صفحه 1 از 58 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 574

موضوع: باکو - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

پیش فرض باکو - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

لطفا" نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در باکو در سال 2013 را در این موضوع به اشتراک بگذارید. همچنین برای اطلاع از نتایج و تجربیات سایر کاربران در سال های قبل به موضوعات زیر مراجعه کنید:

نتایج و تجربیات مصاحبه در باکو در سال 2012

نتایج و تجربیات مصاحبه در باکو در سال۲۰۱۰

نتایج و تجربیات مصاحبه در باکو در سال ۲۰۰۹

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

Red face پاسخ : باکو - آذربایجان نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در سال 2013

سلام بر همه ی دوستان

من و همسرم دیروز یعنی 3 ژانویه باکو وقت مصاحبه داشتیم(F1-F2) همه چیز خیلی آروم و خوب یش رفت . ویزامون اکی شد و مولتیپل هم هست . و رفت برای کلیرنس.

وقت مصاحبه ما ساعت 9:15 صبح بود که ما 9:05 دم در سفارت بودیم . راستش نه استرس داشتیم نه هیچییی . رفتیم تو کارت ملی رو نگه داشتند و کیف همسرم رو .
    اونجا هم تا نشستیم یه نگاه به دورو برمون نکرده صدامون زدن و یه آقایی پاسپورت ها رو خواست و گفت اگه مدارکی واسه ارایه دارید بدید . ما هم نامردی نکردیم هرچی داشتیم و نداشتیم دادیم . ( از گواهی شطرنج تا گواهی دوره آموزشی و شناسنامه و عقدنامه و مدرک تحصیلی و جاب آفر و خولاصه هرچی بگید ...)
    کلاً خلوت بود و هیچ ایرانی جز ما نبود ظاهراً. البته بعد دیدیم که یه آقایی از تبریز هم هستند ولی دیر آشنا شدیم چون همون موقع اسم من رو خوندن و ایشون هم رفتند دیگه. اما انگار ایشون هم ویزاشون اکی شده بود و رفته بود کلیرنس.
    آفیسر ما یه خانوم جوون آمریکایی بود که خیلی خوش برخورد و نایس بود. بیشتر هم رو شغل گیر میداد که دولتیه یا غیر دولتیه .
    سوال هایی که از من پرسید :
    چرا داری میری آمریکا؟
    با این پروفسور قراره رو چی کار کنید ؟
    این دانشگاهی که توش درس میدی دولتیه یا خصوصی؟
    جایی جز دانشگاه که کار میکنی دولتیه یا خصوصی؟
    این جایی که ازش جاب آفر داری دولتیه یا خصوصی؟
    سربازی بودی؟ اونجا چی کار میکردی؟
    خانومت رو صدا بزن بیاد ...

حالا به روایت خانوممNeda_1986 :

سلام - خانم آفیسر خیلی خوشگل بود ! : )))
    من هم بی هیچ استرسی رفتم ! اصلاً یکی از سوال های ذهنی من الان اینه که چرا ما استرس نداشتیم آخه ؟؟ هی هرچی سعی میکردیم استرس نمیگرفتیم خب !!!!
    سوال هایی که ازم پرسید :
    شاغلی ؟ گفتم نه
    قبلاً چه شغل هایی داشتی؟
    خصوصی بود یا دولتی؟؟
    اونجا کارت چی بود ؟
    بعد من رو داشته باشید که خوشگل دارم انگلیسی میحرفم یهو هنگ میکنم که "اداری" چی میشد به انگلیسی؟ یه نگاه به همسر ! اونم میرسونه!
    بعد میپرسه چه سالی بود ؟؟
    یا خداااااااا ! آخه خواهرم این هم شد سوال !!!! من با تاریخ کلاً هر مدلش مشکل داااااااارم : (((اصلاً اگه الان ازم بپرسید تاریخ ازدواجت به میلادی چیه برای چند دیقه هنگ میکنم خب ... خیلی خوشگل گفتم : قبل از ازدواجم بود و یه نگاه به همسر !! چه سالی بود ؟!!! فک کنم همسرم عرق شرمش رو پاک کرد و زیر لب گفت 200X.... :دی منم به آفیسر گفتم و در ادامه گفتم :sorry I am not good with date ! اونم لبخند زد و گفت It's ok
    بعد هم در حالی که داشت چیزی تایپ میکرد گفت چون شما دارید با هم میرید به adminstrative process نیاز دارید. منم سریع پرسیدم مولتیپل یا سینگل ؟؟
    و وقتی گفت مولتیپل کلییی خوشحال شدم ...

