صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 109

موضوع: بررسی دقیق دلایل طولانی شدن کلیرنس رشته‌های مهندسی

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی دقیق دلایل طولانی شدن کلیرنس رشته‌های مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazakhaddad نمایش پست ها
    جناب Heisenberg7 عزیز
    مرسی از شما بخاطر مطالبتون
    اما من با گزینه های 2 و 3 شما تا حدودی مخالفم. دیگه همه دارن با این نرم افزار های انسیس و سوپر فرم و آباکوس کار میکنن (دیگه مثل نرم افرازهای ورد شدن). مثلا شبیه سازی استحاله های موادی چه خطری میتونه داشته باشه؟ من که رشتم مواده میگم که اینا همشون چیزای پیش و پا افتادن و خطری نیستند.
    در اینکه شکل دهی خطری باشه بازم حرف شما مستدل نیست. شکل دهی 90% مواد را تشکیل میده. نمیشه گفت پس خطرناکه. درسته رشته های مواد اذیت دارن میشن اما اینجورم نیست که هر کسی شبیه سازی کار کنه یا فرکچر کار کنه حتما ریجکته! یا اگه رد شده در اقدام مجدد 100% رده! آخه چرا
    شما منبعی برای این جمله "شما زمینه کاری Material، Fatigue، Metal Forming داشتید که هر کدومشون برای ریجکت کفایت می کرد!" دارید؟ یا صحبتتون معطوف به تجربه های این سایته؟
    میشه بگید چرا اقدام مجدد بی برو برگرد نتیجه ای جز رد شدن نداره؟ این را از کجا متوجه شدید؟! به چه دلیلی؟ باز بر اساس تجربه شما در این سایت هست؟ یا در سایتهای دولتی یا رسمی امریکا دیدین؟
    اگه مرجعی دارید ممنون میشم چرا که اگه قانونا اقدام مجدد چیزی جز رد شدن نداره من اقدام نکنم که بعید میدونم اینجوری باشه
    عیدتان هم مبارک باشه
    دوست عزیز اگر یک ساعت وقت بذارید و مطالب این تاپیک رو بخونید متوجه میشید کوچک ترین اشاره ایبه fatige fracute یا metal forming میتون شانس رد شدن رو بالا 95% برسونه! اگر کسی که پرونده رو بررسی می کرد خودش یه موادی بود این بلاها سری بچه ها نمیومد! کلاً در زمینه های مواد و مکانیک مواد خیلی خیلی 0 و 1 عمل می کنند! منبع من آماریه که تو اون تاپیک اومده....

خود شبیه سازی حساس نیست ولی شما با استفاده از روش های شبیه سازی خیلی راحت می تونید رو هر موضوع حساس و غیر حساسی کار کنید! جز اینه؟!

این بند waiver نداره و اگر تجربیات کسایی که دوباره اقدام کردند رو بخونید متوجه میشید که آفیسر ها گفتند شانستون نزدیک به صفره و همه هم رد شدند مجددا! این پست رو بخونید و سه تا رفرنس تهش رو هم نگاه کنید!

در تاریخ این سایت یک فیزیکی موفق شده بار دوم بگیره که صحتش هم قابل چک کردن نیست! یک نفر هم گفته که 5 سال بعدش تونسته ویزای توریستی بگیره!

عید شما هم مبارک باشه گرچه میدونم که عیدتون رو عزا کردند!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

