صفحه 90 از 97 نخستنخست ... 40808182838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 965

موضوع: Switzerland-Application and Visa process

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : Switzerland-Application and Visa process

سلام شما حق دارید شرایط ویزا واقعا قابل پیش بینی نیست. همین که شما را دعوت به مصاحبه حضوری کرده اند خیلی گام مهمی است و نشان از توانایی شما دارد. امید که بقیه راه هم هموار باشد.
    البته این مساله سند و اینها را با دوستانی که اطلاعات خیلی به روزی دارند دوباره مرور بفرمایید که خدای نکرده مشکلی پیش نیاید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mousaviLIBS نمایش پست ها
    خیلی ممنونم. امیدوارم که آخرش پذیرش نهایی باشه!
    از لحاظ هزینه که بله توی دعوتنامه گفتن که تمام هزینه های ویزا، پرواز و هتل را پرداخت میکنند. امیدوارم مشکلی پیش نیاد، چون بعضی دوستان میگفتن که داشتن سند ملکی خیلی مهمه یه کم استرس ویزا دارم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام.

پیرو صحبت های قبل، من با توجه به اینکه هم گواهی اشتغال به تحصیل و هم گواهی کار دارم، و سفر دو هفته ای توی هفته دوم و سوم مهر برای دیدار برادرم دارم، میخواستم بدونم آیا ممکنه ایراد بگیرن که تو دانشجویی چطور توی طول ترم داری میری؟ همچین شکل ایرادی میگیره سفارت سوییس به نظرتون؟

سلام دوستان
    من امروز وقت سفارت داشتم و مدارکامو تحویل دادم، 310 هزار تومن رو به من برگردوندن و هیچ مصاحبه ای نشد و گفتن که مدارک به سوییس ارسال میشه. کسی تا حالا تجربه ای داشته که چرا اون پول رو نگرفتن؟ چون از دربون پرسیدم اونم نمی دونست و فقط گفت شامل حال بهضی ها نمیشه. در ضمن من کلاسام 17 سپتامبر شروع میشه و تا اون موقع 8 هفته وقت دارم، کسی تجربه ای داشته که جواب ویزاش زود اومده باشه؟
    ممنون میشم کسی اطلاعی داشته باشه راهنمایی کنه

ببخشید منم 17 سپتامبر وقت مصاحبه حضوری دارم، تلفنی که وقت گرفتم برای 30 مرداد بهم وقت دادن، پرسیدم میرسم برای 17 سپتامبر گفتش که آره 2 هفته بیشتر ویزات طول نمیکشه.
    شما پذیرش دانشجویی دارین درسته؟ به نظرتون میرسم؟ بهش گفتم که باید 17 ام اونجا باشم گفت که میرسی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezafarhady نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز وقت سفارت داشتم و مدارکامو تحویل دادم، 310 هزار تومن رو به من برگردوندن و هیچ مصاحبه ای نشد و گفتن که مدارک به سوییس ارسال میشه. کسی تا حالا تجربه ای داشته که چرا اون پول رو نگرفتن؟ چون از دربون پرسیدم اونم نمی دونست و فقط گفت شامل حال بهضی ها نمیشه. در ضمن من کلاسام 17 سپتامبر شروع میشه و تا اون موقع 8 هفته وقت دارم، کسی تجربه ای داشته که جواب ویزاش زود اومده باشه؟
    درود
    براي من هم به همين صورت بود و البته چند نفر ديگر كه همه ما مي بايست شهريه پرداخت ميكرديم. بابت جواب ويزا هم گفتند ايميل زده ميشود و بايد مدارك را در اولين فرصت به سفارت تحويل دهيد و نياز به وقت سفارت نداريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi028 نمایش پست ها
    درود
    براي من هم به همين صورت بود و البته چند نفر ديگر كه همه ما مي بايست شهريه پرداخت ميكرديم. بابت جواب ويزا هم گفتند ايميل زده ميشود و بايد مدارك را در اولين فرصت به سفارت تحويل دهيد و نياز به وقت سفارت نداريد.
    چه مداركي را بايد تحويل سفارت بدين؟ مگه همون روز ندادين مداركارو؟ در ضمن منظورتون از شهريه، شهريه دانشگاه است؟ من شهريه رو پرداخت كردم و مدارك رو هم بهشون دادم و فقط گفتن باهاتون تماس مي گيريم، همين
    كسي اخيرا ويزا گرفته؟ چقدر طول كشيده؟

