صفحه 467 از 534 نخستنخست ... 367417457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477517 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,661 تا 4,670 , از مجموع 5333

موضوع: آرشیو شده: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

پیش فرض پاسخ : آشنایی و سوالات کلی درمورد مفاد امتحان GRE General (سوال ثبت نام ممنوع!)

اگر ویدئو های آموزشی مگوش رو نگاه کنید شاید بهتون کمک کنه در این مورد، این سایت پیشنهاد میده که شما سعی کنید به صورت اکتیو اول کل متن رو بخونید، منظور از اکتیو خوندن این است که شما باید هنگام خوندن اولا در ذهنتون یک فهرستی ایجاد کنید که مثلا هر قسمت از متن یا هر پاراگراف در چه موردی داره حرف میزنه و دوما زیاد به جزئیات گیر ندید! در ضمن یکی از اصول تندخوانی این هست که شما حتی اگر معنی جمله ای رو نفهمیدید ادامه بدید به خوندن و برنگردید تا جمله رو دوباره بخوندید
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_bozorgi نمایش پست ها
    سلام، من تو reading های بلند مشکل دارم، تو reading های کوتاه ابتدا سوال می خونم و بعد که حدود خواسته سوال گرفتم، به سراغ متن می رم، اما تو reading نمی تونم از این روش استفاده کنم. مشکلی که دارم اینه که اگر تمام متن بخونم و بعد به سراغ سوال برم، بعضی نکات ممکنه فراموش بکنم و همچنین این روش وقت گیره. شما چه روشی پیشنهاد می کنید؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

سلام،
    با توجه به اینکه سطح لغت شما در سطح مناسبی قرار داره، مطمئنا 2 سال زمان خیلی زیادی هست، ینده تو 4 هفته این آزمون شدم 318! حالا بسته به اینکه چه نمره ای مد نظر شما هست، مدت زمان خوندن هم بیشتر خواهد بود برای گرفتن نمره بیشتر، و این زمان تقریبا به صورت نمایی رشد میکنه! مثلا شاید شما بخواید 330 بالاتر بشید! و احتمالا یک سال باید وقت بزارید! کسی هم بوده که 305 میخواسته بدون خوندن رفته امتحان داده و نمره رو گرفته! پس هدفتون رو مشخص کنید که چه نمره ای میخواید
    0) برای لغت من لغات مگوش رو پیشنهاد میدم که بخوندی علاوه بر لغات خوانده شده
    کتاب Nova-MathBible و 1014 Practice ، در نهایت اگه فرصت کردید Kaplan برای قسمت ریاضی
    برای قسمت وربال بیشتر تست باید بزنید 1014 Practice
    1) هیچ یک از آزمون های GRE , TOEFL بخشی برای گرامر ندارند و شاید خواندن کتاب گرامر هم زیاد موثر نباشه، مخصوصا اینکه گرامر رو نباید بصورت مجزا از یک کتاب خوند، ولی اگر اصرار داشیتد کتاب GRAMMER IN USE مرجع خوبی هست که شامل 3 سطح مختلف هست، بنظر من Intermediate رو بگیرید
    2) ماهیت رایتینگ این دو آزمون با هم فرق دارند، در GRE بیشتر منطق و دلایل شما اهمیت داره ولی در تافل بیشتر استایل نوشتن شما! ولی خوب به هرحال یکی رو که بلد باشید اون یکی یادگرفتنش راحتر خواهد بود
    3) مطمئن باشید که در قسمت رایتینگ اگر کلمات پیشرفته تری رو استفاده کنید نمرتون بهتر میشه همچنین در قسمت اسپیکینگ ولی دقت کنید که کلمات رو در جای مناسبشون بکار ببرید اگر Context اشتباه باشه واویلا میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط cellboy نمایش پست ها
    دوستان عزیز

ضمن عرض سلام

پیشاپیش ممنون که وقت میگذارید

اول خواهش بنده اینه که از اونجا که بنده خیلی آماتور هستم فقط چیزای مطمئن رو بهم بگید چون واقعا تو بحث بین منابع و روش ها سر در گم می شم

من دانشجوی ترم 4 ارشد هستم و پروژم جمع و جور شده است.هدف اولم اینه که اگه شد برای آذر امسال اپلای کنم که دو مهر بعد رفته باشم

تا الان از دنیای زبان فقط 1100 و 504 و 400 و essential رو خوندم (در حد عالی و به کاربردن و ریشه یابی).و خب حراف و سفسطه هم توی خون رایتینگ ها و صحبت هام هست.

