نقل قول نوشته اصلی توسط nasermohammad نمایش پست ها
مصاحبه کسانی که ریجکت میشن باز هم میره مادرید؟
همه چی مثل یک مصاحبه شغلی است :

1. شما مدارکتو می دی
2. ارزیاب مدارک شما را چک می کند تو ارزیابی اولیه یکسری خط قرمزهای وجود داره که می تونه منجر به ریجکت در همان مرحله اولیه بشود مثلا من اینطوری بودم دو هفته بعد از تحویل مدارک در ارزیابی ابتدایی مدارک ریجکت شدم حال برای چی خدا می دونه
3. پس از ارزیابی مدارک شما دعوت به مصاحبه می شود سوالتی در مورد اینکه قصد شما از رفتن چیه برنامه تحصیلیتون چیه آشنایی حضوری با شخص شما و سطح زبان شما و ...
4. مصاحبه گر به شرطی که منصف باشد و تکنیک های مصاحبه گری را بلد باشد یک ارزیابی را پرونده شما می کند حال نتیجه یا قبولی یا ریجکتی است اگر ریجکت باشید که هیچ و اگر مورد تایید واقع شده باشید ریپورت شما جهت تصمیم نهایی و اخذ ویزا به مادرید فرستاده می شود
5. تماس با شما جهت صدور ویزا

در نهایت هم سفارت یک گزارش از لیست قبولی ها و ریجکتی ها به مادرید می ده ولی اینکه شما ریجکت بشی و اونا بخوان شما را با مادرید چک کنند خیلی دور از انتظاره و اصلا منتطقی نیست مادرید با اینهمه نمایندگی در دنیا بخواد خودشو اینهمه پر کار کنه اصلا نمایندگی ها یکسری اختیارات در صدور و ریجکت ویزا دارند

در ریجکت اولیه و مصاحبه کاملا مختارند به همین خاطره که به من نامه دادن و گفتن شما ریجکتی و هر شکایتی را با دادگاه عالی مادرید چک کن علیه کنسولگری تهران وگرنه می گفتند علیه وزارت امور خارجه مادرید

موفق باشید