صفحه 117 از 174 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلامممممممم دوستان
    به نظر من هیچ تفاوتی بین تافل و ایلتس دادن وجود نداره
    پیشنهاد من اینه که با توجه به شرایط خودتون یکی رو انتخاب کنین یعنی اگر در نزدیکیتون یه معلم خوب ایلتس هست حتما ایلتس رو انتخاب کنین و بر عکس
    شرایط من جوری بود که اگر اول ایلتس رو انتخاب میکردم خیلی موفق تر میتونستم باشم چون معلم های ایلتس زیادی پیدا کردم ولی تو منطقه ما معلم تافل کم بود و این باعث شد که من مدت زمان زیادی خودم بی هدف بخونم که فاییده ای نداشت. هر دوتاشونم امتحانایه استانداردی هستند که تویه همه کشورها معتبرا و سختی و اسونیشونم مثل همه.
    پس بطور خلاصه با توجه به شرایط خودتون که یه معلم خوب پیدا کنین یکیشونو انتخاب کنین
    شاد باشین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان
    من نیاز به نمره 6.5 آیلتس یا دو 50 و دو 60 در آزمون CAEL دارم کسی اطلاع داره که کدوم راحت تره؟

Junior Member

سلام
    من آبان 93 امتحان آیتلس دادم و 6.5 شدم، الان میخام مجدد امتحان زبان بدم و فقط 3 ماه فرصت مطالعه دارم. چون دانشگاهی که میخام اپلای کنم آیتلس 6.5 و تافل 80 را به عنوان مینیمم قبول میکنه و اگر بخام بورس کامل بگیرم مجدد باید امتحان زبان بدم و نمره زبانم را ارتقا بدم. الان بین انتخاب بین آیتلس و تافل شک دارم بنا بدلایل زیر
    1- برای رسیدن از نمره 6.5 به 7 آیتلس خیلی باید زمان بذارم.
    2- بنظر میاد نمره آیتلس ارزش کمتری در مقابل تافل داره (حداقل شرط پذیرش آیتلس 6.5 و تافل 80)

ممنون میشم از دوستانی که منو راهنمایی میکنند.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط asipasi نمایش پست ها
    سلام
    من آبان 93 امتحان آیتلس دادم و 6.5 شدم، الان میخام مجدد امتحان زبان بدم و فقط 3 ماه فرصت مطالعه دارم. چون دانشگاهی که میخام اپلای کنم آیتلس 6.5 و تافل 80 را به عنوان مینیمم قبول میکنه و اگر بخام بورس کامل بگیرم مجدد باید امتحان زبان بدم و نمره زبانم را ارتقا بدم. الان بین انتخاب بین آیتلس و تافل شک دارم بنا بدلایل زیر
    1- برای رسیدن از نمره 6.5 به 7 آیتلس خیلی باید زمان بذارم.
    2- بنظر میاد نمره آیتلس ارزش کمتری در مقابل تافل داره (حداقل شرط پذیرش آیتلس 6.5 و تافل 80)

ممنون میشم از دوستانی که منو راهنمایی میکنند.
    اولا سطح زبان شما مستقیم رو انتخابتون تاثیر می ذاره. شما IELTS رو خوندین و می دونین چی به چیه ولی اگه وارد تافل شین مثله اینکه وارد یه دنیای جدید شدین و 3 ماه کمه برای عادت کردن به تافل. تازه این ارقامی که شما نوشتین مینیمم هستن و شما باید بیشتر شین(اکثر دانشگاه هایی که من دیدم تو آمریکا مثلا 79 می خوان ولی می دونیم که 79 رقابتی نیست)
    تو 3 ماه هم سخته نمره بالا تر از 90 گرفتن. بازهم اگر فک می کنین تافل دوست دارین بدین یک نمونه از TPO موجود در سایت بزنین نمره ریدینگ و اسپیکینگ بالای 25 آوردید شیفت بدین به تافل.
    موفق باشین...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Junior Member

