صفحه 274 از 293 نخستنخست ... 174224264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,731 تا 2,740 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    چرا باید اینکه شما به یه دانشگاه دیگه وابسته بودین مشکل ساز بشه؟ شما مال دانشگاه ایکس بودین، با مثلا 4 نفر دیگه از دانشگاه وای یه مقاله نوشتین. درسته؟ خب این چه مشکلی داره؟ هیچ مشکلی نداره. اگر اون دانشگاه حساس بوده مثل مالک اشتر (که به نظر می رسه نبوده) شاید کمی نگرانی وجود داشته باشه. ولی اگر یه دانشگاه معمولی بوده، هیچ مشکلی نداره. نگرانیتون بیهوده است.
    مقاله رو هم تو رزومه تون بنویسین و نگران نباشین.
    سلام
    خیلی ممنون از جوابتون

من پروژم (و به طبع اون مقاله ای که نوشتم) مربوط به ب.ن.ن.م هستش و خودتون میدونید که تمام ارگان هایی که پروژه تعریف میکنن مرتبط با نیروهای مسلح هستن (دانشگاه علوم پزشکی که من بودم هم همینطور)
    چیزی که من رو نگران کرد حرف دوستم بود که میگه:
    The regulation says that if you have any links with somebody from sanctioned organizations (e.g. joint paper), the university cannot process your application.

من در مقاله افیلیشن خودم را به اسم دانشگاه ارشدم نوشتم و مشکلی نیست. اما دو نفر دیگه که در مقاله هستن افیلیشن خودشون رو به اسم این دانشگاه علوم پزشکی نوشتن.

حتی به فکر حذف مقاله از روزمه بودم ولی خب نمیدونم اونا میتونن بفهمن من همچین مقاله ای داشتم یا نه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1368 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از جوابتون

من پروژم (و به طبع اون مقاله ای که نوشتم) مربوط به ب.ن.ن.م هستش و خودتون میدونید که تمام ارگان هایی که پروژه تعریف میکنن مرتبط با نیروهای مسلح هستن (دانشگاه علوم پزشکی که من بودم هم همینطور)
    چیزی که من رو نگران کرد حرف دوستم بود که میگه:
    The regulation says that if you have any links with somebody from sanctioned organizations (e.g. joint paper), the university cannot process your application.

من در مقاله افیلیشن خودم را به اسم دانشگاه ارشدم نوشتم و مشکلی نیست. اما دو نفر دیگه که در مقاله هستن افیلیشن خودشون رو به اسم این دانشگاه علوم پزشکی نوشتن.

حتی به فکر حذف مقاله از روزمه بودم ولی خب نمیدونم اونا میتونن بفهمن من همچین مقاله ای داشتم یا نه
    سلام
    یعنی شما تو اسم پروژه یا مقاله تون یا قسمت acknowledgement مقاله تون، دقیقا اسمی از نیروهای مسلح میارین؟ اگر این طوره که خب یه کمی کارتون سخت میشه.
    راستش من اینو نمی دونستم که تو ایران تمام ارگان هایی که پروژه تعریف می کنن مرتبط با نیروهای مسلح هستن و فکر هم نمی کنم تمام اساتید دنیا اینو بدونن.
    اما در کل یه موضوع شانسیه دیگه. ممکنه شما اپلای کنین، طرف اسم شما رو سرچ کنه و مقاله تونو ببینه و ازتون بپرسه دقیقا که چرا اینو ننوشتین تو رزومه تون؟ ممکن هم هست این اتفاق نیفته. فکر می کنم یه مقداری بستگی به کشوری که اپلای می کنین هم داره. مثلا تو آمریکا که یه عالمه اپلیکنت دارن، بعید می دونم برای تک تک دانشجوها برن اسماشونو سرچ کنن. همون رزومه رو نگاه می کنن. اما یه جایی مثل آلمان، زمان مشخصی نداره دکتری و همه با هم اپلای نمی کنن. بنابراین، استاد این فرصتو داره که وقتی یکی براش اپلای می کنه، اسمشو سرچ کنه. من موقع اپلای کردن برای کار این اتفاق برام استاد! زمان مصاحبه طرف گفت من اسمتو سرچ کردم یه مقاله ی دیگه هم داشتی که تو رزومه ات ننوشتی! رفته بود قشنگ همه چیمو درآورده بود. اما خب همه این طور نیستن.
    به نظر من اگر به صراحت جایی اسمی برده نشده از نیروهای مسلح و این حرفا، شما بنویسین. چون اگر سرچ کنن و ببینن که شما چیزی رو پنهان کردین، به نظرم حساسیت بیشتری ایجاد می کنین. یه چیز دیگه هم اینکه اگر چک امنیتی بخورین، در هر صورت فکر می کنم یه بررسی ای می کنن شما رو و اگه با یه سرچ ساده بشه این مقاله رو پیدا کرد، خب بهتره که خودتون از قبل تو رزومه تون نوشته باشین لااقل.
    بعد هم، خب همه ی دانشگاها که این طوری نیستن که این قانونی که به انگلسیی نوشتین رو داشته باشن. هر سال این همه دانشجو دارن میرن. قطعا شما تنها کسی نیستین که تو پروژه های این چنینی کار کردین.
    من بودم، به شکلی که کمترین حساسیت رو ایجاد کنه، می نوشتمش.

