نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مشکل ایجاد میشود؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 22.22%
  • خیر

7 77.78%
صفحه 441 از 445 نخستنخست ... 341391431432433434435436437438439440441442443444445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,401 تا 4,410 , از مجموع 4443

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : اثبات توانایی ریاضی!

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    آخ... آخ آخ ... دقیقا می دونم چی می گی... دلیلشم اینه که تو وضعیت مشابه بودم خودم. لیسانس رو تقریبا اصلن برام مهم نبود و بعدش تازه شروع کردم به جمع و جور کردن خودم...بگذریم، ببین به نظر من چند تا مطلب مهم هست. اول از همه اینکه تو توی SOP خودت چطوری این موضوع رو کاور کردی؟ یعنی چه توضیحی دادی بهشون؟ چرا اصولا به کسی که نمرات لیسانس ضعیفی داره باید پذیرش بالاترین مقطع توی همون رشته ارو بدن؟ آیا تونستی خوب توجیهشون کنی؟ (اغلب باید یه peak point خوب از خودت نشون بدی)، مثلا فرض کن من معدل لیسانسم زیر نمره معدل شما شده بود ! اصول مدیریت رو در ترم اول افتاده بودم !!! و حالا می خواستم برم برای دکتری ! ... اما خوب از اونطرف هم رتبه یه رقمی کارشناسی ارشدم رو نشون دادم هم نمره به نسبت خوب جی مت رو ولی با این حال خیلی هاشون متقاعد شدن و خیلی هاشونم نشدن !....به هر حال اگه تونسته باشی خوب این موضوع رو بازش کنی وتوضیح بدی، می تونی خیلی کارتو خوب پیش ببری... دانشگاه هایی که این موضوع رو به عنوان Requirement نداشته باشن و صرفا نظر استاد باشه برای Approve کردنت به مشکل نمی خوری. اما دانشگاه های که این رو به صورت Requirement می خواد، باید بررسیشون کنی... ببینی کدوم دپارتمانه... مثلا آیا Graduate office می خواد این هارو یا وظیفه International Office هستش؟ یا اصولا جز Requirement هایی هست که Head department گذاشته ؟ ... و با همون فرد صحبت کنی. چون عملا یه همچنین ایمیل بزرگی رو برای یه دپارتمان دیگه بفرسی رو، عمرا نگاهش کنن ! خیلی طرف مرام بذاره (که الان چون سرشون شلوغه احتمالا نمی ذاره) اینه که برای اون قسمتی که حدس میزنه مناسبه فوروارد کنه... بعد تازه اون قسمت شـــــــــــــــــــــــا ید بخونتش شایدم نخونه ...

شما کل سوال و مساله ات بیشتر از یه پاراگراف نباید باشه، (یعنی نمی خواد بشینی تازه توضیح بدی برای طرف که آلیسون چیه، یه لینک بذار براش) و راس و پوس کنده بگو مشکلتو. بگو من برای اثبات ریاضی متاسفانه به دلیل تحریم ها !!!! نمی تونم GRE یا GMAT بدم. به نظر شما آیا این تعداد مقاله می تونه این درخواست رو بر طرف کنه؟ یا آیا من می تونم از شرکت های یا آزمون های وابسته به شرکت های بزرگ برای این کار استفاده کنم؟ (بعد لینک چند تارو بذار). و بعد هم بگو که تحت فشار زمانی هستی و خیلی بهت کمک می کنه اگه زودتر جواب بدن.

به هر حال نگران نباش امیدوارم زودتر بگیری پذیرشتو (چون رزومه خیلی درخشانی داری به نظرم). راسی یه موضوع دیگه شما واقعا با اسم saaaaaaaaaam با این بنده خداها ارتباط ایمیلی داری؟ یا اینجا modify می کنی؟ ... تجربه شخصی و غیر قابل استناد من اینه که یه مقدار باید رسمی تر باشید تا بیشتر تحویلتون بگیرن. و من شخصا (و باز هم غیر قابل استناد) فکر می کنم اگه با این عنوان ایمیل میزنین چون یه مقدار خارج از عرف زبان انگلیسی هست که این مقدار a پشت سر هم باشه، ممکنه بیشتر به عنوان Nickname برداشت بشه و خوب .. قطعا شانس ریپلای کردن پایین تر می آد.
    دوست خوب سپاسگذار از راهنمایی ارزنده شما چند نکته که اگر راهنمایی کنید سپاسسسسسسسسسسسسسگذار خواهم شد:

الف) با اساتید مکاتبه کردم والا میگن اپلای کن تا ببینیم چی میشه! چیز خواسی در مورد الیسون نگفتن فقط میگن از اپلیکشنت ساپورت می کنیم!
    Hi Saaaaam
    I am very pleased to hear from you. Thanks for letting me know your progress and sending me your documents. I am very happy work with along with Professor xxxxx and Dr xxx for your PhD research to reach high
    I remember that at the beginning of this year, I, based on your research background and publications, strongly suggested to the school
    that you should start the confirmation year straightforward at xxxx, rather than from the qualified program year
    , and thus you can apply for various scholarships as my PhD students did. One of my PhD students won three scholarships starting in 2013. As you have a high chance to win a few scholarships, I encourage you to apply via XXXXX online system

Your research topic is quite interesting and promising. When you are in yyyyyy, please come and meet me.
    All the best
    Dr Namiriu

این ایمیل استاد را خوندی! من گفتم پس 100% بورس میشم! الان ایمیل امد که فقط پذیرش شدم و الان دیفر کردم به دانشگاه گفتم پولی نمی تونم بیام برام فرم فرستادن تا پرکنم و تقاضای بررسی پرونده در راند بعدی بورس که ددلاینش 31 اگوست هست را بکنم!

ب) نمونه نامه ای که در بالا دیدی از 5 دانشگاه دیگه هم گرفتم ولی الان باید تازه اپلای کنم! با توجه به پروپوزالم اساتید دو دانشگاه در رشته اقتصاد به من گفتن اپلای کن و 3 دانشگاه در رشته مدیریت مالی! حالا رشته من چیست مدیریت بازرگانی گرایش مالی!

ج)برای رشته مدیریت مالی نمرات دروس ریاضی دوره لیسانس بسیار مهم هست و برای رشته اقتصاد نمرات دروس ریاضی و تحلیل اماری و اقتصاد دوره لیسانس و ارشد! حالا من در لیسانس نمرات دروس ریاضی و اقتصادم چون خیلی نسبت به ناپلئون عزیز ارادت داشتم نخواستم دلشون را بشکنم در همان حدود 10 تا 12 هست! ولی در ارشد درس اقتصاد مدیریت 15 و تحلیل اماری 17.75 و دروس مدیریت سرمایه گذاری 18.75 و سمینار در مدیریت مالی 18 شدم!

د) این 5 دانشگاه که گفتم باید اپلای کنم تازه اوکی دادن اصلا کاور لتر یا اس او پی نمی خواهند ! چون هر 5 تا در استرالیا هستند و اپلای آنلاینه و شما گزینه ای برای اپلود این نامه نداری فقط یکیشون گفته می تونی پست کنی که من شاید بخاطر این نامه مدارک را پست کنم!

ه) ان دانشگاه که گفتم دیفر کردم گفت بورسی خاص برای کسانی که مشکل مالی دارند داریم و در اینصورت یک نامه ای بنام a personal statement از من خواستن!
    If you wish to be considered for a scholarship on the basis of equity, you are required to submit a personal statement (sealed in an envelope and marked confidential) of no more than 500 words to support your application for equity consideration. Please address the envelope to Research Scholarships Coordinator, Higher Degree Research Student Centre
    در این زمینه اگر شما بتونی یک سمپل خوب و یا نوشته خودتون که فرمودی شرایطی شبیه من داشتی برای من بفرستی ممنون میشم

ز) من خیلی فکر کردم بنظرم 10 یورو + هزینه پست 9 یورو برای دیپلم چیزی نیست می ارزد بگیرم نهایت تاثیری نداشت یک دیپلم خارجی هم دارم دلم خوش بشه! نظر شما چیست! البته الان شروع کردم به خوندن دوره راستش کل مباحث ریاضی از ریاضی پیش تا ریاضی کاربردی 2 را شامل میشه! در مورد امار هم دیپلم جدا داره دیدم اونم خیلی جامع هست! نظر شما چیه هر دو را بگیرم نهایت 300 تومن ریختم دور فرض کنم جی ار ای 700 تومنی شرکت کردم مثلا شدم 500 از 1600 !

ژ) طبیعتا Saaaaam اسم مستعار من هست! دی! و در مکاتباتم اسم واقعی مو می نویسم ولی در فکر این هستم رفتم اسم خودم را سام بگذارم که برای اونها هم تلفظش راحت باشه!

