صفحه 18 از 21 نخستنخست ... 89101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

سلام دوستان من در ایران دانشچوی دکتری هستم و حالا پذیرشم از یک دانشگاه داخل آمریکا اومده و میخوام با معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم و برم سفارت. حالا تو مصاحبه اگر در ارتباط با سربازی ازم بپرسن متوجه میشن من دانشجوام. میخواستم ببینم در توجیح این مساله راهکاری دارید؟

ApplyAbroad Superstar

سلام چنانچه رشته شما جزو رشته های حساسیت برانگیز برای مامور ویزا نیست و همینطور در ابتدای دوره دکتری هستید - سال اول/دوم /قبل از جامع در صورت سوال در مورد شرایط تحصیلتان شفاف باشید. روشن بفرمایید تحصیل در دانشگاه امریکایی شرایط بهتری را برای مسیر شغلی شما فراهم میکند بنابراین تصمیم سخت تغییر دانشکاه را گرفته اید. مواجهه با افسر ویزا معمولا خود به خود کار ناخوشایند و پر استرسی است فکر میکنم هیجان اضافی پنهان کاری میتواند واقعاشرایط را بغرنج و مشکل کند. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط omiranomad نمایش پست ها
    سلام دوستان من در ایران دانشچوی دکتری هستم و حالا پذیرشم از یک دانشگاه داخل آمریکا اومده و میخوام با معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم و برم سفارت. حالا تو مصاحبه اگر در ارتباط با سربازی ازم بپرسن متوجه میشن من دانشجوام. میخواستم ببینم در توجیح این مساله راهکاری دارید؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

برای روشن شدن وضعیت معافیت تحصیلی چه نامه ای رو باید ترجمه کنیم؟ انشگاه یه نامه معافیت تحصیلی میده که باید توش ذکر بشه مخاطب نامه کیه، مثلا تامین اجتماعی، همین نامه رو باید بگیرم؟ یا نامه دیگه ای هست دست نظام وظیفه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام چنانچه رشته شما جزو رشته های حساسیت برانگیز برای مامور ویزا نیست و همینطور در ابتدای دوره دکتری هستید - سال اول/دوم /قبل از جامع در صورت سوال در مورد شرایط تحصیلتان شفاف باشید. روشن بفرمایید تحصیل در دانشگاه امریکایی شرایط بهتری را برای مسیر شغلی شما فراهم میکند بنابراین تصمیم سخت تغییر دانشکاه را گرفته اید. مواجهه با افسر ویزا معمولا خود به خود کار ناخوشایند و پر استرسی است فکر میکنم هیجان اضافی پنهان کاری میتواند واقعاشرایط را بغرنج و مشکل کند. موفق باشید

سلام دوستان

تاریخ اعزام من به آموزشی 1/2 هست و با توجه به اینکه برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارم ، امروز به اداره امور دانشجویان مراجعه کردم برای نامه معرفی به نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی . اما گفتند که سیستم برای پذیرش های سپتامبر باز نیست و باید بری آموزشی تا سیستم باز بشه و نامه ترخیص بهت بدیم .

راه دیگه ای دارم برای تغییر تاریخ اعزام ؟ و اینکه کسی میدونه سیستم باز نیست یعنی چی ؟

سلام
    من در ایران هستم و دیگه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه قبلی رو ندارم، ک یه ترم و خورده ای اونجا بودم (بخاطر بی پولی برگشتم).
    من فردا یا در این هفته میرم وزارت علوم بخش تحصیلات خارجی،
    سوالم اینه ک من برای جاهای دیگه هم اپلای کردم و منتظر جوابش هستم، ک تو این چند ماه احتمالا پذیرش میگیریم.
    نمیدونم برم وزرات علوم بگم ک دیگه نتوستم دانشگاه قبلی ادامه بدم یا نه؟
    چون اینطوری، وثیقه و معافیت باطل میشه و یکسال وقت دارم. از طرفی اگر ک پذیرشم بیاد مجددا باید پروسه رو برم بابت نامه معافیت،
    به نظرتون برم وزارت علوم تو این هفته و بگم ک برگشتم یا نه یه دوسه ماهی وایستم؟ اگر نامه پذیرشم اومد ببرم جابجا کنم کلا؟

Junior Member

سلام
    من یه ترم ارشد دانشگاه علوم تحقیقات خوندم و وسطای ترم تکمیل ظرفیت رودهن قبول شدم و همون رشته ای رو که علوم تحقیقات میخوندم رو اومدم رودهن میخونم.
    الان ترم 3 ارشدم پذیرش از دانشگاه میلان اومده واسه مستر
    باید انصراف بدم و برم معافیت تحصیلی بگیرم ؟ قبلا یه بار انصراف دادم بازم میشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gholamza نمایش پست ها
    سلام
    من یه ترم ارشد دانشگاه علوم تحقیقات خوندم و وسطای ترم تکمیل ظرفیت رودهن قبول شدم و همون رشته ای رو که علوم تحقیقات میخوندم رو اومدم رودهن میخونم.
    الان ترم 3 ارشدم پذیرش از دانشگاه میلان اومده واسه مستر
    باید انصراف بدم و برم معافیت تحصیلی بگیرم ؟ قبلا یه بار انصراف دادم بازم میشه ؟
    سلام
    در هر دوره فقط یکبار می تونین انصراف بدین. از اونجایی که قبلا یکبار انصراف دادین، دیگه این اجازه رو بهتون نخواهند داد.
    من خودم معافیت تحصیلی ام اول واسه ی کشور و دانشگاه دیگه ای بود و بار دوم که رفتم واسه ی تغییر اون، بهم گفتن همین یکبار این اجازه رو داری (واسه ی هر مقطع که همون ارشد بود)

