تو دانشگاه آزاد هم از این خبرا نیست. ریز نمرات فقط نمره توشه و هیچ حرفی از بقیه نیست!

شما دانشجوی کدام دانشگاه بودی/هستی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omiga نمایش پست ها
متاسفانه الان اسکنرم وصل نیست!

ولی مال من که هم رتبه معدل داره، هم میانگین معدل، هم میانگین واحد گذرانده شده برای کل ورودی! هم تعداد کل ورودی، هم میانگین معدل موضوعی (دروس عمومی، اختصاصی، کارورزی، پایان نامه، پایه و...) همچنین میانگین و معدل ترمیک هم داره! حالا من نمی دونم چطور شماها می گید نداره!

مسلما این چیزی نیست که فقط دانشگاه من بده! صد در صد استاندارد وزارت علوم هست! چون داشنکده من به ما نمودار پیشرفت نسبت به کل ورودی می داد که از روی اون سه سوته میشد GPA در آورد ولی من هر چی بهشون گفتم توی کارنامه ام هم اون رو لحاظ کنند گفتند این فرمت وزارت خونه است و نمیشه چیزی بهش افزود!
البته می گم اینها هیچ کدوم توی ریز نمره غیر رسمی نیست! ولی ریز نمره رسمی همه این موراد رو باید بدون نقص داشته باشه!

بابا یکم منطقی فقط فکر کنید می بینید که ریز نمره بدون اطلاعات از وضعیت بقیه دانشگاه اصلا یه برگه بی ارزشه! به چه دردش می خوره اون دانشگاه بدونه که شما چه نمره ای گرفتید وقتی نمی دونه سیستم نمره دهی رو چه حسابیه! هر آدمی این رو می دونه که توی یک دانشگاه نمره ها بالا و توی یک دانشگاه نمره ها پایین تر رده بندی میشه! مثلا من این رو می دونم که صنعتی اصفهان پوست می کند! معدل بالای 14 یک معدل خوب محسوب میشد! قرار باشه که یکی که اونجا درس خونده با دانشگاه ما که معدل 17.30 هم برای ورودی ما داشت رقابت کنه که در جا اون بشر رو اوت می کنند! این حرف هیچ رقمه منطقی نیست ولی من باز می گردم اون نوشته رو پیدا می کنم که شرایط یک نمره رسمی رو اعلام کرده بود!