سلام خدمت دوستان.
من از مطالب این پست خیلی استفاده کردم، اومدم تجربه ی خودمو بگم شاید برای کسی مفید واقع شد.
من امروز با یک research assistant از دانشگاه کنکوردیا اسکایپ داشتم. پستشو توی لینکدین دیده بودم که خود این RA گذاشته بود و ایمیل خودشو هم به من داده بود.
تقریبا راس ساعت، حالا با یکی دو دقیقه تاخیر باهام تماس گرفت.
اولش که گفت خودتو معرفی کن و منم تموم پروژه های مرتبط با اینا رو براشون از جدید به قدیم گفتم تا رسیدم به کارآموزیم که اونم برنامه نویسی بود و توی یک بیمارستان بود. وسط حرفم گفت نتت خیلی ضعیفه یک حرکتی بزن. منم سویچ کردم به صوتی و تغییری نکرد و بعد گفت برو درستش کن و قطع کرد. منم یک روشن خاموش کردم و خدا رو شکر بهتر شد. گفت از اول کارآموزیت بگو نفهمیدم (امیدوارم تجربه های پروژه امو شنیده باشه!) و این بار با استرس کمتر براش گفتم. و راجع به تجربه ی کاریم که توی رزومه ام نوشته بودم هم پرسید که توضیح دادم.
بعد گفت از فوریه فارغ التحصیل شدی، تا الان چی کار میکردی که براش گفتم واسه چندتا کار داوطلبانه اپلای کردم (واقعیت بود) و الان تی ای هستم و وظیفه ام اینه که براشون پروژه بذارم. و فرانسه کار کردم و دارم اپلای میکنم و گفت واسه جایی هم اپلای کردی که گفتم یک جا واسه پاییز اپلای کردم و ریجکت شدم.
اینجا حرفاشون تموم شد و گفت سوالی نداری؟ و من گفتم راجع به یک مقاله سوال دارم و بهش نشون دادم و گفت این مقاله ی من نیست. و کلا راجع به زمینه ی کاری لبشون پرسیدم و اون توضیح داد. و از آخرم راجع به فاند پرسیدم که خیلی کلی گفت آره فاند هست :/ و گفت برو توی سایت دانشگاه نگاه کن پروسه رو.
تنها مشکلش این بود که طرف خیلی ماست بود و یک طوری بود که انگار حوصله اش از توضیحات من سر رفته!
همین دیگه! ایشالا همه موفق باشیم!