Junior Member

چه مداركي را بايد تحويل سفارت بدين؟ مگه همون روز ندادين مداركارو؟ در ضمن منظورتون از شهريه، شهريه دانشگاه است؟ من شهريه رو پرداخت كردم و مدارك رو هم بهشون دادم و فقط گفتن باهاتون تماس مي گيريم، همين
    كسي اخيرا ويزا گرفته؟ چقدر طول كشيده؟
    درود
    مدارك كه در سايت اعلام شده را از ما خواستند و چيدمانش را هم خودشان انجام ميدهند و از گروه ان روز ما همه شهريه دانشگاه پرداخت ميكردند و از هيچ كدام مبلغي دريافت نكردند، وقتي مدارك به سوييس ارسال شود و مدارك بررسي شود يا از شما ميخواهند مدارك ديگري را ارايه نماييد يا اينكه اعلام ميكنند به سفارت بياييد براي ويزا، مدت زمان ان ٨-١٢ هفته متغيير است بعضي كانتونها بايد از طريق دانشگاه پيگيري كنيد و بعضي ديگر از طريق ايميل. فراموش نكنيد احتمال تماس با شما نزديك به صفر است در ايميلتان حتما قسمت spam را هر روز چك كنيد.
    البته از طريق ايميل سفارت هم ميتوانيد پيگير پرونده درخواست ويزايتان بشويد
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mousaviLIBS نمایش پست ها
    با سلام،
    دوستانی که جدیدا وقت سفارت گرفتن و ویزا گرفتن ممنون میشم یه کم منو راهنمایی کنین تا استرسم کمتر بشه،

من برای یک اپلیکیشن دکتری تو زوریخ دعوت به مصاحبه حضوری 3 روزه شدم. برای 30 مرداد وقت سفارت گرفتم

1. بنظرتون تا 26 شهریور که باید زوریخ باشم ویزا اوکی میشه؟ حدودا چقدر طول میکشه بعد از وقت سفارت تا ویزا بیاد؟
    2. سند ملکی ندارم با تمکن حدود 30 میلیونی ویزا میدن بهم؟؟ سند ملکی حتما باید باشه؟؟
    3. پرینت حساب و بیمه مسافرتی را میتونم مثلا یک روز قبل از وقت سفارت بگیرم؟؟ میگم یعنی پول تا روز آخر تو حسابم باشه تا پرینت حساب اوکی بشه.
    4. ترجمه شناسنامه م 4ماه و نیم ازش گذشته مشکلی نداره؟؟
    5. بلیط پرواز و هتل را باید از الان رزرو کنم برای وقت مصاحبه داشته باشم و مثلا یک هفته مونده به پرواز و در صورت اوکی شدن ویزا پولشونو بدم؟

با تشکر

دوست عزیز یکی از اعضای فروم (rasana) توی صفحه ی 17 تاپیک ویزای شنگن سوئیس تجربه ی مشابهش رو با جزئیات به اشتراک گذاشته
    طبق تجربه ی ایشون نیازی به ترجمه ی سند نیست

Junior Member

سلام دوستان
    سلام دوست عزیز
    ممنون می شم اگر بفرمایید آیا پروسه ی اپلای برای ویزا رو دانشگاه برای شما شروع کرد یا خودتون شروع کردید؟ یعنی برای شما نامه ای تحت عنوان visa application-confirmation از طرف دانشگاه برای تحویل به سفارت ارسال شد؟

سلام. دوستان من به امید خدا برای هفته دیگه وقت سفارت دارم برای ویزای ویزیت دو هفته ای دیدار برادرم. میخواستم ببینم به نظرتون مدارک کامله آیا و اینکه چقدر شانس دارم؟!

به جز چیزایی مثل پاسپورت و عکس و فرم اپلیکیشن و ....:

- شناسنامه
    - بلیط
    - بیمه سفر
    - تمکن 80 میلیونی
    - دعوتنامه، گواهی کار و حقوق و پرمیت برای برادرم که دعوت کرده
    - نامه کافرما + فیش حقوقی (حقوق 6 تومنی) + لیست بیمه تامین اجتماعی + روزنامه رسمی شرکت که اسم مدیرعامل توش هست که معلوم بشه نامه کارفرما رسمیت داره
    - نامه سهام در شرکت
    - گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه

سنم 24 سال هست

ممنون میشم راهنماییم کنین