روش حساس هستن نوع حسابت میتونه حساب جاری بدون دسته چک یا حساب پس انداز باشه که پرینتی که آخر کار میگیری تووش نشونه ای از واریز سود ماهیانه نباشه
    منشا پولت رو میتونی بابات رو اسپانسرت کنی که در این صورت ترجمه فیش حقوقی و سند ملکی یا سند ماشینی که به نامش هست رو هم میخواد که مثلا بگی این پول که توو حساب هست پدرم از اجاره دادن ملک جور کرده یا از فروش ماشینش بوده که واسه اونا هم باید یک قولنامه صوری آماده کنی و بدین ترجمه
    حالا اگر هم خودتون شاغل هستین میتونین نامه از محل کارت بگیرین و توش بگین فلان مقدار حقوق میگیرم
    فرمت خاصی هم نداره میرین دفتر اسناد رسمی پدرتون واسه تحصیل شما در خارج کشور یه رضایتنامه میده و شما اون رو میدین ترجمه همین
    ودر آخر اگه منتظر نامه cas هستین نامه ها رو از اول july میدن و شما زیاد زمانی ندارین باید هر چه سریع تر اقدام کنین واسه حساب بانکیتون

سلام
    ممنون از توضیحات کامل
    من امروز یه سر رفتم بانک پارسیان و اونا هم همینو گفتن و برام یه حساب جاری بدون دسته چک ایجاد کردن.

1.فقط درباره قولنامه ها...آیا این قولنامه ها باید رسمی و محضری باشن؟(چون محضر قولنامه صوری درست نمیکنه واگه هم بکنه ممکنه بعدا گیر اداره مالیات بیوفتیم!)
    2.مقدار اجاره ها به نظرتون چقدر باشه؟ و اینکه قولنامه اجاره یه ملک برای یه سال کافیه؟ یا باید قولنامه چند سال ترجمه بشه؟
    3.ترجمه ی این مدارک مهر دادگستری و وزارت خارجه هم میخاد یا مهر دارالترجمه کفایت میکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n_faninam نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات خوبتون
    در مورد من دانشگاه گفته تا ۸ هفته قبل از شروع ترم باید ۲۰۰۰ پوند واریز کنی. من الان تمام کاندیشن های آفر لتر رو اجرا کردم و منتظر صدور CAS هستم. آیا بدون پرداخت اون ۲۰۰۰ تا میشه CAS رو گرفت و برای ویزا اقدام کرد؟ چون دانشگاه کلی شرایط گذاشته در صورتی که ویزا نیاد باید اثبات کنم... تازه ۲۰۰ پوند هم الکی کم میکنه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FouadPES نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات خوبتون
    در مورد من دانشگاه گفته تا ۸ هفته قبل از شروع ترم باید ۲۰۰۰ پوند واریز کنی. من الان تمام کاندیشن های آفر لتر رو اجرا کردم و منتظر صدور CAS هستم. آیا بدون پرداخت اون ۲۰۰۰ تا میشه CAS رو گرفت و برای ویزا اقدام کرد؟ چون دانشگاه کلی شرایط گذاشته در صورتی که ویزا نیاد باید اثبات کنم... تازه ۲۰۰ پوند هم الکی کم میکنه!
    سلام
    شما تا اون پیش پرداخت اولیه رو ندین نامه صادر نمیشه
    شما اون مبلغ رو پرداخت کنین و فیش پرداختی رو بزارین توو مدارک مالی که میخواین تحویل سفارت بدین یعنی این پول هم میشه قسمتی از تمکن مالی شما
    مثلا اگه شما باید 25000 پوند تمکن مالی داشته باشین در این صورت 23000 تا پرینت حسابتون رو میدین و 2000 تا هم سند پرداخت خواله به دانشگاهتون ولی حتما این پول رو زودتر واریز کنین
    معمولا دانشگاه های انگلیس مثلا اگر 10000 تا باشه هزینه به شما میگن 2000 تا حواله کنی نامه cas رو صادر میکنن 5000 تا رو حضوری میرین دانشگاه روز اول قبل از شروع ترم واریز میکنین و مابقی رو هم 3 ماه بعدش میگیرن از شما

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

پیشنهاد میکنم با دانشگاه مکاتبه کنید و بفرمایید که به دلیل تحریمها پرداخت پول از ایران برایتان مشکل است و بخواهید دانشگاه شماره کز را برایتان بگیرد. دانشگاهها عموما با مشکلات بچه های ایرانی اشنا هستند . من در چند سال گذشته چندین مورد دیده ام که دانشگاه ها همکاری کرده اند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط FouadPES نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات خوبتون
    ویرایش توسط susighton : June 20th, 2019 در ساعت 08:13 PM

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)