متاسفانه می بینم دوستان تو ویکی بازه های 2 ساله رو برای مطلعه جی آر ای پیشنهاد می دن که سخت گیرانه هست

از الان تا اول تابستون تمرکز بنده رو کارای درسی و دفاع و کسری خدمت و این مسایل خواهد بود و از اول تابسون میرم برای تافل آی بی تی (الببته هدفم اینه این مدت هر شب ی تعداد لغت رو بخونم و اگر وقتی شد رایتینگ رو جلو ببرم)

و بعد از تافل آی بی تی که هدفم اینه اوایل شهریور بدم میرم برای جی آر ای آبان.

خب

0-چه منابع وکبی پیشنهاد میشه اضافه بر منابع خوانده شده بخونم؟(واقعا منابع بی نهایت هستن اما حریص ترین الگوریتم رو پیشنهاد کنید)

1- اولا بنده گرامر چیزی نخوندم و یه هاله ای از گرامر تو سرم هست . دوستان 1 چه منابعی رو پیشنهاد می کنید (ک محکم بچسبم و تمومش کنم و هی مرور کنم)

2-آیا رایتینگ تافل و جی آر ای تفاوتی دارن(منظورم اینه که بجز پیچیدگی لغت و گرامر--> یعنی میشه با خوندن بارونز رایتینگ برای تافل برای جی آر ای آماده شد؟)

3-بکار بردن لغات و گرامر پیچیده جی آر ای توی تافل تاثیر مثبت داره یا منفی؟(ینی میشه با حداکثر لفاظی به تافل هم پرداخت؟)

از لطف و نظر شما ممنونم

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط cellboy نمایش پست ها
    دوستان عزیز

ضمن عرض سلام

پیشاپیش ممنون که وقت میگذارید

اول خواهش بنده اینه که از اونجا که بنده خیلی آماتور هستم فقط چیزای مطمئن رو بهم بگید چون واقعا تو بحث بین منابع و روش ها سر در گم می شم

من دانشجوی ترم 4 ارشد هستم و پروژم جمع و جور شده است.هدف اولم اینه که اگه شد برای آذر امسال اپلای کنم که دو مهر بعد رفته باشم

تا الان از دنیای زبان فقط 1100 و 504 و 400 و essential رو خوندم (در حد عالی و به کاربردن و ریشه یابی).و خب حراف و سفسطه هم توی خون رایتینگ ها و صحبت هام هست.

متاسفانه می بینم دوستان تو ویکی بازه های 2 ساله رو برای مطلعه جی آر ای پیشنهاد می دن که سخت گیرانه هست

از الان تا اول تابستون تمرکز بنده رو کارای درسی و دفاع و کسری خدمت و این مسایل خواهد بود و از اول تابسون میرم برای تافل آی بی تی (الببته هدفم اینه این مدت هر شب ی تعداد لغت رو بخونم و اگر وقتی شد رایتینگ رو جلو ببرم)

و بعد از تافل آی بی تی که هدفم اینه اوایل شهریور بدم میرم برای جی آر ای آبان.

خب

0-چه منابع وکبی پیشنهاد میشه اضافه بر منابع خوانده شده بخونم؟(واقعا منابع بی نهایت هستن اما حریص ترین الگوریتم رو پیشنهاد کنید)

1- اولا بنده گرامر چیزی نخوندم و یه هاله ای از گرامر تو سرم هست . دوستان 1 چه منابعی رو پیشنهاد می کنید (ک محکم بچسبم و تمومش کنم و هی مرور کنم)

2-آیا رایتینگ تافل و جی آر ای تفاوتی دارن(منظورم اینه که بجز پیچیدگی لغت و گرامر--> یعنی میشه با خوندن بارونز رایتینگ برای تافل برای جی آر ای آماده شد؟)

3-بکار بردن لغات و گرامر پیچیده جی آر ای توی تافل تاثیر مثبت داره یا منفی؟(ینی میشه با حداکثر لفاظی به تافل هم پرداخت؟)

از لطف و نظر شما ممنونم
    من با پیش بینی نمره 95 تا 105 تافل براتون برنامه جی آر ای رو میگم. برنامه برای تافل بهتره تو انجمن خودش باشه ( آقا! مدیرا حذف می کنن آدم مثل داداش سیا ضایع میشه اونجا سوالتون بپرس!)

