نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چه قدر از گرفتن admission به همراه financial aid اطمینان دارید؟

رأی دهندگان
31. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 25%

7 22.58%
  • 50%

8 25.81%
  • 75%

7 22.58%
  • 100%

8 25.81%
  • اصلا برام مهم نیست و فقط برای اینکه دور هم باشیم apply می کنم

1 3.23%
صفحه 307 از 410 نخستنخست ... 207257297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317357407 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,061 تا 3,070 , از مجموع 4091

موضوع: آرشیو ارسال های حذف شده

پیش فرض پاسخ : با این شرایط می تونم پذیرش همراه فاند بگیرم؟

دوست عزیز شما معدل‌های بسیار خوب و همینطور زبان خیلی‌ خوبی‌ دارید. رو کانادا که حتما حساب کنید. اگه آمریکا مدّ نظرتون هست هم فقط یه جی‌آرای بالای ۱۱۰۰ می‌خواهید که راحته. اگه یه استاد پیدا کنید حتا میتونه این شرط رو براتون ویو کنه. شما از هر ۲ کشور پذیرش خواهید داشت، منتها در مورد کانادا باید بگم متاهلی پول ماهانه کافی‌ نیست هرجاشم که پذیرش بگیرید. تو آمریکا میتونید جایی پیدا کنید که فاندی بده که زندگی‌ متاهلی رو بچرخونید، منتها دقت کنید که وضعیت بیمه اینجا افتضاح هست و یا باید بیمه نسبتا گرونی برا خانومتون بخرید یا بدون بیمه باشه که خطرناکه. و در ضمن تأهل هیچ تأثیری در گرفتن پذیرش یا فاند نخواهد داشت. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi13 نمایش پست ها
    سلام
    فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فن اوری اطلاعات از دانشگاه صنعتی تحصیلات تکمیلی کرمان هستم
    1مقاله کنفرانس برق در زمینه شبکه های حسگر بیسیم دارم که ایندکس ieeeهستش و یک مقاله isiکه در زمینه شبکه هست که ifخیلی پایینی داره و اسم من سومه
    البته یک مقاله isiدیگه در زمینه شبکه های حسگر ارسال کردم که هنوز جوابی نگرفته ام و نمره آیلتس ام 7 هست
    معدل کارشناسی ام 16.68 و کارشناسی ارشدم 17.93 و نمره تزم 19.5 هست
    کسی میدونه برای گرفتن فاند چقدر شانس دارم
    ضمنان متاهل هستم و سه سالم سابقه تدریس در دانشگاههای غیر انتغاعی و آزاد دارم

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    صحبتهایی که تا حالا در مورد جی‌آرای تو این پست شده همه در حد توهم هست! متاسفانه بچه‌هایئ که الان آمریکا هستن خیلی‌ کم میان فروم نظر میدان و این کم لطفیه ما هست که وقتی‌ رفتیم این چیزا رو فراموش می‌کنیم...
    جی‌آرای اصلا نقش خاصی‌ در گرفتن پذیرش و فاند نداره ولی‌ فقط نمرتون نباید اوت باشه. (حداقل ۱۱۰۰ تو سیستم قدیمی‌)ه). در مورد اون آقا (karimi13) هم همینطور؛ ایشون نیزی به جی‌آرای خاصی‌ ندارند و با همون ۱۱۰۰ به احتمال بسیار زیاد پذیرش و فاند رو از آمریکا خواهند گرفت. معدل شون به اندازه کافی‌ خوب هست. حالا اگه منظورشون تاپ ۲۰ اینا هست باید جی‌آرای کمپتیتیو داشته باشند (تو اردر ۶۰۰).
    دانشگاه های خوب به GRE General زیاد توجه می کنند. نمره های وربال بالا بر خلاف گفته ی شما بسیار مؤثره.

