صفحه 105 از 109 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1084

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Calgary

Senior Member Sha7ab آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    اساتید در کانادا جواب نمیدهند یا به ندرت به سختی جواب میدهند . من چند نفر رو میشناسم با رزومه خیلی خوب هم هنوز منتظرن. شاید رویه عوض شده شاید اساتید منتظرن همه رزومه ها رو بگیرن تا چند هفته به ددلاین گلچین کنن که این دومی منطقی تره. برخی پذیرش ها هم توصیه نامه ای شده واقعا.
    البته رشته شما هم مزید بر علت شده. واقعیت در نهایت این است که در کل کانادا بدون استاد پیدا کردن شانس فاند پایین است. برخی دانشگاهها خیلی خوبه نوشتن بدون استاد اپلا ینکنید. سیو زمان و تایم
    اساتید کانادا روزانه ۱۰۰ تا ایمیل میگیرن. یک درصد فکر کنین بخوان تو دسامبر همه رو بخونن!
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام دوست عزیز

ممنون بابت روشن گری. پس فاند کامل رو کسی که میبره در اصل فقط 13 هزار تا جیبش میمونه درسته سالانه؟ رقم زیادی نیست نه برا اونجا؟ همچنین یه سوال دیگه. من هنوز نفهمیدم نقش استاد اینجا چیه؟ این پول رو دپارتمان میده یعنی استاد جدا پول میده؟ میشه این رو هم توضیح بدید
    همچنین بحث مالیات مگر برا مثلا یه ایالت دیگه مالیات میاد روی فاند؟
    دانشگاه کلگری برخلاف برخی دیگر فاند رو تضمین میکنه برای مدتی که ذکر کرده این فاند شامل RA و TA میشه که البته یشتر مقدار RA هست. نصف TA از دپارتمان graduate study با عنوان اسکالرشیپ میاد و فقط نصف TA به عنوان دست مزد هست که روش مالیات بسیار کمی میخوره. سایر دانشگاه ها به هیچ عنوان اینطوری نیست و مالیات توپولی روی فاند میزنند که بیشتر دستمزد هست تا اسکالرشیپ.
    دقت داشته باشید هر گونه اسکالرشیپ فاقد مالیات هست. بنابراین اگر بتوانید یه اسکالرشیپ توپول ببرید حتی از یک کارمند هم درامدتون بیشتر خواهد شد
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    اساتید کانادا روزانه ۱۰۰ تا ایمیل میگیرن. یک درصد فکر کنین بخوان تو دسامبر همه رو بخونن!
    نگفتم دسامبر بخونن
    گفتم میخونن رزومه های خوب رو جدا میکنن دسامبر مصاحبه میکنن یا ژانویه از بین گلچین ها که منطقی هست شما هم استاد باشی همینکار رو میکنین
    اگر ایمیل ها خونده نمیشد شاید این نظر درست نبود ولی چون خونده میشه( ترک میکنم ) اینطور به نظرم رسید
    اساتید همه جا نه کانادا 100 تا ایمیل میگیرن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دانشگاه کلگری برخلاف برخی دیگر فاند رو تضمین میکنه برای مدتی که ذکر کرده این فاند شامل RA و TA میشه که البته یشتر مقدار RA هست. نصف TA از دپارتمان graduate study با عنوان اسکالرشیپ میاد و فقط نصف TA به عنوان دست مزد هست که روش مالیات بسیار کمی میخوره. سایر دانشگاه ها به هیچ عنوان اینطوری نیست و مالیات توپولی روی فاند میزنند که بیشتر دستمزد هست تا اسکالرشیپ.
    دقت داشته باشید هر گونه اسکالرشیپ فاقد مالیات هست. بنابراین اگر بتوانید یه اسکالرشیپ توپول ببرید حتی از یک کارمند هم درامدتون بیشتر خواهد شد
    این فاند رو دپارتمان میده فقط؟ استاد پول اضافی نمیده ؟ یا کل این 21 هزار تا آون رو هم شامل میشه؟ منظور از اسکولارشیپ توپول اضافی همون اوارد هست احتمالا ؟

این فاند رو دپارتمان میده فقط؟ استاد پول اضافی نمیده ؟ اون موقع استاد پیدا کردن برا چیه اخه؟
    بیشتر پول از فاند استاد داده میشود اما دپارتمان تضمین میکنه که اگر استاد پول نداشت، خود دپارتمان بپردازد.