شما سه ماه خالص برای جی آر ای وقت دارید.
    اگر کتاب های لغات 500 بسیک منهتن و 500 ادونس منهتن رو تا اون زمان کاور بکنید عالی میشه.
    در این دوره سه ماهه، من پیشنهاد می کنم هر روز یک ساعت، کتاب وربال ادونتیج رو بخونید. اگر لغات 1100 رو واقعا خوب یادگرفته باشید، 8 فصلش رو بخونید. اگر وقت نکردید 5 فصلش هم خیلی خوبه. در ضمن می تونید 5 فصل رو کامل بخونید و سه بعدی رو فقط کلمات key words رو بخونید و با کلمات مترادف درون توضیحات کاری نداشته باشید ( مراجعه به پست سایمون که متن ایمیل دریافتی ایشون از نویسنده کتاب هست )

ما بین وربال هاتون روزی هم 2 ساعت وقت بگزارید ( عموما زمان هایی که از وربال خسته شدید بهترین زمان برای کوانت هست ). کوانت رو دست کم نگیرید. سعی بکنید سرعت و دقتتون رو بالا ببرید. حتما حتما بخونیدش. کتابای کمی سطح بالا مثل منهتن خیلی خوبه. منابع با سوالهای آسون ( مثل بارونز، کاپلان ) دیگه به درد عمه شون هم نمیخوره

حالا وربال!
    ریاضی رو همه میگیرن. اگ می خواید نمره اورآلتون خوب بشه این رو باید بکشید بالا
    بهترین منبع در حال حاضر برای ریدینگ ( که نصف سوالاست ) بیگ بوک هست. به قول دوست من Michael82 :

Big Book یار مهربان است دانا و خوش بیان است
    دارد ریدینگ فراوان با آنکه بی زبان است

ریدینگهاش بهترند از ریدینگهای مجلات
    تموم که شد میفهمیم وربال شده آب نبات
    خلاصه از من بپذیر که این منبع حرف نداره. خود طراحای سوالات طرحشون کردند پس نزدیکترین سوالات هستند به امتحان ( اگر این کتاب رو بیس قرار دادی، بعد امتحان کتابای دیگه رو از سایت دانلود بکن و سوالاتشون رو بزن تا بفهمی بقیه منابع چقدر چرت تشریف دارند! )

همه سوال های بیگ بوک + 19 اکچوال تست رو بزن. اینارو زدی برای
    Text Completion کتاب 5 پوندی بد نیست ( خوبه! ). برای Sentence Equivalence هم کتاب
    Peterson خوبه. ( اسلاید های سوالات مگوش برای این قسمت در سایت موجوده، از اونا هم استفاده بکن

این ها رو دو ماهه تموم بکن
    ماه آخر فقط کتاب های ای تی اس ( سه کتاب در مجوع ) رو بزن
    دو هفته آخر ( به استثنای روز قبل امتحان ) هم به صورت ضربتی کمپلیت تست بزن. 6 تا کاپلان داره که خوبه. 4 تا هم خود ای تی اس داره. این شد ده تا. 3 تا هم مسافر ( ببخشید امتحان! ) جور بکن که بریم!

در ضمن پست های دیگه دوست من مایکل رو هم بخون. برای چشم خوبه
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member

با سلام و خسته نباشید ممنون میشم یک راهنمای جزی و کلی بفرماید
    من برای ایلتس اماده شدم ولی برای 7 به بالا گذاشتم اخر تابستون امتحان بدم و برای جی ار ای اصلا نمی دونم چیکنم؟! بذارم ایلتس تومو کنم بعد شروع کنم به این یا کم کم موازی...؟
    فنی هستم ولی خیلی مدت با ریاضی کاری به کار هم نداشتیم. میشه گفت فراموش شدست.
    به نظر شما: 1- الان همون 504 تومو کنم و لغات تافل ... بعد ایلتس برم رو لغات جی ار و ریاضی...
    یا الان کم کمک ریاضی بخونم + لغات ... که ابه ایلتس فقط لغت اینا رایتینگ کار کنم امتحان بدم؟! به نظر شما کدومش بیشتر مفید خواهد بود؟!
    ممنون

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده در حال حاضر برای ایتلس دارم میخونم و ریدینگم در حد 6 تا 6.5 ایتلس اکادمیکه . قصد دارم بعد از ایتلس در امتحان gre جنرال شرکت کنم و کوانت را شروع کرده ام.هدف اولیه ام در وربال رسیدن به نمره 140 می باشد و میدونم که نمره خیلی بالایی نیست ولی با توجه به اینکه با فرمت ان اشنایی ندارم , از دوستان تقاضای راهنمایی دارم.
    ایا برای وربال 140 باید کلیه لغات کتاب 1100 را بخونم و در مورد کتاب 800 لغت gre بارونز چظور؟ایا فقط 300 واژه پرتکرار ان کتاب کافی نمی باشد؟
    قبلا لغات کتاب تافل بارونز و 504 و لغات ایتلس کمبریج را خوانده و در انها مشکلی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tarlani نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده در حال حاضر برای ایتلس دارم میخونم و ریدینگم در حد 6 تا 6.5 ایتلس اکادمیکه . قصد دارم بعد از ایتلس در امتحان gre جنرال شرکت کنم و کوانت را شروع کرده ام.هدف اولیه ام در وربال رسیدن به نمره 140 می باشد و میدونم که نمره خیلی بالایی نیست ولی با توجه به اینکه با فرمت ان اشنایی ندارم , از دوستان تقاضای راهنمایی دارم.
    ایا برای وربال 140 باید کلیه لغات کتاب 1100 را بخونم و در مورد کتاب 800 لغت gre بارونز چظور؟ایا فقط 300 واژه پرتکرار ان کتاب کافی نمی باشد؟
    قبلا لغات کتاب تافل بارونز و 504 و لغات ایتلس کمبریج را خوانده و در انها مشکلی ندارم.
    برای آشنا شدن با فرمت امتحان؛ کتاب کرکینگ رو بخونید، اگر تو درک مطلب وضعیت خوبی دارید، برای 140، نیاز به دونستن هیچ لغت خاصی نیست، با زدن تستهای درک مطلب، می تونید بالاتر از 140 هم بشید.
    اما اگر می خواهید حتما لغت بخونید، پیشنهاد می کنم یا لغتهای کتاب کاپلان رو بخونید یا همون 800 رو.