اطلاعات تحصیلی:
    ترم پذیرش: Fall 2014
    رشته و مقطع تحصیلی بعدی: Masters of Mechanical Engineering
    زمینه تحقیقاتی آینده: سیالات
    در چه گرایشی پذیرش دارید؟ نام دانشگاهی که عازم آن هستید: Louisiana Tech
    نام دانشکده‌؟ College of Engineering and Science
    رشته و مقاطع قبلی: Bachelors in Solid State Physics
    نام دانشگاه‌های پیشین: Imam Khomeini International University
    زمینه کاری در لیسانس:
    زمینه کاری در فوق لیسانس:
    سوابق دیگر پژوهشی خود را عنوان کنید:
    علایق تحقیقاتی عنوان شده در سفارت و رزومه؟ Fluid Mechanics- Heat Transfer-CFD- Numerical Analysis- Heat Exchangers Design-Microfluidics
    سال فارغ التحصیلی: 2013
    زمینه تحقیق شما در ایران تئورتیکال بوده یا اکسپریمنتال؟ در دوره ی لیسانس تحقیق خاصی انجام ندادم.
    زمینه تحقیق شما در آمریکا تئورتیکال می باشد یا اکسپریمنتال؟
    در صورت داشتن F2 در مورد سوالات بالا توضیحات خلاصه بدهید:
    هرگونه توضیحات اضافه در مورد سوالات بالا:
    مشخصات بورسیه تحصیلی
    آیا فاند دارید؟ خیر
    نوع فاند؟ ) (TA, RA, Scholarship, Full or Partial
    در صورت داشتن فاند TA آیا نوع آن مشخص شده است؟
    فاند سال اول شما به چه صورت است؟
    آیا استاد شما مشخص شده است؟ به صورت دائم یا موقت؟ موقت
    اصلیت استاد شما مربوط به کدام کشور است؟ امریکا
    منبع فاند شما از کجا تامین شده است؟ نوع سازمان؟فاندهای استاد شما معمولاً از کجا تامین می شود؟
    آیا تحقیقات استاد شما حساس می‌باشد؟ این استاد رئیس ازمایشگاه Electrokinetics هست و متاسفانه کارش بیشتر متریال و نانو هست. بیشترمقالاتش در زمینه هایی مثل Nanoparticle technology for corrosion control of reinforced concrete و Advanced Electrokintic Nanoparticle traetment processهست و از16-17 گرنتی که گرفته 2تاش دفاعی ,2تاش ناسا و یکیش هم از یه شرکت نفتی بوده. همچنین ایشون در دورهB.S وM.Sاش که در دانشگاهUIUC بوده به عنوان Researcher دریکی از لابراتوارهای ارتش کار می کرده و2-3 Awardهم از ارنش دارهآیا تحقیقات دانشکده شما حساس می‌باشد؟ دانشکده علاقه خاصی به موضوعات micro و nano داره و روی MEMS بسیار کار می کنن و حتی یک research center به نام Institute of Micromanufacturing دارند.
    سوابق تحقیقاتی:
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان انگلیسی: 0
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 0
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان فارسی: 0
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان فارسی: 0
    آیا مقالات شما به نوع به لیست تحقیقات حساس مرتبط می‌شود؟ لطفاً مشخص نمایید.
    زمینه کاری مقالات شما به چه موضوعی مربوط می‌باشد؟
    آیا مقالاتی مرتبط با شکست، نانو، پلیمر، کامپوزیت یا مواد دیگر داشتید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا مقالاتی مرتبط با FEM یا CFD داشتید؟ لطفاً توضیح بدهید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا مقالاتی در مورد دینامیک، ارتعاشات و کنترل داشتید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا مقالاتی در مورد انرژی، نفت و گاز دارید؟ لطفاً توضیح دهید.
    در صورت داشتن F2 ای که به سوالات بالا مرتبط می‌شود خلاصه توضیح دهید.
    آیا در مقالات خود همکارانی که دارای سابقه تحقیقات حساس یا مربوط به سوالات بالا بوده باشند؟ لطفاً توضیح دهید.

اطلاعات در مورد Research Plan
    آیا در سفارت یا بعد از مصاحبه ریسرچ پلن تحویل دادید؟ بله
    ریسرچ پلن دقیق داشتید یا عمومی؟ عمومی
    نویسنده ریسرچ پلن که بود؟ خودتان؟ استاد؟ مدیرگروه دانشگاه؟ مسئول تحصیلات تکمیلی؟ دیگران؟ استاد موقت (Assigned advisor) که رئیس دپارتمان هم هست و در بالا توضیح داده ام.
    آیا در ریسرچ پلن منبع فاند ذکر شده؟ خیر
    متن کامل RP:
    According to the policies at LaTech delineated in chapter 15 of theLouisiana Tech catalog, Mr. [...] will be required to file an advisory committee and plan of study form during the first quarter at the university. An M.S student in the College of Engineering must have at least three members that are graduate faculty on his advisory committee. I am currently assigned as his initial advisor in this period; however students are able to change to any faculty member that is willing to become the chair of their advisory committee. Mechanical Engineering tends to have a broad interdisciplinary scope which allows the students to be advised by faculty that is even outside of his/her department. Students inMechanical Engineering work on a variety of topics, ranging from NIH biomedical funded applications, to industry sponsored concrete strengthening, and other topics
    I hope this clarifies the circumstances of Mr. [...] 's admission to Louisiana Tech and I would be happy to answer any further question

