صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: راه حل مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راه حل مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج

سلام
    من الان حدود 5 سال در کانادا درس میخوندم و الان مشغول کار هستم در آمریکا (با گرین کارد). امروز زنگ زدم دفتر حافظ منافع و گفت تا 3 سال از تاریخ گرین کارد نگذره نمیتونیم اجازه خروج بدیم! این حرفشون درسته؟ من توی سایت هیچ جا ندیدم نوشته باشه 3 سال با اقامت گرین کارد! آیا اقامت دانشجویی محسوب نمیشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rahpoor نمایش پست ها
    دوستان عزیز

الان که قانون جدید برای مشمولین در خارج اجرایی شده فکر نکنم کسی مشکلی برای سفر به ایران داشته باشه.
    ولی یک سوال مهم دارم که واقعا نمیدونم از کجا باید پرسید و مطمئن شد. این سناریوی بنده است:

بنده نیز با وثیقه اومدم خارج از کشور. درسم تموم شده. برای استفاده از قانون جدید مشمولین در خارج، درخواست داده ام و به بنده نیز اجازه خروج "2 بار در سال مجموعا 3 ماه" خواهند داد.
    حال مشکل بنده "پس گرفتن وثیقه" هست. آیا می توان حضورا رفت به ایران و مدارک فارغ التحصیلی را به وزارت علوم داد و طبیعتا آنها نیز نامه ای به نظام وظیفه می زنند برای پس دادن وثیقه.
    سپس به نظام وظیفه رفته و وثیقه را پس بگیریم و با اجازه خروجی که قبلا روی پاسپورت داریم از ایران خارج شویم؟

آیا این روش صحیحی است؟

واقعا لطف میکنید اگر اطلاعاتی دارید به بنده نیز بدهید.
    سلام. شما مهر خروج مجدد گرفتید؟ بنده شرایطم مثل شماست. برای پاسپورت و مهر خروج از آمریکا اقدام کردم اما از دفتر زنگ زدند که شما باید وثیقه رو "پرداخت" کنی تا بهت مهر بدیم. کسی تجربه ای نداره که روند کار چطوره؟ البته من درسم 2012 تموم شده.
    راه، همان است که تو می‌روی.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    سلام. شما مهر خروج مجدد گرفتید؟ بنده شرایطم مثل شماست. برای پاسپورت و مهر خروج از آمریکا اقدام کردم اما از دفتر زنگ زدند که شما باید وثیقه رو "پرداخت" کنی تا بهت مهر بدیم. کسی تجربه ای نداره که روند کار چطوره؟ البته من درسم 2012 تموم شده.
    سلام. من هم پاسپورتم رو برای تمدید فرستادم گفتن که شما باید وثیقه بانکیتونو به نظام وظیفه تحویل بدید و یه نامه ای بگیرید از نظام وظیفه که نشون بده دیگه تعهد برگشت ندارید. شما می دونید اسم این نامه چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

سلام. برای کسانی که مشکل مشابه دارند برای تمدید گذرنامه پس از پایان تحصیل یا گرفتن مهر خروج:
    یک نسخه از همه مراحل از دید دفتر حافظ منافع هم در پیوست گذاشتم. خیلی از جزئیات در این مراحل ذکر نشده.
    برای گرفتن نامه نظام وظیفه که اسمش هست "نامه ضبط وثیقه" شما باید اول اصل مدارک تحصیلی رو بفرستید دفتر حافظ منافع برای تایید. برای تایید مدارک شما باید یک کارنامه رسمی هم از دانشگاه محل تحصیلتان به آدرس دفتر بفرستید. بعد هر اسکن مدرک تحصیلی را به طور جداگانه به همراه اسکن کارنامه آن در سامانه تاک (http://tak.mfa.ir/) بگذارید.
    بعد اسکن این مدارک را که مهر تایید این دفتر را دارند به همراه مدارکی که در پیوست هست به بستگان در ایران بفرستید که آنها بتوانند آن را به وزارت علوم بخش دانشجویان ارائه کنند که به موجب آن به شما یک نامه ای می دهند به اسم "نامه فراغت از تحصیل". این نامه اخیر را به اداره نظام وظیفه تحویل و نامه ضبط وثیقه را می گیرید. بعد اسکن آن نامه ضبط وثیقه را به دفتر حافظ منافع می فرستید تا گذرنامه شما را تمدید کنند.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط m_firoz : February 1st, 2017 در ساعت 05:40 PM

سلام.
    من با وثیقه‌ و معافیت دانشجویی از کشور خارج‌شدم و بعد از مدتی موقع تعویض پاسپورت مهر خروج مکرر گرفتم. درسم هم الان تموم شده و بیشتر از یکسال هم از فارغ‌التحصیلی گذشته و اعلام هم نکردم.
    چند روز پیش بانک تماس‌گرفته و گفته زمان سررسید وثیقه داره نزدیک‌می‌شه و اون‌ها از نظام‌وظیفه پرسیدند که چیکار کنند و جوابی نگرفتند. نگران هستم که اگر نظام‌وظیفه بخواد اینجوری پول رو برداره غیبت هم محسوب‌بشه برام.