صحبتهایی که تا حالا در مورد جی‌آرای تو این پست شده همه در حد توهم هست! متاسفانه بچه‌هایئ که الان آمریکا هستن خیلی‌ کم میان فروم نظر میدان و این کم لطفیه ما هست که وقتی‌ رفتیم این چیزا رو فراموش می‌کنیم...
    جی‌آرای اصلا نقش خاصی‌ در گرفتن پذیرش و فاند نداره ولی‌ فقط نمرتون نباید اوت باشه. (حداقل ۱۱۰۰ تو سیستم قدیمی‌)ه). در مورد اون آقا (karimi13) هم همینطور؛ ایشون نیزی به جی‌آرای خاصی‌ ندارند و با همون ۱۱۰۰ به احتمال بسیار زیاد پذیرش و فاند رو از آمریکا خواهند گرفت. معدل شون به اندازه کافی‌ خوب هست. حالا اگه منظورشون تاپ ۲۰ اینا هست باید جی‌آرای کمپتیتیو داشته باشند (تو اردر ۶۰۰).
    درسته که ما هنوز نرفتیم امریکا و هنوز منتظر کلیر شدنیم ولی از دانشگاههای اون جا پذیرش گرفتیم ومی دونیم به چه چیزهایی بیشتر از همه توجه دارن. قطعن و یقینن GRE یکی از مهمترین ملاک هاست. من خودم با چند تا اوستاد در تماس بودم اونها هم همیشه می گفتن حتمن باید GRE بالا بیاری. یادم یکیشون تویه جرجیا تک می گفت من حتمن تو رو می خوام بگیرم ولی باید نمره GREت خیلی خوب باشه تمام تلاشت رو بکن تا نمره بالایی بیاری اگرم نیوردی به من بگو تا با کمیته صحبت کنم کیس تو رو دو سه ماه باز نگه دارن تا دوباره GRE بدی. یکی از معیارهای رنک بندی دانشگاههای امریکا نمره GRE دانشجویان ورودی به مقطع تحصیلات تکمیلیست برای همین دانشگاهها روی اون حساسند. ضمنن من چندین نفر تویه ذهنمه که با این که رزومه هاشون خالی بودچون GRE خیلی خوب داشتند رفتن بهترین دانشگاههای امریکا و یادم نمی یاد کسی با GRE بالا دانشگاه بد تر از رنک 20 پذیرش گرفته باشه
    چارلی چاپلین میگوید :آموخته ام که با پول می شود خانه خرید ولی آشیانه نه، رختخواب خرید ولی خواب نه، ساعت خرید ولی زمان نه، می توان مقام خرید ولی احترام نه، می توان کتاب خرید ولی دانش نه، دارو خرید ولی سلامتی نه، خانه خرید ولی زندگی نه ، می توان قلب خرید، ولی عشق نه.

Junior Member

دوستان به نظر شما من می توانم از یکی از دانشگاه های آمریکا برای مقطع دکترا با فاند خوب پذیرش بگیرم با این شرایط :
    1- لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه آزاد معدل 14
    2- 10 سال سابقه کار مرتبط
    3- نمره 7.5 IELTS
    4- مدرک MCSA مایکروسافت (مدرک 2012 است SQL )
    5 - آبان ماه امتحان GRE می دهم
    مقاله هم تا حالا ندادم

ApplyAbroad Hero

متاسفانه جی ار ای برای دانشگاههای امریکا خیلی مهمه. حالا من جی ار ای خیلی بالا هم دیدم که جای خفن نگیره یا برعکس جی ار ای معمولی 1100-1200 هم دیدم جای قابل قبول بگیره. حتی یکی از دوستان گل فروم با جی ار ای زیر 1000 هم جای خوبی پذیرش گرفتن. صحبت سر خواستن استاد و ویو کردن و ...نیست. صحبت سر این هست که در اپلای معمولی (یعنی بدون توجه به استاد) نمره جی ار ای یکی از ملاک های اصلی پذیرش هست و ارزش اون اگه از معدل بالاتر نباشه پایین تر هم نیست.

Global Moderator

Simon آواتار ها

يك نصيحت دلسوزانه هم از سيمون. تنبلي به خودتون راه ندين و با صحبتهايي از قبيل " GRE مهم نيست ، دانشگاه آمريكا GRE ملاكش نيست ، حول و حوش 1000 1100 خوبه "سست نشيد. هرچه نمره تون بالاتر آينده تون به احتمال زيادروشنتر مگر اينكه جز اون درصد كم آدمهاي بدشانس باشيد كه دوستم اشاره كرد. شما اگر هدفتون دانشگاه آمريكاست با فول فاند رقيباتون اين رفيقامون تو ايران نيستن. رقيباتون دوستاي هندي و چيني هستن كه چندين برابر من و شما روش وقت ميزارن و بيخود نشستن بخاطر سختيه GRE همديگه رو متقاعد كنن كه نه GRE اهميت نداره . اونا حاشيه نميرن و فقط ميخونن. شما هم حاشيه نريد و دنبال راه در رو نباشيد. بلايي كه سر دوستم محمود اومد دقيقا از دانشگاه جرجيا سر من هم اومد و استاد همه چي رو خوشش اومد به GRE كه رسيد نمره ي بالا خواست .
    اميدوارم همه موفق باشند. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

