نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodba نمایش پست ها
دوستانی که قصد اقامت در شهر تورنتو را دارند، توجه کنند...
حالا چرا تورنتو؟ چون خودم قصد اونجا رو دارم، یه سری تحقیقات در زمینه شرایط پیدا کردن خونه تو این شهر کردم...
ما ایرانیا عادت کردیم همسایمون مسلمون باشه...مسیحی، یهودی، کافر و بهایی وقتی می بینیم یه کم می ترسیم...(خدایی من از کافر می ترسم)
اما کسی که می خواد پاشه بره کشوری مثل کانادا که تو یه کوچش کلکسیونی از همه آدما با دین و نژاد مختلف هست، باید روحیاتشو عوض کنه...البته کمی هم مراقب
دوستان به نکات زیر توجه کنید:
پا نشید برید تو محله های تمرکزی از قومیت های دیگه خونه بگیرید...مثلا محله اعراب، هندی ها، چینی ها و ... برید سمت North York که ایرانی همینطوری ریخته...(قربون هرچی ایرانی)
پا نشید برید تو محله آدامای بد بد .... یکی از همکارام که یه چند سالی طول کشید بره کانادا....تو این مدت همش منتظر بود، بدون هیچ تحقیقی که کجای تورنتو می خواد ساکن بشه...می گفت هرچی خدا بخواد....
خدا هم خوب واسش خواست... پا شده بود رفته بود سمت نواحی جنوبی خیابان "بلور" تورنتو....دنبال خونه....
خب این همکاره ما هم از اونجایی که کمال همنشین درش اثر کرده بود (شک نکید که همنشینه من نبودم ) بچه خوش تیپ و باحالی هست....
خلاصه داستانو کم کنم...تو خیابان "بلور" که میره دنبال خونه..میبینه قیمتا مناسبه....ولی..با کمی تحقیق میفهمه که این خیابون محل سکونت و تجمع دوستان همجنس باز هست....
فرار رو به قرار ترجیح میده...
دوستان تورنتو یه نمونه بود، واسه اسکان تو هر شهری حتما آمار محله ها و مناطق بگیرید...نرید اجاره 1 ساله ببندید بعد بفهمید تو خونه بقلیتون آخر هفته ها پارتی های شبانه آنچنانی برگزار می کنن...نرید اجاره 1 ساله ببندید بعد بفهمید 90 درصد همسایه هاتون پارتنر تشریف دارن....
به خصوص اونایی که بچه کوچیک و نوجوون دارند...
من همیشه اعتقاد دارم....ماها مهاجرت می کنیم که زندگی مرفه تر و موفق تری واسه خودمون و بچه هامون درست کنیم...نه اینکه بریم اونجا بعضی فرهنگ های نادرست اونا رو به خورد خودمونو بچه هامون بدیم..
دوستان خیلی عذر می خوام که با این سن کم و بچه نداشتم، دارم نصیحت می کنم...اصلا نصیحت نیست..توصیه هست...
به امید روزی بارانی و مدیکالی
اقا محمود ممنون از راهنماییاتون.میشه نتیجه ببرسی هاتونو بازم اینحا بگید.مثلا در مورد همین اجاره خونه ها. اینطور که من چند جا خوندم دیدم اکثرا نزدیک خیابون yonge. میرن ایرانیها. و قیمتها رو نگاه میکردم حدود 1400 تا1600 واحد های یک خوابش. میخواستم بگم چون برای ماههای اول که از جیب میخوریم و واقعا برای ما این مبلغا ریاده (ماهی حدود 4میلیون) ..شما که دنبالش بودین محلهای دیگری هست که ایرانی ها باشن و مرتب و تمیز باشه....نهایتا دوریش از مرکز شهر با داشتن ماشین حل بشه..
دوستان پیشنهاد شماهایی که تجربه کردین چیه؟ میشه نهایتا با 1100 تا برای 6 ماه یکسال اول جایی پیدا کرد با این شرایط؟