صفحه 43 از 53 نخستنخست ... 3334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 528

موضوع: کارشناسی ارشد در انگلستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد در انگلستان

با سلام به دوستان

یکی
    از موسسات مطرح پذیرش در تهران سن فرد متقاضی رو به عنوان عاملی مهم در صدور روادید تحصیلی مطرح میکنه

می خواستم نظر شما رو بدونم که با 35 سال سن و مدرک لیسانس مهندسی از علمی کاربردی با معدل 15 و IELTS آکادمیک 6.5 و
    توانایی پرداخت شهریه دوره مستر بعد از اخذ پذیرش چه مشکلی برای صدور ویزا تحصیلی انگلستان میتونه وجود داشته باشه ؟

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان،
    میخواستم ببینم وضعیت گرفتن پذیرش از دانشگاه و از آن مهمتر قانع کردن افسر مهاجرت برای اکسپت کردن ویزا برای مستر دوم در انگلستان به چه صورت هست؟ با این فرض: لیسانس معماری / فوق لیسانس مدیریت پروژه و ساخت / تقاضا برای مستر دوم در زمینه معماری یا مدیریت پروژه و ساخت (که شاید توجیه این دومی با داشتن یک فوق لیسانس فعلی در همین رشته سختتره)

ApplyAbroad Superstar

سلام اینکه چرا میخواهید در رشته ای که ارشد دارید دوباره ارشد بخوانید را من از بحث خارج میکنم حتما شما برایش توجیه کامل دارید. با این فرض من فکر میکنم دو راه دارید یکی بلند یکی کوتاه. اولی اینکه کاملا دلایلتان برای ارشد دوم را فکر شده و بسیار منطقی توضیح دهید که مثلا چطور یک ارشد دوباره به پیشرفت مسیر شغلی شما کمک میکند و و... که اگر دلایل محکم باشد قاعدتا هم دانشگاه و هم افسر ویزا تا حد زیادی قانع خواهند شد. راه دوم هم اینکه اصلا نگویید ارشد در ایران خوانده اید. به خصوص اگر بعد از فارغ التحصیلی کار کرده اید و سابقه دارید که بشود فاصله را پر و توجیه کند راه دوم شدنی تر هم هست. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط cvguide نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    میخواستم ببینم وضعیت گرفتن پذیرش از دانشگاه و از آن مهمتر قانع کردن افسر مهاجرت برای اکسپت کردن ویزا برای مستر دوم در انگلستان به چه صورت هست؟ با این فرض: لیسانس معماری / فوق لیسانس مدیریت پروژه و ساخت / تقاضا برای مستر دوم در زمینه معماری یا مدیریت پروژه و ساخت (که شاید توجیه این دومی با داشتن یک فوق لیسانس فعلی در همین رشته سختتره)

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام اینکه چرا میخواهید در رشته ای که ارشد دارید دوباره ارشد بخوانید را من از بحث خارج میکنم حتما شما برایش توجیه کامل دارید. با این فرض من فکر میکنم دو راه دارید یکی بلند یکی کوتاه. اولی اینکه کاملا دلایلتان برای ارشد دوم را فکر شده و بسیار منطقی توضیح دهید که مثلا چطور یک ارشد دوباره به پیشرفت مسیر شغلی شما کمک میکند و و... که اگر دلایل محکم باشد قاعدتا هم دانشگاه و هم افسر ویزا تا حد زیادی قانع خواهند شد. راه دوم هم اینکه اصلا نگویید ارشد در ایران خوانده اید. به خصوص اگر بعد از فارغ التحصیلی کار کرده اید و سابقه دارید که بشود فاصله را پر و توجیه کند راه دوم شدنی تر هم هست. موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون.
    به چند دلیل فکر کردم که ارشد رو هم مطرح کنم: اول اینکه اگه فقط لیسانی رو بگم الان حدود 5 سال از فارغ التحصلیم میگذره و در این مدت فقط 2 سال سابقه کار داشتم! دوم اینکه لیسانس من برای دانشگاه آزاد است (
    معدل 19.16)
    ولی ارشد برای شهید بهشتی (معدل:18.14) و اساتید ارشد من به مراتب شناخته شده تر و از نظر آکادمیک برتر از دوره لیسانس هستند و رکومندیشن آن ها قطعا تأثیرگذارتر است. ضمن اینکه کورسی که میخواهم برای ارشد در آن اقدام کنم کاملا مرتبط با موضوع پایان نامه ارشد من است.

