صفحه 472 از 561 نخستنخست ... 372422462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482522 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,711 تا 4,720 , از مجموع 5888

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام بر دوستان

من میخام از حدود یه هفته دیگه برای مقطع دکترا به اساتید ایمیل بزنم و واسه همون به کمک دوستان نیازمندم.

تا جایی که بنده اطلاع دارم در متن ایمیل بهتره که مثلا به یه مقاله استاد که در اون زمینه هم تجربه کار داریم اشاره کنیم تا اصطلاحا ایمیلمون از حالت تمپلیت بودن خارج شه.

از طرفی باید به نکاتی از رزومه خودمون اشاره کنیم که نظر استادو جلب کنه که در این مورد نیاز به راهنمایی دوستان دارم.

من سابقه 4 سال تدریس تو دانشگاه های سراسری دارم و همچنین 4 تا ISI معتبر و چندتا مقاله کنفرانس انگلیسی بین المللی. همچنین معدل الف کارشناسی و ارشد. و همچنین سابقه داوری در یکی از ژورنالهای خوب رشتمون.

من یکی از مقالاتم که کاره واقعا خوبیه و حتی در 5 ماه اول چاپ شدنش جزو 3 مقاله پربازدید اون ژورنال بود و همچنین براساس اطلاعاتی که دارم در برخی از دانشگاه های ایران نیز به عنوان موضوع پایان نامه ارشد و پروژه درسی روش دارن کار میکنن و حتی استادی تو امتحان درسی نیز ازش سوال طرح کرده.
    حالا به نظرتون من درباره این موضوع تو متن ایمیل چه چیزهایی بنویسم که باعث شه نظر استاد جلب شه ؟؟ از طرفی خب مثلا یه جورایی موضوعاتی هم که گفتم هرچند قابل اثباته ولی نمیدونم چطوری باید تو متن بهش اشاره کنم(مثلا خود ژورنال برام ایمیل زده بود و یا اینکه براساس آمار بازدید مقاله ها میشه این موضوع رو فهمید. البته برخی از اساتید هم تو سایتشون مثلا مینویسن که این مقاله جزو مثلا 10 مقاله برتر در ماه X بوده ).

یه سوال دیگه اینکه ، من میخام یه تغییرات جزئی ای در مقطع دکترا در مقایسه با کارهایی که تابحال انجام داده ام داشته باشم. در مورد این موضوعی که میخام تو دکترا ادامه بدم، مقاله ندارم ولی تا حدودی مطالعه داشته ام و با نرم افزارش هم کار کرده ام. به نظرتون این میتونه برام مشکل ساز بشه(یعنی شانسمو پایین بیاره) ؟؟

خیلی ممنون میشم که دوستان راهنماییم کنن
    ویرایش توسط Alireza_Mg : September 2nd, 2016 در ساعت 01:05 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    rangeland management

سلام من حدود یک ماه با استادی تماس گرفتم که این جواب رو بهم داده

Dear Atefeh,

Thank you for your message. You are right, our research interests are a good match. What you are sending looks very interesting and the XXX Programme might be right for you. What you need to do is communicate with the programme director and ask about the prerequisites and equivalents (your Master's degree - is it considered to be equivalent to a Canadian degree and would you be accepted straight into the PhD programme?) and then the visa issue. The programme has a number of international students with entry degrees from many countries, so I don't think it should be a problem. I am not in Canada right now and will only return at the beginning of September. After my return I would be happy to talk to whoever may have some questions about your research interests and how very valid they are.

By the way, I had a chance to visit your country last November, albeit briefly. It was a memorable trip to Yazd that confirmed my interrest in the rich cultural heritage of Iran. Unfortunately, I don't speak or read Farsi, but two of my close colleagues do. There is a large Iranian community in Toronto and I don't think you would feel too lonely there during your studies.

من بعد از این ایمیل ازش تشکر کردم و گفتم منتظر میمونم تا بعد از برگشتنش دوباره باهم صحبت کنیم
    حالا سوالم اینه که برای شروع چی بگم و اینکه کی و چطور میتونم در مورد فاند ازش سوال بپرسم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atefehhy نمایش پست ها
    سلام من حدود یک ماه با استادی تماس گرفتم که این جواب رو بهم داده

Dear Atefeh,

Thank you for your message. You are right, our research interests are a good match. What you are sending looks very interesting and the XXX Programme might be right for you. What you need to do is communicate with the programme director and ask about the prerequisites and equivalents (your Master's degree - is it considered to be equivalent to a Canadian degree and would you be accepted straight into the PhD programme?) and then the visa issue. The programme has a number of international students with entry degrees from many countries, so I don't think it should be a problem. I am not in Canada right now and will only return at the beginning of September. After my return I would be happy to talk to whoever may have some questions about your research interests and how very valid they are.

By the way, I had a chance to visit your country last November, albeit briefly. It was a memorable trip to Yazd that confirmed my interrest in the rich cultural heritage of Iran. Unfortunately, I don't speak or read Farsi, but two of my close colleagues do. There is a large Iranian community in Toronto and I don't think you would feel too lonely there during your studies.

