صفحه 316 از 335 نخستنخست ... 216266306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,151 تا 3,160 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza69 نمایش پست ها
    سلام دوستان، وقتتون بخیر
    من چند ساعته دارم کامنتای عزیزان رو میخونم ولی نتونستم به جوابم برسم.
    من الان سربازم و فرم
    I-20 رو هم برای دانشگاه دستمه. ولی چون یه پروژه کسر خدمت داشتم منتظرم که دفاع کنم و کسریش تو پروندم ثبت بشه بعد ترخیص بشم. حالا چندتا سوال دارم که خیلییی ممنون میشم کمکم کنین.
    1) روند کلی گرفتن معافیت تحصیلیم چجوریه؟ (اول مدارکو تو نشا ثبت میکنم بعد نامه نظام وظیفه رو میگیرم و میبرم نظام وظیفه بعد اونا یه نامه میدن به یگانم برا ترخیص بعد ترخیصم هم نامه رو دوباره میارم برا نظام وظیفه و ادامه مراحل؟؟؟؟)
    2)زمان ترخیصم کی مشخص میشه؟ چون شهرستانم میخوام وقتی برای دفاع پروژه کسری میرم نامه اول نشارو هم بگیرم. قبل نامه دوم نظام وظیفه که برا من ایست خدمتی نمیزنن؟برا ثبت کسریم میپرسم.
    1) روندش به این صورت هست. اونجایی که نوشته شده "مراجعه به سازمان نظام وظیفه ناجا و اخذ نامه معافیت" کل پروسه ی ترخیص رو شامل میشه.
    2) این رو نمیدونم.

سلام. من I20 رو بردم امور دانشجویان و اونها نامه دادن به نظام وظیفه و با گذاشتن وثیقه 15 تومانی تونستم معافیت تحصیلی بگیرم. حالا یه اتفاقی افتاده (که توضیحش طولانی) و نمیتونم دانشگاه مورد نظر رو برم و میخوام که سال بعد دوباره اپلای کنم. شروع ترم بنده از اردیبهشت 95 بود و چون قبلا دفترچه خدمت رو فرستاده بودم تیر ماه 95 اعزام میباشم.
    امور دانشجویان به من گفت که شما تا اردیبهشت 96 در سیستم نظام وظیفه هیچ مشکلی برای خروج نداری و معفیت تحصیلیت چه آمریکا باشی چه ایران سر جاشه(تا اردیبهشت 96). همینطور گفت که میتونی در طول این یک سسال پذیرش جدیدی بیاری و بری. اما همونطور که خودش اعتراف کرد خیلی مطمئن نبود.
    در ضمن فرجه یکساله بنده هم به اتمام رسیده.(بهمن 93 تا بهمن 94)
    چون قضیه خیلی حساس و مهمه و نرفتن به خدمت و غیبت میتونه عواقب بدی داشته باشه میخوام ببینم کسی هس که تجربه مشابه داشته باشه؟؟؟ و یا نظری متفاوت با نظر امور دانشجویان؟
    ویرایش توسط fanfar_h03 : April 18th, 2016 در ساعت 12:58 PM

سلام من یه سوال داشتم خیلی هم مهمه
    اگر فارغ التحصیل شده باشیم و سرباز مشمول شده باشیم ولی نرفته باشیم یعنی غیبت بخوریم. باز هم میتونیم مثلا برای یک نوامبر اپلای کنیم؟؟؟ حالا اگه ادمیشن من فرضا 1 می آمد، اونموقع چی؟ ببرم میتونم معافیت بگیرم؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid72527 نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم خیلی هم مهمه
    اگر فارغ التحصیل شده باشیم و سرباز مشمول شده باشیم ولی نرفته باشیم یعنی غیبت بخوریم. باز هم میتونیم مثلا برای یک نوامبر اپلای کنیم؟؟؟ حالا اگه ادمیشن من فرضا 1 می آمد، اونموقع چی؟ ببرم میتونم معافیت بگیرم؟؟؟
    تا آنجایی که مطلع هستم اگر غیبت داشته باشید بهتون معافیت تحصیلی نمیدن
    معافیت تحصیلی به کسی میدن که سر موقع خودش را به نظام وظیفه معرفی کرده باشه
    باز هم از نظام وظیفه سوال کنید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

پیش فرض پاسخ : من امروز رفتم وزارت علوم

سلام دوستان،

من پذیرش دانشگاه تگزاس آستین رو دارم با فاند. مدرک تافلم زیر 70 هست اما کاندیشن نشدم.

توی سایت نشا که ثبت نام کردم نوشته بود حداقل 45 باید باشه مدرک. اما وقتی رفتم امور دانشجویان به خاطر نمره زبانم، نامه معافیت تحصیلی به من نداد. چه کنم؟؟

پیش فرض پاسخ : من امروز رفتم وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Iraniana نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من پذیرش دانشگاه تگزاس آستین رو دارم با فاند. مدرک تافلم زیر 70 هست اما کاندیشن نشدم.