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نگفتم دسامبر بخونن
    گفتم میخونن رزومه های خوب رو جدا میکنن دسامبر مصاحبه میکنن یا ژانویه از بین گلچین ها که منطقی هست شما هم استاد باشی همینکار رو میکنین
    اگر ایمیل ها خونده نمیشد شاید این نظر درست نبود ولی چون خونده میشه( ترک میکنم ) اینطور به نظرم رسید
    اساتید همه جا نه کانادا 100 تا ایمیل میگیرن
    شما با کامپیوتر ایمیل بزن و برو با گوشی ایمیل ارسال شده خودت رو ببین، ترکر میزنه که ایمیل خونده شده. در واقع یه عکس توی ایمیل میزارن که هر بار ایمیل از جایی غیر از محل ارسال شدنش باز بشه ترکر اون رو به حساب باز شدن میزاره. پس روش نمیشه حساب کرد.
    فرمایش شما در مورد گلچین کردن رو میشه قبول کرد.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

این فاند رو دپارتمان میده فقط؟ استاد پول اضافی نمیده ؟ یا کل این 21 هزار تا آون رو هم شامل میشه؟ منظور از اسکولارشیپ توپول اضافی همون اوارد هست احتمالا ؟
    بیشتر پول که RA هست از فاند استاد میاد. نصف TA از دپارتمان میاد که مالیات میخوره و نصف دیگش از graduate studies. خیر اسکالرشیپ توپول مثل vanier که سالی ۵۰ هزار دلار هست که در کنار پول TA میتونه پول توپولی باشه چون اصلا مالیات به اسکالرشیپ نمیخوره البته ۶۳۰۰ رو هم بهتون میدند (visa differential)

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از اینکه تجربه خودتان را به اشتراک میگذارید واقعا ممنونم و جمع این تجربه هاست که به همه بچه ها کمک میکند بهترین مسیر را برای کارهایشان انتخاب کنند.

من واقعیت نظر خاصی در مورد این مکاتبه ندارم چون از دید من با نظراتی که قبلا نوشته ایم خیلی نزدیک است. با اینحال چون سوال مستقیم فرمودید برای احترام به فرمایش شما من دو نکته به نظرم میرسد

اول اینکه صحبت من برای دریافت موافقت اولیه استاد ناظر بر "افزایش احتمال" دریافت پذیرش و فاند هست نه اینکه بر اساس مقررات "نشود" اپلای کرد. بنابراین من یا دوستان دیگر تاکیدمان برای افزایش این احتمال است و الا من میدانم و احتمالا دوستان دیگر هم به همین صورت که میشود فرمها را پر کرد و فرستاد و از این جهت دانشگاه "منع مقرراتی" ندارد.

دوم. حتی در این روش که ملبورن حضور شما نوشته است هم به اهمیت مکاتبه با استاد پیش از اپلای رسمی اشاره کرده اند. و این مکاتبه با مطالبی که تا به حال با هم صحبت کرده ایم هماهنگی دارد. آقای واکر نگفته اند موافقت اساتید را نگیرید در واقع پیشنهاد ایشان این بوده که بهتر است بگیرید ولی گفته اند که برای ارسال اپلیکیشن نیازی به تایید استاد ضرورتا نیست. که این حالت تقریبا برای همه دانشگاههای دنیا هست یعنی میشود رسما اپلای کرد و موافقت استاد را هم نداشت.

بنابراین من روش دانشگاه ملبورن و مطلب آقای واکر را در تضاد با مطلبی که توشتم یا روش دیگر دانشگاهها نمیبینم و حقیقت اینکه اگر دانشگاهی هزینه اپلیکیشن نداشته باشد توصیه من به دوستان این است اپلای کنند.بالاخره چند تا فرم و متن است که باید نوشت و آپلود کرد و بار مالی برای متقاضی ندارد .منتهی وقتی قرار است ۷۰ یا ۱۰۰ یا ۱۲۰ دلار برای هر اپلیکیشن هزینه شود یا دانشگاهی توصیه اکید کرده خوب قاعدتا بهتر است با دقت اینکار انجام شود تا احتمال پذیرش بالا برود.

امید که شما و همه دوستان عزیز موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها

با احترام به دو دوست عزیز، من هم فکر میکنم بهترین و ایده‌ال ترین روش مکاتبه با استاد و تایید اولیه باشه. ولی فکر میکنم استثنا هم وجود داره. برای رشته ی من که معماری هستم در چند دپارتمان برای اپلای دکترا دیده ام که در سایت دانشگاه نوشته شده لزومی برای هماهنگی با استاد وجود نداره و در واقع به نوعی این روند مکاتبه رو به بعد از پذیرش موکول کرده اند.