همونطور که گفتم و شما هم میگید بحث جی‌آرای برای دانشگاههای تاپ هست اونم نه همشون. دا مورد خاص جورجیا هم باید بگم سخت گیرترین دانشگاه آمریکا در زمینهٔ جی‌آرای هست و حرف شما کاملا درست هست مثالهای خیلی‌ زیادی می‌تونم از دوستانی که الان دانشجوی دکترا هستند بیارم که دارن با وربال زیر ۴۰۰ اینجاها درس می‌خونن:

Umich
    UCLA
    USC
    Carnegi Mellon
    MIT
    Purdue
    San diego
    Santa barbara
    Texas A&M
    UMD college park

تو این دانشگاها اگه جی‌آرای عالی‌ داشته باشید میتونید فلوشیپ بگیرید ولی‌ اگه استاد بخواد اهمیتی به جی‌آرای شما نخواهد داد و ریسرچ اسیستانت رو خواهید گرفت. موارد زیر هم میدونم که جی‌آرای بالا اهمیت دارد چه در پذیرش گرفتن و چه فاند:

Gatech
    Cornell
    Columbia
    UT Austin
    Wisconsin
    Princeton
    Yale

و اینکه "یادم نمی یاد کسی با GRE بالا دانشگاه بد تر از رنک 20 پذیرش گرفته باشه" هم تا حد بسیاری درست هست، منتها نکته اینه که بر عکسش به هیچ وجه صادق نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarmohamadi نمایش پست ها
    درسته که ما هنوز نرفتیم امریکا و هنوز منتظر کلیر شدنیم ولی از دانشگاههای اون جا پذیرش گرفتیم ومی دونیم به چه چیزهایی بیشتر از همه توجه دارن. قطعن و یقینن GRE یکی از مهمترین ملاک هاست. من خودم با چند تا اوستاد در تماس بودم اونها هم همیشه می گفتن حتمن باید GRE بالا بیاری. یادم یکیشون تویه جرجیا تک می گفت من حتمن تو رو می خوام بگیرم ولی باید نمره GREت خیلی خوب باشه تمام تلاشت رو بکن تا نمره بالایی بیاری اگرم نیوردی به من بگو تا با کمیته صحبت کنم کیس تو رو دو سه ماه باز نگه دارن تا دوباره GRE بدی. یکی از معیارهای رنک بندی دانشگاههای امریکا نمره GRE دانشجویان ورودی به مقطع تحصیلات تکمیلیست برای همین دانشگاهها روی اون حساسند. ضمنن من چندین نفر تویه ذهنمه که با این که رزومه هاشون خالی بودچون GRE خیلی خوب داشتند رفتن بهترین دانشگاههای امریکا و یادم نمی یاد کسی با GRE بالا دانشگاه بد تر از رنک 20 پذیرش گرفته باشه

دوست عزیز این حرف درست نیست و به هیچ عنوان ارزش معدل به اندازه جی‌آرای نخواهد بود...
    من خودم هم برای جی‌آرای خوندم و می‌خوام توصیه کنم که اگر سطح زبان شما در حد بسیار عالی‌ نیس، میدونید که بسیار سخت خواهد بود که جی‌آرای کمپتتیو بیارید. و نکته‌ای که در این فروم بهش اشاره نشده اینه که مسلما ارزش جی‌آرای کمتر از توصیه نامه نخواهد بود! (برای دانشگاههای تاپ، دانشگاههای معمولی‌ نمیکنند) اگه با چند ماه جی‌آرای خیلی‌ خوبی‌ بیارید که بسیار عالی‌. اگه میدونید به راحتی‌ نمی‌تونید بالای ۵۰۰ برسید سراغ کار کردن با اساتید و ریسرچ برید چون تاثیر توصیه نامهٔ خوب در دانشگاههای تاپ بسیار بسیار زیاد هست. و خوبیشم اینه که ریسرچ هست، همون کاری که علاقه دارید و قراره تو دکترا هم انجام بدید. برای اکثر افراد مثل خود من جی‌آرای خوندن تا حدی روی اعصاب هست مخصوصا که طولانی‌ مدت بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    متاسفانه جی ار ای برای دانشگاههای امریکا خیلی مهمه. حالا من جی ار ای خیلی بالا هم دیدم که جای خفن نگیره یا برعکس جی ار ای معمولی 1100-1200 هم دیدم جای قابل قبول بگیره. حتی یکی از دوستان گل فروم با جی ار ای زیر 1000 هم جای خوبی پذیرش گرفتن. صحبت سر خواستن استاد و ویو کردن و ...نیست. صحبت سر این هست که در اپلای معمولی (یعنی بدون توجه به استاد) نمره جی ار ای یکی از ملاک های اصلی پذیرش هست و ارزش اون اگه از معدل بالاتر نباشه پایین تر هم نیست.