توی سایت نشا که ثبت نام کردم نوشته بود حداقل 45 باید باشه مدرک. اما وقتی رفتم امور دانشجویان به خاطر نمره زبانم، نامه معافیت تحصیلی به من نداد. چه کنم؟؟

کلا اونجا هر کسی هر طور بخاد با آدم برخورد میکنه! طبق قانون باید به شما معافیت میدادن چون توی نامه تون کاندیشنال ذکر نشده

سلام دوستان گرامی
    ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه. این سوال ها رو در تاپیک دیگه ای پرسیده بودم، ولی هنوز جوابی نگرفتم
    بنده یه پذیرش از دانشگاهی در کانادا(شروع ترم اول اردیبهشت بود) دارم که ویزای کانادا رو با همین پذیرش گرفتم. به دلیل به طول انجامیدن فرایند ویزا، به موقع ویزا آماده نشد و به همین دلیل از دانشگاه خواستم که پذیرش رو به پاییز دیفر کنه(که زمان بره). از طرفی از آمریکا هم پذیرش دارم(شروع ترم پاییز)، ولی ویزا رو رد شدم. الان میخام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم. به طور خلاصه، الان یه نامه ی پذیرش از کانادا که شروع ترمش واسه ی همین چند روز پیش بود با ویزاش رو دارم(تا نامه ی پذیرش دیفر شده صادر بشه، طول میکشه) و یه نامه ی پذیرش از آمریکا که شروع ترمش از پاییزه رو دارم. اولویتم با آمریکاست و قصد دارم دوباره برا ویزاش اقدام کنم، ولی میخوام قبل از رفتن به سفارت، کارای نظام وظیفه رو انجام بدم. هر دو پذیرش هم واسه مستر و بدون شرط و شروطه
    سوال اولم اینه که شما چه پیشنهادی دارین؟ معافیت تحصیلی رو واسه کدوم کشور بگیرم؟ اگه واسه آمریکا بگیرم که شاید دوباره رد شدم و مجبور بشم برم کانادا، اگه هم بخوام واسه کانادا بگیرم، نامه ی پذیرشی که الان دارم شروع دوره از تاریخش گذشته و پذیرش دیفر شده الان به دستم نمیرسه(دانشگاهی که تو آمریکاست رو ترجیح میدم). با توجه به چند تا پستی که خوندم، عوض کردن کشور بعد از گرفتن معافیت تحصیلی سخته. پیشنهاد شما چیه؟
    سوال دوم این که وقتی کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدیم، مجوز خروج از کشور به چه صورته؟ مثلاً تا قبل از شهریور که شروع ترمه، می تونم هر جا دلم خواست برم و برگردم یا فقط یکبار میشه از کشور خارج شد؟
    سوال سوم اینکه تاریخ فارغ التحصیلیم 31 شهریور 94 هستش و شروع ترم هر دو دانشگاه زیر یکسال پس از فارغ التحصیلیه. الان که می خوام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، درسته که میگن چون 6 ماه از فارغ التحصیلیم گذشته باید دفترچه پست کنم؟ آخه تو سایت نشاء، هیچ کدوم از گزینه های وضعیت نظام شامل من نمیشه، مگر اینکه دفترچه پست کنم.
    و چهارم این که درسته که نظام وظیفه دیگه واسه ی وثیقه فقط به دو شعبه ی بانکی که دوستان گفتن معرفی میکنه؟
    اگه هم بخشی از سوال ها رو میدونین، ممنون میشم از شنیدن پاسختون
    خیلی خیلی مــــــــــــــمنون واسه ی وقتی که میذارین

سلام.
    توی سامانه ی نشا نوشته شده
    "3 به تعويق انداختن تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان تا پايان دوره ."
    منبع:

http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosharekat/register/index.jsp?nc=1f901f7aabb40b041d84848c1b50283e7103c 271

