نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
جالبه، من رشته ای را انتخاب می کردم که به علاقه ام بیشتر مربوط باشه. البته الان هم به علاقه ام نزدیکه، ولی اگر بر می گشت عقب بیشتر نزدیک می کردم.
درآمد را در نظر نمی گرفتم

من همیشه از کسانی که بیزنس و اقتصاد می خونن دوری می کنم! کسانی که با امضا کردن و کت آبی پوشیدن کسب درآمد می کنن و هیچ استعدادی جز بررسی آمار عرضه و تقاضا ندارن.
از اینکه مغز یه مدیر روی طاقچه بدنم و داخل جمجمه ام نیست، احساس خوشبختی می کنم.
به نظر من پول برگه رنگیه و آدم ها 70 کیلو گوشت که آخرش تو قبر می پوسن و هیچ کدوم به اندازه فلامینگو هم جذاب نیستن. فقط علاقه می تونه این عمر طولانی را کمی قابل تحمل تر کنه.

من رشته معماری و بیشتر هنری انتخاب می کردم. محدود بودم به رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شن.
البته اینکه آدم بدونه علاقه اش چیه یه کم زمان می بره و ممکنه 25 سالگی هم ندونه. بعضی ها که اصلن علاقه براشون وجود خارجی نداره. خواستن توانسته، ولی چی می خوایم؟! توانایی اینکه بدونیم چی می خوایم را ممکنه نداشته باشیم و دهه های بعدی زندگی متوجه بشیم.

علاقه به درآمد، دشمن خلاقیته. هیچ چیزی در زندگی ارزش این را نداره که بنده پول باشم.

بتهوون هیچ وقت کتاب نمی خوند، ولی یکبار هم که خوند پرت کرد اونور و گفت: نویسنده اش فقط میخواد پول در بیاره. کتاب را می زد تو سر بقیه می گفت شاید اطلاعاتش این طوری وارد سرتون بشه.
شما نظرتون محترمه ولی من همچنان نظر خودم رو به مال شما ترجیح میدم چون من برای خودم زندگی میکنم و نه شما و تصمیماتم رو بر مبنای علاقه خودم میگیرم.

اینکه شما از اقتصاد خوشتون نمیاد و فکر میکنید پول چیز جالبی نیست دلیل بر این نیست که بقیه هم حتما نظر شما رو تایید کنن. هر کسی نظری داره. از نظر من حتما پول مهمه.