صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: تجربه ی مصاحبه با اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تجربه ی مصاحبه با اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط negarmn نمایش پست ها
    سلام
    من واسه دانشگاه BRISTOL اپلای کردم البته یه استاد ایرانی اونجا هست که باهاش در تماس بودم و گفت اپلای کن واسه چند روز آینده گفته مصاحبه غیر رسمی داشته باشیم
    توی مصاحبه غیر رسمی چی می پرسن؟من رسمی واسه ایتالیا داشتم که از قبل بم گفتن پاورپوینت درست کنم اما ایشون فقط در همین حد بم گفتن!
    معمولا مکالمه عادی است درباره research interest های شما و اهداف و سوابق و ... .

Junior Member

دوستان سلام،
    من برای PHD برای یک استاد در دانشگاه منچستر ایمیل زده بودم حالا جواب داده که CV شما خیلی برام جالب هست و یک پوزیشن معرفی کرده، گفته اپلای کن و بیا مصاحبه غیر رسمی.
    حالا می خوام بدونم که تو این مصاحبه چیا می پرسند، اصلن این جواب تا چه حد مثبته؟
    یه نکته دیگه ههم هست، اینکه استاد لینک کال پوزیشن رو برام فرستاده، توی اون ذکر شده فقط دانشجوهای UK/EU ، حالا این یعنی چی؟ یعنی استاد بدون فاند بمن پیشنهاد میخواد بده؟
    اصلن کی و چطوری را جع به فاند بپرسم ازشون؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamaldin نمایش پست ها
    یه نکته دیگه ههم هست، اینکه استاد لینک کال پوزیشن رو برام فرستاده، توی اون ذکر شده فقط دانشجوهای UK/EU ، حالا این یعنی چی؟ .
    این مورد رو میدونم یعنی اینکه فقط دانشجوهای اتحادیه اروپا و انگلیس. بقیه ی سوالات رو در جریان نیستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Stifler نمایش پست ها
    این مورد رو میدونم یعنی اینکه فقط دانشجوهای اتحادیه اروپا و انگلیس. بقیه ی سوالات رو در جریان نیستم.
    مرسی از جوابتون،
    بله این درسته، اما سوال اصلی من این بود که برای استاد واضحه من ایرانی هستم، حالا اینکه بازم پیشنهاد داده این واسه من جای شک داره یه خورده !
    بازم ممنون

Junior Member

مرسی از جوابتون،
    بله این درسته، اما سوال اصلی من این بود که برای استاد واضحه من ایرانی هستم، حالا اینکه بازم پیشنهاد داده این واسه من جای شک داره یه خورده !
    بازم ممنون
    دوست خوب
    همونظور که دوستان قبلا اشاره کردن شاید ایشون متوجه ایرانی بودن شما نشده. شاید بهتر باشه این نکته رو بهش دوباره اعلام کنی.

ApplyAbroad Superstar

سلام معنایش دقیقا همین است که اشاره کردید یعنی فاند در حد شهریه برای دانشجوهای بریتانیایی- اروپایی است. اگر استاد شما را خیلی بخواهد و کمیته بورس دانشگاه را هم قانع کند همین فاند را به شما میدهند و معنی مالیش این است که مابقی شهریه که معمولا در حد ۱۰۰۰۰ پوند است پوشش داده نشده است.

دوستان سلام،
    من برای PHD برای یک استاد در دانشگاه منچستر ایمیل زده بودم حالا جواب داده که CV شما خیلی برام جالب هست و یک پوزیشن معرفی کرده، گفته اپلای کن و بیا مصاحبه غیر رسمی.
    حالا می خوام بدونم که تو این مصاحبه چیا می پرسند، اصلن این جواب تا چه حد مثبته؟
    یه نکته دیگه ههم هست، اینکه استاد لینک کال پوزیشن رو برام فرستاده، توی اون ذکر شده فقط دانشجوهای UK/EU ، حالا این یعنی چی؟ یعنی استاد بدون فاند بمن پیشنهاد میخواد بده؟
    اصلن کی و چطوری را جع به فاند بپرسم ازشون؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوستان عزیز
    با عرض خسته نباشد،
    بنده واسه دو تا پوزیشن دکترا در انگلستان اپلای کردم. در دانشکده های مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، پوزیشن ها مدتی هست که بسته شده و امروز هر دو دانشگاه ایمیل زدن که دعوت شدی واسه مصاحبه. یکی دانشگاه گرنویچ و دیگری شفیلد. و هر دو 15 دقیقه زمانبندی کردن واسه مصاحبه. در انگلستان واسه پوزیشن های دکترا در مصاحبه چه می پرسند؟ عموما سئوالات در چه حوزه ایی هستش. باتشکر

