صفحه 1 از 96 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 953

موضوع: ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

Post ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

با توجه به اینکه سفارتهای آمریکا در کشورهای مختلف اخیرا افراد زیادی رو با این بند که جدیدا ایجاد شده ریجکت میکنن، بچه هایی که با این بند ریجکت میشن میتونن با همفکری دلیل ریجکت شدنشون رو بفهمن تا هم بتونن در مصاحبه های بعدی جلوی همچنین ایراداتی رو بگیرن و انشالله هرچه سریعتر کلیر بشن و از طرف دیگه به بچه های دیگه کمک کنن که اگه مسئله ایی در RP و یا رزومشون دارن که ممکنه منجر به ریجکت با بند 501 بشه اصلاحش کنن.

Iran Threat Reduction and Syria Human Rights Act of 2012 ...

On August 10, 2012, President Barack Obama signed into law the “Iran Threat Reduction and Syria Human Rights Act of 2012” (H.R. 1905). Section 501 excludes Iranian students from seeking education in fields related to the nuclear or energy sector if the student intends to pursue a career in that field in Iran. Supplementary guidance for stakeholders is forthcoming and we will notify you of any relevant updates on our website. Please note that this is a new law so it is unclear how broadly a “related” field will be defined. Until supplementary guidance is issued, we advise our students from Iran to refrain from traveling outside the U.S.

The “Iran Threat Reduction and Syria Human Rights Act” was enacted August 10, 2012. According to Section 501, Iranian citizens are ineligible for U.S. visas if they are seeking to enter the U.S. to participate in coursework at an institution of higher education for a career in Iran’s:

Petroleum sector;
    Natural gas sector;
    Nuclear energy sector; or,
    Nuclear science field; or,
    Nuclear engineering field.
    Examples of fields of study that render a visa applicant ineligible include:

Petroleum engineering;
    Petroleum management;
    Nuclear science;
    Nuclear engineering; or,
    A related field.
    Individuals seeking to study in other fields, such as business, management or computer science, but who intend to use these skills in Iran’s oil, natural gas or nuclear energy sectors are also ineligible for visas. Consular officers will review each visa application submitted on or after August 10, 2012, to determine if the applicant is ineligible for a visa under this provision. For additional information on U.S. visas, please visit Travel.State.Gov

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند 501 (دلایل و جلوگیری از ریجکت مجدد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Re2013
    salam khoobid...manam 501 rad shodam..sharayetam ine..sarbazi artesh..reshte phd bargh...research plan renewable energy..lisans electrical power..foghe lisans abzardaghigh daneshga e sanate naft..sabeghe kar too naft dolati..3 sal...too clearance rad shodam bad az 65 rooz..ful fund..sharayete shoma chia boodesh,,,mersi..reza
    من ارشد عمران هستم و فعلا معافیت تحصیلی دارم. ریسرچ پلنم New source of energy بوده و full fund هم بودم. به احتال خیلی زیاد به خاطر ریسرچ پلن ریجکت شدم.

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

یکی از دوستان من هم پذیرش ارشد نفت داشت (کارشناسی هم نفت خونده بود). سابقه کار و سربازی هم نداشت. برنامه پژوهشی (ریسرچ پلن) هم ازش نخواسته بودن. از عشق آباد تحت همین بند ریجکت شد. دوستانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی نفت رو دارند، تا وقتی این قانون پابرجاس متاسفانه باید از فکر آمریکا بیان بیرون

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

متاسفانه این بند رو جدیدا دارن اعمال میکنن.بند 501 منظورمه..برای احتیاط باید از هر چیزی که شامل انرژی میشه پرهیز کرد..توی همه مدارک..و اینو باید اطلاع رسانی کرد تا سایر دوستانی که میرن مصاحبه سفارت رجکت نشن.. و این بند رو سلیقه ای دارن اعمال میکنن یعنی ممکن کسی کلیر شه با این شرایط اما ادم روزه شک دار نباید بگیره..سابقه تو شرکتهای نفتی هم مزید بر علت است...اینجور شرکتها رو تو رزومه نیارید بخصوص دولتی

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Re2013 نمایش پست ها
    متاسفانه این بند رو جدیدا دارن اعمال میکنن.بند 501 منظورمه..برای احتیاط باید از هر چیزی که شامل انرژی میشه پرهیز کرد..توی همه مدارک..و اینو باید اطلاع رسانی کرد تا سایر دوستانی که میرن مصاحبه سفارت رجکت نشن.. و این بند رو سلیقه ای دارن اعمال میکنن یعنی ممکن کسی کلیر شه با این شرایط اما ادم روزه شک دار نباید بگیره..سابقه تو شرکتهای نفتی هم مزید بر علت است...اینجور شرکتها رو تو رزومه نیارید بخصوص دولتی
    دولتی و غیر دولتی نداره! من کسی رو میشناسم که 3 ماه سابقه کار petro-chemical داشته تو شرکت خصوصی و با 501 ریجکت شده... رشته اش هم عمران بوده!