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    سلام
    من در ایران هستم و دیگه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه قبلی رو ندارم، ک یه ترم و خورده ای اونجا بودم (بخاطر بی پولی برگشتم).
    من فردا یا در این هفته میرم وزارت علوم بخش تحصیلات خارجی،
    سوالم اینه ک من برای جاهای دیگه هم اپلای کردم و منتظر جوابش هستم، ک تو این چند ماه احتمالا پذیرش میگیریم.
    نمیدونم برم وزرات علوم بگم ک دیگه نتوستم دانشگاه قبلی ادامه بدم یا نه؟
    چون اینطوری، وثیقه و معافیت باطل میشه و یکسال وقت دارم. از طرفی اگر ک پذیرشم بیاد مجددا باید پروسه رو برم بابت نامه معافیت،
    به نظرتون برم وزارت علوم تو این هفته و بگم ک برگشتم یا نه یه دوسه ماهی وایستم؟ اگر نامه پذیرشم اومد ببرم جابجا کنم کلا؟
    سلام
    شما وقتی به اداره اعزام وزارت علوم مراجعه کنین و بهشون بگین از دانشگاه قبلی انصراف دادین، باید نامه ای از همون دانشگاه که نشون دهنده ی انصراف شما هستش رو ارایه کنین. به نظر من صبر کنین تا نتیجه ی پذیرش از دانشگاه های دیگه بیاد. بعدش با پذیرش جدید و همون نامه ی انصراف تشریف ببرین اداره اعزام و معافیت تون رو به دانشگاه جدید تغییر بدین. در طول هر دوره تحصیلی (ارشد، دکترا)، فقط یکبار این اجازه رو به شما میدن. توجه هم داشته باشین که از تاریخ انصراف تون از دانشگاه قبلی، کمتر از یکسال گذشته باشه، در غیر این صورت شما غایب محسوب میشین. البته من اطلاعاتم واسه ی دو سال پیشه. اگه به روز نیست، دوستان تصحیح اش کنن لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    شما وقتی به اداره اعزام وزارت علوم مراجعه کنین و بهشون بگین از دانشگاه قبلی انصراف دادین، باید نامه ای از همون دانشگاه که نشون دهنده ی انصراف شما هستش رو ارایه کنین. به نظر من صبر کنین تا نتیجه ی پذیرش از دانشگاه های دیگه بیاد. بعدش با پذیرش جدید و همون نامه ی انصراف تشریف ببرین اداره اعزام و معافیت تون رو به دانشگاه جدید تغییر بدین. در طول هر دوره تحصیلی (ارشد، دکترا)، فقط یکبار این اجازه رو به شما میدن. توجه هم داشته باشین که از تاریخ انصراف تون از دانشگاه قبلی، کمتر از یکسال گذشته باشه، در غیر این صورت شما غایب محسوب میشین. البته من اطلاعاتم واسه ی دو سال پیشه. اگه به روز نیست، دوستان تصحیح اش کنن لطفا
    من از دانشگاه قبلی م نامه انصراف نگرفتم، چون پول خابگاهمو نداده بودم و باید تصفیه میکردم. پولیم برای برای موندن نداشتم (پدرم بیکار شده بحث یورو ب کنار). من همینجوری اومدم الان نامه ندارم (کلا یه ترم بیشتر نخوندم)
    با این وضعیت چیکار کنم؟ کلا یه هفته نمیشه اومدم تهران.
    اگر ک پذیرش بگیرم باید از دانشگاه قبلی ک ول کردم برای اینا چیزی بیارم؟ یا اینکه همین نامه پذیرش کافی هستش؟
    ویرایش توسط arshia2020 : April 14th, 2018 در ساعت 07:37 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    من از دانشگاه قبلی م نامه انصراف نگرفتم، چون پول خابگاهمو نداده بودم و باید تصفیه میکردم. پولیم برای برای موندن نداشتم (پدرم بیکار شده بحث یورو ب کنار). من همینجوری اومدم الان نامه ندارم (کلا یه ترم بیشتر نخوندم)
    با این وضعیت چیکار کنم؟ کلا یه هفته نمیشه اومدم تهران.
    اگر ک پذیرش بگیرم باید از دانشگاه قبلی ک ول کردم برای اینا چیزی بیارم؟ یا اینکه همین نامه پذیرش کافی هستش؟
    خودم موقعی که اداره اعزام بودم، یادمه شخصی اومده بود با این شرایط و ازش نامه ای خواستن که نشون دهنده ی انصراف از دانشگاه باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)