صفحه 9 از 276 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member shabi66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

پیش فرض پاسخ : عضويت در سايتهاي معتبر!

سلام.. میخوام بدونم اگه کسی تو ارشد علاوه بر تز اصلی یک سری کارهای متفرقه دیگه هم که خیلی ربطی به فیلد اصلیش نداره کار کرده باشه، اشاره کردنش به اون کارها تو cv مشکل ایجاد میکنه؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط shabi66 نمایش پست ها
    سلام.. میخوام بدونم اگه کسی تو ارشد علاوه بر تز اصلی یک سری کارهای متفرقه دیگه هم که خیلی ربطی به فیلد اصلیش نداره کار کرده باشه، اشاره کردنش به اون کارها تو cv مشکل ایجاد میکنه؟
    خیر به عنوان تجربه ها میشه بهش اشاره کرد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    personality psychology

سلام دوستان آیا میشه که پروژه های کلاسی یا سمینارهای کلاسیمون رو جزو ACADEMIC PROJECT بیاریم؟؟

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر منظورتان در رزومه است فکر نمیکنم. یا حداقل من تا به حال ندیده ام.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kheirolomoom نمایش پست ها
    سلام دوستان آیا میشه که پروژه های کلاسی یا سمینارهای کلاسیمون رو جزو ACADEMIC PROJECT بیاریم؟؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

بله بنظر من میشه. بخصوص در رشته های علوم انسانی دیده ام که معمول هم هست.

ApplyAbroad Superstar

سلام
    مشکلی نیست که بذارین ولی کسی این کارو می کنه که رزومه اش خالیه. کسی که تجربه ی کاریداره و واقعا پروژه و کارآموزی و از این جور چیزا انجام داده، دیگه این چیزا رو نمیذاره تو رزومه اش. اگر چیز دیگه ای ندارین، بذارین. معمولا تازه فارغ التحصیلا میذارن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

سلام من معمولا روی چیزی تاکید نمیکنم چون اینجا فقط جای تبادل نظر است و هر دوستی از زاویه تجربه خودشان همفکری میکنند و تصمیم آخر با دوستی است که سوال میکنند.

با اینحال چون فکر میکنم کمک کند اشاره میکنم اگر برای دکتری در دانشگاههای خوب و حتی متوسط اقدام میکنید صرف اشاره به کارهای کلاسی رزومه را سبک میکند. اگر به هر دلیل اما اصرار بر اینکار دارید شکل طرح موضوع را مثلا به سمت تجربه ها یا چیزهایی که در دوره تحصیل روی آنها کار عملی کرده اید و از طریق آن کارهایی اضافه ای را یاد گرفته اید به خصوص دانشی که از کارهای کلاسی گرفته اید بچرخانید. مثلا اگر برای انجام پروژه از نرم افزاری استفاده کرده اید یا تکنیک خاصی را در آن مهارت کسب کرده اید (در نتیجه آن کار کلاسی) ... به شکل مهارتها اضافی یا تجربه های کاری بیاورید.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

پیش فرض گردکردن معدل دررزومه

سلام
    من یک کاری می خوام بکنم نمی دونم درسته یا نه ؟
    من معدل لیسانسم 14.96 به نظر شما اگه توی رزومه بنویسم 15 بعدا درنظر استادی که رزومه رامی بینه و بعدا مدارکمو می بینه تاثیرمنفی داره ؟ اصلا این کار درسته یا نه ؟ آخه به نظرم در نظر اول 14.96 به هرحال اثرمنفی داره .

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گردکردن معدل دررزومه

سلام
    به نظر من زياد كار قشنگي نيست، چونكه اون موقع استادتون بعدا فكر ميكنه همه چي رو گرد كردين و ذكر كردين! ميدونين ما ايراني ها هر چه قدر هم بگين خاكي هستيم! مثلا اين كار هايي رو كه در ايران انجام ميديم( رو مقاله كار كردن، يا كار در شركت ها و ...) خيلي مشكل به نتيجه ميرسه. يعني به نظرم شرايط براي دانشجوهاي خارج از كشور خيلي راحت تره تا براي ما تو كشورمون. بنابراين مسائلي كه در رزومه مياريم يه version پايين تر از واقعيتش هست. ( البته در مورد آقايون اين رو مطمئن نيستم! ) در نتيجه به نظر من واسه اينكه بقيه كاراتون هم اغراق آميز به نظر نرسه، همون معدل واقعي رو بگيد. اينجوري هم بهتره هم اينكه فرقي نداره كه، اونا خودشونم ميدونن 14.96 با 15 فرق چنداني نداره .
    موفق باشين.

پیش فرض پاسخ : گردکردن معدل دررزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط zary
    سلام
    من یک کاری می خوام بکنم نمی دونم درسته یا نه ؟
    من معدل لیسانسم 14.96 به نظر شما اگه توی رزومه بنویسم 15 بعدا درنظر استادی که رزومه رامی بینه و بعدا مدارکمو می بینه تاثیرمنفی داره ؟ اصلا این کار درسته یا نه ؟ آخه به نظرم در نظر اول 14.96 به هرحال اثرمنفی داره .
    نظر شخصی من اینه که دقیقش رو بذارین بهتره. نمی دونم برای چه کشوری می خواین اقدام کنید، ولی می دونم که معمولا توی دانشگاههای آمریکا معدل شما جزو آخرین مواردیه که بهش توجه میشه. TOEFL و GRE خوب و بالا خیلی بیشتر می تونه بهتون کمک کنه تا 0.04 معدل بیشتر. من معدل 14.90 خودم رو توی رزومه دست نزدم و حداقل که واسه من اتفاق بدی پیش نیومد.

در نهایت ، صلاح ملک خویش را خودتون می دونید

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    يعني به نظرم شرايط براي دانشجوهاي خارج از كشور خيلي راحت تره تا براي ما تو كشورمون. بنابراين مسائلي كه در رزومه مياريم يه version پايين تر از واقعيتش هست. ( البته در مورد آقايون اين رو مطمئن نيستم! )
    اگر چه ربطی به تاپیک نداره ، ولی maryamgoli .... این پیام بازرگانی چی بود این وسط !؟!!! به قول یکی از دوستان همین forum ، اینجا رو هم زنانه - مردانه کردین !؟!! :-\

فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)