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سوابق کاری
    سابقه کار دولتی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ خیر
    سابقه کار خصوصی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ خیر
    آیا سابقه کار مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای یا انرژی داشته اید؟ خیر
    آیا سابقه کار پژوهشگاهی داشتید؟ زمینه؟ محل؟ خیر
    آیا سابقه کار مهندسی در زمینه‌هایی که تا حدودی حساس هستند داشته‌اید؟ خیر
    سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان استاد؟ اگر بله فقط تدریس؟ یا همراه با تحقیق؟ خیر
    سابقه دستیار آموزشی یا پژوهشی؟ یا هردو؟ بله TA
    مسافرتهای خارجه:
    سابقه سفر به آمریکا؟ نوع ویزا؟ زمان؟ مدت اقامت؟ خیر
    ویزای شینگن؟ تعداد؟ خیر
    سابقه سفر به کشورهای مسلمان؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ بله Dubai - Dec 2010- روز7
    سابقه سفر به دیگر کشورها؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ خیر
    سابقه سفر زیارتی؟ تعداد و محل؟ خیر
    سابقه اقامت در کشورهای دیگر؟ خیر
    کشور محل تولد؟ ایران
    آیا در حال حاضر اقامت کشور دیگری را دارید؟ خیر
    آیا در حال حاضر پرونده مهاجرتی دارید؟ محل؟ مدت زمان؟ وضعیت؟ خیر
    اقوام در آمریکا:
    لطفاً اقوام خود در آمریکا را مشخص نمایید:
    نوع اقامت اقوام؟ (توریستی؟ تحصیلی؟ گرین کارد؟ سیتیزن؟) خواهر (گرین کارد) - پسرخاله ی مادر (سیتیزن) که اسپانسر من در I-20 بودند. توضیح بیشتر هر دو ساکن California
    آیا در ایالت محل تحصیل شما ساکن می باشند؟ (لطفاً نوع اقوام را مشخص کنید) خیر
    آیا در ایالت های همجوار می باشند؟ (لطفاً نوع اقوام را مشخص کنید) خیر
    درصورت امکان فاصله تقریبی را بیان کنید.
    در صورت داشتن اقوام درجه اول در حال تحصیل در آمریکا کمی توضیح دهید.
    سربازی:
    نوع معافیت (تحصیلی؟ کفالت؟ پزشکی؟ سهمیه؟) کفالت
    در کجا خدمت کرده اید؟ یگان؟ درجه؟
    نوع کاری که در سربازی انجام می دادید و به سفارت عنوان کردید؟
    امریه؟ نوع؟ مدت؟ محل؟ استان؟
    هر گونه کسری؟ با ذکر مدت و نوع؟
    در سفارت چه سوالاتی در مورد سربازی از شما شد؟ چجوری سربازی معاف شدی? نوع معافیت?
    در فرم DS160 چه جواب‌هایی به سوالات مربوط به سربازی دادید؟
    آیا مدرک مرتبط با سربازی در سفارت رویت شد؟ (از کارت پایان خدمت، معافی، کفالت، اشتغال به خدمت تا برگه وثیقه؟) خیر
    اطلاعات در مورد نام و نام خانوادگی شما:
    آیا نام شما عربی است؟ بله
    آیا نام خانوادگی شما عربی است؟ بله
    آیا اسم شما چند بخشی است؟ بله
    آیا نام خانوادگی شما چند بخشی است؟ خیر
    آیا در نام خود سید، سیده یا سادات دارید؟ خیر
    آیا در اسم خود حروف گ چ پ ژ دارید؟ خیر
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل دقیق خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ خیر
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل بسیار نزدیک به خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ خیر
    در صورت داشتنF2 جواب سوالات بالا را به اختصار بنویسید.
    رزومه
    چه مطالب حساسی در رزومه داشتید؟ هیچی
    آیا در انتهای رزومه اسامی اساتید به عنوان reference داشتید؟ بله
    آیا عنوان پروژه‌های درسی داشتید؟ خیر
    اطلاعات مصاحبه
    به کدام سفارت رفتید:
    تاریخ مراجعه به سفارت؟ (حدودی یا دقیق):2013 Dec 24
    آفیسر شما که بود یا چه شکلی بود؟ مرد جوون مو مشکی و عینکی
    مدت زمان تقریبی که آفیسر به شما عنوان کرد چقدر بود؟ 2 تا 3 ماه
    مدت زمان حدودی مصاحبه: 6-7 دقیقه
    موردی خاصی در مصاحبه بر روی آن زوم شد: اسپانسر
    موردی خاصی که فکر می کنید در مصاحبه مشکل ساز بوده باشد؟ فقط کمی استرس (در لینک بالا مصاحبه را کامل توضیح دادم)
    در صورت دریافت سوالات چند روز بعد از مصاحبه؟ همان روز مصاحبه
    نوع سوالات؟ (16 سوال از آنکارا؟ 11 سوال از ایروان؟ 5 یا 1 سوال از دوبی؟) 11 سوال از ایروان
    آیا سوالات خاصی دیرتر از چند هفته از مصاحبه دریافت کردید؟ مثلاً دو ماه بعد در رابطه با استاد یا ریسرچ؟ خیر
    فرم DS160 را چه مدت قبل از مصاحبه سابمیت کردید؟ 13 روز (9 Dec)
    دلیل طولانی شدن کلیرنس از نظر خودتان چیست؟ نمی دونم شاید زمینه کاری استاد گرچه موقته
    اگر زمان به عقب بر می‌گشت به سفارت دیگری می‌رفتید؟ کجا؟ علت؟ نمی دونم
    در صورت داشتن F2 توضیحات خلاصه بدهید.
    اطلاعات در مورد Defer
    آیا مجبور به دیفر شدید؟ بله
    چند بار؟ 1 بار
    آیا فاند شما به ترم بعدی انتقال پیدا کرد؟
    آیا دانشگاه با دیفر شما مخالفت کرد؟ خیر
    امدت زمان انتظار
    مدت زمان انتظار شما تا بدین لحظه
    ۹۰ روز از مصاحبه (24Dec) و ۶۲ روز از فرستادن جواب سوالها و آپدیت واشینگتون (21Jan)
    وضعیت فعلی؟ (منتظر؟ کلیر؟ریجکت؟ نوع؟ مدت زمان تصمیم گیری؟ نحوه اطلاع؟ و توضیحات بیشتر) منتظر
    در صورت کلیر شدن تاریخ را مشخص نمایید:
    در صورت دریافت ویزا نوع ویزا را مشخص نمایید:
    آیا ریکلیر خوردید؟ خیر
    چند بار status شما در سایت عوض شده است؟ 1 بار
    آیا تا به حا status شما بهrefused تغییر کرده؟ خیر
    آیا به شما case number جدید داده شده است؟ خیر
    در صورت تغییر status چند روز بعد نامه رد یا قبول دریافت کردید؟
    نحوه خبردار شدن از وضعیت؟
    از تاریخ اعلام نتیجه کلیرنس چند روز به تاریخ I-20 باقی مانده بود؟
    از تاریخ اعلام نتیجه کلیرنس چند روز به تاریخ نامه late arrival باقی مانده بود؟
    آیا در گذشته سابقه هر گونه ریجکت در مصاحبه داشته اید؟ 214؟ 212؟ 306؟ لطفاً در مورد تعداد، نوع و محل توضیح دهید. خیر
    آیا در گذشته سابقه هر گونه ریجکت کلیرنسی داشته اید؟ لطفاً در مورد تعداد، نوع و محل توضیح دهید. خیر
    آیا در تماس های خود با سفارت یا واشنگتن نکته خاصی مطرح شد؟ مثلاً پروند در واشنگتن نمی باشد؟ یا جواب به سفارت داده شده و از سفارت پیگیری نمایید. خیر
    آیا از نمایندگان مجلس آمریکا، دانشگاه یا موارد دیگر درخواست پیگیری داشته اید؟ نتیجه؟ خیر

