نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
محله ی نیوتون بروک east توی نورث یورک چطور جایه؟
همینجوری که میبینم ازش خوشم میاد ولی چون زندگی نکردم نمیدونم از نظر محل خوبه یا نه کسی میدونه؟
و همینطور اطرافش ...
اون منطقه در نورت یورک تقریبا استراتژیک حساب میشه از یه طرف به متروی فینچ و از یه طرف به پلازای ایرانیها و فروشگاههای ایرانی نزدیکه پس بدلیل نزدیکی به مترو ارزون نیست. فروشگاه ارزون قیمتی بنام فود بیسیکس نزدیکش هست که من طرفدارشم
که البته کمی دوره برای من. یعنی اگر خرید زیاد داشته باشم حاضرم بجای لابلاس برم اونجاها که دورتره به ما ارزونتر بخرم چون کارت مترو پس دارم.
و بدلیل دوری والمارت و کاستکو خیلی کم میتونیم بریم اونجا.
نتیجه : اگر در منطقه نورت یورک میخواید مستقر بشید حتما نزدیک به مترو یا دست کم اتوبوس پر رفت و آمد باشید و اگر قصد خرید ماشین دارید نورت یورک خونه نگیرید. چون آبشن های ارزونتری دارید و وسیعتر فقط در کوتاه مدت قبل از خرید ماشین اذیت میشین.
یک ترازو باید در نظر گرفت بین هزینه اجاره بالا در عوض نزدیکی به مترو و اتوبوس
و از اون طرف رفتن در منطقه دورتر و خارج از محدوده تی تی سی (شرکت واحد اتوبوسرانی تورنتو و حومه) و در کنار اون خرید ماشین. ماشین حدود ۸۰۰ دلار در ماه هزینه داره و هزینه هر بار اتوبوس و مترو سوار شدن ۳ دلار و اگر دورتر برید یعنی خارج از تی تی سی ۴ دلار دیگه میاد روش.
اجاره کاندو هم در نورت یورک از ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ متغیره حدودا. هاوس هم ۳۰۰۰ تا اگر مشکل هزینه ندارید.
در مورد نورت یورک دو نکته منفی دیگه هست یکی اینکه کاری که پیدا میکنید احتمال زیاد د ر این منطقه نیست و این یعنی هزینه ثابت رفت و آمد دوم مساله عدم نیاز مبرم به زبان انگلیسی
بدلیل اینکه در اکثر فروشگاهها و بانکهای این منطقه معمولا یک ایرانی هست. البته بعضی این رو یک حسن میدونن و بالاخره دیدن هموطنان و عدم احساس غربت هم خودش نکته مثبتیه
و اینجاست که بعضی از هموطنان قدیمی این منطقه هستن که بعد از سالها هنوز زبان انگلیسی ضعیفی دارن.