البته واقعا بین ارشد و دکتری موندم که دلایلش رو در تاپیک دکتری مطرح کردم.
    ویرایش توسط cvguide : June 11th, 2018 در ساعت 02:07 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام من آن پست دکتری را هم خواندم. احساس اولیه من این است که باید کار کاملتری برای تصمیمگیری نهایی بشود که متوجه هستم شما الان هم در واقع دارید اینکار را میکنید و خیلی عالی است. در همین مسیر فکر میکنم بعضی از فروض را بررسی مجدد شود. مثلا امکان موفقیت در امتحانات برای دریافت مدارک حرفه ای مثل انهایی که APM دارد در طول دوره ارشد به نظرم خیلی کم است چون در حد خودشان مشکل هستند. بعد اینکه خیلی از این امتحانها را هم احتمالا میشود مثل دیگر موسساتی که چارترد میپذیرنددر حایی غیر از انگلستان داد. این دومی را مطمین ۱۰۰ % نیستم سوال میکنم خدمتتان میگویم. بنابراین هزینه یک ارشد دوم به لحاظ زمان و مالی را شاید بشود در مسیر دومی که گفتید برای مقاله و اینها صرف کرد که به شما امکان دسترسی به فرصتهای بیشتری در کشورهای بیشتری را هم میدهد.
    ترید افها زیاد هستند و میدانم بالانس کردن آنها کار مشکلی است و امیدوارم که هر چه زودتر به تصمیم برسید و در مسیر مناسبی که انتخاب میکنید کارها را جلو ببرید. موفق باشید

ممنون از راهنماییتون.
    به چند دلیل فکر کردم که ارشد رو هم مطرح کنم: اول اینکه اگه فقط لیسانی رو بگم الان حدود 5 سال از فارغ التحصلیم میگذره و در این مدت فقط 2 سال سابقه کار داشتم! دوم اینکه لیسانس من برای دانشگاه آزاد است (
    معدل 19.16)
    ولی ارشد برای شهید بهشتی (معدل:18.14) و اساتید ارشد من به مراتب شناخته شده تر و از نظر آکادمیک برتر از دوره لیسانس هستند و رکومندیشن آن ها قطعا تأثیرگذارتر است. ضمن اینکه کورسی که میخواهم برای ارشد در آن اقدام کنم کاملا مرتبط با موضوع پایان نامه ارشد من است.

البته واقعا بین ارشد و دکتری موندم که دلایلش رو در تاپیک دکتری مطرح کردم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام من آن پست دکتری را هم خواندم. احساس اولیه من این است که باید کار کاملتری برای تصمیمگیری نهایی بشود که متوجه هستم شما الان هم در واقع دارید اینکار را میکنید و خیلی عالی است. در همین مسیر فکر میکنم بعضی از فروض را بررسی مجدد شود. مثلا امکان موفقیت در امتحانات برای دریافت مدارک حرفه ای مثل انهایی که APM دارد در طول دوره ارشد به نظرم خیلی کم است چون در حد خودشان مشکل هستند. بعد اینکه خیلی از این امتحانها را هم احتمالا میشود مثل دیگر موسساتی که چارترد میپذیرنددر حایی غیر از انگلستان داد. این دومی را مطمین ۱۰۰ % نیستم سوال میکنم خدمتتان میگویم. بنابراین هزینه یک ارشد دوم به لحاظ زمان و مالی را شاید بشود در مسیر دومی که گفتید برای مقاله و اینها صرف کرد که به شما امکان دسترسی به فرصتهای بیشتری در کشورهای بیشتری را هم میدهد.
    ترید افها زیاد هستند و میدانم بالانس کردن آنها کار مشکلی است و امیدوارم که هر چه زودتر به تصمیم برسید و در مسیر مناسبی که انتخاب میکنید کارها را جلو ببرید. موفق باشید
    همینطور که گفتید تریدآفها من رو سردرگم کرده. یکی از مشکلات اصلی شاید زمان باشه، واقعا تصمیم ندارم 2 سال صبر کنم تا به شرایط مطلوب برای اکسپت شدن در دکتری برسم و انتخاب قطعیم هم انگلستان هست نه کشور دیگری. در هر صورت باز هم ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتید.

ApplyAbroad Superstar

سلام متوجه نگاه شما شدم. امیدوارم موفق باشید و اگر کاری فکر میکنید در این مسیر از من ساخته باشد به من بفرمایید. موفق باشید

همینطور که گفتید تریدآفها من رو سردرگم کرده. یکی از مشکلات اصلی شاید زمان باشه، واقعا تصمیم ندارم 2 سال صبر کنم تا به شرایط مطلوب برای اکسپت شدن در دکتری برسم و انتخاب قطعیم هم انگلستان هست نه کشور دیگری. در هر صورت باز هم ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتید.

