صفحه 9 از 30 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

سلام به دوستان خصوصا دکتر عرفان، لطفا من رو راهنمایی کنید
    من دانشجوی ترم 1 ارشد رشته "علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه" هستم. دانشگاه علوم پزشکی تهران. این رشته جدیده و با این عنوان دقیق هم فقط تو ایران هست. شبیه تغذیه نظامی هست. کارشناسی هم تغذیه خوندم،علوم پزشکی اهواز. سوالم این هست که اگه پایان نامه ام رو تغذیه و ژنتیک باشه، یعنی nutritional genomic کار کنم و cv خوب و چند تا مقاله خوب داشته باشم امکانش هست که بتونم برای ms یا phd ژنتیک پذیرش با فاند بگیرم ؟ یا به دلیل پایه نامرتبط به مشکل برمیخورم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.متشکرم

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط barantanaz نمایش پست ها
    سلام به دوستان خصوصا دکتر عرفان، لطفا من رو راهنمایی کنید
    من دانشجوی ترم 1 ارشد رشته "علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه" هستم. دانشگاه علوم پزشکی تهران. این رشته جدیده و با این عنوان دقیق هم فقط تو ایران هست. شبیه تغذیه نظامی هست. کارشناسی هم تغذیه خوندم،علوم پزشکی اهواز. سوالم این هست که اگه پایان نامه ام رو تغذیه و ژنتیک باشه، یعنی nutritional genomic کار کنم و cv خوب و چند تا مقاله خوب داشته باشم امکانش هست که بتونم برای ms یا phd ژنتیک پذیرش با فاند بگیرم ؟ یا به دلیل پایه نامرتبط به مشکل برمیخورم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.متشکرم
    بله میتونید. به خصوص اینکه نوتریژنومیکس یکی از موارد تاپ تحقیقاتی هست در حال حاضر. به خصوص اگر از استادی پذیرش بگیرید که تو همین فیلد کار میکنه.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sobehravesh نمایش پست ها
    سلام خدمت دکتر عرفان و باقی دوستانی که در انجمن هستند
    به مقداری راهنمایی نیاز داشتم و من 25 سالمه و سربازی رفتم و الان دانشجوی ترم 7 رشته سلولی مولکولی دانشگاه شیراز هستم با معدل 14.98 و میخوام الان ibt و GRE بخونم و یه چندتا مدرک فنی مثل PCR جمع کنم . می خواستم کمی اطلاعات در زمینه ژنتیک پزشکی در امریکا و ایران به من بدید لطفا ؟ برای ارشد می خوام واسه امریکا اقدام کنم فقط درصورتیکه فاند بتونم بگیرم اگه میشه منو راهنمایی کنید و اینکه شاید نکته ای رو جا انداخته باشمو خودم ندونم ؟ البته اینم نمیدونم اینده شغلی درامدی چطوره و ایا چه در امریکا یا ایران میشه ازمایشگاه زد اگه دکتراشم بخونم ؟
    در امریکا این رشته در مقطع ارشد کم پیدا میشه. اکثرا phd هست و پذیرش از لیسانس به phd مستقیم میدن. دکتری این رشته در ایران دارای مجوز ازمایشگاه تشخیصی طبی هست، اما در امریکا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    در امریکا این رشته در مقطع ارشد کم پیدا میشه. اکثرا phd هست و پذیرش از لیسانس به phd مستقیم میدن. دکتری این رشته در ایران دارای مجوز ازمایشگاه تشخیصی طبی هست، اما در امریکا نه.
    الان یه فارغ التحصیل Medical Genetic در امریکا میتونه چه کاری کنه ؟ فقط کار در آزمایشگاه و تحقیقاتی ؟ یه جا خوندم سالی 100.000$ درامد دارن ایا درسته ؟ به نظر خودتون رشته بهتری هم هست از آن ؟ از لحاظ درآمدی ؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sobehravesh نمایش پست ها
    الان یه فارغ التحصیل Medical Genetic در امریکا میتونه چه کاری کنه ؟ فقط کار در آزمایشگاه و تحقیقاتی ؟ یه جا خوندم سالی 100.000$ درامد دارن ایا درسته ؟ به نظر خودتون رشته بهتری هم هست از آن ؟ از لحاظ درآمدی ؟
    به غیر از پژوهش و کارهای اکادمیک، میتونن تو کمپانی ها هم کار کنن تحت عناوین شغلی مخثلف. ولی کار بالینی نه.
    درامد متوسط phd ها در امریکای شمالی 100 هزارتا در سال هست که بسته به نوع کار و سابقه کاریشون داره. یه تازه کار حقوقش از 70 هزار شروع میشه. یه فول پروفسور میتونه تا 300 هزار تا هم بگیره.
    خیلی فرق نمیگنه چه رشته ای بخونید، درامد همشون همینه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in medical biotechnology