هرگونه پیشنهاد، نصیحت به دوستان و توضیح اضافه را در اینجا عنوان کنید:

-من فامیلی خودم در پاسپورت با oo نوشته شده و برای پدرم با ou. من اینرو در DS-160 به همین صورت نوشتم یعنی املای فامیلیم با پدرم فرق می کنه.

-استاد در RP یکی از حروف اسم کوچیکم رو جا انداخته.

-جواب 11 سوال رو دیر فرستادم چون RP دیر رسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_feri نمایش پست ها
    رشته و مقطع تحصیلی بعدی: Masters of Mechanical Engineering
    زمینه تحقیقاتی آینده: سیالات
    رشته و مقاطع قبلی: Bachelors in Solid State Physics
    علایق تحقیقاتی عنوان شده در سفارت و رزومه؟ Fluid Mechanics- Heat Transfer-CFD- Numerical Analysis- Heat Exchangers Design-Microfluidics
    آیا استاد شما مشخص شده است؟ به صورت دائم یا موقت؟ موقت
    منبع فاند شما از کجا تامین شده است؟ نوع سازمان؟فاندهای استاد شما معمولاً از کجا تامین می شود؟
    آیا تحقیقات استاد شما حساس می‌باشد؟ این استاد رئیس ازمایشگاه Electrokinetics هست و متاسفانه کارش بیشتر متریال و نانو هست. بیشترمقالاتش در زمینه هایی مثل Nanoparticle technology for corrosion control of reinforced concrete و Advanced Electrokintic Nanoparticle traetment processهست و از16-17 گرنتی که گرفته 2تاش دفاعی ,2تاش ناسا و یکیش هم از یه شرکت نفتی بوده. همچنین ایشون در دورهB.S وM.Sاش که در دانشگاهUIUC بوده به عنوان Researcher دریکی از لابراتوارهای ارتش کار می کرده و2-3 Awardهم از ارنش دارهآیا تحقیقات دانشکده شما حساس می‌باشد؟ دانشکده علاقه خاصی به موضوعات micro و nano داره و روی MEMS بسیار کار می کنن و حتی یک research center به نام Institute of Micromanufacturing دارند.
    آیا در سفارت یا بعد از مصاحبه ریسرچ پلن تحویل دادید؟ بله
    ریسرچ پلن دقیق داشتید یا عمومی؟ عمومی
    نویسنده ریسرچ پلن که بود؟ خودتان؟ استاد؟ مدیرگروه دانشگاه؟ مسئول تحصیلات تکمیلی؟ دیگران؟ استاد موقت (Assigned advisor) که رئیس دپارتمان هم هست و در بالا توضیح داده ام.
    آیا در ریسرچ پلن منبع فاند ذکر شده؟ خیر
    متن کامل RP:
    According to the policies at LaTech delineated in chapter 15 of theLouisiana Tech catalog, Mr. [...] will be required to file an advisory committee and plan of study form during the first quarter at the university. An M.S student in the College of Engineering must have at least three members that are graduate faculty on his advisory committee. I am currently assigned as his initial advisor in this period; however students are able to change to any faculty member that is willing to become the chair of their advisory committee. Mechanical Engineering tends to have a broad interdisciplinary scope which allows the students to be advised by faculty that is even outside of his/her department. Students inMechanical Engineering work on a variety of topics, ranging from NIH biomedical funded applications, to industry sponsored concrete strengthening, and other topics
    I hope this clarifies the circumstances of Mr. [...] 's admission to Louisiana Tech and I would be happy to answer any further question
    دوست عزیز یه مقدار تلخه! و سخته! ولی باید بگم شما خیلی در خطر هستید!

برید باز خدا رو شکر کنید که زود متوجه شدید و هنوز میتونید خودتون رو نجات بدید!

یوزر: amir199068 رو از این لینک بخون تا بفهمی جریان چیه. ایشون گرایشش بی خطر بود ولی استادش براش یه RP نوشت و چون موادی بود خود استاده رد شد! شما هم در معرض این خطری... خیلی سریع به هر طریقی که میتونی با هر بدبختی که شده یه RP جدید بگیر ... شده به یه استاد بگی مجانی میری براش کار می کنی این کار رو بکن و یه RP بی خطر بگیر و برای سفارت بفرست! شده به مدیر گروه بگی که سفارت RP از محتمل ترین استاد آینده خواسته... یه چیزی جور کن!!!!! خیلی مهمه!