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    برای آشنا شدن با فرمت امتحان؛ کتاب کرکینگ رو بخونید، اگر تو درک مطلب وضعیت خوبی دارید، برای 140، نیاز به دونستن هیچ لغت خاصی نیست، با زدن تستهای درک مطلب، می تونید بالاتر از 140 هم بشید.
    اما اگر می خواهید حتما لغت بخونید، پیشنهاد می کنم یا لغتهای کتاب کاپلان رو بخونید یا همون 800 رو.
    ممنون از راهنمایی شما.
    یعنی دیگه خواندن کتاب 1100 لازم یست؟
    اگر امکان داره مشخصات کتاب کاپلان را بفرمایید. بین کاپلان و بارونز کدام ارجحیت داره؟
    به نظر شما بهتر نیست به جای خواندن لغت , بر خواندن متون اکادمیک تمرکز کنم. در حال حاضر علاوه بر خواندن متنهای ایتلس اکادمیک دارم از کتابهای inside reading استفاده میکنم که شامل متون اکادمیک و سوالات درک مطلب می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tarlani نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما.
    یعنی دیگه خواندن کتاب 1100 لازم یست؟
    اگر امکان داره مشخصات کتاب کاپلان را بفرمایید. بین کاپلان و بارونز کدام ارجحیت داره؟
    به نظر شما بهتر نیست به جای خواندن لغت , بر خواندن متون اکادمیک تمرکز کنم. در حال حاضر علاوه بر خواندن متنهای ایتلس اکادمیک دارم از کتابهای inside reading استفاده میکنم که شامل متون اکادمیک و سوالات درک مطلب می باشد.
    با اون فرضی که گفتم و نمره ای که می خواهید، 1100 اصلا نیاز نیست.
    به نظرم به جای خوندن متون آکادمیک، هر دوی این کتابها رو بخونید تا نمونه سوالهای بیشتری ببینید، اول کرکینگ و بعد کاپلان (من کاپلان رو به بارونز ترجیح میدم)
    من نسخه 2014 کتاب رو استفاده کردم اما الان نسخه 2015 اش هم اومده ظاهرا
    http://www.junglepub.org/elt/Course.aspx?i=1470&c=19

نرم افزار powerprep رو هم حتما، دقیق استفاده کنید.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام. من خیالم از تافل راحت شد الان می خوام رو GRE تمرکز کنم.
    با توجه به اینکه هدف من Fall 2016 هستش بهترین موقع برای دادن امتحان چه وقتیه؟ احساس می کنم 6 ماه کمه واسه GRE.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام. من خیالم از تافل راحت شد الان می خوام رو GRE تمرکز کنم.
    با توجه به اینکه هدف من Fall 2016 هستش بهترین موقع برای دادن امتحان چه وقتیه؟ احساس می کنم 6 ماه کمه واسه GRE.
    سلام.

اگر سؤال شما فقط برای دانستن بهترین زمان هست، بدون شک، داشتن نمرۀ خوب GRE موقع مکاتبه با استادها میتونه پوئن مثبتی باشه. با این حال، این که چه نمره ای برای دپارتمان های هدف شما، نمرۀ خوب محسوب میشه، جوابش فقط پیش شما و هدفهای شماست.

اگر 6 ماه خوب و متمرکز بخونید، با توجه به پیشینۀ زبانی شما در آزمون تافل، میتونید حداقل 315 بگیرید. پیشنهاد من اینه که با جدیت تمام و برای سپتامبر بخونید تا بتونید در همون امتحان اول، به نمرۀ مطلوب برسید. اگر هدف شما محقق شد، که چه بهتر؛ اگر نشد، هنوز فرصت دارید که بدون از دست دادن ددلاین هیچ کدام از دانشگاه های هدفتون، برای امتحان مجدد تلاش کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)