نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا انتقاد خود را مطرح کردید؟

رأی دهندگان
23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آری

12 52.17%
  • خیر

11 47.83%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: پیگیری هزینه بالای خرید تحصیل رایگان برای دانشجویان روزانه

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

پیش فرض پاسخ : پیگیری هزینه بالای خرید تحصیل رایگان برای دانشجویان روزانه

دوستان لطفاً یه مقدار لطیف تر با هم صحبت کنید. و انتقادهامون به قانون گذارای نادونمون باشه نه به هم دیگه! تو این موضوع همه دانشجوها با هم هم دردن!
    ali262 عزیز الان شرایط جوریه که در کل که نگاه کنید شبانه ارزونتر از روزانه می افته. من خودم شبانه میخونم که 6.5 میلیون تومن شهریه میشه که تقریباً 4 تومنش رو وام میگیرم. یعنی تو دو سال فقط 2.5 میدم و انشاا.. بخوام بدش برم فقط 4 تومن وام رو صاف میکنم. در صورتی که اگر روزانه قبول میشدم با توجه به اینکه خرید مدرک برای ارشد روزانه علوم پایه امسال احتمالاً روی ترمی 3.2 میلیون بسته میشه باید 13 تومنی پیاده میشدم!
    اختلاف لیسانس که خیلی بیشتره! ورودی منطقه 2 و 3 لیسانس پارسال که باید 15 تومنی بده در صورتی که یک نفر شبانه با ترمی حدود 200 هزار تومن مدرکش آزاده!
    البته!من نمیدونم اون وثیغه ی 5 تومن هنوز سر جاشه یا نه!؟ باز اون یه مقدار مشکل بچه های روزانه رو حل میکنه! حتی اگر نخوان برگردن یه چیزی تو مایه های شبانه هزینه کردن!
    Caltech جان اینجوری ها هم که شما میگید نیست. من خودم با اختلاف 2 3تا رتبه شبانه قبول شدم! و در ضمن الان خیلی ها با وجود اینکه رتبشون خوبه با توجه به این موضوع اول شبانه رو انتخاب میکنن! نمونش خود من (البته من به درخواست پدرم در نهایت اول روزانه شریف رو زدم و بعدش شبانه ولی خدا رو شکر می کنم شبانه قبول شدم! )
    این مشکل برای همه ی ماست ارشد، لیسانس، شبانه، روزانه، منطقه 123! پس لطفاً همدگه رو نرنجونید چون کسای دیگه باید مواخذه بشن!

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

دوستان با قانون عدم کاریابی میتونید کل مدارکتون رو مجانی آزاد کنید. نمیدونم از این اطلاع دارید یا نه. من پارسال مدارک لیسانس، فوق لیسانس، دکترام رو مجانی به همین روش آزاد کردم 1 قرون هم ندادم. همش رو هم روزانه بودم.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

دوستان ممنون. اصلا بحث این تاپیک این نیست که روزانه ها حقشون خورده می شه یا شبانه ها. چندی پیش در انجمن بحثی بود که این موضوع کاهش هزینه خرید مدرک رو پیگیری کنیم. ما هم گفتیم الان امیدی نیست صبر کنید مدیران جدید دولت جدید بیان تا ببینیم چه کار می شه کرد. حالا هم بنده فکر کردم موقعش فرا رسیده گفتم در این مورد همفکری کنیم. یکی از راهها هم همین لینکی بود که بالا گفتم. حالا دوستان نظر دیگری هم داشتند خوشحال میشیم.
    موفق باشید.

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    دوستان با قانون عدم کاریابی میتونید کل مدارکتون رو مجانی آزاد کنید. نمیدونم از این اطلاع دارید یا نه. من پارسال مدارک لیسانس، فوق لیسانس، دکترام رو مجانی به همین روش آزاد کردم 1 قرون هم ندادم. همش رو هم روزانه بودم.
    مرسی دوست عزیز ولی بعضی ها بلافاصله می خوان برن و نمی تونن منتظر کاریابی باشند و در ضمن بعضی دانشگاهها به روزانه ها کارنامه رسمی هم نمی دند که مشکلاتی را در زمان اپلای به وجود می یاره.
    موفق باشید.