منتظر نظرات شما دوست بزرگوار و بقیه دوستان در مورد مباحث مطرح شده هستم!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member setare1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : اثبات توانایی ریاضی!

ما یه درسی داشتیم به اسم مباحث ویژه که گویا مبحث مشخصی نبود و هر استادی یه چیزی تدریس میکردن شانس بد ما استادمون محاسبات عددی تدریس کردن در اون ترم .

دلیل اینکه در مباحث ویژه درس محاسبات عددی گذروندیم هم این بود که بعضی از بچه ها درس محاسبات عددی رو پاس نکرده بودن و می بایست که اون واحد رو میگذروندند بنابراین فلسفه ی این 2 واحدی که تو برنامه درسیمون گذاشتن به نام "مبحث ویژه" باید این باشه که (ولی مطمئن نیستم)مهترین درس به انتخاب استاد مجددا مرور بشه یا درسی که اکثر دانشجویان قبلا نگذروندند بگذرونند .

شما هم اگه درس اینطوری داشتید برید استادتونو پیدا کنید یه گواهی با امضای دانشگاه بهتون بده مبنی بر اینکه جیر رو در اون درس پاس کردید !

این چیزی بود که من به ذهنم رسید .

والا به نظر من، این کار توجیهی نداره. یعنی تا وقتی که بهت نگن این طور مدارک به درد بخوره اصولا و می تونه قسمت ریاضی شما رو پوشش بده، این کار صرف هزینه زمانی و مالی شماس. البته در نهایت تصمیم گیرنده شمایید، اما به عقیده من اگه اون استاد بهتون گفت که این کار می تونه حتی تاثیر مثبتی داشته باشه، درنگ نکنین... اما وقتی خود اون ها دقیقا نمی دونم چی هست این آزمون ها .. و اصولا آیا فرقی داره با آزمون آشپزی یا نه؟ ... مفید نیست (اینا نظر من هستش، که شاید هم غلط باشه).

ApplyAbroad Superstar

Exclamation پاسخ : اثبات توانایی ریاضی!

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    والا به نظر من، این کار توجیهی نداره. یعنی تا وقتی که بهت نگن این طور مدارک به درد بخوره اصولا و می تونه قسمت ریاضی شما رو پوشش بده، این کار صرف هزینه زمانی و مالی شماس. البته در نهایت تصمیم گیرنده شمایید، اما به عقیده من اگه اون استاد بهتون گفت که این کار می تونه حتی تاثیر مثبتی داشته باشه، درنگ نکنین... اما وقتی خود اون ها دقیقا نمی دونم چی هست این آزمون ها .. و اصولا آیا فرقی داره با آزمون آشپزی یا نه؟ ... مفید نیست (اینا نظر من هستش، که شاید هم غلط باشه).
    دوست خوبم والا هیچ جواب سر راستی نمی دن! الان من دوره ریاضی که گفتم را تموم کردم اومدم درخواست دیپلم را بدم دیدم در سایت نوشته:
    CAN I DOWNLOAD A PARCHMENT FOR ALISON DIPLOMA COURSES?
    Diplomas are not available to download as PDFs. An attractive parchment containing unique security and validation features can be ordered and sent to you by registered mail. Please note that DIPLOMA Parchments take more time to process and dispatch. They take up to 21 days to be sent to you, due to validation and preparation procedures.
    و هزینه ان نیز بر خلاف تصور اولیه من که یک جا نوشته بود 10 یورو هست!
    MY SHOPPING CART CONTINUE ORDERING

COURSE TYPE COST REMOVE
    Diploma in Mathematics Paper Parchment €70

ITEMS €70
    SHIPPING €7.99
    TOTAL €77.99

حالا نمی دونم چی کار کنم؟ می ارزد بین 350 تا 400 هزینه کنم یا نه؟
    امسال اخرین سالی هست که اپلای می کنم چون دیگه بریدم و راه دیگه ای هم به ذهنم نمی رسه که بتونم شانسم را افزایش بدم دوره های رایگان هم چیزی پیدا نکردم ! حوصله و البته امکان یکسال خوندن برای جی ار ای یا جیمت را هم ندارم تازه بخونم احتمالا تا اون موقع ایلتس من هم باطل و دوباره باید بدم؟ چی کاری انجام بدهم بهتره!
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