با سلام
    من چهاربار تافل دادم و بهترین نمره ام 74 (R:17, L:17, S:22, W:18) بوده. حالا میخوام واسه چهار ماه دیگه دوباره امتحان بدم. اسپیکینگم که بدک نبوده و از آخرین امتحانم هم کلی لیستنینگ کار کردم و وضعم بهتر شده. (مثلا در این حد که بعضی از ویدیوهای ted رو کامل میفهمم و در بدترین شرایط بعضی رو 50 50 )
    اینها رو که گفتم واسه این بود که این بخش رو کامل خوندم و تفاوت این دوتا امتحان رو که عموما توی لیستنینگ و اسپیکینگ هست گرفتم)
    حالا با توجه به اینکه 100 تافل میخوام و 8 آیلتس و هر دو نمره های بالایی هستن، به نظر شما بهتر نیست شانسم رو توی یک فضای امتحانی جدید امتحان کنم ، یا ریسکش برای زمان چهار ماه بالاست . برگردم دوباره سراغ تافل و از منابع زیاد tpo استفاده کنم. چون ظاهرا (به نظرم) نمونه سوال واقعی توی آیلتس هم درحد تافل نیست.
    ممنونم از وقتی که میذارید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط NikiParsa نمایش پست ها
    با سلام
    من چهاربار تافل دادم و بهترین نمره ام 74 (R:17, L:17, S:22, W:18) بوده. حالا میخوام واسه چهار ماه دیگه دوباره امتحان بدم. اسپیکینگم که بدک نبوده و از آخرین امتحانم هم کلی لیستنینگ کار کردم و وضعم بهتر شده. (مثلا در این حد که بعضی از ویدیوهای ted رو کامل میفهمم و در بدترین شرایط بعضی رو 50 50 )
    اینها رو که گفتم واسه این بود که این بخش رو کامل خوندم و تفاوت این دوتا امتحان رو که عموما توی لیستنینگ و اسپیکینگ هست گرفتم)
    حالا با توجه به اینکه 100 تافل میخوام و 8 آیلتس و هر دو نمره های بالایی هستن، به نظر شما بهتر نیست شانسم رو توی یک فضای امتحانی جدید امتحان کنم ، یا ریسکش برای زمان چهار ماه بالاست . برگردم دوباره سراغ تافل و از منابع زیاد tpo استفاده کنم. چون ظاهرا (به نظرم) نمونه سوال واقعی توی آیلتس هم درحد تافل نیست.
    ممنونم از وقتی که میذارید
    سلام

با توجه به نمره ای که گرفتید، منطقی نیست که در زمان کم باقی مانده سوئیچ کنید. یک بخش از آزمون های تافل و آیلتس، سطح دانش شماست و یک بخش دیگه، تسلط شما بر روال آزمون. در چهار ماه باقی مانده، بهترین کار اینه که مجدداً روی نقاط ضعف و قوت خودتون در آزمون تافل متمرکز بشید و تا جایی که میتونید، تقویت بشید. اگر سطح شما در حدود نمرۀ 90 تا 95 بود، میشد با سوئیچ کردن، امیدوار به 7.5 بود.

با توجه به شرایط امتحان و منابع آزمونی، نمرۀ 100 تافل در دسترس تر هست تا نمرۀ 8 آیلتس. پیشنهاد میکنم به آیلتس فکر نکنید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

بچه ها یه راهنمایی،من واقعا خسته ام از دنبال معلم گشتن،با ذو نفر خصوصی خوندم ولی جفتشونم نیمه کاره گذاشتم چون حس میکردم خیلی کند پیش میرن و کتابایی میگن که اصن در سطح م نیست.من نمیگم سطحم عالیه ولی مسلما سطحم در حد کتابای امریکن فایل 1 نیس،چون دامنه لغاتم اونقد بد نیس 504 و 400 رو خوندم ولی خوب الان نمیدونم چیکار کنم؟اصن تافل بخونم یا ایتلس بخونم،تا یه مدت پیش میگفتم شهریور میخوام امتحان بدم ولی الان میگم حداقل ابان امتحان بدم.کسی هست اینجا خودش خونده باشه و نمره ی خوب هم گرفته باشه و بتونه راهنمایی کنه چیکار کنم.هنگم اصن
    میکلانژ زندگی خودت باش