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Caltech نمایش پست ها
    دوستان لطفا شکایات خود را در رابطه با خرید مدرک برای دانشجویان روزانه و هزینه بالای اون (دو برابر هزینه کل شبانه ها) برای ورودی 89 به بعد در سامانه saamad.ir بخش ارتباط مردم و دولت و بخش انتقادات مطرح کنید.
    موفق باشید.
    دوست عزیز میشه بفرمایید این قانون از کی اجرا شده؟ من تازه الان دارم میشنوم. یعنی با این حساب هزینه خرید میشه 12 میلیون؟ و آیا خود ورودی های 89 رو هم شامل میشه؟
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

برای کارشناسی 7.2 در میاد. ارشد رو در جریان نیستم. بله ورودی 89 را هم شامل می شود. از زمان اجرا خبر ندارم. ولی اگر قبلا خبر می دادند من خودم شبانه می زدم. لینک های زیر رو ببینید.
    تاپیک
    بخشنامه 89
    دیگر ورودی ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

متن زير ارسال شد
    نرخ تحصيل رايگان در دانشگاه هاي دولتي ايران در سال 1389 پرش ناگهاني و از منظرهاي اقتصادي زمان خود غير قابل توجيهي داشته است، به طوري كه از ترمي 500 هزارتومان به ناگهان به 1 ميليون و 846 هزار تومان رسيده است (فايل ضميمه، داده ها از بخشنامه هاي وزارت علوم/ رشته هاي مهندسي استخراج شده است).
    1. اين افزايش به سطحي است كه در حال حاضر هزينه تحصيل در دوره هاي شبانه نهايتاً ارزان تر از روزانه مي شود!
    2. به نظر مي رسد كه اين افزايش بر خلاف فلسفه محاسبه "نرخ تحصيل رايگان" صورت گرفته، چون در اين سال سرانه دانشجويي تغيير خاصي نكرده است، مسلماً امكانات دانشگاه هاي دولتي به ناگهان 3/6 برابر نشده است، نسبت استاد به دانشجويي (با توجه به ورودي هاي بيشتر و شبانه) بهبود نيافته است و در كشور نيز تورم 260%‌حاكم نبوده است!
    3. فلسفه اين نرخ، هزينه ما عوض خدمت به كشور معادل دوره تحصيل است،‌ پس منطقاً بايد حقوق پايه كشوري منطبق باشد، روشن است كه اين حقوق پايه به ناگاه 3/6 برابر نشده است! به طوري كه براي دوره كارشناسي ارشد به نوعي بيگاري مي ماند. حدود 7400 هزار تومان نرخ تحصيل، كه اگر اختلاف حقوق پايه كارشناسي و كارشناسي ارشد را در سال 91 (فارغالتحصيلان 89) ساعتي 1000 تومان (خوش بينانه) در نظر بگيريم، برابر با 920 روز كاري و يا 5 سال كاري است كه اصلاً با تعهد دو سال خدمت هماهنگي ندارد! همچنين مسلماً قانون گذار مقداري هم براي زنده ماندن شاغل در نظر گرفته است! اين وضعيت براي سال هاي بعدي غيرقابل پذيرش تر نيز مي شود!
    بنابراين درخواست مي شود تا ضمن روشن سازي نحوه محاسبه، در صورتي كه خلافي در دولت هاي قبلي در اين تصميم ديده مي شود، پيگيري و حقوق دانشجويان حفاظت شود.
    نرخ تحصيل رايگان.png
    ویرایش توسط rmojgani : September 17th, 2013 در ساعت 09:19 AM

Junior Member

با سلام

حالا که چند وقته تو این کشور خبرای خوب پخش میشه، آیا به نظرتون میشه یک درخواستی تنظیم بشه از طرف دانشجوها که این هزینه ی زیادِ خرید مدرک کمی بیاد پایین؟ تو رو خدا اگه فکر میکنید راهی هست دست بکار بشید. یک زمانی مدرک با 3 تومن آزاد میشد، الان چیزی حدود 10-12 تومن باید بدیم تا آزادش کنیم.

سلام.از دوستان کسی میدونه هزینه ی جدید ازاد کردن مدرک ارشد دقیقا چقدره؟ورودی 92ام.

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام.از دوستان کسی میدونه هزینه ی جدید ازاد کردن مدرک ارشد دقیقا چقدره؟ورودی 92ام.
    هنوز اعلام نشده! اما پارسال نسبت به سال قبلش تقریباً هر رشته بین 500 تا 600 تومن برای ارشد و 200 تومن برای کارشناسی تومن گرونتر شد! فکر کنم امسال هم یه همچین افزایشی داشته باشیم!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)