بعد که گرفتی حتما برای سفارت دوباره ایمیل کن و بگو که استاد پیدا کردی و این چیزی که داری میدی استادیه که باهاش کار خواهی کرد.. و به قولی most recent info هستش! اینطوری احتمال ریجکتت حداقل میشه! سریع این کار رو بکن! من قویاً بهت توصیه می کنم!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

آقا من یه ذره گیج شدم. شما دفعه اول به من گفتی RP بگیر بدش گفتی نگیر چون طول میکشه و کیست دوباره اپدیت میشه.

من کیس amir199068 رو خوندم متن RP ایشون هم موادی بوده اما اگه متن RP منو خونده باشی می بینی که کاملا عمومی هست و حتی خوده استاد گفته که من موقتم. خود استاد هم به من گفت که عین همین RP رو تابستون به یکی دیگه داده بوده و مشگلی نبوده. باز نمی دونم. واقعا گیجم.

حالا چیکار کنم بلاخره؟ الان که ۹۰ روز گذشته دیر نیست؟ هنوز میتونم نجات بدم خودمو؟ یه بار سعی کردم RP بگیرم اما نتونستم. چی به استادا بگم؟
    ویرایش توسط amir_feri : March 25th, 2014 در ساعت 02:28 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_feri نمایش پست ها
    آقا من یه ذره گیج شدم. شما دفعه اول به من گفتی RP بگیر بدش گفتی نگیر چون طول میکشه و کیست دوباره اپدیت میشه.

من کیس amir199068 رو خوندم متن RP ایشون هم موادی بوده اما اگه متن RP منو خونده باشی می بینی که کاملا عمومی هست و حتی خوده استاد گفته که من موقتم. خود استاد هم به من گفت که عین همین RP رو تابستون به یکی دیگه داده بوده و مشگلی نبوده. باز نمی دونم. واقعا گیجم.

حالا چیکار کنم بلاخره؟ الان که ۹۰ روز گذشته دیر نیست؟ هنوز میتونم نجات بدم خودمو؟ یه بار سعی کردم RP بگیرم اما نتونستم. چی به استادا بگم؟
    دوست عزیز من الان رفتم جواب های قبلیم رو به شما خوندم و فهمیدم که دقیقاً 25 ژانویه همین نسخه رو برای شما پیچیدم!! اون موقع هم شما همین اطلاعات رو دادید! من هم همین نسخه رو دادم! اینجا

شما هنوز فرصت داری... حتماً این کار رو بکن! درسته که کلی اذیت میشی تا RP رو بگیری ... ولی احتمال ریجکت کمتر میشه! به حرف استاد کاری نداشته باش که گفته به یکی دادیم مشکل نخورده! شما ممکنه بخوری!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/Control Systems-Sharif University of Technology