ApplyAbroad Hero

دوست عزیز این حرف درست نیست و به هیچ عنوان ارزش معدل به اندازه جی‌آرای نخواهد بود...
    من خودم هم برای جی‌آرای خوندم و می‌خوام توصیه کنم که اگر سطح زبان شما در حد بسیار عالی‌ نیس، میدونید که بسیار سخت خواهد بود که جی‌آرای کمپتتیو بیارید. و نکته‌ای که در این فروم بهش اشاره نشده اینه که مسلما ارزش جی‌آرای کمتر از توصیه نامه نخواهد بود! (برای دانشگاههای تاپ، دانشگاههای معمولی‌ نمیکنند) اگه با چند ماه جی‌آرای خیلی‌ خوبی‌ بیارید که بسیار عالی‌. اگه میدونید به راحتی‌ نمی‌تونید بالای ۵۰۰ برسید سراغ کار کردن با اساتید و ریسرچ برید چون تاثیر توصیه نامهٔ خوب در دانشگاههای تاپ بسیار بسیار زیاد هست. و خوبیشم اینه که ریسرچ هست، همون کاری که علاقه دارید و قراره تو دکترا هم انجام بدید. برای اکثر افراد مثل خود من جی‌آرای خوندن تا حدی روی اعصاب هست مخصوصا که طولانی‌ مدت بشه.
    البته چون برای خودتون روی اعصاب هست دلیل نمیشه که بی اهمیت یا کم اهمیت باشه. برای دانشجویان ایرانی حداقل 1200 میتونه خوب ارزیابی بشه. در مورد توصیه نامه هم بله! اگه از یه پروفسور به نام یه دانشگاه خفن که حسن سابقه در مجامع علمی داره ریکام بگیری خیلی تاثیر داره ولی اساتید داخل ایران چندان شناخته شده در مجامع علمی نیستن. کمیته پذیرش عموما روی ریکام های ایرانی ها و هندی ها حساب نمیکنن.

اگه پست منو بخونید می‌بینید که اهمیت جی‌آرای رو اصلا به رو اعصاب بودنش ربط ندادم و داشتم در مورد چیز دیگه‌ای حرف میزدم!
    حرفی‌ رو هم کار در مورد ریکام‌های ایرانی‌ و هندی زدید همه میزنن و ایشالا میاید اینجا می‌بینید غلط هست. ریکام اساتید ایران هم فوقلعاده تاثیر گذر هست بشرطی که:
    ۱- دانشگاه ایرانتون کاملا شناخته شده باشه، مثلا شریف، تهران، و شهید بهشتی‌ در مواردی.
    ۲- دانشگاه مقصدتون جز دانشگاههای تاپ باشه. دانشگاههای معمولی‌ اهمیتی به ریکام نخواهند داد. ولی‌ اگه میخواید برید پرینستون یا سانتا باربارا مطئمن باشید بدون ریکام عالی‌ از کمیتهٔ پذیرش رجکت خواهید شد حتا اگه معدل یا جی‌آرای بالایی داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    البته چون برای خودتون روی اعصاب هست دلیل نمیشه که بی اهمیت یا کم اهمیت باشه. برای دانشجویان ایرانی حداقل 1200 میتونه خوب ارزیابی بشه. در مورد توصیه نامه هم بله! اگه از یه پروفسور به نام یه دانشگاه خفن که حسن سابقه در مجامع علمی داره ریکام بگیری خیلی تاثیر داره ولی اساتید داخل ایران چندان شناخته شده در مجامع علمی نیستن. کمیته پذیرش عموما روی ریکام های ایرانی ها و هندی ها حساب نمیکنن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)