نقل قول نوشته اصلی توسط nothingelse نمایش پست ها
دوستان عزیز.
من دارم کم کم کلآ قاطی می کنم.می شه یه نفر به این سوالای من یه جوری جواب بده که بفهمم داستان چیه! فکر کنم من دارم یه کار رو از دو راه انجام می دم و همین باعث شده گیج بزنم.

شرح موضوع:

من در مورد این سایت universityadmission اطلاعات دارم. رفتم و توی قسمت programme search دوره هایی رو که می خواستم پیدا کردم و add to basket زدم. اما آخرش هیچی به هیچی ! ... نمی تونم online form رو پر کنم.
یعنی لینکش رو که می زنم دو تا dropdown داره اما هیچ کاری نمی شه باهاش کرد !
داستان چیه؟

حالا راه دوم ، من یکی از دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم رو قبلآ و زودتر از دوتای دیگه انتخاب کرده بودم و توی helsinki . اون یه لینک داده بود که باید اینجا user درست کنی که من ایجاد کردم. همین الان آدرسش رو دقت کردم دیدم اینه : https://admissions.it.helsinki.fi/uaf/pages ... این همین uaf یی که universityadmission رو داره ؟! پس چرا لینک ایجاد userش از سایت دانشگاه هلسینکی بود؟
نکته بعدی اینکه من user درست کردم و باید این مراحل رو طی کنم :
personal information,education background,degree program تا preview و print . می خوام بدونم که همین جایی که توی user دارم همین universityadmission ه ؟
یا این مخصوص خود دانشگاه هلسینکی ه ؟!

الان که دارم دقت می کنم می بینم که رنگ background جفتشون آبی آسمونی ه !! ... یه Application Form number هم بالای یکی از ستون ها دارم .. این همین Application Form number معروفه ؟!

اگه دارم درست می رم بعد از اینکه این مراحل رو رفتم باید چی کار کنم ؟ مدارکم رو به universityadmission بفرستم ؟
خیلی سوال شد. شرمنده!
آره, شما از همون لینکی که گفتی ثبت نام رو شروع کن واونجا یکی یکی باید به تعداد اون برنامه هایی که میخوای اپلای کنی باید فرماشو پر کنی.نحوه کارم اینجوره که شما واسه رشته مثلا الف یه دور اطلاعات رو پر می کنی ودانشگاه و رشته الف رو انتخاب میکنی.وقتی تموم شد ازت می پرسه رشته دیگه ای هم وجود داره یا نه.که اگه داشته باشی باید همون مراحل رو برا رشته ب ادامه بدی.
در پایان پر کردن هر فرم واسه هر دانشگاه شما یه اپلیکیشن نامبر میگیری که باید رو پاکت مربوط به اون دانشگاه و تمامی مدارکش بنویسی.ضمنا واسه ارسال هم به نظرم همرو باهم بفرست دیگه.اما دقت داشته باش که واسه هر دانشگاه وبرنامه که اپلای میکنی یه ست کامل از همه مدارک بفرستی و اپلیکشن نامبر رو هم بنویسی و تو پاکت های جدا بکنی.این نیس که یه دونه مثلا اس او پی بنویسی و اونا خودشون به همه جا بفرستن.
ضمنا اگه فرومو بخونی فکر کنم همه چیزو بچه ها توضیح داده باشن.