از سفارت ایران که پرسیدم می‌گن همکارمون اشتباه‌کرده که برای تو مهر خروج مکرر زده و نباید می‌زده (یا اول وثیقه رو ضبط‌می‌کرده بعد مهر می‌زده).
    من به عنوان یک سفر کاری قراره (بعد از تاریخ سررسید) برم ایران.
    به نظرتون ممکنه موقع خروج به مشکل بخورم؟

و ضمن این‌که کسی تجربه داره که کارهای ثبت فارغ‌التحصیلی و ضبط وثیقه و اجازه خروج مکرر تقریبا چقدر طول‌می‌کشه؟

پیشاپیش ممنون

سلام دوستان
    من درحال حاضر دانشجوی مقطع دکتری در کانادام. بیست و یک ماه خدمت نیروی زمینی ارتش دارم به علاوه سه ماه کسر از خدمت بنیاد نخبگان که این کسری بعد از خروجم صادر شد به همین دلیل من با معافیت تحصیلی خارج شدم و حالا میخوام برای کارت پایان خدمت اقدام کنم. میخواستم ببینم مراحلش چی هست؟ آیا می شه از خارج از ایران اقدام کرد؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    سلام. برای کسانی که مشکل مشابه دارند برای تمدید گذرنامه پس از پایان تحصیل یا گرفتن مهر خروج:
    یک نسخه از همه مراحل از دید دفتر حافظ منافع هم در پیوست گذاشتم. خیلی از جزئیات در این مراحل ذکر نشده.
    برای گرفتن نامه نظام وظیفه که اسمش هست "نامه ضبط وثیقه" شما باید اول اصل مدارک تحصیلی رو بفرستید دفتر حافظ منافع برای تایید. برای تایید مدارک شما باید یک کارنامه رسمی هم از دانشگاه محل تحصیلتان به آدرس دفتر بفرستید. بعد هر اسکن مدرک تحصیلی را به طور جداگانه به همراه اسکن کارنامه آن در سامانه تاک (http://tak.mfa.ir/) بگذارید.
    بعد اسکن این مدارک را که مهر تایید این دفتر را دارند به همراه مدارکی که در پیوست هست به بستگان در ایران بفرستید که آنها بتوانند آن را به وزارت علوم بخش دانشجویان ارائه کنند که به موجب آن به شما یک نامه ای می دهند به اسم "نامه فراغت از تحصیل". این نامه اخیر را به اداره نظام وظیفه تحویل و نامه ضبط وثیقه را می گیرید. بعد اسکن آن نامه ضبط وثیقه را به دفتر حافظ منافع می فرستید تا گذرنامه شما را تمدید کنند.
    این ربطی به تمدید گذرنامه نداره. شما بدون اینکارها هم میتونید گذرنامه رو تمدید کنید. اینکار رو من دو ماه پیش انجام دادم. اما این برای خروج مشمولین هست. اگه نمیخواید برید ایران، نیازی به اینکارها نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    thanks for your post, have any idea how long the whole process could take in Iran? I've booked flights to Iran in 10 days and just now I got to know I need this document too!

Member Mostafaa747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management

نقل قول نوشته اصلی توسط phpkar نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه در دوران فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی به چه شکلی و تحت چه قانونی میشه رفت ایران و برگشت؟
    سلام دوستان. این سؤال من هم هست. آیا کسی پاسخ به این سؤال رو می دونه؟ من درسم نوامبر 2018 تموم شده و میخوام بدونم آیا میشه الان، در فاصله یک سال بعد از اتمام تحصیل، رفت ایران و برگشت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behsat نمایش پست ها
    سلام
    اجازه خروج برای سفر غیرعلمی یا به عبارتی سیاحتی بعد از مقطع دبیرستان تا قبل از اعزام با دراختیار داشتن دفترچه بدون مهر غیبت یا در حین تحصیل در دانشگاه داخل و یا حدفاصل فراغت از تحصیل از دانشگاه تا اعزام به سربازی و برنگشتن طی مدت 20 روزه یا فرزندان خانواده های مامور دولت به خارج از کشور که پس از اتمام ماموریت والدین به کشور بازنگشته باشند
    امیدوارم تونسته باشم توضیح کافی ارایه کنم
    سلام
    من در حال حاضر معافیت تحصیلی دارم. تونستم از کشور آلمان ویزا کار بگیرم. می خوام از ایران برم و برنگردم. پاسپورتمم تا سه سال دیگه اعتبار داره. بنظر شما این کار شدنیه؟؟؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)