صفحه 10 از 22 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 215

موضوع: افتتاح حساب بانکی در انگلستان

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : افتتاح حساب بانکی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط fobi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای افتتاح حساب در بانک لویلز برای حساب نوع Student Current Account شرط حداقل 3 سال اقامت در انگلیس گذاشته !
    این شرط جدیدا لحاظ شده ؟؟

www.barclays.co.uk/current-accounts/international-student-bank-account/

این حساب های Student بیشتر به خاطر overdraft و سایر امکاناتی که میدن چنین شرط هایی دارند. شما همون حساب های عادی رو میتونید باز کنید.

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

سلام دوستان
    میخواستم بپرسم امکانش هست که از داخل ایران، توی بانک های انگلیس حساب باز کنیم؟ من 15 سپتامبر عازمم ولی میخام سریعتر کارای حساب بانکیم را انجام بدم
    در ضمن رزرو خوابگاهم اکی شده و آدرس دقیقش را هم دارم.
    با تشکر
    !!!Accident is the first building block of Revolution. Whatever can happen, Will happen

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadtaghi6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بپرسم امکانش هست که از داخل ایران، توی بانک های انگلیس حساب باز کنیم؟ من 15 سپتامبر عازمم ولی میخام سریعتر کارای حساب بانکیم را انجام بدم
    در ضمن رزرو خوابگاهم اکی شده و آدرس دقیقش را هم دارم.
    با تشکر
    خیر بدون سابقه کردیت بانک هایی که آنلاین براتون حساب باز می کنند ازتون میخوان به شعبه برید.

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    خیر بدون سابقه کردیت بانک هایی که آنلاین براتون حساب باز می کنند ازتون میخوان به شعبه برید.
    ممنون از پاسخون
    میشه کارهای اولیش (مثل ثبت نام روی وبسایت) را آنلاین انجام داد که وقتی میرسم اونجا، سریعتر کارها انجام بشه؟
    !!!Accident is the first building block of Revolution. Whatever can happen, Will happen

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسخون
    میشه کارهای اولیش (مثل ثبت نام روی وبسایت) را آنلاین انجام داد که وقتی میرسم اونجا، سریعتر کارها انجام بشه؟
    وقتی میرید به شعبه حساب باز کنید کل کارها در همون لحظه انجام میشه. کارتتون هم براتون پست میشه. فرقی نمی کنه در نهایت.

Junior Member

فکر کنم این حساب برای دانشجویان انگلیسی هست. برای دانشجویان بین المللی حساب کلاسیک میشه باز کرد (در بانک لویدز).

Junior Member

من رفتم چند تا بانک پرس و جو کردم. عجیبه که یکی از شعبه های بانک Metro گفت از ایران نباید پول به حسابت بیاد به خاطر تحریم! ولی بقیه بانک ها همچین چیزی نگفتند.

