نقل قول نوشته اصلی توسط amiirali نمایش پست ها
خواهش Bitanem، نگفتم شانستون بالاست اما تازه سروع میکنید به شانس پیدا کردن، بزارید مثلا برای ملبورن رو بگم چیجوریه، شما معدل فوقتون بود 16.5 فکر کنم، ضربدر 5 کنید میشه چقدر 82.5، خوب شما معدل فوقتون باید H1 باشه یعنی بالای 80 درصد که هست، پس پذیرش میگیرید، بشرطی که سوپروایزر پیدا کرده باشید، بدون سوپروایزر که هیچی، بعد به ازای هر ISI تا 3 نمره بهتون میدن، دقت کنید که مقالات فقط باید جای خوب اکسپت بشن، جای بد اصلا نمره نداره، نفر اول با دوم و سومم و به بعد هم فرق داره نمرش، خلاصه خودشون که میگن بعیده کسی بتونه بالاتر از 6 بگیره از این بخش، خوب فکر کنیم شما دو تا ISI بدید و جفتشو نفر اول باشید، 6، که بازم نمیدن همینو، یه نمره مقایسه دانشگاه شما تو رشتتون با ملبورن داره، که شریف رو با ملبورن مقایسه میکنن و یه نمره ای برات درنظر میگیرن که صد در صد منفی میشه، برا همینه کسی جز شریف و تهران و امیرکبیر و ... این خوبای ایران نتونسته ازین دانشگاه پذیرش بگیره، پس شاید خیلی خوش شانس باشی بشی 4 نمره پلاس که تقسیم بر دو میکنند میشه 2 بعلاوه اون نمره معدلت میکنند که 82.5 بود میشه جقدر 84.5، شما واجد شرایط تنها بورس MIFRS که فقط شهریه رو میده میشید، که تازه واجد شرایط میشید نه اینکه برنده بشید، اما بورس MIRS و IPRS که هیچی، چراکه برای واجد شرایط شدن باید بالای 85 و 91 بیارید به ترتیب، اما اینم تازه واجد شرایط شدنه، پس باید یجورایی قید ملبورن رو بزنید، اما بنظرم هیچجارو دور نندازید و برای همه جا تلاش کنید، دانشگاه های دیگه جی 8 هم شرایط مشابه دارند، واسه همینه که مثلا طرف با فوق دانشگاه شریف و معدل 18.7 و مثلا 2 تا ISI میره ملبورن چراکه 18.7 ضربدر 5 میشه 93.5 بعلاوه دو نمره از مقاله میشه 95.5 که بورس IPRS میشه، بنظرم شما با شرایط الانتون شانستون برای جی 8 تا پایینه، من خودم با معدل فوق 17.25 و 7 تا ISI اسم اول همشونم تو Elsevier, T&F, IEEE، تازه رفتم تو لیست انتظار ملبورن چراکه نمرم میشد حدود 89.3، کافی بود برای بورس های MFIRS, MIRS که همه چیو پوشش هم میده اما خوب رقیبا خفن ترن، و بیشترشون به معدل بها میدن تا مقاله، من یه پیشنهادی دارم براتون، شما نتایج بورس این سایت رو برای استرالیا رو جدا کنید و بگردید توشون ببینید که با شرایط شما بیشتر کجا بورس شدن، همونجاها اپلای کنید، شانستون بالاتره، خودتون رو محدود به جی 8 نکنید چراکه رقابت بسیار بالاست، آمریکا برای شما بسیار آسانتر است تا اینجا، البته برای هرجایی که استاد پیدا میکنید اپلای کنید، چون شانسی هم هست، شاید استادی خودش پول داشته باشه، هرچیزی امکانش هست، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم، در مورد تافل هم به سایت دانشگاه ها رجوع کنید و مینیمم هارو ببینید، فقط لازمه اونها رعایت بشن و هیچ تاثیری در فرآیند بورس ندارند، اگر میتونید آیلتس بدید راحتتره و 6.5 میخوان ازتون به زیربندهای بالای 6 البته تقریبا 90 درصدشون
amirali ممنون از راهنماییت دوست خوبم، من تلاشم رو میکنم ISI رو برسونم تا اون موقع
البته معدل ارشدم 17.18 بودااا، البته خیلی فرقی نمی کنه دیگه با این وضعی که شما گفتی
نمره هام زیر مینیموم دانشگاها نیس خوشبختانه، گفتم شاید استرالیا هم مثه آمریکا مثلا بیشتر تاثیر بذاره نمره ی بیشتر تافل تو پذیرش