Junior Member amir13721 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    بچه ها یه راهنمایی،من واقعا خسته ام از دنبال معلم گشتن،با ذو نفر خصوصی خوندم ولی جفتشونم نیمه کاره گذاشتم چون حس میکردم خیلی کند پیش میرن و کتابایی میگن که اصن در سطح م نیست.من نمیگم سطحم عالیه ولی مسلما سطحم در حد کتابای امریکن فایل 1 نیس،چون دامنه لغاتم اونقد بد نیس 504 و 400 رو خوندم ولی خوب الان نمیدونم چیکار کنم؟اصن تافل بخونم یا ایتلس بخونم،تا یه مدت پیش میگفتم شهریور میخوام امتحان بدم ولی الان میگم حداقل ابان امتحان بدم.کسی هست اینجا خودش خونده باشه و نمره ی خوب هم گرفته باشه و بتونه راهنمایی کنه چیکار کنم.هنگم اصن
    این پست فقط از تجربه خودم از آزمون تافل ibt و آشنایی با آزمون آیلتس است.
    شرایط خودم: یادگیری زبان به صورت خودخوان، مدرس زبان به مدت 2 سال.
    من خودم آزمون تافل IBT رو دادم و نمره 108 گرفتم.

تصمیم گیری در مورد آزمون: به طور معمول خیلی ها آزمون آِیلتس رو به آزمون تافل ترجیح میدند. دلایلش هم متفاوته. شاید مهمترینش این باشه که خیلی از موسسات زبان کلاسهای آمادگی رو با فرمت آیلتس تشکیل میدند.(هر چند که بسیاری میگن تافل فرقی با آیلتس نداره! که در حقیقت تفاوت هایی ریزی هست که شاید تو تصمیم گیرتون تاثیر بذاره) در این جا من میخوام 4 قسمت آزمون تافل رو شرح بدم و مقایسه ای با آزمون آیلتس داشته باشم، مزیت ها و معایب از دیدگاه خودم رو بگم:
    Reading: شاید 4 گزینه ای بودن 90% درصد سوالات به غیر از یکی دو سوال آخر که ممکنه به صورت جدول باشه، مزیتی برای این آزمون باشه. در حالیکه در آزمون آیلتس توی سوالات ریدینگ، سوالات به صورت جای خالی وجود داره. بعلاوه اینکه در آزمون تافل مشخص است که سوالات از کدام پاراگراف متن می باشد.
    Listening: در این قسمت هم بخاطر گذاشتن هدفن، و 4 گزینه ای بودن سوالات مزیت با آزمون تافل هست. نکته مثبت دیگه اینه که لازم نیست نگران باشید که گوینده لهجه ی انگلیسی یا استرالیایی داشته باشه که در فهمیدنش مشکل داشته باشید. تمامی دیالوگ با لهجه ی آمریکایی هست.
    Speaking: شاید مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش هر دو آزمون باشه. در نگاه اول شاید آزمون آیلتس در این بخش ساده تر باشه. این قسمت حضوری با نشستن در مقابل examiner و با پرسیدن سه سوال انجام میشه، در حالیکه در آزمون تافل 6 سوال پرسیده میشه،بعد از هر سوال 15 تا 30 ثانیه وقت داده میشه و بعد باید صداتون رو در میکرفون در یک بازه زمانی مشخص ضبط کنید که خود این مسئله برای بعضی ها استرس ایجاد میکنه . در طی چند وقت اخیر examiner های ایرانی برای آزمون آیلتس بیشتر شده و متاسفانه برخی از اونها در نمره دادن بسیار سخت گیری میکنند. دوست خود من دو بار آزمون ایلتس رو داد و هر دو بار در سه قسمت دیگه نمره بالای 8 رو گرفت، اما بخاطر اسپیکینگ 5.5 مجبور شد برای بار سوم هم امتحان بده. البته افرادی هم بودند و من دیدم که مصاحبه کننده بسیار راحت گرفته و تنها 2-3 دقیق باهاشون صحبت کرده و نمره بالای 7 هم گرفتند.
    در خصوص اسپیکینگ آزمون تافل یک مزیت وجود داره و اونم اینه که صدای ضبط شده شما توسط یک examiner خارجی گوش داده میشه و شاید بشه گفت یک مقدار راحت میگیرن. اما عیب بزرگ ازمون تافل مزاحمت بقیه در هنگامیه که شما دارید صحبت میکنید. اسپیکینگ قسمت سوم ازمون و بعد از break اختیاری هست. بعضی ها زودتر شروع و بعضی ها دیرتر این بخش رو آغاز میکنند. به همین خاطر احتمال داره زمانی که شما دارید از 15 ثاینه اماده کردن جواب استفاده میکنید، کس دیگری با صدای بلند در میکروفون جار بزنه(این بلا سر خود من اومد!) متاسفانه هر چند بارها گفته میشه که میکروفن ها حساسند و اروم هم صحبت کنید صدا ضبط میشه، خیلی ها بلند صحبت میکنند.
    Writing: بغیر از تفاوت در تسک اول، تسک دوم هر دو آزمون مشابه است.(ISSUE). عامل تاثیر گذار توانایی شما در نوشتن دستی در قیاس با تایپ کردن است. اگر تایپ انگلیسی بلدید و کلا تایپ کردن برای شما راحت تر از نوشتنه آزمون تافل گزینه مناسبتری هست.