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام متوجه نگاه شما شدم. امیدوارم موفق باشید و اگر کاری فکر میکنید در این مسیر از من ساخته باشد به من بفرمایید. موفق باشید
    ممنون از اینکه به فکر راهنمایی بچه ها هستید و وقت میذارید. البته من الان در تاپیک
    نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن دیدم یکی از دوستان برای ucl مستر دوم اقدام کرده بوده (سال 2013) و ویزا هم بهشون دادن. شرایط ایشون هم تقریبا شبیه منه با این تفاوت که ایشون مستر دومشون یک رشته دیگه بوده ولی من میخوام همون رشته (رشته من عنوانش به انگلیسی میشه project and construction manangement اما مواردی که من احتمالا براش اقدام کنم construction economics & management یا strategic management of projects است)اینم متن ایشون:

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    من از ucl پذیرش گرفتم و فاند نداشتم. نکات منفی اینکه من ایران فوق لیسانس گرفتم و مجددا برای مستر پذیرش داشتم (البته در یک رشته دیگه). ضمن اینکه مجموعا 4.5 سال هم گپ تحصیلی داشتم. پارسال هم برای یک مستر مجدد (در همین رشته ای که در انگلیس پذیرش گرفتم) پذیرش داشتم که ویزام ریجکت شد. ضمنا من سابقه گرفتن ویزای انگلیس یا کشورهای دیگری که داشتن ویزاشون از نظر افسر ویزا اهمیت داشته باشه رو نداشتم.
    نکات مثبت هم اعتبار دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتم که در رشته من مثل خیلی از رشته های دیگه یکی از بهترین دانشگاه های انگلیس هست و اینکه شرایط مالیم هم نسبتا مناسب بود. یک مسئله هم اینکه با وجودی که دانشگاه من بدون دریافت هیچ پیش پرداختی برای شهریه، برای دانشجو ها cas صادر میکنه، کل شهریه یک سال رو پرداخت کرده بودم. البته این رو بگم که من با توجه به شرایط خودم و با مشورتی که با چند نفر کردم این کار رو انجام دادم ولی انجام این کار به همه با توجه به ریسکی که داره اصلا توصیه نمی کنم و هر کسی باید خودش در این زمینه تصمیم بگیره. اگر کسی سوال دیگری هم داشته باشه خوشحال میشم راهنمایی کنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    الان نمی تونم متن رو ویرایش کنم برای همین یه پست جدید گذاشتم. من ریجکت ویزای پارسالم از یه کشور دیگه (سوییس) بود نه از انگلیس.

ApplyAbroad Superstar

سلام احتمال دریافت پذیرش برای ارشد دوم اینجا اصلا کم نیست ولی به سرراستی ارشد اول شاید نباشد. مثلا اگر کسی ارشد دوم را در گروههای مدیریت حالا MBA یا هر مستر دیگری در گروه مدیریت بخواهد بخواند و ارشد اولش هر چه غیر از مدیریت باشد معمولا مشکلی ندارد چون توجیه سرراستی وجود دارد: حیلی از شرکتها برای ارتقا شغلی داشتن یک ارشد مدیریت را مزیت حساب میکنند. بسیار بچه های مهندسی و علوم پایه ارشد دوم را در مدیریت میخوانند و به راحتی هم پذیرش میگیرند و هم ویزا میشوند.

نکته بحث من این است که داستانی که در آن ترکیب مناسب لیسانس و ارشد دوم و سابقه کاری میتواند توجیه خیلی منطقی برای افسر ویزا فراهم کند. در مجموع ارشد دوم جرم که نیست افسر ویزا فقط باید با دلایل اقناع شود که هدف فقط درس است فرض من این است که او میداند که به هر دلیل افراد در زندگی به آموزشهای مختلف نیاز پیدا میکنند و برای آن اقدام میکنند.

موفق باشید

ممنون از اینکه به فکر راهنمایی بچه ها هستید و وقت میذارید. البته من الان در تاپیک
    نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن دیدم یکی از دوستان برای ucl مستر دوم اقدام کرده بوده (سال 2013) و ویزا هم بهشون دادن. شرایط ایشون هم تقریبا شبیه منه با این تفاوت که ایشون مستر دومشون یک رشته دیگه بوده ولی من میخوام همون رشته (رشته من عنوانش به انگلیسی میشه project and construction manangement اما مواردی که من احتمالا براش اقدام کنم construction economics & management یا strategic management of projects است)اینم متن ایشون:

Keep Calm and APPLY ON

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام
    آیا با معدل پایین کارشناسی میشه برای کارشناسی ارشد تو انگلیس اقدام کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)