Junior Member

سلام. من توی رزومم طراحی چندین تصفیه خانه پالایشگاه اوردم که بنظر خودم بخش مهمی از سابقه کاریم حساب میشه. البته به هیچ عنوان در مورد کارهای پالایشگاه ها نیست! و به صورت پروژه از شرکتهای متفاوت گرفته ام. بر اساس این بند (501) ایا این موارد را از رزومم پاک کنم؟ در این صورت چه توجیهی برای خالی بودن این فواصل کاری بیارم؟؟
    آیا میتوانم این رزومم را برای دانشگاه ها بفرستم اما برای سفارت بدون این موارد رزومم را ارائه بدم؟
    میخواستم از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند مرا راهنمایی کنند. متشکرم

Junior Member

اسم پالایشگاه رو نیار.اسم نفت رو نیار

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nanostar نمایش پست ها
    سلام. من توی رزومم طراحی چندین تصفیه خانه پالایشگاه اوردم که بنظر خودم بخش مهمی از سابقه کاریم حساب میشه. البته به هیچ عنوان در مورد کارهای پالایشگاه ها نیست! و به صورت پروژه از شرکتهای متفاوت گرفته ام. بر اساس این بند (501) ایا این موارد را از رزومم پاک کنم؟ در این صورت چه توجیهی برای خالی بودن این فواصل کاری بیارم؟؟
    آیا میتوانم این رزومم را برای دانشگاه ها بفرستم اما برای سفارت بدون این موارد رزومم را ارائه بدم؟
    میخواستم از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند مرا راهنمایی کنند. متشکرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Re2013 نمایش پست ها
    اسم پالایشگاه رو نیار.اسم نفت رو نیار

در تکمیل و تایید نظر دوست عزیزمون Re2013، باید بگم که واسه سفارت صلاحیت علمی و عملی شما مطرح نیست و اصلن اونو بررسی نمیکنن. همین که شما تونستین دانشگاه و استادتون رو متقاعد کنین که به شما پذیرش بدن کافیه. فقط نباید فاصله زمانی زیاد و بی دلیلی تو رزومه تون باشه که اونو میتونید با موارد کاملن بی خطر پر کنین. تجربه خودم و خیلی از دوستان اینو میگه که تا جایی که میتونید، و حتا در مواردی که احتمال کمی میدین که حساس باشه، رزومه، SOP و کلن هر مدرکی رو که میدین به سفارت ویرایش کنین. چون وقتی وارد کلیرنس میشین و خدای نکرده کلیرنستون هم طولانی تر از اون چیزی میشه که فک میکنین همیشه این فکر اذیتتون میکنه که ای کاش اون اطلاعاتت رو پاک میکردم. نهایت احتیاط رو بکنید، چون ضرری که اون طرف قضیه هست زیاده. البته نمیخوام بترسونم یا نا امیدتون کنم ولی احتیاط واقعن لازمه، مخصوصن تا وقتی شرایط به همین صورته. در مورد کوتاه کردن رزومه و مدارکی که به سفارت میدین یه موضوع با همین اسم هست که به اونجا هم یه سر بزنین.

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering+Msc

پیش فرض پاسخ : دوبی (امارات) - کلیرنس در سال 2013

دوستان سلام
    یه نگاه اجمالی به صفحات هفته اخیر انداختم، اینطور که به نظر میرسه از بعد روزی که من رفیوزد شدم تا حالا تعداد بسیار زیادی از دوستان رو تحت همین داستان نفت و گازو پتروشیمی و انرژی رفیوزد کردند. واقعا ما به کمک نیاز داریم. لازمه بچه هایی که اطلاعات قانونی بیشتری دارن یه کمکی به ما برسونن. الان کسی هست بتونه برای ما روشن کنه که وضعیت ما چطوریه؟ چون واقعا خودمون نمیدونیم! یا حداقل من نمیدونم که وضعیتم چطوریه!!!!!!!!!!!

سوال:

1- آیا ما ممکنه بتونیم با همین شرایط از یه سفارت دیگه ok بگیریم؟
    2- الان آیا این رفیوزد با ذکر دلیل توی پرونده ما درج شده؟ میخوام بدونم آیا این سابقه نفت و گاز دیگه تا ابد روی پیشونی ما میمونه؟
    3- اگر دفعه بعد با یه پذیرش دیگه و یه I20 دیگه به یه سفارتی بریم و یک سری از سوابق رو از CV و SOP پاک کنیم آیا بو می برند که ما قبلا با این سوابق از فلان جا رفیوزذ شدیم؟
    4- در رابطه با کسانی که سوابق بیمه دارند، اگر توی CV حرفی نزده بودیم و لاپوشانی کرده بودیم آیا به سوابق ما دسترسی داشتند؟ و اگر سال آینده دوستان پنهان کاری کنند و لو بره، آیا این مسئله الزاما براشون تبعات سنگینی خواهد داشت؟ ما که فبلا شنیدیم"صداقت، صداقت، صداقت" و هیچ کی هم قدر راست گویی ما رو ندونست!!!!!!

سایر دوستان هم اگر سوال دیگری دارند اضافه کنن لطفا.

ممنون از هر دوستی که نظرش رو بذاره.

كساني كه با اين بند ... 501 ريجكت شدن، تصميمي نگرفتن كه چيكار ميشه كرد؟

صفحه 1 از 96 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)