نقل قول نوشته اصلی توسط Rominamira نمایش پست ها
با سلام
من دكتري پژوهشي بهداشت محيط گرايش كيفيت اب هستم ، معدل دكتري ١٩.٠٤، و ارشد مهندسي محيط زيست ١٨.٣٣ ، از پايان نامه دكتري ٣ مقاله isi با ايمپكتهاي ٤.٥ ، ٤.٩ و ٣ دارم و جمعا ٩ مقاله isi , و سه مقاله فارسي دارم ، يك سوال دارم كه نميدونم اين مشكل هست يا نه؟ ١٢ سال در دانشگاه تهران و ايران درس دادم و ٣ سال هم در مديريت امور هيات علمي كار كردم ، ولي متاسفانه به هر استادي براي پست داك ايميل ميزنم جواب نميده ، به نظر شما ايا سابقه كار محدوديت ايجاد ميكنه ؟! ايا داشتن نمره ايلتس يا تافل تاثيري زيادي در پذيرش ايجاد ميكنه؟! ايا در ايميل بنويسيم كه بزودي نمره ايلتسم رو ارائه ميكنم ، تاثيري داره يا نه؟ و اينكه recommendation از اساتيد راهنما رو بايد همراه با رزومه در همان ايميل اول براي استاد فرستاد يا نه ؟! ممنونم اگه راهنمايي بفرماييد
با سلام

دوست عزیز بنده پس از 5 سال جستجوی پست داک به نتایج زیر رسیدم:
1- پست داک اصولا بیشتر بر پایه رابطه هست تا ضابطه.
2- مدارک تافل یا ایلتس معمولا مدارک لازم برای پست داک نیستند.
3- از انجایی که یک پست داک هرینه ی زیادی برای استاد داره (حقوق معادل با استادیار) لذا اساتید زیاد علاقمند به سرمایه گذاری روی یک محقق پست داک نیستند مگر اینکه واقعا گروه شلوغی داشته باشه و پست داک را برای مدیریت و کاهش بار مسئولیت خودش بگیره
4- معمولا پست داک شرایطی داره و اون هم اینه که نباید بیش از 5 سال از اخذ دکتری گذشته باشه
5- اگر در حین دکتری جایی برای فرصت مطالعاتی رفته باشی این مساله شرایط را برای گرفتن پست داک با همون استاد بسیار هموار می کنه و اکثرا با چنین تکنیکی موفق به گرفتن پست داک شدند.
6- علاوه بر تمام مسائل فوق اگه مقاله ی خوبی در معتبرترین ژورنال رشته خودتون داشته باشین تاثیر فول العاده مهمی بر پذیرش دارید
بهر حال شما رزومت را بر اساس زمینه های مورد علاقه ی استادی که بهش ایمیل می زنی تهیه کن و بر نکات قوت رزومت متمرکز شو

موفق باشی