یعنی میشه بدون دادن هزینه ی آزادسازی مدرک، برای ادامه ی تحصیل به خارج رفت و برای این کار معافیت تحصیلی گرفت؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه. این سوال ها رو در تاپیک دیگه ای پرسیده بودم، ولی هنوز جوابی نگرفتم
    بنده یه پذیرش از دانشگاهی در کانادا(شروع ترم اول اردیبهشت بود) دارم که ویزای کانادا رو با همین پذیرش گرفتم. به دلیل به طول انجامیدن فرایند ویزا، به موقع ویزا آماده نشد و به همین دلیل از دانشگاه خواستم که پذیرش رو به پاییز دیفر کنه(که زمان بره). از طرفی از آمریکا هم پذیرش دارم(شروع ترم پاییز)، ولی ویزا رو رد شدم. الان میخام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم. به طور خلاصه، الان یه نامه ی پذیرش از کانادا که شروع ترمش واسه ی همین چند روز پیش بود با ویزاش رو دارم(تا نامه ی پذیرش دیفر شده صادر بشه، طول میکشه) و یه نامه ی پذیرش از آمریکا که شروع ترمش از پاییزه رو دارم. اولویتم با آمریکاست و قصد دارم دوباره برا ویزاش اقدام کنم، ولی میخوام قبل از رفتن به سفارت، کارای نظام وظیفه رو انجام بدم. هر دو پذیرش هم واسه مستر و بدون شرط و شروطه
    سوال اولم اینه که شما چه پیشنهادی دارین؟ معافیت تحصیلی رو واسه کدوم کشور بگیرم؟ اگه واسه آمریکا بگیرم که شاید دوباره رد شدم و مجبور بشم برم کانادا، اگه هم بخوام واسه کانادا بگیرم، نامه ی پذیرشی که الان دارم شروع دوره از تاریخش گذشته و پذیرش دیفر شده الان به دستم نمیرسه(دانشگاهی که تو آمریکاست رو ترجیح میدم). با توجه به چند تا پستی که خوندم، عوض کردن کشور بعد از گرفتن معافیت تحصیلی سخته. پیشنهاد شما چیه؟
    سوال دوم این که وقتی کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدیم، مجوز خروج از کشور به چه صورته؟ مثلاً تا قبل از شهریور که شروع ترمه، می تونم هر جا دلم خواست برم و برگردم یا فقط یکبار میشه از کشور خارج شد؟
    سوال سوم اینکه تاریخ فارغ التحصیلیم 31 شهریور 94 هستش و شروع ترم هر دو دانشگاه زیر یکسال پس از فارغ التحصیلیه. الان که می خوام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، درسته که میگن چون 6 ماه از فارغ التحصیلیم گذشته باید دفترچه پست کنم؟ آخه تو سایت نشاء، هیچ کدوم از گزینه های وضعیت نظام شامل من نمیشه، مگر اینکه دفترچه پست کنم.
    و چهارم این که درسته که نظام وظیفه دیگه واسه ی وثیقه فقط به دو شعبه ی بانکی که دوستان گفتن معرفی میکنه؟
    اگه هم بخشی از سوال ها رو میدونین، ممنون میشم از شنیدن پاسختون
    خیلی خیلی مــــــــــــــمنون واسه ی وقتی که میذارین

سلام دوست عزیز،

پاسخ اول:
    با توجه به اینکه میخواین همین الآن اقدام کنید راهی به جز استفاده از نامه ی آمریکا ندارید. برای اقدام به معافیت تحصیلی باید نامه ی پذیرش ارایه بدین. البته به شرطی که نامه ی پذیرش اولیه ی کانادا + ایمیلی که دانشگاه تایید کرده به شما نامه ی دوم رو خواهد داد رو همزمان به اداره اعزام ارایه بدین احتمالا تا بخش پایانی دریافت معافیت تحصیلی رو میتونید پیش ببرید ولی در نهایت باید اصل نامه ی پذیرش رو دریافت کنید تا کار تموم بشه. تعویض دانشگاه خیلی هم سخت نیست، فقط یه مقدار فرم پر کردن داره.

پاسخ دوم:
    پرونده با پرونده متفاوت هست ولی من مجوز خروجی رو دیدم که دارنده ش می تونست تا فلان تاریخ "به دفعات" از کشور خارج بشه. بدون محدودیت.
    در کل هم محدودت مکانی مطرح نیست. شما هر جا مایل باشی میتونی بری.

پاسخ سوم:
    خیر! درست نیست. شما یکسال از روز فارغ التحصیلی فرصت دارید که دفترچه رو پست کنید. اگه در سامانه ی نشا هم نوشته شده 6 ماه، اشتباه هست. عدد درست 1 سال از روز فارغ التحصیلی هست.

پاسخ چهارم:
    خیر! این هم درست نیست. تا جایی که اطلاع دارم همچین ابلاغیه ای به صورت رسمی منتشر نشده و تجربه ی دوستان هم نشون میده که همچنان بانک های مختلف وثیقه رو دریافت میکنن.

* ممکنه که در مواجهه با افسران نظام وظیفه، چیزی خلاف پاسخی که بالا عرض کردم بشنوید. برای مثال گلایه کنن از اینکه چرا وثیقه در فلان شعبه نذاشتی؟! یا خیلی چیزهای دیگه. در این موارد با حفظ خونسردی و در کمال آرامش باهاشون گفتگو کنید. در 99% موارد حق با شماست و پاسخ متفاوتی که دریافت کردید صرفا از بی اطلاعی افسر مورد نظر هست.

Junior Member

سلام دوستان

یه دانشگاه اپلای کردم که قبل پذیرش دادن، اول مدارک پستی رو میخواهد!!!
    من از میان مدارکی مورد نیاز تشکیل پرونده (نامه پذیرش، آزمون زبان و ...)، نامه پذیرش رو هنوز ندارم. سازمان امور دانشجویان قبول میکنه مدرک ارشد (دوره روزانه) رو ابتدا اول آزاد کنم و بعد برای نظام وظیفه و وثیقه گذاشتن نامه پذیرش بیارم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)