]لطفاً در جلوی سوالات جواب بدهید
    با تشکر

اطلاعات تحصیلی:
    ترم پذیرش: Fall
    رشته و مقطع تحصیلی بعدی: MS
    زمینه تحقیقاتی آینده: Control Systems ( in RP, It's stated that I'll be working on kalman filter(a totally mathematical concept) and It's for optimizing 3D printers)a
    در چه گرایشی پذیرش دارید؟ Control Systems
    نام دانشگاهی که عازم آن هستید: Missouri University of Science and Technology
    نام دانشکده‌؟ Mechanical and Aerospace
    رشته و مقاطع قبلی: Mechanical , BS
    نام دانشگاه‌های پیشین: Sharif
    زمینه کاری در لیسانس: not mentioned in any of the documents submitted to the embassy
    زمینه کاری در فوق لیسانس:
    سوابق دیگر پژوهشی خود را عنوان کنید:
    علایق تحقیقاتی عنوان شده در سفارت و رزومه؟ Dynamics and Control systems
    سال فارغ التحصیلی: July 2014
    زمینه تحقیق شما در ایران تئورتیکال بوده یا اکسپریمنتال؟
    زمینه تحقیق شما در آمریکا تئورتیکال می باشد یا اکسپریمنتال؟
    در صورت داشتن F2 در مورد سوالات بالا توضیحات خلاصه بدهید:
    مشخصات بورسیه تحصیلی
    آیا فاند دارید؟ Yes
    نوع فاند؟funded by national science foundation RA
    در صورت داشتن فاند TA آیا نوع آن مشخص شده است؟
    فاند سال اول شما به چه صورت است؟
    آیا استاد شما مشخص شده است؟ به صورت دائم یا موقت؟ Permanent Two advisers
    اصلیت استاد شما مربوط به کدام کشور است؟ both US
    منبع فاند شما از کجا تامین شده است؟ نوع سازمان؟ National Science Foundation
    فاندهای استاد شما معمولاً از کجا تامین می شود؟ NCF, Bell helicopter, Boeing, Optomec
    آیا تحقیقات استاد شما حساس می‌باشد , "Maybe 3D printers, But I wont be working in this field, In RP it's stated that "There is no expected potential to create enabling technology from this work.
    آیا تحقیقات دانشکده شما حساس می‌باشد؟ Partially
    سوابق تحقیقاتی:
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان انگلیسی: 0
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 0
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان فارسی: 0
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان فارسی: 0
    آیا مقالات شما به نوع به لیست تحقیقات حساس مرتبط می‌شود؟ لطفاً مشخص نمایید.
    زمینه کاری مقالات شما به چه موضوعی مربوط می‌باشد؟
    آیا مقالاتی مرتبط با شکست، نانو، پلیمر، کامپوزیت یا مواد دیگر داشتید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا مقالاتی مرتبط با FEM یا CFD داشتید؟ لطفاً توضیح بدهید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا مقالاتی در مورد دینامیک، ارتعاشات و کنترل داشتید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا مقالاتی در مورد انرژی، نفت و گاز دارید؟ لطفاً توضیح دهید.
    آیا در مقالات خود همکارانی که دارای سابقه تحقیقات حساس یا مربوط به سوالات بالا بوده باشند؟ لطفاً توضیح دهید.
    اطلاعات در مورد Research Plan
    آیا در سفارت یا بعد از مصاحبه ریسرچ پلن تحویل دادید؟ Yeas
    ریسرچ پلن دقیق داشتید یا عمومی؟ Exact
    نویسنده ریسرچ پلن که بود؟ خودتان؟ استاد؟ مدیرگروه دانشگاه؟ مسئول تحصیلات تکمیلی؟ دیگران؟ The main adviser
    آیا در ریسرچ پلن منبع فاند ذکر شده؟ Yes
    هرگونه توضیحات اضافه در مورد سوالات بالا: The research plan is too exact with lots of words about Control Systems, I don't think the officer understood any of it. But there were some key sentences to ensure that my research is not sensitive
    سوابق کاری
    سابقه کار دولتی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟no
    سابقه کار خصوصی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ no
    آیا سابقه کار مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای یا انرژی داشته اید؟ no
    آیا سابقه کار پژوهشگاهی داشتید؟ زمینه؟ محل؟ just the internship in a lab in Sharif
    آیا سابقه کار مهندسی در زمینه‌هایی که تا حدودی حساس هستند داشته‌اید؟ Not stated in the documents submitted to the embassy
    سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان استاد؟ اگر بله فقط تدریس؟ یا همراه با تحقیق؟ no
    سابقه دستیار آموزشی یا پژوهشی؟ یا هردو؟ Yes, Not stated in the documents submitted to the embassy
    مسافرتهای خارجه:
    سابقه سفر به آمریکا؟ نوع ویزا؟ زمان؟ مدت اقامت؟ no
    ویزای شینگن؟ تعداد؟ no
    سابقه سفر به کشورهای مسلمان؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ no
    سابقه سفر به دیگر کشورها؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ no
    سابقه سفر زیارتی؟ تعداد و محل؟ no
    سابقه اقامت در کشورهای دیگر؟ no
    کشور محل تولد؟ sweet Iran
    آیا در حال حاضر اقامت کشور دیگری را دارید؟ no
    آیا در حال حاضر پرونده مهاجرتی دارید؟ محل؟ مدت زمان؟ وضعیت؟ no
    اقوام در آمریکا:
    لطفاً اقوام خود در آمریکا را مشخص نمایید: three cousins , one of them is a hematologist and citizen of US. His wife was a citizen before marriage. he studied there. One is a PhD students. The last one went for a conference and then started to study dentistry(I was totally afraid of his situation)a
