نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا... به ط

رأی دهندگان
58. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دکترای مدیریت

48 82.76%
  • دکترای مهندسی

10 17.24%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط asemaniha نمایش پست ها
    سلام ...
    می تونید یکم بیشتر توضیح بدید که در چه حد به برنامه نویسی احتیاج است؟به هرحال چون شما باهاش سروکار دارید بهتر می تونید توضیح بدید.من رفتم نگاه کردم ولی راستش خیلی چیزی دستگیرم نشد...ایا برنامه نویسیش جوریه که از یه روال مشخص پیروی می کنه یا نه اینکه مثلا کلی باید ایده بدیم مثل مهندسی نرم افزار که مثلا سرعت اجرای برنامه بالا بره یا و...
    به هر حال اگر روندش مشخصش باشه و یادش بگیریم می تونیم از پسش بربیایم، آیا این جوریه؟ یا اینکه ممکنه هر لحظه با یه چیز جدید روبرو بشی مثلا bugهای اعصاب خوردکن که بعد 2روزم نمیفهمی ایراد کارت از کجا بوده و....خلاصه اینکه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم .بعدم اینکه آیا شدت نیاز به برنامه نویسی ممکنه از دانشگاه به دانشگاه و براساس موضوعو گرایش فرق کنه یا تقریبا بهش یه نیاز ثابت دایم؟اگر فرق میکنه میتوند یه رتبه بندی نیاز به برنامه نویسی براساس گرایشای مارکتینگ، ام آی اس و سایر گرایشها انجام بدید؟
    آخرم اینکه اگر بگید خودتون چه دانشگاه و چه گرایشی می خونید خیلی ممنون میشم...
    باتشکر...

سلام
    نه اینها خود فرمولهای آماری و equation ها هستند. یعنی شما می تویند فرمول نویسی بکنید. همه نرم افزارها یک سری فرمان خاص دارند یعنی language اون نرم افزار هست. مثلا در mplus می گن وقتی می خوای یک متغییر روی یک متغییر دیگر regress کند باید از فرمان ON استفاده بکنی . برای نرم افزارها کتاب هست و فرمانهای کلی و اصلی رو در آنها نوشته ،اما اینکه شما چه معادله ایی می نویسید و چطوری این متغییر ها رو تعریف می کنید کار خود شماست و باید آمار بلد باشید. فرمول نویسی ها کار شماست اما با یک زبان خاص که نرم افزار اون رو بفهمه. انقدر این نرم افزارها پیشرفته هستند که حتی از خود طراح نرم افزار وقتی سوال پرسیدم برای یک معاله گفت بهش فکر نکرده اما افرادی رو می شناسه که برای معادله مورد نظر من SYNTAX نوشتن. یعنی شما می تونید هر کاری می خواهید با این نرم افزارها بکنید باید آمار فوق العاده قوی داشته باشید و بر اساس اون فرمول نویسی ها رو خودتون کشف کنید.

اصلا بر اساس گرابش نمی شه دسته بندی کرد شما خودتون انتحاب می کنید تا از چه نرم افزاری استفاده کنید و معمولا برای هر تحقیق گزینه های بیشتری از یک نرم افزار وجود دارد. موضوع شما مهم هست. در حالتهای خاص مثلا برای مدلسازی با Latenet variable های categorical که هم Interaction دارند هم mediator بهترین گزینه Mplus هست . یعنی شما می بینید چه کاری میخواهید بکنید و چه نرم افزاری یدرد شما می خورد اصلا به رشته هیچ ربطی ندارد. در امریکا و انگلیس و هلند اگر باشید معمولا به مشکل بر نمی خوردید چون workshop های این نرم افزارها زیاد برگذار می شه اما در باقی کشورها یا نیست یا سالی یک دونه.

این خیلی مهمه که استادتون اون نرم افزار رو بلد باشه الان من و دوستم مثلا با نرم افزارهایی کار می کنیم که استادامون بلد نیستند. بیچاره شدیم. اینطوری نیست که الزاما همه اینها رو بشناسند معمولا هر استادی فقط یک یا دو تا رو بلد هست. به این نکته توجه کنید. اما 100% شما یه یکی از اینها نیاز دارید برای کارتون.

مگه نوع تحقیقتون رو بگذارید grounded یا narrative که کسی هم اینها رو معمولا انجام نمی ده. حداقل من ندیدم. نرم افزارهای qual هم برنامه نویسی ندارند اما یک جورایی بدترند چون به جای عدد با نوشته و عکس سر و کار دارید. مثل nvivo . خلاصه شما باید یک نرم افزاری بلد باشید و آمارتون قوی باشه. مشکل فقط نرم افزار نیست، مشکل آمار هست.

مثلا شما می خواهید یک متغییر رو در دو گروه مقایسه کنید و داده های شما scale هستند اما نرمال نیستند، آمار می گه برای این کار باید ازتست wilcoxon استفاده کنید. تا اینجا می شه دانش آمار شما، حالا باید ببینید جطوری مثلا این تست را در نرم افزار SAS انجام می دهند. این مشه داش نرم افزار شما. باید بدونید چی رو چطور می شه حساب کرد که حالا برای نرم افزار تعریفش کنید.

error ها معمولا مربوط به نرم افزار نیستند ،اگر هم با نرم افزار به error بر بخورید خودشون می گن کدوم دستور رو اشتباه نوشتید. مشکل اصلی مربوط به error معادله ها ست. مثلا معادله می نویسید جوابها عجیب غریب در میاد، حالا باید راه بیفتید ببینید اشکال از کجاست. راهش هم این هست که برید یک مقاله پیدا کنید که نویسند فرمولی شبیه به شما نوشته حالا با متغییر های دیگری و از نرم افزار شما هم استفاده کرده. بهش ایمیل بدید و خواهش کنید syntax رو براتون بفرسته اگر شانس بیارید ادم خوبی باشه یا در appendix مقاله خودش syntax رو چاپ کرده باشه وگرنه خیلی به مشکل بر می خورید.

دانش آمار، دانش آمار دانش آمار. تا می تونید آمار تون رو قوی کنید.

من دانشگاه curtin هستم و مدیریت منابع انسانی می خونم..
    ویرایش توسط farveh : June 12th, 2014 در ساعت 06:35 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)