یک مثال برای خودم که چند وقت پیش به مسئول بررسی پذیرش تحصیلات تکمیلی گروه معماری در دانشگاه ملبورن (که رنک ۱ استرالیا هست) ایمیل زدم و همین سوال رو عینا از خودشون پرسیدم؛ که آیا لزوما باید ایمیل و مکاتبه صورت بگیره؟ (سوالم از این بابت بود که در دپارتمان معماری فقط یک استاد به فیلد بنده نزدیک بودن و پیش خودم سوال شد که اگر همین یک استاد هم جواب من رو ندن باید کلا پرونده‌ی دانشگاه ملبورن رو برای تحصیل خودم مختومه کنم؟) جواب استاد را عینا اینجا میگذارم:

Dear Hamidreza

You don't need to have contacted potential supervisors or have their agreement before submitting your application, but it is better to do so.

Best wishes
    Paul Walker

با این تفسیر بنظرم اگه شما واقعا قصد دارید شانستون رو برای یک دانشگاهی امتحان کنید (مخصوصا کانادا یا استرالیا که دانشگاه های خوب خیلی زیادی ندارن در مقایسه با همه‌ی اروپا یا آمریکا)، اگر دانشگاه شما را ملزم به مکاتبه نکرده،‌ شانس خودتون رو امتحان کنید، مخصوصا تجربه‌‌‌ای که برای من بوده تو این مدت این هست که همه‌ی اساتید در صورت پاسخ دادن به ایمیل فقط من رو به اپلای کردن تشویق کردن و اطلاعات بیشتری از من نخواستن. به نوعی برخوردشون نشان‌دهنده‌ی این هست که ما از لحظه‌ای که پذیرش گرفتید میتونیم ارتباط و صحبت‌ها رو شروع کنیم و تا قبل از پذیرش به نوعی این مکاتبه ها براشون بی اهمیت هست. البته این رو هم بگم در همین انجمن بارها شاهد بودم دوستان از مکاتبات مداومشون با اساتید پیش از اپلای صحبت کردن ولی تجربه‌ی من به‌گونه‌ی متفاوتی رقم خورده تا به اینجا.

خوشحال میشم نظر دوست عزیزمون Susighton رو هم بدونم
    سپاس

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    شما با کامپیوتر ایمیل بزن و برو با گوشی ایمیل ارسال شده خودت رو ببین، ترکر میزنه که ایمیل خونده شده. در واقع یه عکس توی ایمیل میزارن که هر بار ایمیل از جایی غیر از محل ارسال شدنش باز بشه ترکر اون رو به حساب باز شدن میزاره. پس روش نمیشه حساب کرد.
    فرمایش شما در مورد گلچین کردن رو میشه قبول کرد.
    منظورتان را دقیق متوجه نشدم. یعنی ایمیل سنت شده رو باز کنم از جای دیگه خودم میگه خونده شد؟ نه دوست عزیز با ده تا از دوستان امتحان کردیم. جواب داده. حتی وقتی چند بار باز میکنی پیامش میاد که چند بار خوانده شد

ApplyAbroad Guru

منظورتان را دقیق متوجه نشدم. یعنی ایمیل سنت شده رو باز کنم از جای دیگه خودم میگه خونده شد؟ نه دوست عزیز با ده تا از دوستان امتحان کردیم. جواب داده. حتی وقتی چند بار باز میکنی پیامش میاد که چند بار خوانده شد
    صرفا مشخص میکنه که ایمیل باز شده نه اینکه واقعا خونده شده. مثلا اگر طرف مقابل با برنامه هایی مثل outlook داره ایمیل هاش رو مرور میکنه و یکی یکی حذفشون میکنه ممکنه ایمیل شما باز بشه ولی خونده نشه. از طرف دیگر اگر گیرنده ایمیل داونلود اتوماتیک تصویر را غیرفعال کرده باشه (که بسیاری از ایمیل سرورها این آپشن را دارند) اصولا ترکر متوجه بازشدن ایمیل نمیشه یعنی استاد ممکنه ایمیل شما رو بخونه بدون اینکه شما پیامی دریافت کنید. روشی نیست که صددرصد جواب بده.