به غیر از پژوهش و کارهای اکادمیک، میتونن تو کمپانی ها هم کار کنن تحت عناوین شغلی مخثلف. ولی کار بالینی نه.
    درامد متوسط phd ها در امریکای شمالی 100 هزارتا در سال هست که بسته به نوع کار و سابقه کاریشون داره. یه تازه کار حقوقش از 70 هزار شروع میشه. یه فول پروفسور میتونه تا 300 هزار تا هم بگیره.
    خیلی فرق نمیگنه چه رشته ای بخونید، درامد همشون همینه.
    ولی دکتر عرفان عزیز
    استاد من فارغ التحصیل البرتا در رشته مولکولا پاتولوژی هست . میگفت بعد phD در ژنتیک پزشکی یا ژنتیک انسانی دو سال کلینیکال ژنتیک میشه خوند و کار بالینی رو شروع به کار کرد؟ شما این گفته را تایید نمی کنید؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط per نمایش پست ها
    ولی دکتر عرفان عزیز
    استاد من فارغ التحصیل البرتا در رشته مولکولا پاتولوژی هست . میگفت بعد phD در ژنتیک پزشکی یا ژنتیک انسانی دو سال کلینیکال ژنتیک میشه خوند و کار بالینی رو شروع به کار کرد؟ شما این گفته را تایید نمی کنید؟
    بله، یه سری فلوشیپ بالینی ژنتیک هست که هر کسی با مدرک دکتری گروه زیست شناسی و.... و نیز پزشکانی که متخصص بالینی ژنتیک هستن میتونن بگذرونن. اما موارد نادری پیش میاد که این کار رو انجام بدن. شاید کمتر از 0.001% از فارغ التحصیلان این رشته ها. مثلا در کل کانادا سالی شاید 4-5 نفر این کار رو بکنن. بنابراین عموما فارغ التحصیلای phd کارشون اکادمی هست تا چیز دیگه. ضمنن از نظر درامدی این کارهای کلینیکی تفاوتی با کارهای اکادمیک نداره.

Banned

دکترای این رشته در ایران مجوز آزمایشگاه نداره دوست عزیز. باید چند نفر از چند گرایش مختلف با هم و در نهایت زیر نظر یک پزشک متخصص پاتولوژیست تقاضا بدن. ولی به تنهایی نمیتونن.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    دکترای این رشته در ایران مجوز آزمایشگاه نداره دوست عزیز. باید چند نفر از چند گرایش مختلف با هم و در نهایت زیر نظر یک پزشک متخصص پاتولوژیست تقاضا بدن. ولی به تنهایی نمیتونن.
    دکتری این رشته در ایران دارای پروانه تاسیس آزمایشگاه طبی ژنتیک مولکولی و یا سیتوژنتیک هست. دقت کنید که صرفا ازمایشگاه تک رشته ای ژنتیک.
    موردی که شما میگید یه آزمایشگاه پاتوبیولوژی جنرال هست که داستانش متفاوته.

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

سلام دوستان
    سوال من در رابطه با ادامه تحصیل تو آلمان هست. نمیدونم کسی اطلاعی داره یا نه.
    میخواستم ببینم کسی که رشته ژنتیک در ایران تا مقطع ارشد خونده و قصد داره دکتری ژنتیک پزشکی در آلمان بخونه باید چیکار کنه؟
    طریقه گرفتن پذیرش چطوره؟ باید از طریق دانشگاه اقدام کرد یا به استاد ایمیل زد؟
    کسی دانشگاهای خوب یا متوسطی که این رشته رو داشته باشند میدونه؟
    پیشاپیش ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)