    نوع اقامت اقوام؟ (توریستی؟ تحصیلی؟ گرین کارد؟ سیتیزن؟) Citizen - F1 - I don't know :|
    آیا در ایالت محل تحصیل شما ساکن می باشند؟ (لطفاً نوع اقوام را مشخص کنید) no
    آیا در ایالت های همجوار می باشند؟ (لطفاً نوع اقوام را مشخص کنید) yes (the citizen one and the "I don't know" one)a
    درصورت امکان فاصله تقریبی را بیان کنید. 5 hours by car
    در صورت داشتن اقوام درجه اول در حال تحصیل در آمریکا کمی توضیح دهید.
    سربازی:
    نوع معافیت (تحصیلی؟ کفالت؟ پزشکی؟ سهمیه؟) educational
    در کجا خدمت کرده اید؟ یگان؟ درجه؟
    نوع کاری که در سربازی انجام می دادید و به سفارت عنوان کردید؟
    امریه؟ نوع؟ مدت؟ محل؟ استان؟
    هر گونه کسری؟ با ذکر مدت و نوع؟
    در سفارت چه سوالاتی در مورد سربازی از شما شد؟ have you attended military service
    در فرم DS160 چه جواب‌هایی به سوالات مربوط به سربازی دادید؟
    آیا مدرک مرتبط با سربازی در سفارت رویت شد؟ (از کارت پایان خدمت، معافی، کفالت، اشتغال به خدمت تا برگه وثیقه؟) no, I offered her the vasighe document but she said "no need for it"a
    هرگونه توضیحات اضافه در مورد سوالات بالا: the officer was the dark brown haired lady at Dubai Consulate
    اطلاعات در مورد نام و نام خانوادگی شما:
    آیا نام شما عربی است؟ no
    آیا نام خانوادگی شما عربی است؟ it contains "reza"a
    آیا اسم شما چند بخشی است؟ 1
    آیا نام خانوادگی شما چند بخشی است؟ 1
    آیا در نام خود سید، سیده یا سادات دارید؟ no
    آیا در اسم خود حروف گ چ پ ژ دارید؟ no
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل دقیق خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ there is one person with exact name as me, he is studying EE in manitoba , CA
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل بسیار نزدیک به خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟
    در صورت داشتنF2 جواب سوالات بالا را به اختصار بنویسید.
    رزومه
    چه مطالب حساسی در رزومه داشتید؟
    آیا در انتهای رزومه اسامی اساتید به عنوان reference داشتید؟ unfortunately, Yes, and one of them is a sensitive one
    آیا عنوان پروژه‌های درسی داشتید؟ Yes !!! a lot !!! but not the sensitive one
    اطلاعات مصاحبه
    به کدام سفارت رفتید: Dubai
    تاریخ مراجعه به سفارت؟ (حدودی یا دقیق): june 16th
    آفیسر شما که بود یا چه شکلی بود؟ The dark brown haired lady
    مدت زمان تقریبی که آفیسر به شما عنوان کرد چقدر بود؟ four to six month as they always say in their template emails
    مدت زمان حدودی مصاحبه: 3 minutes
    موردی خاصی در مصاحبه بر روی آن زوم شد:
    موردی خاصی که فکر می کنید در مصاحبه مشکل ساز بوده باشد؟ first she thought my RP was about manufacturing but I corrected her and said It's about control systems in manufacturing ( how foolish I am)a
    در صورت دریافت سوالات چند روز بعد از مصاحبه؟ 1 day
    نوع سوالات؟ (16 سوال از آنکارا؟ 11 سوال از ایروان؟ 5 یا 1 سوال از دوبی؟) 5 dubai
    آیا سوالات خاصی دیرتر از چند هفته از مصاحبه دریافت کردید؟ مثلاً دو ماه بعد در رابطه با استاد یا ریسرچ؟ no
    فرم DS160 را چه مدت قبل از مصاحبه سابمیت کردید؟ 1 month
    دلیل طولانی شدن کلیرنس از نظر خودتان چیست؟ every thing + bad luck
    اگر زمان به عقب بر می‌گشت به سفارت دیگری می‌رفتید؟ کجا؟ علت؟ Armenia, مرغ همسایه غازه !
    در صورت داشتن F2 توضیحات خلاصه بدهید.
    اطلاعات در مورد Defer
    آیا مجبور به دیفر شدید؟ Yes
    چند بار؟ one, for the spring semester
    آیا فاند شما به ترم بعدی انتقال پیدا کرد؟ yes
    آیا دانشگاه با دیفر شما مخالفت کرد؟ no
    امدت زمان انتظار 80 days
    مدت زمان انتظار شما تا بدین لحظه 80 days
    وضعیت فعلی؟ (منتظر؟ کلیر؟ریجکت؟ نوع؟ مدت زمان تصمیم گیری؟ نحوه اطلاع؟ و توضیحات بیشتر) administrative processing
    در صورت کلیر شدن تاریخ را مشخص نمایید:
    در صورت دریافت ویزا نوع ویزا را مشخص نمایید:
    آیا ریکلیر خوردید؟ no
    چند بار status شما در سایت عوض شده است؟
    آیا تا به حا status شما بهrefused تغییر کرده؟ no
    آیا به شما case number جدید داده شده است؟ no
    در صورت تغییر status چند روز بعد نامه رد یا قبول دریافت کردید؟
    نحوه خبردار شدن از وضعیت؟ ceac
    از تاریخ اعلام نتیجه کلیرنس چند روز به تاریخ I-20 باقی مانده بود؟ minus 22 days
    از تاریخ اعلام نتیجه کلیرنس چند روز به تاریخ نامه late arrival باقی مانده بود؟ three days
    آیا در گذشته سابقه هر گونه ریجکت در مصاحبه داشته اید؟ 214؟ 212؟ 306؟ لطفاً در مورد تعداد، نوع و محل توضیح دهید.
    آیا در گذشته سابقه هر گونه ریجکت کلیرنسی داشته اید؟ لطفاً در مورد تعداد، نوع و محل توضیح دهید.
    آیا در تماس های خود با سفارت یا واشنگتن نکته خاصی مطرح شد؟ مثلاً پروند در واشنگتن نمی باشد؟ یا جواب به سفارت داده شده و از سفارت پیگیری نمایید.
    آیا از نمایندگان مجلس آمریکا، دانشگاه یا موارد دیگر درخواست پیگیری داشته اید؟ نتیجه؟ no, But I'll ask the international office to send and email to embassy