فقط عقدنامه و شناسنامه ها رو پس داد - و وقتی ازش پرسیدم I-20 رو بهم نمیده ؟ گفت پیشش میمونه موقع پیک آپ ویزا بهم برش میگردونه .

امیدوارم همه دوستان موفق باشید .
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

پیش فرض پاسخ : باکو - آذربایجان نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در سال 2013

مرسی از اطلاعات قشنگی که به ما هدیه دادید
    راستش میخوام یه مقدار توضیح بدم و شما هم راهنمایی کنید.
    پیشاپیش مرسی
    همسر من میخواد واسه F1 اقدام کنه و من و دوتا دختر یک ساله F2

ایشون کارشناسی و ارشد رو دانشگاه شریف و رشته مهندسی مکانیک خونده و فال 2012 رو پذیرش داشتش که ما با توجه به مورد بهتری که از کانادا واسش پیش اومد تصمیم گرفتیم بریم کانادا... اما متاسفانه بعد از حدود19 هفته کماکان منتظر ویزاییم و تقریبا نااامید بخاطر سختگیری های CIC و الان تصمیم گرفتیم که واسه مواردی که از امریکا فاند داشتن بیافتیم دنبال ویزا. حالا که شما از باکو اقدام کردید میتونید ما رو راهنمایی کنید... که برای رشته هایی مثل مکانیک گرایش کنترل و دینامیک و مقطع دکترا ویزای مالتی پیل میدن آیا؟ و این که مدت زمان کلیرینس چقدر هست؟ I20همسرم 3 هفته دیگه میرسه دستمون و اون موقع میتونیم وقت سفارت بگیریم معمولا چقدر طول میکشه بریم مصاحبه؟ واین که آیا لازمه واسه مصاحبه کوچولوهای 1 ساله رو هم ببریم؟

متشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو - آذربایجان نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در سال 2013

دوستان سلام من در تاریخ 30 دسامبر از سفارت دبی ریجکت شدم و بلافاصله پس از بازگشت از سفارت باکو درخواست وقت نمودم که خیلی سریع یعنی در تاریخ 7 فوریه به من ساعت 9 صبح وقت دادن و اولین نفری بودم که وارد سفارت شدم و بعد از انگشت نگاری منتظر بودم که صدام کنن و درخواست مصاحبه آذربایجانی کردم که موافقت شد بعد از 10 دقیقه صدام کردن که یک آقیسر آقا و با چهره سبزه و قد کوتاه و کمی چاق شروع کرد با من به فارسی صحبت کردن و مصاحبه کردن که خیلی برام جالب بود و من تمام توضیحات کامل رو خدمتشان گفتم و بعد از اینکه چند بار در مورد کار و سفرهای خارج از ایران سوال کرد و چندین بار مدارک من رو چک کرد در آخر به من گفت که شما می توانید که دو هفته دیگه ایمیلتون رو با این شماره که در فرم سفید رنگ نوشته شده بود چک کنید و من هم خیلی خیلی خوشحال از ایشان تشکر فراوان کردم امیدوارم که هر کسی که می خواد بتونه از ویزا بگیره در ضمن من تضاضای ویزای توریستی کرده بودم و دعوتنامه هم از دانشگاه شیکاگو داشتم واین مسائل خیلی خیلی بهم کمک کرد

ببخشید باکو مصاحبه فارسی نداره برای پدر مادرا؟

رشته و دانشگاه
    George Mason University

والا نمي دونم, بستگي داره، به ما كه مالتي پل دادن، اميدوارم به شما هم مالتي بدن،
    از ما پرسيد كه بچه داريد؟ گفتيم نه، رو اين حساب شايد بشه برداشت كرد كه لزومي به بردن كوچولو هاتون نيست، منطقي هم همينه...
    جواب كليرنس ما 7 فوريه اومد، يعني يه ماه و 4 روز.
    وقت رو خيلي راحت به ما دادن، هر 5شنبه وقت مي ده، باز چك بكنيد، اگر سوالي بود من در خدمتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Textile - NC State University

