صفحه 1 از 91 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

در این تاپیک مباحث مربوط به گرفتن پذیرش در مقطع دکتری از آلمان مطرح میشوند...

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

پیش فرض پاسخ : دکتری در آلمان

سلام دوستان

من فوق لیسانس مکانیک دارم و می خواستم برای دکتری در آلمان اقدام کنم. سوالم اینه که آیا سیستم آپلای کردن تو آلمان مثل کانادا یا امریکا هستش که باید اول به استاد ایمیل زد یا سیستمشون فرق دارد. بعضی از کشورهای اروپایی هستند که یه سایت مشخص برای تمام موقعیه های دکتری اون کشور دارند از جمله نروژ و هلند. آیا آلمان هم چنین سایتی داره (البته غیر از DOOD)

با تشکر از شما

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Bluesky77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فوق لیسانس مکانیک دارم و می خواستم برای دکتری در آلمان اقدام کنم. سوالم اینه که آیا سیستم آپلای کردن تو آلمان مثل کانادا یا امریکا هستش که باید اول به استاد ایمیل زد یا سیستمشون فرق دارد. بعضی از کشورهای اروپایی هستند که یه سایت مشخص برای تمام موقعیه های دکتری اون کشور دارند از جمله نروژ و هلند. آیا آلمان هم چنین سایتی داره (البته غیر از DOOD)
    با تشکر از شما
    من خیلی در خصوص دکتری اطلاعات ندارم ولی میدونم که برخی موارد هست که باید با اساتید در تماس باشید.... معمولا دوره دکتری همینطور هست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food Science - Texas A&M (PhD

نقل قول نوشته اصلی توسط Bluesky77 نمایش پست ها
    سلام دوستان

با تشکر از شما
    دوست عزیز دانشگاه با دانشگاه فرق داره. گاهی اول باید امور فارغ التحصیلان مدارک شما رو چک کنه که اصلا می تونی دکتری اونجا بخونید یا نه. ولی برای دکتری باید با استاد صبحت کرد. معمولا به ایمیل جواب نمیدن. تلفن بزنید بهتره. ولی بهتر از اون اینه که با استاد توی کنفرانسی سیمناری چیزی رو در رو صحبت کنید. بسیاری از دوستان من به این طریق پذیرش گرفتن حتی با اینکه از دانشگاه آزاد بودن.

سلام
    بنده سایت DAAD رو مطالعه کردم . برای رشته خودم که فوق لیسانس Mechanical Engineering .General هست,search کردم,اما متاسفانه برای پذیرش در مقطع Doctoral Degrees ,هیچ دانشگاهی رو نتونستم پیدا کنم.از دوستان هر کسی اطلاعاتی در رابطه با این موضوع داره,لطفاً بهم بگه و در صورت امکان لینکشم بزاره.
    خیلی ممنون.

سلام
    خیلی از دانشگاههای آلمان phd برای رشته mechanical engineering دارند . من خودم هم واسه phd پذیرش گرفتم . دانشگاههایی مثل hannover , Munchen , Achen , ... همه دکترا دارند . شما در سایت وقتی search می کنید زمینه کاری یا گرایشی از مهندسی مکانیک را که می خواهید رو مشخص کنید همه دپارتمانهایی رو که mechanical engineering دارند رو نشان می ده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hashemvand نمایش پست ها
    سلام n
    بنده سایت DAAD رو مطالعه کردم . برای رشته خودم که فوق لیسانس Mechanical Engineering .General هست,search کردم,اما متاسفانه برای پذیرش در مقطع Doctoral Degrees ,هیچ دانشگاهی رو نتونستم پیدا کنم.از دوستان هر کسی اطلاعاتی در رابطه با این موضوع داره,لطفاً بهم بگه و در صورت امکان لینکشم بزاره.
    خیلی ممنون.

Junior Member memol27 آواتار ها

من از روند کلی و متداولش خبر ندارم.. ولی خودم با استادم مستقیما مکاتبه کردم و پذیرش گرفتم

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط memol27 نمایش پست ها
    من از روند کلی و متداولش خبر ندارم.. ولی خودم با استادم مستقیما مکاتبه کردم و پذیرش گرفتم
    من فکر می کنم که روال کلی هم همینطور باشه... چون مقطع دکتری کاملا متفاوت هست و بحث های تحقیقاتی مطرح میشه که مستقیما به اساتید مربوط هست....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

سلام

برا پست داک آلمان می خوام اقدام کنم . به یکی از اساتید ایمیل زدم . رزومه، خلاصه رساله دکتری و پروپوزال برای پست داک رو هم پیوست کردم .
    فورا پاسخ داد که در دفترم نیستم تا مدتی و به دفترم ایمیل بزن و به منشی اطلاع بده
    عینا همون ایمیل که به استاد ارسال کردم برای منشی هم ارسال کردم .
    ایشون هم در پاسخ گفتن پرفسور تا مدتی نامعلوم در دفتر نیست و نمی تونه به درخواست شما پاسخ بده .
    به نظرتون باید در قدم بعدی چیکار کنم.

خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بیان کنه

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

سلام دوست عزیز

ایمیلی که شما از استاد دریافت کرده اید ایمیل اتوماتیک است. اگر در ان تاریخ بازگشت به کار را استاد نگفته اند به معنی این است که غیبتشان طولانی است. شاید به سبتیکال رفته باشند یا هر دلیل دیگر... و این مطلب توسط منشی که میفرمایید تایید شده است.

البته تا حدی عجیب است که برای یک پوزیشن پست دکتری استادی را نقطه تماس قرارداده اند که قرار است تا مدت طولانی نباشند. آنهم در آلمان؟!

یک راه این است که ببینید ببینید نفرات دیگری با پوزیشن مرتبط هستند؟ که با آنها تماس بگیرید؟ شاید همین منشی بتواند کمک کند چون مساله ای مثل پذیرش پست دکتری را رها نمیکنند و استاد مسوول اگر نباشند معمولا کسی از همکارانشان کارهای پوزیشن را به عهده میگیرد.

البته این به این معنی نیست که ایمیل شما را استاد نمیتوانند ببینند. حتما دسترسی دارند و میبینند و بنابراین اگر قانع شده باشند حتما خودشان با شما تعامل میکنند.

نکته ولی این است که به نظرم باید با این استاد فرض بفرمایید به بن بست رسیده اید و دنبال فرصتهای دیگر باشید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zh1976 نمایش پست ها
    سلام

برا پست داک آلمان می خوام اقدام کنم . به یکی از اساتید ایمیل زدم . رزومه، خلاصه رساله دکتری و پروپوزال برای پست داک رو هم پیوست کردم .
    فورا پاسخ داد که در دفترم نیستم تا مدتی و به دفترم ایمیل بزن و به منشی اطلاع بده
    عینا همون ایمیل که به استاد ارسال کردم برای منشی هم ارسال کردم .
    ایشون هم در پاسخ گفتن پرفسور تا مدتی نامعلوم در دفتر نیست و نمی تونه به درخواست شما پاسخ بده .
    به نظرتون باید در قدم بعدی چیکار کنم.

خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بیان کنه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 1 از 91 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)