صفحه 95 از 101 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1004

موضوع: چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی

پیش فرض پاسخ : چگونگی پذیرش دکترا، پست دكترا و فلوشيپ در دانشگاههاي آلمان

دوستان من از دانشگاه ITMO سنت پترزبورگ در رشته بیوتکنولوژی غذایی پذیرش دکتری دارم. منتها باید ترمی 2000 دلار شهریه بدم و استاد میگه میتونی تو دانشگاه کار کنی و شاید بتونی فاند بگیری ولی هیچ تضمینی نیست که بشه. از طرفی من ارشد در آلمان محیط زیست خوندم اما چون معدلم زیاد خوب نبود ورقابت خیلی زیاد نتونستم پذیرش دکتری از آلمان بگیرم. حالا بین ارشد مجدد از آلمان و دکتری در روسیه میخوام انتخاب کنم. دوستانی که اطلاعات درست دارید لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون میشم.

Junior Member

[QUOTE=samiracongress;2551739]سلام دوستان. من برای دکتری فیزیک از دانشگاه هامبورگ پذیرش گرفتم که محل انجام تز در یک مرکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه در 30 کیلومتری برلین،در شهر zeuthen، است . حالا سوالم اینه
    1-با توجه به اینکه محل انجام تز در zeuthen است آیا می تونم در برلین خونه بگیرم یا نه؟ من یه پسر 5 ساله دارم که باید مدرسه بره و میخوام در یک مدرسه انگلیسی زبان در برلین درس بخونه
    2- با توجه به این که همسرم هم فوق لیسانس دارن باز هم باید به سفارت مدرک ارائه A1 بدن؟
    ممنون از راهنماییتون[/QUO

Junior Member

[QUOTE=samiracongress;2551739]سلام دوستان. من برای دکتری فیزیک از دانشگاه هامبورگ پذیرش گرفتم که محل انجام تز در یک مرکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه در 30 کیلومتری برلین،در شهر zeuthen، است . حالا سوالم اینه
    1-با توجه به اینکه محل انجام تز در zeuthen است آیا می تونم در برلین خونه بگیرم یا نه؟ من یه پسر 5 ساله دارم که باید مدرسه بره و میخوام در یک مدرسه انگلیسی زبان در برلین درس بخونه
    2- با توجه به این که همسرم هم فوق لیسانس دارن باز هم باید به سفارت مدرک ارائه A1 بدن؟
    ممنون از راهنماییتون[/QUO

Junior Member

سلام

برا پست داک آلمان می خوام اقدام کنم . به یکی از اساتید ایمیل زدم . رزومه، خلاصه رساله دکتری و پروپوزال برای پست داک رو هم پیوست کردم .
    فورا پاسخ داد که در دفترم نیستم تا مدتی و به دفترم ایمیل بزن و به منشی اطلاع بده
    عینا همون ایمیل که به استاد ارسال کردم برای منشی هم ارسال کردم .
    ایشون هم در پاسخ گفتن پرفسور تا مدتی نامعلوم در دفتر نیست و نمی تونه به درخواست شما پاسخ بده .
    به نظرتون باید در قدم بعدی چیکار کنم.

خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بیان کنه

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

ایمیلی که شما از استاد دریافت کرده اید ایمیل اتوماتیک است. اگر در ان تاریخ بازگشت به کار را استاد نگفته اند به معنی این است که غیبتشان طولانی است. شاید به سبتیکال رفته باشند یا هر دلیل دیگر... و این مطلب توسط منشی که میفرمایید تایید شده است.

البته تا حدی عجیب است که برای یک پوزیشن پست دکتری استادی را نقطه تماس قرارداده اند که قرار است تا مدت طولانی نباشند. آنهم در آلمان؟!

یک راه این است که ببینید ببینید نفرات دیگری با پوزیشن مرتبط هستند؟ که با آنها تماس بگیرید؟ شاید همین منشی بتواند کمک کند چون مساله ای مثل پذیرش پست دکتری را رها نمیکنند و استاد مسوول اگر نباشند معمولا کسی از همکارانشان کارهای پوزیشن را به عهده میگیرد.

البته این به این معنی نیست که ایمیل شما را استاد نمیتوانند ببینند. حتما دسترسی دارند و میبینند و بنابراین اگر قانع شده باشند حتما خودشان با شما تعامل میکنند.

نکته ولی این است که به نظرم باید با این استاد فرض بفرمایید به بن بست رسیده اید و دنبال فرصتهای دیگر باشید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zh1976 نمایش پست ها
    سلام

برا پست داک آلمان می خوام اقدام کنم . به یکی از اساتید ایمیل زدم . رزومه، خلاصه رساله دکتری و پروپوزال برای پست داک رو هم پیوست کردم .
    فورا پاسخ داد که در دفترم نیستم تا مدتی و به دفترم ایمیل بزن و به منشی اطلاع بده
    ایشون هم در پاسخ گفتن پرفسور تا مدتی نامعلوم در دفتر نیست و نمی تونه به درخواست شما پاسخ بده .
    به نظرتون باید در قدم بعدی چیکار کنم.

خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بیان کنه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام به دوستان عزیز
    خیلی ممنونم از راهنمایی های عزیزان
    در یه مورد برا پست داک آلمان
    به یکی از اساتید ایمیل زدم . رزومه، خلاصه رساله دکتری و پروپوزال برای پست داک رو هم پیوست کردم .

ممنونم از دوست عزیزی که راهنمایی کردن

به چند تا از اساتید دیگه ایمیل زدم . یکیشون چند ساعت بعد جواب داده بود که ما فرصت دعوت از شما رو نداریم .
    صرف نظر از این که امکان جذب دانشجوی پست داک دارن یا نه
    من رزومه خیلی خوبی دارم
    پروپوزالم برای پست داک هم کاملا آماده است.
    خلاصه رساله دکتری هم پیوست می کنم
    ولی میترسم مبادا چیزی رو رعایت نمی کنم که این جور جوابایی می گیرم.
    اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره خیلی ممنون میشم راهنمایی کنه که چکار کنم فرصت ها رو مبادا از سر اشتباه از دست ندم .
    باز هم ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

سلام به دوستان عزیز
    به یکی از اساتید ایمیل زدم . رزومه، خلاصه رساله دکتری و پروپوزال برای پست داک رو هم پیوست کردم .

به چند تا از اساتید دیگه ایمیل زدم . یکیشون چند ساعت بعد جواب داده بود که ما فرصت دعوت از شما رو نداریم .
    من رزومه خیلی خوبی دارم
    اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره خیلی ممنون میشم راهنمایی کنه که چکار کنم فرصت ها رو مبادا از سر اشتباه از دست ندم .
    باز هم ممنونم
    فرصت پست داک پیدا کردن واقعا کار خیلی سختیه حتی برای کسهایی که همینجا المان درس خوندن . از ایران بخوایید بیایید که باز هم سخت تر میشه. شما باید واقعا تمام استاد هایی که تو زمینه کاریتون هستن رو پیدا کنید و به همشون ایمیل بزنید ! ببینید شما اگه به صد نفر ایمیل بزنید شاید یک نفر قبول کنه پس با یک یا حتی ده تا جواب منفی ناامید نشید
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنونم از راهنمایی و امیدواری تون
    بر مبنای همین که ممکنه از دهها ایمیل فقط یکی قبول کنه به یه استاد در انگلستان هم ایمیل زدم .
    متاسفانه بد جواب داده بود همون روز . که صرفا گذاشتم به حساب نژاد پرستی
    موضوعی که برای پست داک می خوام کار کنم خیلی با ظرافت نوشته شده . مرحله به مرحله با تمام روش های تحقیق. تازگی داره و حتا برنامه زمان بندی داره .
    ای کاش ایرادی از رزومه ام می گرفت یا می گفت پروپوزالت ضعیفه یا هر چیز دیگه
    خیلی راحت گفته من شناختی از ایران ندارم
    در آخر هم با این لحن تند
    so, no
    اولا به واسطه رشته ات باید شناختی از کشورا داشته باشی
    دوما گیریم این طور نیست.
    حتا تو کانال های عامه پسند تلگرام، هر روز خبری از اوضاع و احوال بقیه جاهای دنیا هست.
    واقعا در تعجبم.

دوستان عزیز اگه به چنین موارد مشابهی بر خوردن لطفا راهنمایی کنن.
    گاهی واقعا آدم نا امید میشه

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنونم از راهنمایی و امیدواری تون
    بر مبنای همین که ممکنه از دهها ایمیل فقط یکی قبول کنه به یه استاد در انگلستان هم ایمیل زدم .
    متاسفانه بد جواب داده بود همون روز . که صرفا گذاشتم به حساب نژاد پرستی
    موضوعی که برای پست داک می خوام کار کنم خیلی با ظرافت نوشته شده . مرحله به مرحله با تمام روش های تحقیق. تازگی داره و حتا برنامه زمان بندی داره .
    ای کاش ایرادی از رزومه ام می گرفت یا می گفت پروپوزالت ضعیفه یا هر چیز دیگه
    خیلی راحت گفته من شناختی از ایران ندارم
    در آخر هم با این لحن تند
    so, no
    اولا به واسطه رشته ات باید شناختی از کشورا داشته باشی
    دوما گیریم این طور نیست.
    حتا تو کانال های عامه پسند تلگرام، هر روز خبری از اوضاع و احوال بقیه جاهای دنیا هست.
    واقعا در تعجبم.