تفاوت اصلی در تکنیک مورد استفاده در آزمونه و نه سطح دانش شما. هیچ کدوم از دیگری سخت تر نیست. ولی نوع سوال ها، زمانی بندی و ویژگی های فردی شماست که تعیین میکنه کدوم آزمون برای شما مناسب تره.
    موفق باشید.
    سعی کنید بجای فرستادن پیام خصوصی، با قرار دادن سوال هایتان در فروم به دیگران هم کمک کنید.
    The one that does not remember history is bound to live through it again

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13721 نمایش پست ها
    این پست فقط از تجربه خودم از آزمون تافل ibt و آشنایی با آزمون آیلتس است.
    شرایط خودم: یادگیری زبان به صورت خودخوان، مدرس زبان به مدت 2 سال.
    من خودم آزمون تافل IBT رو دادم و نمره 108 گرفتم.

تصمیم گیری در مورد آزمون: به طور معمول خیلی ها آزمون آِیلتس رو به آزمون تافل ترجیح میدند. دلایلش هم متفاوته. شاید مهمترینش این باشه که خیلی از موسسات زبان کلاسهای آمادگی رو با فرمت آیلتس تشکیل میدند.(هر چند که بسیاری میگن تافل فرقی با آیلتس نداره! که در حقیقت تفاوت هایی ریزی هست که شاید تو تصمیم گیرتون تاثیر بذاره) در این جا من میخوام 4 قسمت آزمون تافل رو شرح بدم و مقایسه ای با آزمون آیلتس داشته باشم، مزیت ها و معایب از دیدگاه خودم رو بگم:
    Reading: شاید 4 گزینه ای بودن 90% درصد سوالات به غیر از یکی دو سوال آخر که ممکنه به صورت جدول باشه، مزیتی برای این آزمون باشه. در حالیکه در آزمون آیلتس توی سوالات ریدینگ، سوالات به صورت جای خالی وجود داره. بعلاوه اینکه در آزمون تافل مشخص است که سوالات از کدام پاراگراف متن می باشد.
    Listening: در این قسمت هم بخاطر گذاشتن هدفن، و 4 گزینه ای بودن سوالات مزیت با آزمون تافل هست. نکته مثبت دیگه اینه که لازم نیست نگران باشید که گوینده لهجه ی انگلیسی یا استرالیایی داشته باشه که در فهمیدنش مشکل داشته باشید. تمامی دیالوگ با لهجه ی آمریکایی هست.
    Speaking: شاید مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش هر دو آزمون باشه. در نگاه اول شاید آزمون آیلتس در این بخش ساده تر باشه. این قسمت حضوری با نشستن در مقابل examiner و با پرسیدن سه سوال انجام میشه، در حالیکه در آزمون تافل 6 سوال پرسیده میشه،بعد از هر سوال 15 تا 30 ثانیه وقت داده میشه و بعد باید صداتون رو در میکرفون در یک بازه زمانی مشخص ضبط کنید که خود این مسئله برای بعضی ها استرس ایجاد میکنه . در طی چند وقت اخیر examiner های ایرانی برای آزمون آیلتس بیشتر شده و متاسفانه برخی از اونها در نمره دادن بسیار سخت گیری میکنند. دوست خود من دو بار آزمون ایلتس رو داد و هر دو بار در سه قسمت دیگه نمره بالای 8 رو گرفت، اما بخاطر اسپیکینگ 5.5 مجبور شد برای بار سوم هم امتحان بده. البته افرادی هم بودند و من دیدم که مصاحبه کننده بسیار راحت گرفته و تنها 2-3 دقیق باهاشون صحبت کرده و نمره بالای 7 هم گرفتند.
    در خصوص اسپیکینگ آزمون تافل یک مزیت وجود داره و اونم اینه که صدای ضبط شده شما توسط یک examiner خارجی گوش داده میشه و شاید بشه گفت یک مقدار راحت میگیرن. اما عیب بزرگ ازمون تافل مزاحمت بقیه در هنگامیه که شما دارید صحبت میکنید. اسپیکینگ قسمت سوم ازمون و بعد از break اختیاری هست. بعضی ها زودتر شروع و بعضی ها دیرتر این بخش رو آغاز میکنند. به همین خاطر احتمال داره زمانی که شما دارید از 15 ثاینه اماده کردن جواب استفاده میکنید، کس دیگری با صدای بلند در میکروفون جار بزنه(این بلا سر خود من اومد!) متاسفانه هر چند بارها گفته میشه که میکروفن ها حساسند و اروم هم صحبت کنید صدا ضبط میشه، خیلی ها بلند صحبت میکنند.
    Writing: بغیر از تفاوت در تسک اول، تسک دوم هر دو آزمون مشابه است.(ISSUE). عامل تاثیر گذار توانایی شما در نوشتن دستی در قیاس با تایپ کردن است. اگر تایپ انگلیسی بلدید و کلا تایپ کردن برای شما راحت تر از نوشتنه آزمون تافل گزینه مناسبتری هست.