متاسفانه این مشکلیه که خیلی ها دارن، کلا پروسه اپلای اونم توی رشته ای مثل مدیریت به راحتی رشته های مهندسی نیست واقعا و به اصطلاح "بریدن" شما کاملا قابل توجیه هستش. اما به نظر من شما یه مقدار احساسی با این مطلب ممکنه برخورد کنید. ببینین بیاید یک بار دیگه بررسی موضوع کنیم: شما در مقطع لیسانس درس هایی که بیشتر مربوط به توانایی های کمی شما بوده را نادیده گرفتی و به نوعی صرفا به فکر پاس کردن دروس بودی، چون به نظرت نمی اومده که ممکنه همین درس ها چقدر در آینده ات نقش بازی کنه، از طرف دیگه هم ممکنه به دلیل نوع انتخاب رشته در ایران، یا نحوه درس دادن استاد ها مخصوصا در زمینه علوم مدیریتی شما خط قرمزتون نهایتا نمره 10 بوده و نه بیشتر. شما نزدیک به چند سال (4 سال در نظر بگیریم لیسانس رو)، عملگرایی فوق العاده ای نداشتید (که من مطمئنم اگر می خواستید قطعا می تونستید داشته باشید)، و حالا بعد از گذشتن چند سال که نقطه مورد علاقه اتون رو توی این رشته پیدا کردید و فوق لیسانستون رو گرفتین به همراه چندین مقاله در این زمینه، سعی دارید که یک مقطع بالاتر برید و دکتری را شروع کنین. به نظر من کارتون کاملا قابل تحسینه. اما دوست من باید به یک نکته دقت کنیم، شما ملزم به پرداخت هزینه هستید ! دلیلش هم اینه که بتونین به جامعه علمی بین المللی ثابت کنید که قدرت تحلیل کمی شما بر خلاف ریزنمرات نوشته شده شما در دوره لیسانس، بسیار بالاست. شما باید هزینه این کم کاری رو که به عقیده من بخشیش مال شما و بخش دیگه اش مربوط به سیستم ناکارمد تحصیلی ماست رو بپردازید. هزینه این نوع اثبات می تونه برای بعضی از دانشگاه ها، صرفا یک SOP باشه، می تونه برای برخی همین کارنامه های ریاضی باشه، میتونه برای بعضی ها جی آر ای یا جیمت باشه و یا میتونه هیچ کدوم از این ها نباشه! پس بهتره از قبل دانشگاه های مقصد خودتون رو بشناسید که اصولا هزینه کمتری هم بدهید. مثلا دانشگاه های استرالیا به دلیل اینکه بر پایه ریسرچ هستند احتیاج دارند که ریسک کمتری کنند در انتخاب دانشجو های دکتری. چون اگر کسی با پایه ریاضی ضعیف وارد دوره شود، قطعا به مشکل خواهد خورد از تفسیر مقاله ها گرفته تا درک عمیق روش تحقیق. پس به شما بد بین خواهند شد وقتی میبینند که دروس ریاضی را با نمره C و یا D پاس کرده اید.. و در کنارش هم هیچ توضیح منطقی ای نیست و تنها نشانه خوب چندیدن مقاله و کار علمیست... خوب توضیحی که این افراد برای کیس شما خواهند آورد اینست که فرد دیگری کار متد و تحقیق را انجام داده و ایشان کارهای دیگر تحقیق را کرده. دوست من در این نقطه شما به راحتی سه چراغ خود را از دست خواهید داد.
    اما بیاییم یک سناریو دیگر را بررسی کنیم، یک متقاضی برای دوره دکتری، با نمرات کم لیسانس، نمرات بالای فوق، تعداد مقالات بالا + نمره کوانت بالا در جیمت یا جی آر برای پوزیشن درخواست کرده. و همینطور در SOP عنوان کرده که در دوره لیسانس مشغول به کار بوده، یا در اون زمان رشته تحصیلیشو دقیق نمیشناخته و انگیزه ای نداشته تا اینکه اولین مقاله اش رو میده و بعد از اون همه تلاشش رو می کنه که توی این فیلد تخصص پیدا کنه و الان این پوزیشن به دلایل X و Y و Z، قدم بعدی برای رسیدن به هدف این متقاضیست. به نظر من این مورد خیلی بهتر میتونه شانس داشته باشه برای رقابت در سطح بین المللی. به همین دلیل به نظر من نه تنها جی مت یا جی آر ای دادن می تونه سخت نباشه بلکه می تونه بسیار لذت بخش باشه، اگه به شما کمک کنه که به هدفی که دارید برسید.