دوستان عزیز اگه به چنین موارد مشابهی بر خوردن لطفا راهنمایی کنن.
    گاهی واقعا آدم نا امید میشه
    دوست عزیز با این جواب ها اصلا ناامید نشوید. همونطور که گفتم پیدا کردن استاد برای پست داک سخت ترین کاره چون حداقل پست داک تو آلمان مثل یک پوزیشن کاری سطح بالا هست و با شما باید قرارداد ببندن و شما حقوق میگیرد. پس حق بدین که خیلییی سخت انتخاب کنن. اصولا استاد ها اگه بخوان دانشجوی پست داک بگیرن سعی میکنن دانشجوهای خودشون یا کسی که تو یه دانشگاهی که بهش آشنایی دارن درس خونده باشن رو بگیرن پس حرف ایشون اصلا عجیب نیست. باز هم ایمیل بزنید و امیدوار باشید
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

من متوجه هستم که شما برنامه تحقیقی دقیقی تهیه کرده اید و میدانم اینکار تا چه حد مشکل برایتان بوده وقت گذاشته اید مطالعه کرده اید ایده پردازی کرده اید و برایش هیجان دارید اینها قابل فهم است و قابل تقدیر است. ولی خوب انتخاب مسیر و روش همکاری گرفتن از اساتید هم روش خودش و قواعد خودش را دارد که باید با دقت انتخاب شود. به همان اندازه که برای پروپوزال و اصل کار وقت گذاشته اید برای انتخاب مسیر و هدایت کار به سر مقصد باید دقت کنید.
    جتما توجه دارید پست دکتری عنوان شغلی است و نه تحصیلی. یعنی دانشگاهها و مراکز علمی وقتی برای تحقیقی خودشان برنامه ریزی کرده اند بودجه اختصاص داده اند اداره منابع انسانیشان را به کار گرفته اند ردیف شغلی تعریف کرده اند و در سازمان جا باز کرده اند (و احتمالا دهها کار دیگر مثلا اسپانسر پیدا کرده اند) اعلان پوزیشن پست دکتری میکنند. این پوزیشن یک عقبه پژوهشی سنگین هم دارد یعنی دانشگاه کاری شروع کرده سالهای شاید افرادی /فردی/دپارتمانی روی آن کار کرده حالا میخواهند روی جنبه هایی از آن کار بیشتر کنند و پست دکتری اعلان میکنند و استخدام میکنند. گاهی هم اصلا اسم پست دکتری روی آن نمیگذارند. Research fellow- Research Associate ... عبارتهای متداولتری هستند.

بنابراین دور از انتظار است با ایمیل در مورد یک فکر که در دانشگاهی که سابقه آن کار روی آن فکر را نداشته بشود استخدام شد. از نظر من حتی نباید روی این روش سرمایه گذاری کرد و وقت گذاشت چون مسیر صعب العبوری است. عزیزی فرموده اند که به سخت کوشی ادامه دهید و ناامید نشوید. حتما این پیشنهاد از سر دوستی و احترام برای شما و کارتان بوده با اینحال از سر تجربه میگویم به نظرم این مسیر با سخت کوشی هم به نتیجه احتمال بسیار بسیار بسیار کمی دارد برسد و وقت و انرژی که برای آن صرف میشود به شکل کارآتری میتواند استفاده شود.

بنابراین پیشنهاد میکنم روی مشاغلی که دانشگاهها رسما به عنوان شغل درج میکنند توجه بیشتری کنید مشاغلی که به حوزه افکار شما نزدیک هستند و پس از استخدام برنامه ها علمی خودتان را در کنار شغل جلو ببرید و حتی با کمی فاصله با دانشگاهتان وارد صحبت برای پروژه خاصی که در ذهن دارید بشوید.

پایدار و موفق باشید

سلام به دوستان عزیز

من رزومه خیلی خوبی دارم
    باز هم ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ایمیلی که شما از استاد دریافت کرده اید ایمیل اتوماتیک است. اگر در ان تاریخ بازگشت به کار را استاد نگفته اند به معنی این است که غیبتشان طولانی است. شاید به سبتیکال رفته باشند یا هر دلیل دیگر... و این مطلب توسط منشی که میفرمایید تایید شده است.

البته تا حدی عجیب است که برای یک پوزیشن پست دکتری استادی را نقطه تماس قرارداده اند که قرار است تا مدت طولانی نباشند. آنهم در آلمان؟!

یک راه این است که ببینید ببینید نفرات دیگری با پوزیشن مرتبط هستند؟ که با آنها تماس بگیرید؟ شاید همین منشی بتواند کمک کند چون مساله ای مثل پذیرش پست دکتری را رها نمیکنند و استاد مسوول اگر نباشند معمولا کسی از همکارانشان کارهای پوزیشن را به عهده میگیرد.

البته این به این معنی نیست که ایمیل شما را استاد نمیتوانند ببینند. حتما دسترسی دارند و میبینند و بنابراین اگر قانع شده باشند حتما خودشان با شما تعامل میکنند.

نکته ولی این است که به نظرم باید با این استاد فرض بفرمایید به بن بست رسیده اید و دنبال فرصتهای دیگر باشید.

پایدار باشید
    ویرایش توسط susighton : January 30th, 2019 در ساعت 01:01 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)