سلام دوست عزیز خواهش میکنم کار مهمی نبود

در این مورد خیر دلایل زیاد و پیچیده لازم نیست ولی خود را کاملا آماده کنید که تفاوت و اشتراکات این دو رشته را بگویید و نشان بدهید تصمیمتان مستدل و اگاهانه بوده است.

حتی به ترکیب هر دو فکر کنید که مثلا کسی که حسابداری میداند و بعد فایننس میخواند در شرایطی است که مجموعه ای از دو رشته را دارد و این به درک بهتر مسایل مالی یا مثلا حتی شغل بهتر - چون کارفرماها این ترکیب معلومات را دوست دارند - منجر میشود. یا اینکه میخواهید دفتر کار خود را تاسیس کنید و این ترکیب شمارا موفق میکند.

برای شغل هم بهترین این است که سعی کنید بگویید به ایران برمیگردید حتی اگر برنامه های دیگری هم در ذهن دارید.
بگویید بازار کار در ایران خوب است برای این رشته. یا تحصیل در فنلاند کمک میکند درکی از کار از کشورهای اسکاندیناوی داشته باشید و این باعث میشود شعل بهتری در ایران داشته باشد.

یا حتی بازارهای مالی دیگر در منطقه. خیی از بچه های ایرانی ک فایننس میخوانند به بازارهای مالی امارات و قطر و بحرین اشاره میکنند که در انها فرصتهای کار خوب است. پیشنهاد میکنم سعی کنید نشان بدهید به برگشت تمایل دارید.

این را از دوستان دیگر هم پرس و جو کنید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kianjan نمایش پست ها
خیلی ممنون. حالا اگه رشته مقطع ارشد من حسابداری ( دروس مشترک زیادی با فاینانس داره) چطوری باید این تغییر رشته را توضبح داد؟
در مورد آینده اگه بگم میخواهم بعد از فارغ التحصیل شدن تو همون فنلاند مشغول به کار بشم، نکته منفی به حساب میاد؟