من شخصا کاملا یادم هست اون لحظه ای که عدد 510 رو توی امتحان جی مت دیدم، اونم بعد از 3 ماه تلاش بی وقفه. با وجود خستگی زیاد و مشکلاتی مثل خروج از کشور و برگشت در بازه زمانی مشخص و یا عدم فاصله کمتر از 30 روز بین دو امتحان، سریعا به محض اینکه به هتل رسیدم بدون یک لحظه درنگ در یک کشور دیگه و یک تست سنتر دیگه امتحانم رو Register کردم و این بار نمره بهتری گرفتم. همه این ها قطعا سخت بود اما چون در مسیر رسیدن به هدفم بود کاملا انجام پذیر بود.

برای همین به نظرم شما بشین فکر کن چقدر این هدفت برات ارزش داره، اگه داره تلاشتو بکن براش، برو یه امتحان بین المللی بده، مثل جی آر ای یا جی مت و بعد نه تنها برای استرالیا بلکه تمام دانشگاه های خوب دنیا از سنگاپور گرفته تا اروپا، آمریکای شمالی و حتی نیوزلند اقدام کن. البته اگه واقعا قصدت دکتری در رشته مدیریته.

ApplyAbroad Superstar

Exclamation پاسخ : اثبات توانایی ریاضی!

دوست گرامی programming_ma سپاس فراوان از راهنمایی شما

من در مجموع با تمام مطالبی که بیان کردین موافق هستم! این که دقیقا من در دوره کارشناسی اصلا علاقه ای به رشته ام نداشتم و متاسفانه در دانشگاهی دولتی که در رشته حسابداری به سختگیری بیش از حد معروف هست تحصیل می کردم که خود باعث تشدید اوضاع شد بطوری که بسیاری از هم دوره ای های من متاسفانه پس از 4 یا 5 ترم یا اخراج و یا ترک تحصیل کردند! اوضاع جوری بود که ریاست دانشگاه اواخر سال 83 بخشنامه ای خطاب به گروه های دانشگاه نوشتند که سطح دشواری ازمون های پایان ترم را کاهش دهند. و به تعدادی از دوستان نمره دادند تا اخراج نشوند!

دانشگاه ما بر خلاف اکثر دانشگاه ها برای هر درس شما باید چندین جلد کتاب که اکثرا از تالیفات سازمان حسابرسی بود را کامل مطالعه و بعد در ازمون با سوالاتی که اساسا از سطح ان کتابها نیز فراتر بود پاسخ می دادید! به طور مثال من در یکی از دروسم که نمره بسیار کمی اوردم شاگرد اول کلاس شدم! بطوری که بعدها کتابی در مورد ان تالیف و الان چند سال است همان را در دانشگاه تدریس می کنم چون همه مطالب ان را فرا گرفته و تمام ظرایف ان را می دانم!

در مورد اینکه شما فرمودید که آزمون GRE یا GMAT شرکت کنم باید عرض کنم اگر سنی حدود 24 تا 28 داشتم حتما اینکار را می کردم! ولی متاسفانه با توجه به زمان زیادی که صرف مقالات و کتب و حتی گرفتن نمره ایلتس کردم با فشار فراوان خانواده و اطرافیان دیگر شرکت در این ازمون برایم مقدور نیست! یا بهتره بگم اصلا اجازه نمی دهند مطالعه کنم! لذا در جمع بندی مطالب شما به این نتیجه رسیدم که باید واقع بین بوده و دست از تلاش بی هوده بردارم چون طبق فرمایش شما که بنظر من بسیار حرفه ای و کارشناسی بود دانشگاه ها به احتمال 99.99% مرا بورس نخواهند کرد!

فقط سه راه حل بنظرم رسید که باز نمی دانم درست هست یانه:

1- این 6 دانشگاه که گفتم فقط 4 تا که رشته فایننس گفتن اپلای کن را با ویرایش جامع پروپوزالم به نحوی که حتی یک اپسیلن اشکال نداشته باشد اقدام کنم! چون دو دانشگاهی که گفتن اقتصاد اپلای کن به احتمال زیاد به علت نگذراندن دروس مقطع فوق اقتصاد یا ریجکت و یا پذیرش بدون بورس می شوم! و ببینم شانسم چی میشه که طبق فرمایش شما احتمال 99.99 درصد فقط پذیرش می گیرم!