تفاوت اصلی در تکنیک مورد استفاده در آزمونه و نه سطح دانش شما. هیچ کدوم از دیگری سخت تر نیست. ولی نوع سوال ها، زمانی بندی و ویژگی های فردی شماست که تعیین میکنه کدوم آزمون برای شما مناسب تره.
    موفق باشید.
    عجب مقایسه خوبی، به نظر من فارغ از تکنیک آیلتس آزمون خیلی سخت تریه، همه بخشاش از تافل سخت تره. من زیاد دارم تو دوستام که اورال 110 به بالا داشتن ولی تو آیلتس 7شدن. من خودم تو آیلتس سه بار دادم و 6.5شدم. تافل رو هم سه بار دادم ولی 98 - 101- 110 شدم. اصلا قابل مقایسه با هم نیستن. شما تو لیسنینگ آیلتس باید رایتینگ، ریدینگ و هوش بسیار زیادی داشت باشین، شما اگه یک اسم خاص رو با حرف بزرگ شروع نکنین نمره اش رو نمی گیرین. حالا تو بگو کل لیسنینگ رو هم فهمیده باشی. کلا آیلتس امتحان جوندار و سختیه. من رایتینگ تو تافل 26و 27و 28 گرفتم. تو آیلتس همه اش 6 میدادن. 28کجا و 6 کجا.

بعد نکته مهمتر اینکه:
    تافل فقط یه منبع داره: TPO .آیلتس 400تا منبع داره و هر کدوم یه چی میگن. اصلا معلوم نیست کی به کیه. در کنار اینها یه کتاب گرامر + یه کتاب essential . همه اینها 4ماه میشه (برای خودم 4ماه طول کشید). قشنگ بخونی میشه بالا 100 شد.

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام

میخواستم از دوستانی که تجربه دارن خواهش کنم راهنمایی بکنن. من دانشجوی ترم چهار کارشناسی هستم.از دوران کودکی زبان کار کردم و پایه زبانم قوی هست.به گفته ی استادم آیلتس 7.5 رو راحت میتونم بیارم. ایشون ایلتس تدریس میکنن.و در حال حاضر هم زبان رو به صورت جنرال با ایشون به صورت جدی میخونم.

وقت زیادی تا پایان دوران کارشناسی و اقدام برای پذیرش ارشد یا دکتری مستقیم دارم برای آمریکا.فارغ از مسایل معدل و غیره در زمینه زبان میخوام در حد امکان رزومه قوی داشته باشم تا بتونم ازش به عنوان یه امتیاز بالا استفاده کنم . به نظر دوستان سرمایه گذاریم روی تافل بهتر جواب خواهد داد یا آیلتس. ( نمیدونم مهم هست

یا نه دانشجوی مهندسیم)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)