هرگونه پیشنهاد، نصیحت به دوستان و توضیح اضافه را در اینجا عنوان کنید: First get your I20 with personal bank statement , then look for professors , apply for the visa with that I20 and no research plan, double check your CV

آیا سوالی وجود داشت که فکر می‌کنید باید پرسیده می‌شد؟
    ویرایش توسط navidre : September 3rd, 2014 در ساعت 08:38 PM

Junior Member

ببخشید این سوال بارها مطرح شده ولی کسی بهش جواب نداده لطفاً اگه می تونید جواب بدید: زمینه قدرت، و سیستم های قدرت و اقتصاد سیستم های قدرت، توی رشته مهندسی برق، حساسن و تحریمن و ویزا گرفتن براشون سخته؟

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

سلام جناب هایزنبرگ

اول من یک تشکر از شما بکنم به خاطر این همه کمک و راهنمایی بی چشمداشتی که توی این فرآیند به بچه ها می کنید. واقعا اگر شما و پست هاتون نبود معلوم نبود این آمار کشتار ویزا تا چه حد بالا میرفت!

آقا من چشمم به این پست شما افتاد. چون کیس من با سوال کننده تو حدودی مشابهت داره خواستم اگر لطف کنید نظرخودتون رو بگید تا هم من و هم کسانی که مورد مشابه دارند بتونن استفاده کنن:

من رشته ام برق قدرته و زمینه کاریم هم موتورهای الکتریکی و الکترونیک قدرت مربوط به اونهاست. بنابراین رزومه ام به نظر خودم که به هیچ وجه چیز حساسی نداره (از زمان ادیسون و تسلای خدابیامرز یه سری آدم بیکار مثل من داشتن روی بهبود عملکرد این موتورهای برقی کار میکردن!). مقالاتم هم کلا در همین زمینه بوده و باز اونا هم کاملا بی خطر. حتی سابقه ی کار هم ندارم .الان پذیرشی که گرفتن RA فول فاند هستش. این که از این.

اما مشکل از اونجا شروع میشه که استادی که بهم فاند داده از شانس من از ن.ی-ر-و-ی د.ر-ی-ا.ی-ی گرنت گرفته! ایشون جوون هستن و دو سالی هست که استاد شدن. البته کارش به نظرم خیلی هم حساس نیست (روی تکنولوژی سوئیچ های الکترونیک قدرت داره کار میکنه) ولی خب از شانس گل و بلبل من از اون دفتر فخیمه گرنت گرفته! حقیقتش من پست های تاپیک های مختلف رو که خوندم قالب تهی کردم. حالا نمی دونم چکار کنم که به خاطر ایشون و اون گرنت کذایی کلیرنس طولانی و احیانا ریجکت نصبم نشه. هم می تونم ازش RP بگیرم و هم می تونم خودم RP رو بنویسم (از طرفی اگر ازش RP بگیرم قطعا دیگه میشم گاو پیشونی سفید! چون اسمش اونجا میاد دیگه. اگر هم خودم RP رو بنویسم که نمیدونم اصلا قابل قبول هستش واسشون یا نه). موندم چکار کنم!

اصلا یه سوال اساسی: اگر خودمون هیچ جا در مورد استادمون چیزی نگیم سفارت متوجه میشه؟ البته اسمش توی آفر RA هستش!

به نظر شما چکار کنم که احتمال شر نشدن گرنت استاد کمتر باشه؟راهکاری هست؟
    و مورد دیگه اینکه چه سفارتی رو شما برای این مورد پیشنهاد میکنید؟ (من خودم چون وقت کمی برام باقی مونده دبی مدنظرم بود، اما با خوندن پست ها شدیدا مردد شدم!)

خیلی ممنونم میشم اگر محبت کنید و در این مورد هم راهنمایی بفرمایید که هم بنده و هم احتمالا دوستانی که با همچین مورد مشابهی روبرو میشن یه راهکاری داشته باشیم.

سپاس فراوان از لطف شما
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

از اونجایی که قراره این تاپیک کمک کنه تا دلایل طولانی شدن کلیرنس بهتر روشن شه موارد زیر رو اضافه میکنم

اولا ار پی و استاد خیلی نکته مهمیه و سر خیلیارو به باد داده!!... در مورد خودم همون طور که گفتم به خاطر مشکلاتی که پیش اومد استادی که با من مصاحبه کرده بود استاد اصلی من نشد و ایشون منو به یه استاد دیگه معرفی کرد که استاد اصلی من شد و در نتیجه من ار پی رو هم از ایشون گرفتم البته با این که ریسرچش به هیچ وجه حساس نبود اما فکر کنم بعضی از منابع فاندش باعث شد کلیرنسم طولانی شه... پس وقتی میخواید از بین چند تا دانشگاه انتخاب کنید این مسایل رو هم در کنار رنک نظر بگیرید.

دوما، مصاحبه خیلی مهمه به عنوان مثال یکی از دوستان با این که هوافضا خونده بود و مقالات حساسی داشت خیلی با اعتماد به نفس تو مصاحبه برخورد کرده بود و کاملا افیسر رو متقاعد کرده بود با این که مقالاتش کاربردهای حساس داره ایشون به هیچ وجه کاری به اون جنبه هاش نداشته. در کل دو ماهه هم کلیر شد...

به عنوان نکته اخر وقتی من رفتم مصاحبه دقیقا در بازه ی قطع سیستم هاشون بود من طولانی شدن کلیرنشم رو بی ریط یه این قضیه نمیدونم چون چند نفر دیگه هم بودن که با این که کیس خیلی حساسی نداشتن مثل من چند ماهی طول کشید کلیرنسشون. بالاخره وقتی یه تعداد زیادی اپلیکیشن رو هم جمع شه مسایل رو پیچیده می کنه.
    ویرایش توسط haley : November 13th, 2015 در ساعت 08:35 PM دلیل: حذف نقل قول

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)