Junior Member

بازم ممنون از جوابتون

خود پروژه مهم نیست چون جایی چاپ نشده که بشه از انجام دادنش با خبر شد.
    توی مقاله هم با صبحتی که اون زمان شد بخش acknowledgement رو نیاوردم. هیچ جایی از مقاله هم به نیروهای مسلح اشاره نشده. تنها اون دو استاد افیلیشن خودشون رو به اسم همین دانشگاه علوم پزشکی نوشتن (که خب توی اسم دانشگاه اسمی از نیروهای مسلح نیست). مقاله توی یه ژورنال Q1 الزویر چاپ شده. خود دانشگاه به حساسیت و شناخته شدگی دانشگاهی مثل مالک اشتر نیست ولی خب به هر حال اونم وابسته به نیروهای مسلح هستش.
    مساله خود پروژه نیست و بعضی از دوستام هم که از همین طریق سربازی رو گذروندن یا مقاله نخواستن ازشون یا اگر اجبار به مقاله نوشتن بوده اسم خودشون رو توی مقاله نیاوردن. برای همین اطلاعاتی ندارم در موردش جز اون چیزی که دوستم گفته بود و نوشتم.
    میترسم خود دانشگاه ها هم سرچ نکنن اگه پذیرشی بگیرم تو پروسه ویزا دچار مشکل بشم. دو دلم کدوم راه بهتره: نوشتن مقاله یا ننوشتنش.

راستی خود شما وقتی فهمیدن مقاله داشتید و توی رزومه نیاوردید چی گفتید بهشون و واکنش اونا چی بود؟

Junior Member

سلام دوستان،خسته نباشيد،من يك چيز رو درست متوجه نميشم!توو ايميل اول به اساتيد فقط نيازه داخل ايميل به معدل و زبان و جي اراي و مقاله اشاره كنيم و ممراتش رو بنويسيم يا اين كه بايد عكس نمرات رو هم attach كنيم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام برای دکتری اقدام میکنید؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1368 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز،

قبلا این سوال رو در تاپیک دیگری مطرح کردم و جوابی دریافت نکردم. مجددا اینجا مطرح میکنم چون جوابش برام مهم هستش.

من دو سال پیش دوره سربازی رو از طریق ب.م.ن تمام کردم. پروژه من در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی بود. در طول دوره یک مقاله نوشتم و در یک ژورنال معتبر چاپ شد.
    من قصد داشتم اپلای کنم و یک رزومه آماده کردم. توی رزومه اسم مقاله رو ذکر کردم.
    در مقاله، وابستگی خودم را به آن دانشگاه ننوشتم و به اسم دانشگاه ارشدم نوشتم اما برای بقیه نویسندگان نوشته شده است.

آیا نوشتن این مقاله در رزومه، من رو دچار مشکل خواهد کرد؟ چه در فرآیند اپلای و چه در گرفتن ویزا در آینده؟
    از آنجا که مقاله در جای معتبری چاپ شده است و با یه سرچ ساده تو اینترنت این مقاله پیدا میشه، اگر اسمی از مقاله توی رزومه نیارم اونا میتونن بفهمن که همچین مقاله ای نوشتم؟

یک لیستی از وزارت خارجه استرالیا پیدا کردم که اسم دانشگاهها و موسسات و شرکت های غیرقابل قبول توش بود. اما اسمی از این دانشگاه نبود. اما بازهم میترسم!
    http://dfat.gov.au/international-rel...ated-list.aspx
    سلام
    با توجه به چند موردی که من دیدم همکاری با AJA و بقیه ا... برای ویزا ی J امریکا چند تن از دوستان پزشکی با شرایط شما دردسر ساز شده و متاسفانه ریجکت شدند البته برخی هم تونستند ویزا بگیرند لذا نمیتونم کلی صحبت کنم. در مورد استرالیا تجربه ای نشنیدم. اگر در اینترنت براحتی قابل پیگیری هست که نمیتونید کتمان کنید.
    موفق باشید

Junior Member

Seeking a position to achieve new sciences for being a professional academic researcher by pursue further education at university of ….

بچه ها جمله بالا برای گذاشتن تو قسمت objective مناسبه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام اینرا جای خاصی دیده اید؟ اگر منبع فارسی است لطفا عبارت را هم بنویسید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    Seeking a position to achieve new sciences for being a professional academic researcher by pursue further education at university of ….

بچه ها جمله بالا برای گذاشتن تو قسمت objective مناسبه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام اینرا جای خاصی دیده اید؟ اگر منبع فارسی است لطفا عبارت را هم بنویسید.
    نه راستش خودم این رو نوشتم !
    این عبارت فارسیش هست:
    در جستجوی موقعیتی به منظور دستیابی به علوم جدید هستم تا یک محقق آکادمیک حرفه ای بشوم با ادامه دادن در مقطع بالاتر در دانشگاه ....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    نه راستش خودم این رو نوشتم !
    این عبارت فارسیش هست:
    در جستجوی موقعیتی به منظور دستیابی به علوم جدید هستم تا یک محقق آکادمیک حرفه ای بشوم با ادامه دادن در مقطع بالاتر در دانشگاه ....
    جمله فارسی تون هم خیلی روان نیست ولی شاید جمله زیر بدردتون بخوره
    Seeking a graduate student position in order to pursue advanced studies in new scientific fields (XX?) , with the long term objective of a career in academic research

البته فیلد مورد نظرتون رو هم باید مشخص کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)