من بعد از این ایمیل ازش تشکر کردم و گفتم منتظر میمونم تا بعد از برگشتنش دوباره باهم صحبت کنیم
    حالا سوالم اینه که برای شروع چی بگم و اینکه کی و چطور میتونم در مورد فاند ازش سوال بپرسم؟
    اول بعد برگشت یه سوال ازش کن که یاداوری شه کی هستی بعد خیلی واضح بگو به فاند نیاز داری
    اون هم مطمعن باش میدونه برای چی ایمیل دادی بهش تو قراره بری اونجا براش کار کنی کار هم زیاد ازت میخوان
    یخاطر این تعارف نداره بگو به بورس نیاز دارید آیا میتونه فاند پیدا کنه براتون یا نه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tourism & Hospitality Management at The University of Queensland

دوستان عزیز من میخام به اساتید ایمیل بزنم برای شروع نمیدونم ایمیلم چطور باید باشه کسی sample یا چیزی تو این زمینه نداره؟ ممنون میشم زود جواب بدین خواهشا یکی راهنمایی کنه کسی رو نمیشناسم ازش بپرسم یه نفر بود که تا تونست سو استفاده کرد دوران دانشگاه الان جوابمونو نمیده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidtalebi نمایش پست ها
    دوستان عزیز من میخام به اساتید ایمیل بزنم برای شروع نمیدونم ایمیلم چطور باید باشه کسی sample یا چیزی تو این زمینه نداره؟ ممنون میشم زود جواب بدین خواهشا یکی راهنمایی کنه کسی رو نمیشناسم ازش بپرسم یه نفر بود که تا تونست سو استفاده کرد دوران دانشگاه الان جوابمونو نمیده
    نمونه که پره تو اینترنت سرچ کن فقط
    سعی کن ایمیلت رو کپی نکنی سعی کن از ایمیل های اینرنت ایده بگیری و خودت با توجه به استاد مورد نظر ایمیل بنویسی

Dear [Prof of Interest[ , I'm applying to the PhD program in neuroscience at [University] for fall 2010, and I'm especially interested in your lab. My previous research experience is in [research area], but I am also interested in [neuroendocrinology]. I would like to learn more about your work, particularly your recent paper on [subject of the paper]. My experience working with [developmental stuff] taught me [something relevant to endocrinology], so I am especially intrigued by the connections between the endocrine system and neural development. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students? If you have the time, I would love to discuss this with you by email or by phone (you can reach me at [number]). I am also happy to tell you more about myself and my background, and can provide copies of my CV and transcripts upon request. Thanks for your time, and I hope to hear from you soon! Sincerely, ]your name

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tourism & Hospitality Management at The University of Queensland

[QUOTE=mdr9;2334441]نمونه که پره تو اینترنت سرچ کن فقط
    سعی کن ایمیلت رو کپی نکنی سعی کن از ایمیل های اینرنت ایده بگیری و خودت با توجه به استاد مورد نظر ایمیل بنویسی

Dear [Prof of Interest[ , I'm applying to the PhD program in neuroscience at [University] for fall 2010, and I'm especially interested in your lab. My previous research experience is in [research area], but I am also interested in [neuroendocrinology]. I would like to learn more about your work, particularly your recent paper on [subject of the paper]. My experience working with [developmental stuff] taught me [something relevant to endocrinology], so I am especially intrigued by the connections between the endocrine system and neural development. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students? If you have the time, I would love to discuss this with you by email or by phone (you can reach me at [number]). I am also happy to tell you more about myself and my background, and can provide copies of my CV and transcripts upon request. Thanks for your time, and I hope to hear from you soon! Sincerely, ]your name[/

ممنون از لطفتون

سلام دوستان
    جواب یکی از استادها رو پایین گذاشتم. چون تمایل زیادی دارم با این استاد کار کنم میخوام بهش پیشنهاد بدم که اگه تمایل داره میتونیم یه موضوع تحقیقاتی رو با هم کار کنیم و اگه بعد از اون اوکی شد برای دکترا اپلی کنم. به نظرتون چه جوری بهش بگم؟

thank you for your approach and interest in collaboration. Unfortunately, I cannot offer any financed position. We are consolidating our existing staff with current project applications. It is, at least in ####, very unlikely to get a position on an application basis, because group leaders tend to employ people they already know (internees or former master students) in order to minimise risks in projects. If you bring own funding, it is no problem to perform a PhD at ####, depending on the specific topic also under my guidance, if some formal requirements are fulfilled (you need a certification that you are admitted for PhD studies in your home country).

I hope this information is of value for you and I wish you all the best for your studies and career!

Junior Member

سلام دوستان

از یکی از دوستام که در یکی از دانشگاه های خارج در حال تحصیل هست خواستم که به چندتا از اساتید مدارکم رو نشون بده که اگر بشه منم تو اون دانشگاه تحصیل کنم.
    دوستم گفت که یک ایمیل به استادا بده و از اونا وقت بگیر که من برم مدارکتو به اونا نشون بدم.

خواهشا راهنمایی کنید که من به استادا چی بگم که بتونم نظرشونو جلب کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

سلام دوستان.
    خیلی از استاد ها در اولین جواب ایمیل می گویند اول اپلای کنید تا بعد مکاتبه را شروع کنیم. برای جواب به این استاد ها من چند گزینه آماده کردم، اگر کسی جواب دیگه ای داره بگه لطفا:
    - ادامه ی ارتباط با استاد با پرسیدن سوالاتی از او.
    - بپرسید می تونید از اسمش تو فرم اپلیکشن به عنوان استادی که می شناسید یا سوپروایزر پیشنهادی بنویسید.
    - بپرسید میشه بیشتر در مورد پروژه هاتون یا مقالات آیندتون بدونم.
    - درخواست قرار اسکایپ
    - یک Research Plan بیشنهادی براش بفرستید.
    ممنون میشم اگر دوستان این جواب ها رو کامل کنند.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    سوالی داشتم اگه میشه راهنماییم کنید.
    من رشته ارشدم طراحی کاربردی هستش و روی کامپوزیت کار کردم.اگه برا دکترا در زمینه پمپ به استادا ایمیل بزنم به توجه به اینکه چند سال سابقه کار در این زمینه هم دارم احتمالش چقدره قبول کنن؟