2- یکی از دانشگاه های که پذیرش گرفتم قبلا الان گفته می تونی دیفر کنی و برای راند بعد برای بورس بررسی بشی چون دانشگاه راند بعدش 31 اگوست هست و بیشترین بورس را می دهد شانسم را امتحان کنم البته دانشگاه گفت یک نامه بنویس شرایط خودت را تشریح کن بورس خاص که افراد نیاز مالی داشته باشند هم به یک یا دو نفر می دهیم ! این اخرین امیدمه! نمی دونم اصلا جواب بدهد یا نه! شما تجربه ای داری! چیزی شبیه SOP از من خواستن ولی با این ویژگی که گفتم!

3- کلا دیگه همه چی را بگذارم کنار برم سراغ کار آزاد و درس را فراموش کنم!

حالا دیگه هر چی شما دوست خبره نظر بدی همون کار را می کنم! مرگ یبار شیون یبار خلاص شم!
    ویرایش توسط Saaaaam : July 13th, 2013 در ساعت 12:41 PM

(نوشته های زیر صرفا نظر منه و ممکنه کاملا غلط باشه)

خیلی متشکرم ازت، اما واقعیت امر اینه که من اصلن خبره نیستم و در حقیقت تنها این مسیر رو یک بار رفتم ... همین ...
    از لحاظ خانوادگی و مشکلات محیطیتون قطعا من نمی تونم نظر بدم، اما جایی مطلبی خوندم از امیر حسین فهیمی که گفته بود انرژی منفی و حرفای زد و نقیض اطرافتون به محض اینکه اولین موفقیتتون (پذیرش) رو بگیرید تبدیل به کف و سوت و هورا میشه. اما باز تصمیم گیرنده خودتونین. در مورد اینکه آیا به شما 99 درصد فاند نمیدن ..به نظر من به این شدت هم نیست... اما خوب به هر حال باید ببینین چطوریه عملکردشون ... شاید هم دادن.. کما اینکه یه دانشگاه خیلی خوب به یه پکیج خیلی بدتر از من پذیرش داد سال قبل من (فک کن جی مت اون فرد شده بود 530، این تنها یه فاکتور پایین ترش بود) ... اما سال بعد که من اپلای کردم خیلی محترمانه بهم گفتن که من مناسب اون دانشگاهنیستم ... یعنی می خوام بهتون بگم که یه سیب هزار چرخ می خوره تا برسه پایین... و اگه اپلیکیشن فی ندارید (که احتمال زیاد ندارید) برای همه اون پوزیشن هایی که دوست دارید اپلای کنین... شاید شد ... اما به نظر من اگر واقعا این مراکز ریاضی ای که گفتی شناخته شده نیست، نمی تونه جای جی آر ای رو بگیره ... و بهتره به جای اون هزینه صرفا توضیح بدی که چرا این اتفاقات برات افتاده.
    در ضمن اگه واقعا دانشگاهتون سخت گیر بوده می تونی از دانشگاه بخوای که بهت گواهی بده که توی درس های مختلف (مخصوصا کوانت ها) توی چند درصد کلاس بودی ...و اگه واقعا توی 10 درصد یا 5 درصد تاپ کلاس بودی اما باز نمره ات کم شده ... اصلن اهمیتی نداره و حتی یه پوئن مثبت میشه ... یعنی نشون میده که کاملا آب دیده شدی توی لیسانس .. (یه جور تبدیل تهدید به فرصت). اگرم این شرایط رو نداری و مثلا توی تاپ 70 درصد هستی ... بهتره اصلن بهش اشاره نکنی.

