با سلام
دوستانی که در استرالیا به تحصیل مشغول هستند در صورت امکان من رو راهنمائی بفرمایند سپاسگزار خواهم بود .
من بهمراه همسرم و فرزند 4 ساله ام تصمیم به مهاجرت به استرالیا داریم با بررسی نهائی که انجام دادیم و مشورتی که از یک وکیل گرفته ایم نهایتاً تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفتیم . همسرم فوق زبان انگلیسی رو در ایران دارد و معدل اش هم 16.5 هست . با مشورتی که با یکی از دوستان وکیل مهاجرت داشتیم گفتند میتوان در رشته ای مثل MBA یه کارشناسی ارشد در استرالیا گرفت و اقدامات بعدی رو برای اقامت دائم انجام داد . خود من هم لیسانس رشته حسابداری هستم و سنم کمی بالا رفته و امسال عید نوروز وارد 42 سالگی شدم البته کارمند اداره امورمالیاتی هستم و سابقه کاری دولتی مالیاتی در خصوص شرکتها رو بمیزان 11 سال دارم اما متاسفانه بخاطر مشکلات زندگی معدل تحصیلی خوبی نداشتم و زبان انگلیسی خوبی هم ندارم اما حالا دارم میخونم . سوال اینکه :
1 .آیا رشته مناسبی که برای یه مترجم زبان فوق لیسانی در ایران برای ادامه تحصیل در استرالیا برای گرفتن یه فوق دیگه میشه پیشنهاد داد همین MBA هست و این رشته ارزش وقت گذاشتن و خوندن رو داره یا رشته بهتری هم میشه پیشنهاد داد؟
2 . آیا این رشته (MBA) پس از فارق التحصیلی بازار کاری در استرالیا دارد؟
3 . آیا MBA جزئی از دانش مارکتینگ هست؟و مارکتینگ و مدیریت در بین رشته های دانشگاهی جایگاهی کاری در استرالیا دارد؟
4 . با توجه به آشنایانیکه در ملبورن داریم آیا دانشگاه مناسبی برای این رشته تحصیلی در این شهر هست اگر جواب مثبت است لطفا نام دانشگاه رو بفرمائید ؟
5 . طبق گفته وکیل از صورت آماده شدن مدارک و ارسال تقاضا حدودا 3 ماه بعد ویزاصادر میشود آیا درست است ؟
6 . هزینه تحصیل و هزینه اقامت در آن کشور برای ما 3 نفر بر اساس دلار استرالیا برای 2 سال کارشناسی ارشدچقدر تمام خواهد شد و آیا من هم میتوانم در آنجا کاری هر چند ساده داشته باشم و بخشی از هزینه های زندگی را تامین کنم ؟
7 . آیا بعد از پایان تحصیل همسرم باید به ایران برگردیم و ادامه پروسه مهاجرت را از آنجا دنبال کنیم؟ چون واقعا زندگی در ایران اسف بار است و من تصمیم دارم همه زندگی ام رو بفروشم و بیام
8 . راهی برای ادامه انجام پروسه مهاجرت بجز از خروج از استرالیا داریم؟
خواهشمندم نظرات راهبردی خود رو برای تصمیم گیری من بفرمائید .پیشاپیش صمیمانه از همگی شما سپاسگزارم