Junior Member

ممنون از پاسخون
    باسلام
    در این کامنت میخوام اطلاعات مفید و جامعی رو درباره پروسه باز کردن حساب در انگلیس بدم و اینکه چه بانکی بهتره. گفتن این نکته لازمه که من دارم تجربه خودم رو میگم و امکان داره بعضی از اطلاعات دقیق نباشه.
    بانکهای معروف: بارکلیز (Barklays)، لویدز (lloyds)، نات وست (NatWest)، اچ اس بی سی (HSBC) و چند بانک کوچکتر
    بانک مناسب ایرانیان: در درجه اول: نات وست (NatWest) (افتتاح آنی، فعال شدن اینترنت بانک در 2 روز کاری و دریافت و فعال شدن کارت بانکی در 4 روز کاری)، در درجه دوم: لویدز (lloyds) (تقریبا 2 برابر نات وست طول کشید) و شاید اچ اس بی سی (HSBC)
    پروسه: 1) ثبت نام آنلاین (اجباری برای بارکلیز و لویدز و اختیاری برای نات وست و اچ اس بی سی) و 2) مراجعه حضوری برای فعال کردن حساب. 3) انتظار برای دریافت رمز اینترنت بانک، دریافت کارت بانکی و سپس رمز کارت بانکی در سه بسته در سه روز مختلف توسط پست به آدرس شما در انگلیس. برای همه بانکها شما باید مصاحبه حضوری (مصاحبه به معنی پر کردن فرم اطلاعات شخصی شما) انجام بدید و حساب زمانی فعال میشه که شما حضورا به یک شعبه مراجعه کنید و کارت BRP و کارت دانشجویی رو ارایه کنید. حالا بعضی از بانکها مثل لویدز و بارکلیز میتونی اطلاعات رو آنلاین وارد کنی و حساب (غیر فعال) باز کنی و همونجا هم برات شماره حساب و سورت کد (sort Code) رو تخصیص میده (احتمالا نات وست و اچ اس بی سی هم امکان ثبت نام آنلاین دارند) و یک کد پیگیری هم میدند. ولی عملا حسابت فعال نیست. برای بارکلیز این امکان هست که وقت مصاحبه رو هم آنلاین تعیین کنی (بعد از ثبت نام آنلاین). ولی معمولا بصورت آنلاین برای 1-2 ماه دیگه وقت میده. برای لویدز باید به یک باجه مراجعه کنید و شماره حسابت و کد پیگیری رو بدی تا اونجا برات حسابت رو فعال کنند. بعد از فعال شدن حساب رمز اینترت بانک به آدرس شما در انگلیس پست میشه و چند روز بعد ویزا کارت پست میشه و چند روز بعد رمز 4 رقمی ویزا کارت براتون ارسال میشه (مثل ایران صدور آنی کارت شتاب نداره!!). این پروسه انتظار برای من توی نات وست کمتر بود و برای لویدز بیشتر.
    مدارک: علاوه بر پاسپورت و کارت BRP و کارت دانشجویی (فکر کنم اینو از من نخواستن)، یک نامه از دانشگاه میخواد بعنوان Bank Letter برای تایید آدرس شما در انگلیس. توجه کنید که برای بانکهای لویدز و بارکلیز در این نامه نوشته To whom may concern. ولی برای NatWest دقیقا باید بنویسه خطاب به بانک NatWest شعبه (مثلا منچستر خیابان آکسفورد)، وگرنه قبول نمیکنه.
    دانشگاه: گاهی اوقات دانشگاه در روزهای آغازین سال تحصیلی برای دانشجویان وقت مصاحبه بانک میگیره. مثلا منچستر برای بارکلیز وقت مصاحبه میداد برای فرداش (گرچه که به درد من نخورد)
    تجربه من: من اول رفتم HSBC گفتم میخوام حساب باز کنم و 3 روز دیگه فاندم واریز میشه و میخوام هرچه زودتر حسابم فعال بشه. مسیولش بهم گفت برای ما اقلا 5 روز کاری طول میکشه و ممکنه 10 روز هم بشه تا کارت دستت برسه. برای همین بهم گفت اول برو بارکلیز ببین اونها چند روزه برات باز میکنند. بعدش اگر خواستی بیا اینجا. رفتم بارکلیز گفت اول فرم آنلاین رو پر کن. پر کردم. بعد گفت برای 2 هفته دیگه وقت مصاحبه داریم. اگر زودتر میخوای برو از دانشگاه بخواه برات وقت سریع بگیره. رفتم دانشگاه برای فرداش وقت گرفتند برام ولی گفتند برای ایرانیان باز نمیکنند. برو شانست رو امتحان کن. ولی یک کارمندی بهم گفت اول برو نات