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    والا نمي دونم, بستگي داره، به ما كه مالتي پل دادن، اميدوارم به شما هم مالتي بدن،
    از ما پرسيد كه بچه داريد؟ گفتيم نه، رو اين حساب شايد بشه برداشت كرد كه لزومي به بردن كوچولو هاتون نيست، منطقي هم همينه...
    جواب كليرنس ما 7 فوريه اومد، يعني يه ماه و 4 روز.
    وقت رو خيلي راحت به ما دادن، هر 5شنبه وقت مي ده، باز چك بكنيد، اگر سوالي بود من در خدمتم.
    مرسی از اینکه تجربیاتتون را به اشتراک گذشتن
    فقط ی سوال اینکه شما فول فاند بودین ؟

رشته و دانشگاه
    George Mason University

من البته نامه رسمي فاندم ديرتر به دست رسيد و تو I-20 هم چيزي نوشته نشده بود،
    اما يه ايميل از دپارتمان داشتم كه فاندم قراره فلان تاريخ رسما اعلام شه، كه اونم به افيسر دادم

برداشت شخصيم رو اگه براتون بخوام بنويسم اين بود كه دوتا مسئله خيلي براي افيسر مهم بود
    يكي اينكه سايقه كارهاتون دولتي بوده يا خصوصي؟ اين رو بارها پرسيد

دوم اينكه دقيقا بتونيد توضيح بدين كه اونجا كه رفتيد مي خوايد رو چي كار كنيد؟ توضيح بيشتر از من خواست كه روي چي چي تغييرات اقليمي مي خواي كار كني؟

اينا چيزاي بود كه من حس كردم براشون مهم بود، و وقتي همسرم پرسيد مولتي يا سينگل استدلاش اين بود كه چون دانشجوييد مولتي!

رشته و دانشگاه
    George Mason University

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_e_e_ra نمایش پست ها
    مرسی از اطلاعات قشنگی که به ما هدیه دادید
    راستش میخوام یه مقدار توضیح بدم و شما هم راهنمایی کنید.
    پیشاپیش مرسی
    همسر من میخواد واسه F1 اقدام کنه و من و دوتا دختر یک ساله F2

ایشون کارشناسی و ارشد رو دانشگاه شریف و رشته مهندسی مکانیک خونده و فال 2012 رو پذیرش داشتش که ما با توجه به مورد بهتری که از کانادا واسش پیش اومد تصمیم گرفتیم بریم کانادا... اما متاسفانه بعد از حدود19 هفته کماکان منتظر ویزاییم و تقریبا نااامید بخاطر سختگیری های CIC و الان تصمیم گرفتیم که واسه مواردی که از امریکا فاند داشتن بیافتیم دنبال ویزا. حالا که شما از باکو اقدام کردید میتونید ما رو راهنمایی کنید... که برای رشته هایی مثل مکانیک گرایش کنترل و دینامیک و مقطع دکترا ویزای مالتی پیل میدن آیا؟ و این که مدت زمان کلیرینس چقدر هست؟ I20همسرم 3 هفته دیگه میرسه دستمون و اون موقع میتونیم وقت سفارت بگیریم معمولا چقدر طول میکشه بریم مصاحبه؟ واین که آیا لازمه واسه مصاحبه کوچولوهای 1 ساله رو هم ببریم؟

متشکر
    مي دونم خيلي براتون مولتي گرفتن مهمه، من خاطرم مي آد كه وقتي همسرم پرسيد از ويزا افيسر ويزامون مولتي هست يا سينگل؟ استدلاش اين بود كه چون دانشجوييد مولتي!
    اميدوارم شما هم مولتي بگيريد...

Junior Member

سلام
    من برای دکترا پذیرش فول فاند گرفتم. میخواستم ببینم کدوم کشور بهتره برا ویزا. به نظر میاد که خیلیا این روزا میرن ارمنستان و حس میکنم باید خیلی شلوغ باشه. واسه همین دارم در مورد جاهایی مثل باکو فک میکنم. ولی از اونجایی که اینجا هیچکی پستی نمیذاره یکم شک کردم... کلا اگه کسی خبر داره که این روزا باکو خوب ویزا میده یا نه.. یا کشور دیگه ای به نظرتون بهتر باشه برا ویزای دانشجویی با شرایط من... یا نکته خاصی هست بگین ممنون میشم.

صفحه 1 از 58 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)