این رو حتی می تونی توی توصیه نامه هات هم وارد کنی که مثلا آقای ساام یا سَـــــم با اینکه نمره بالایی نگرفته اما شاگرد اول شده و همچنین TA من بوده...یه جا داشتم یه مطلب می خوندم از کسی که توی ادمیشن کامیتی بود تویه یه بیزینس اسکول و نوشته بود ... بیشتر توصیه نامه ها اینطورین که مثلا استاده گفته آقای فلان بسیار درسخون و مستعد و کار درسته و توی درس من هم A+ گرفته و من پیشنهادش می کنم برای پوزیشن. و بعد گفته بود حالا فرض کنین که توی توصیه نامه زده باشه، آقای بهمان نمره درس B از من گرفته و حتی چند هفته غیبت کرده بود. اما بعد از اون چند هفته که سر کلاس اومد یا یه ایده ریسرچ خیلی خوب اومد و حتی توی کارش پیشرفت هم کرده بود، و با شوق و اشتیاق این مطلب رو با من در میون گذشت و بعد از اون با هم کار کردیم و فلان پیپر رو نوشتیم که اقای بهمان قسمت های متد و لیتراچر رو علاوه بر ریسرچ آیدایی که داشت به خوبی پیدا سازی کرده بود ! و در طول پروژه خیلی هم مستعد ومسئولیت پذیر بود

و در نهایت نوشته بود که ریکامند دوم خیلی خیلی مطلوب تر بود برای ما . به خاطر اینکه واضحه که هر کسی میره پیش استادی که باهاش خوبه و خوب ازش نمره گرفته و از اون می خواد که براش بنویسه. اما در مورد دوم ما دقیقا با روحیه این آدم آشنا میشیم و می فهمیم که چیز هایی که ما می خوایم رو داره، یعنی دقت خلاقیت و مسئولیت پذیری ...

پس می بینی که نمره همه چیز نیست ! و اگه بتونی بهشون نشون بدی که واقعا می تونی از پس ریاضیش بر بیای ... خوب خیلی هم خوب خواهد بود ... در نهایت اگه واقعا واقعا می خواد دکتری مدیریت بخونی با تمام مشکلاتی که داره و از صمیم قلب علاقه داری به نظر من برو دنبالش و اصلن هم شک نکن ... چون بعد ها حسرت می خوری که اگه بیشتر زمان گذشته بودی شاید الان خیلی موفق تر بودی ... در ضمن خیلی از کارهایی که گفتی رو می تونی موازی کنی... بری سر کار فرضا و برای آگوست بعد دیفر کنی ... و یا اینکه از الان اپلای کنی و ببینی چی میشه اما در اون مدت کاری که دوست داری (یا باید انجام بدی رو بدی). خلاصه دوست من زندگی همه ما پر از دوراهی و چند راهیه و باید یکی رو به درستی انتخاب کرد و رفت...

یا حق

ApplyAbroad Superstar

Question پاسخ : اثبات توانایی ریاضی!

سلام
    این پاسخ یکی از دانشگاه هاست!

Dear Saaaaam

Online courses are not recognised officially when assessing whether you are eligible for direct entry onto the PhD at sssss university, although they may help you find a supervisor by demonstrating that you have good quantitative skills.

We have limited supervisory capacity and we only accept about 30% of eligible applicants per year. Depending on academic record, area of interest, and availability of supervisors. I have asked our office manager to send you an expression of interest form to assess your eligibility. You should receive it soon.

Regards

xxxxx yyyy
    Professor, Agricultural and Resource Economics
    با این توضیح فکر کنم این دوره تاثیری بر افزایش شانسم نداره تا نظر شما دوستان چی باشد!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

دوست من دیدید که با یک پرسش بلاخره به جوابی رسیدید
    تنها کسی که میتونست جواب قطعی بده داد !!!!
    این دوره ها اکثرا چون مرجع مستقیم نیستند مثل جی ار ای و ... زیاد نمیتونه در افزایش شانس رول بازی کنه
    قبلا هم گفتم اصلا قبل پرسش از داننشگاه سمت این چیزا نرین
    در ایمیل اول هم استاد گفته بود من این درسهارو نمیبینم تو کارنامتون نه اینکه...
    در هر حال بهترین ها رو برات آرزو دارم
    سربلند باشی

ApplyAbroad Superstar

Smile پاسخ : اثبات توانایی ریاضی!

سلام

دوستان خوبم طبق فرمایش شما مدارک آنلاین را قبول نمی کنند:

Thank you for your email to Griffith University.
    Please be advised that we cannot advise of your eligibility until an official application has been made, however please also be mindful that Alison is not an internationally recognised and accredited education body and therefore your certificates will most likely not be accepted. However please contact our higher degree research officers and they will assist you further:
    Kind Regards,
    Marija Licina

پس فکر کنم فقط می تونم اگه اجزا دیگه پروندم مثل رزومه یا پروپوزال و یا توصیه نامه ها را بهبود به بخشم خیلیییییییییی کم شانسم را بالا ببرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)