وست، بعد برو لویدز. رفتم نات وست بدون پر کردن فرم آنلاین، فقط گفت نامه دانشگاه خطاب به نات وست رو بده و کارت BRP و همونجا برام حساب رو باز و همونجا فعال کرد (کسانی که منچستر اند اگیدا توصیه میکنم برند ناتوست شعبه خیابان آکسفورد که نزدیک دانشگاه منچستره. اونجا قبلا یه کارمند ایرانی خوب داشته و کلا کارمندای اون شعبه نسبت به ایرانی ها دید مثبتی دارند. کسی که من باهاش مصاحبه کردم (isaac little) یا ایزاک کوچک (البته طرف بالای 2 متر بود ولی چون باباش هم کارمند نات وست بود بهش میگفتند ایزاک کوچک) خیلی خوش برخورد بود و حتی شماره موبایل اون کارمند ایرانی رو هم بهم داد تا اگر نیازی داشتم باهاش تماس بگیرم). پس فرداش بانکداری اینترنی ام فعال شد و 3-4 روز نشده کارت بانکی (ویزا کارت) و در روز بعدش رمزش رو برام پست کردند (بین ساعت 8 صبح تا 12 ظهر پست میندازه توی باکس جلوی درب خانه). البته من لویدز هم باز کردم که عملا 2 هفته طول کشید تا کارت دستم برسه. لویدز هم بخورد خوب و مثبتی داشتند.
    انواع حساب: نات وست Student Account باز میکنه. ولی لویدز Classic Account باز میکنه که عملا با استیودنت خیلی فرقی نمیکنه. هر دو مجانی و بدون سود بانکی.
    امکانات: شما با کارت میتونی از هر خودپردازی (Cash machine) (حواستون باشه از خودپردازهای مجانی استفاده کنید. خودپردازهای پولی روشون بزرگ در صفحه اول اسکرین نوشته که مثلا 1.75 پول کم میکنه) (مهم نیست خودپرداز برای کدوم بانک باشه. اگر مجانی باشه و مربوط به بانک دیگری غیر از کارتتون باشه ازتون هزینه نمیگیره. معمولا خودپرداز بانکها و فروشگاه ها بزرگ مفتی اند و خودپردازهای خصوصی پولی ) در هر روز تا 250 پوند برداشت کنی. از فروشگاه ها هم میتونی تا هر رقمی خرید کنی و کارت رو بکشی (البته دستگاه های پوز اینجا کشیدنی نیست و باید کارت رو در دستگاه از پایین طوری وارد کنی که چیپست اطلاعاتی کارت وارد دستگاه پوز بشه ). با موبایل بانک (وقتی اینرنت بانک رو فعال کنی موبایل بانک هم فعاله. فقط باید اپلیکیشن رو نصب کنی و شماره موبایل (سیمکارت انگیس) داشته باشی) هم میتونید تا 250 پوند انتقال وجه داشته باشی. با اینترنت بانک هم تا 20 هزار پوند میتونی انتقال بدی. البته برای نات وست (مثل بانک ملت ایران) باید کارتخوان (reader) (یک دستگاه پوز کوچک خانگی) داشته باشی که از خود بانک میخوای برات با پست بفرسته یا از طریق اینترنت بانک سفارش میدی که مجانی است و 4 روزه میاد. ولی لویدز نیازی به کارتخوان نداره.

Junior Member

سلام دوستان. میخواستم بپرسم کسی تو این یک سال اخیر در بانک TSB حساب دانشجویی تونسته باز کنه؟ چند روز افتتاح حساب طول کشیده و آیا حساب رایگانه؟ پیشاپیش ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام Lloyds که قبلا با TSB یکی بود همه این شرایط را میدانم که دارد. البته واقعا اگر میخواهید بی دردسر باشید در nationwide حساب باز کنید همه سرویسهای درجه یک هم دارد و اصلا مزاحمتهای HSBC یا نت وست این دست را بر اساس ملیت و ایرانی بودن ندارد.

اگر هم یکی از دوستان شمارا معرفی کند و شما حساب بازکنید به هرکدام هم ۱۰۰ پوند میدهند!

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Gelato نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بپرسم کسی تو این یک سال اخیر در بانک TSB حساب دانشجویی تونسته باز کنه؟ چند روز افتتاح حساب طول کشیده و آیا حساب رایگانه؟ پیشاپیش ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)