Junior Member

سلام
    من یه کم گیج شدم امیدوارم کسی باشه راهنماییم کنه از این منگی دربیام. من یماه پیش ایمیل زده بودم به یه استاد در کانادا اونم گفت من الان پروژه ندارم ولی قراره بگیرم امکانش کمتر از نصفه ولی اگه گرفتم باهات تماس میگیرم. یکماه بعدش بهم ایمیل زد فلانی من پروژه رو گرفتمو راجب ایناس اگه هنوز علاقه مندی بیا یه میتینگ داشته باشیم. منم رفتم مصاحبه همه چیز خوب بود بیشتر خودش حرف زد دو سه تا سوالم پرسید و از ایده مم خوشش اومد یا لااقل اینطور نشون میداد گفت هرچی زودتر اپلای کن ولی قبلش مدارکی که میخوای اپلای کنی برام بفرست رزومتم یه ایرادایی داره همرو گفت که برطرف کنم واسش باز بفرستم. گفت من که تایید کردم میگم اپلای کنی. ولی من هیچیو گارانتی نمیکنم چون ما کمیته ای تصمیم میگیرن‌ ( لازم به ذکر من کلی دوست دارم اون دانشگاه و مطمئنم که کمیته محور نیستو استاد محور) در اخرم گفت من زودتر برات پروژه طراحی میکنم که از الان شروع کنی که وقتی اومدی زودتر راه بیفتی. حالا با این تفاسیر نظرتون چیه این منو میگیره بعنوان دانشجو یا نه از اونجاییکه این حرفارو زد ولی گفت کمیته ای یکم نگرانم این منظورش چیه

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Armo نمایش پست ها
    سلام
    من یه کم گیج شدم امیدوارم کسی باشه راهنماییم کنه از این منگی دربیام. من یماه پیش ایمیل زده بودم به یه استاد در کانادا اونم گفت من الان پروژه ندارم ولی قراره بگیرم امکانش کمتر از نصفه ولی اگه گرفتم باهات تماس میگیرم. یکماه بعدش بهم ایمیل زد فلانی من پروژه رو گرفتمو راجب ایناس اگه هنوز علاقه مندی بیا یه میتینگ داشته باشیم. منم رفتم مصاحبه همه چیز خوب بود بیشتر خودش حرف زد دو سه تا سوالم پرسید و از ایده مم خوشش اومد یا لااقل اینطور نشون میداد گفت هرچی زودتر اپلای کن ولی قبلش مدارکی که میخوای اپلای کنی برام بفرست رزومتم یه ایرادایی داره همرو گفت که برطرف کنم واسش باز بفرستم. گفت من که تایید کردم میگم اپلای کنی. ولی من هیچیو گارانتی نمیکنم چون ما کمیته ای تصمیم میگیرن‌ ( لازم به ذکر من کلی دوست دارم اون دانشگاه و مطمئنم که کمیته محور نیستو استاد محور) در اخرم گفت من زودتر برات پروژه طراحی میکنم که از الان شروع کنی که وقتی اومدی زودتر راه بیفتی. حالا با این تفاسیر نظرتون چیه این منو میگیره بعنوان دانشجو یا نه از اونجاییکه این حرفارو زد ولی گفت کمیته ای یکم نگرانم این منظورش چیه
    سلام. نگرانی ای وجود نداره و بنظرم شرایطتتون خیلی خوبه، بخصوص که خودش مجددا بهتون ایمیل زد و گفت اپلای کن.

شما اپلیکیشن رو سابمیت کنین و منتظر جواب باشین. بعد سابمیت بگردین دانشگاه های مختلف و تا جایی که میتونین اپلای کنین که اپشن بیشتری برای قبولی داشته باشین.

امیدوار باشین به بردن این پوزیشن ولی باعث نشه از دانشگاه های دیگه غافل شین.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به شما تبریک میگویم. از نوشته شما بر می اید که تا اینجا کارها خیلی خوب پیشرفت کرده است و این خیلی عالی است. امید که بقیه هم به همین شکل باشد.

در مورد ابهام شما از پاسخ استاد و مساله کمیته باید به شرایط و نوع فاندی که استاد برای پروژه دریافت کرده اند توجه بفرمایید. گاهی در شرایط فاند دکر میشود که تمام کارهای مربوط به دستیارها و دانشجوهای دکتری در اختیار خود استاد است. گاهی به خصوص وقتی منبع فاند دولتی باشد این تصمیمات را به کمیته انتخاب محول میکنند و در این شرایط هم معمولا حرف استاد صاحب پروژه خیلی نفوذ دارد - که معمولا هم دارد - و گاهی هم کمیته واقعا نقش کمیته ای دارد. اگر سورس فاند بخش خصوصی هم باشد باز شرایط به همین ترتیب است هر چند معمولا حتی اگر بخش خصوصی قرارداد کمیته ای با استاد دارد در کمیته نماینده بخش خصوصی دخالت زیادی نمیکند.

بنابراین حتما شما به فرمایش استاد اعتماد کنید. دلیلی ندارد که بین گفته ایشان و عملشان که بسیار با شما همراهی کرده اند تفاوتی باشد. هیچکس نمیتواند نیتجه را واقعا پیش بینی کند ولی مشخصا استاد با شما صادق هستند و شما همراهی و حمایت ایشان را دارید که بسیار با اهمیت هم هست.

امید که موفق و پایدار باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط Armo نمایش پست ها
    سلام

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)