صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 78910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

سلام دوست عزیز

برای دکتری به خصوص همیشه سعی کنید دستکم یک ترجیحا دو استاد شما را توصیه کنند. در کنار اینها البته کارفرما /رییس/مدیر جایگاه پیدا میکند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saca نمایش پست ها
    با سلام و احترام

اگر بخواهیم برای meng اقدام کنیم ، در اینصورت اگر ایمیل از استاد نداشته باشیم و ایمیل از کارفرما و مجل کار بدیم (با توجه به گپ تحصیلی دسترسی به استاد هم نداریم) به نظر شما مشکلی پیش میاد؟

با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سپاسگزارم از پاسختون. بله قطعا در پی اچ دی، نیازمند استاد برای ریکامند هست. من چون برای meng میخواستم اقدام کنم میخواستم ببینم حساسیت در مورد توصیه نامه ها در این مقطع هم به اندازه پی اچ دی هست یا خیر.
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

برای دکتری به خصوص همیشه سعی کنید دستکم یک ترجیحا دو استاد شما را توصیه کنند. در کنار اینها البته کارفرما /رییس/مدیر جایگاه پیدا میکند.

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

در مجموع برای ارشد حساسیت خیلی کمتر است. من اطلاع دارم حتی گاهی بعضی از دانشگاهها توصیه را نمیخوانند و فقط متصدی تیک میزند که دانشجو توصیه نامه ارایه کرده است یا نه.

با اینحال هنوز هم توصیه میکنم - به خصوص اگر برای دانشگاه قوی و پر رقابت اقدام میفرمایید - تا حد ممکن از استاد دانشگاهی توصیه نامه بگیرید.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط saca نمایش پست ها
    سپاسگزارم از پاسختون. بله قطعا در پی اچ دی، نیازمند استاد برای ریکامند هست. من چون برای meng میخواستم اقدام کنم میخواستم ببینم حساسیت در مورد توصیه نامه ها در این مقطع هم به اندازه پی اچ دی هست یا خیر.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوم

معمولا الان به این شکل شده است که شما ایمیل استاد را به دانشگاه میدهید. آنها هم یک ایمیل برای استاد میفرستند که در آن یک لینک هست. استاد از ان لینک وارد فضای تقاضای شما میشوند و سوالات را با متنی که در مورد شما نوشته اند پاسخ میدهند حالا یا اتچ یا کپی یا تایپ میکنند.

موفق باشید
    سلام متشکرم از جواب شما
    همینکه استاد متن تایپ شده من رو امضا کنه و اطلاعاتش رو بنویسه پای برگه نیازمند کلی چونه زنی منه و شیرینی هم میخاد ازم
    این استاد نمیاد ایمیلش رو بده به من که من برای هر دانشگاهی که خواستم اپلای کنم توصیه نامه رو تو سایت برام پر کنه
    اصلا به هیچ وجه نمیشه یه نامه خودم تایپ کنم و بدم امضا کنه و اطلاعاتش رو بزنه و اسکن بگیرم به عنوان توصیه نامه؟
    البته میدونم به این نامه میگن رفرنس لتر

و

امکان داره خودم یه ایمیل با پسوند آکادمیک بسازم و دیگه بی نیاز بشم به اون اساتید چون میدونم این کار رو نمی کنن
    زنگ هم بزنن خودم جوابگو هستم و ایمیل هم بزنن که جواب میدم. فقط میخام ببینم این کار عملی هست؟
    از نظر اخلاقی موردی نداره چون هیچ استادی کمکم نمی کنه

ApplyAbroad Superstar

سلام بر شما

Anything goes
    پاسخ همه سوالات شما مثبت است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط morykeys نمایش پست ها
    سلام متشکرم از جواب شما
    همینکه استاد متن تایپ شده من رو امضا کنه و اطلاعاتش رو بنویسه پای برگه نیازمند کلی چونه زنی منه و شیرینی هم میخاد ازم
    این استاد نمیاد ایمیلش رو بده به من که من برای هر دانشگاهی که خواستم اپلای کنم توصیه نامه رو تو سایت برام پر کنه
    اصلا به هیچ وجه نمیشه یه نامه خودم تایپ کنم و بدم امضا کنه و اطلاعاتش رو بزنه و اسکن بگیرم به عنوان توصیه نامه؟

و

امکان داره خودم یه ایمیل با پسوند آکادمیک بسازم و دیگه بی نیاز بشم به اون اساتید چون میدونم این کار رو نمی کنن
    زنگ هم بزنن خودم جوابگو هستم و ایمیل هم بزنن که جواب میدم. فقط میخام ببینم این کار عملی هست؟

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

یک احتمال را هم در نظر بگیرید چون به خاطرم امد این اتفاق افتاده است.

ممکن است که دانشگاه از یک فرد ایرانی در دانشگاه که احتمالا هم دانشجوست بخواهند با شما و استاد تماس و اطلاعات را مرور کنند.

در آن صورت در شرایط دشواری قرار خواهید گرفت.

با اینکه میدانم این کار قبلا خیلی هم شده است هنوز هم توصیه نمیکنم.

از طرفی هم شما می فرمائید راه دیگری باقی نمانده است.

