نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
کدام گرایش زیست مولکولی؟
توی ارشد و دکترا دقیقا روی چه زمینه و چه material هایی تمرکز داشتین؟
مثلا روی یک ارگان بدن به طور کامل یا مثلا فقط پروتئین، فقط چربی، فقط کربوهیدرات ها.... و؟ فقط ار ان ای؟ فقط دی ان ای؟ یا مثلا فقط کروموزوم شماره 2 یا سایر موراد؟
زیست سلولی مولکولی شاخه بسیار بسیار بسیار وسیعی هست.
از چه تکنیکهایی به صورت فراگیر در ارشد و دکترا استفاده کردین؟ نیازی به جزئیات نیست فقط سه تکنیک برتر رو نام ببرین.
من ممکنه بتونم کمکتون کنم.
یه حرف دوستانه و به عنوان هموطنتون به شما میگم. چون ایرانی اینجا زیاد دیدم.
اینکه میگین چطوری و کجا میخوام راحت پذیرش بگیرم... پذیرش راحتی وجود نداره و البته بستگی داره تعریف شما از راحت چی باشه.
حتی اگه شما خوش شانس باشین و کلا یه جا اپلای کنین و خیلی معطل نشین سر پیدا کردن استاد و همون یه جاپذیرش بگیرین، به نظر من (نظر شخصی) وقتی اولین بار پاتونو میذارین کانادا تا اون لحظه تازه شما ده درصد راه رو طی کردین. شایدم کمتر.
شما میتونین از من بدتون بیاد یا فکر کنین اشتباه میکنم. فقط چون این مایندست رو دیدم توی ایرانیا که میگن اومدیم کانادا و دیگه همه چی باید راحت باشه (ولی افتاد مشکل ها...) و بعد شوکه میشن و افسردگی میگیرن.
کلا من اگه جاتون بودم، این کلمه راحت رو از زندگیم حذف میکردم.
من یه کوچولو ازین رشته سر درمیارم و میتونم کمکتون کنم. در نتیجه در خدمتم.
سلا م. من خیلی موضوعات تزهام مرتبط نبود
لیسانس و ارشدم میکروبیولوژی بود که تز ارشدم روی بررسی محیطی کولیک ویروس شایع توی اب تکنیک هام هم nested-pcr -ELISA- روش جداسازی ویروس از اب- PCR- و دکتری هم که ژنتیک مولکولی بودم اما تزم اصلا مولوکی نبود و روی اثر نانوذرات در مهار پروتئین های دخیل در بیماری الزایمر و پارکینسون بود. روش کارش هم کشت سلولی -سنتز نانوذرات- سمیت سنجی MTT- بررسی ساختار دوم پروتئین CD- سنجش فلورسانس THT ,و ...
تا حدودی مشکلات رو اشنایی دارم ببینید راستش خیلی ایمیل به اساتید و دانشگاههی کانادا زدم (نه همش ولی خیلیاش) ولی یا جواب ندادن یا داشتن باز نشسته میشدن یا گفتن دانشجو دیگه نمی تونن بگیرن. با وجودی که بنظرم رزومه علمی خوبی دارم نمی دونم چرا قبول نمی کنن ؟ دیگه واقعا نا امید شدم از یه طرف میدونم رزومه خوبی دارم از طرفی هم میگم شاید واقعا کافی نیست اینا و من فکر میکنم خوبه ... ممنون میشم اگه پیشنهادی دارید برام