حتی از یک فردی که استاد شما هم نبوده اند بخواهید با تهیه متن از سمت شما اینکار را بکنند باز بهتر از فیک کردن همه چیز به این شکل است.

پایدار باشید

سلام متشکرم از جواب شما

و

Junior Member

سلام مجدد

یک احتمال را هم در نظر بگیرید چون به خاطرم امد این اتفاق افتاده است.

ممکن است که دانشگاه از یک فرد ایرانی در دانشگاه که احتمالا هم دانشجوست بخواهند با شما و استاد تماس و اطلاعات را مرور کنند.

در آن صورت در شرایط دشواری قرار خواهید گرفت.

با اینکه میدانم این کار قبلا خیلی هم شده است هنوز هم توصیه نمیکنم.

از طرفی هم شما می فرمائید راه دیگری باقی نمانده است.

حتی از یک فردی که استاد شما هم نبوده اند بخواهید با تهیه متن از سمت شما اینکار را بکنند باز بهتر از فیک کردن همه چیز به این شکل است.

پایدار باشید
    اول از همه تشکر کنم کنم ازتون که تمام جوانب کار رو اطلاع میدید
    واقعا کسی همچین مشکلی براش پیش نیومده؟!
    آخه نهایت لطفی که استاد به من بکنه یکبار بره دانشگاهی که من میخام اپلای کنم (اونم یه دانشگاه فقط) ایمیلش رو در قسمت مربوطه بزاره و به سوالات آنلاین جواب بده و فقط برای یک دانشگاه توصیه نامه بفرسته
    من واقعا نمی تونم ازش بخام بره 4 5 تا دانشگاه توصیه نامه بفرسته. یعنی بقیه دوستان چیکار می کنن؟ اساتید براشون انجام میدن؟
    به نظرتون چیکار کنم؟

حالا اگر کسی خواست به دانشگاه های متعددی درخواست اپلای بده و به نظرتون استادا میرن تو سایت برای دانشگاه توصیه نامه میفرستن؟ واقعابقیه جاها اینطوریه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

بلی واقعا همینطور است. و گاهی وقتی زیاد میشود کمی هم خسته کننده است. ولی مفری نیست و بخشی از زندگی استادی همین دست کارها برای ساپورت برنامه های دانشجوهای خوب است.

یک کاری که میشود کرد این است که وقتی تمام اپلیکیشنها را فرستادید یک روز با استاد قرار بگذارید و همه ایمیلهایی که برای استاد از دانشگاههای مختلف امده است را طی نیم ساعت با متنی که از قبل تهیه کرده اید پاسخ بدهید و تمام. دانشگاه مقصد معمولا تا یک ماه گاهی حتی بیشتر به استاد فرصت میدهد که رفرنس را بفرستند.

موفق باشید

پایدار باشید

اول از همه تشکر کنم کنم ازتون که تمام جوانب کار رو اطلاع میدید
    واقعا کسی همچین مشکلی براش پیش نیومده؟!
    آخه نهایت لطفی که استاد به من بکنه یکبار بره دانشگاهی که من میخام اپلای کنم (اونم یه دانشگاه فقط) ایمیلش رو در قسمت مربوطه بزاره و به سوالات آنلاین جواب بده و فقط برای یک دانشگاه توصیه نامه بفرسته
    من واقعا نمی تونم ازش بخام بره 4 5 تا دانشگاه توصیه نامه بفرسته. یعنی بقیه دوستان چیکار می کنن؟ اساتید براشون انجام میدن؟
    به نظرتون چیکار کنم؟

حالا اگر کسی خواست به دانشگاه های متعددی درخواست اپلای بده و به نظرتون استادا میرن تو سایت برای دانشگاه توصیه نامه میفرستن؟ واقعابقیه جاها اینطوریه؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

با سلام دوباره
    من موفق شدم دو تا ریکام ار اساتید دانشگاهم بگیرم
    1- لزومی داره که حتما نامه، امضای استاد رو داشته باشه؟
    2- الان که ایمیل اساتیدم رو دارم، میتونم خودم تو سایت دانشگاه ریکام رو به جای استاد اتچ کنم و فرم آنلاینشم خودم پر می کنم؟
    البته من یه دانشگاه (jacob university) دیدم که من دانشجو باید ریکام رو اتچ کنم اینجا میتونم همون رفرنس لتر استادم رو اتچ کنم ؟
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام و درود بر شما

خبر خیلی خوبی است.

اگر به صورت پستی یا اتچمنت مثلا پی دی اف میفرستید: بلی
    2- الان که ایمیل اساتیدم رو دارم، میتونم خودم تو سایت دانشگاه ریکام رو به جای استاد اتچ کنم و فرم آنلاینشم خودم پر می کنم؟

اگر استاد رمز و ... را به شما داده اند: طبیعتا بلی. دقت بفرمایید ایمیل دانشگاهی با پسوند .ac .edu باشد . جی میل مثلا نباید باشد.
    البته من یه دانشگاه (jacob university) دیدم که من دانشجو باید ریکام رو اتچ کنم اینجا میتونم همون رفرنس لتر استادم رو اتچ کنم ؟

بلی میتوانید. امضا باید داشته باشد.

پایدار باشید
    با تشکر[/QUOTE]

با سلام دوباره
    من موفق شدم دو تا ریکام ار اساتید دانشگاهم بگیرم
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)