صفحه 62 از 66 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 657

موضوع: آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاههای علوم پزشکی)

پیش فرض پاسخ : آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاههای علوم پزشکی)

سلام
    دوستان ببخشید لطفا راهنمایی بفرمایید
    آیا می توان بدون گذراندن طرح دو ساله مدارک پزشکی عمومی را از دانشگاه گرفت و برای کانادا برای دوره تخصص اقدام نمود؟!
    دانشگاه دولتی روزانه-علوم پزشکی شیراز
    مرسی

Junior Member

عرض ادب
    من برای ارشد کنکور وزارت علوم دادم ولی تو دانشگاه ع.پ تحصیل کردم ب نظرتون الان برای آزادسازی مشمول قوانین کدوم وزارتخونه میشم؟ متاسفانه چون مشغول خدمت هستم نمیتونم حضوراً برم بپرسم تلفنی هم کسی جواب نمیده
    کسی اطلاع داره ارشد ورودی 93 حدوداً چقدر باید برای آزادسازی هزینه کرد؟

Junior Member

سلام.
    من مرداد سال 91 phd خودم رو از دانشگاه علوم پزشکی تموم کردم و (طول دوره م4.5 سال بود) تا الان 6 سال و 2 ماه از تعهداتم رو به عنوان هیئت علمی گذروندم. الان میخوام مدرکم رو آزاد کنم ولی تماس که گرفتم دانشگاه محل تحصیلم میگن که نمیتونم باقی مانده تعهدم رو بخرم و حتما باید بگذرونمش. واقعا اینطوره؟؟ چکار کنم؟ پیشنهادی برای آزاد کردن مدرک دارید؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Maverick69 نمایش پست ها
    عرض ادب
    من برای ارشد کنکور وزارت علوم دادم ولی تو دانشگاه ع.پ تحصیل کردم ب نظرتون الان برای آزادسازی مشمول قوانین کدوم وزارتخونه میشم؟ متاسفانه چون مشغول خدمت هستم نمیتونم حضوراً برم بپرسم تلفنی هم کسی جواب نمیده
    کسی اطلاع داره ارشد ورودی 93 حدوداً چقدر باید برای آزادسازی هزینه کرد؟
    سلام
    وزارت بهداشت. اطلاع ندارم. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sib123 نمایش پست ها
    سلام.
    من مرداد سال 91 phd خودم رو از دانشگاه علوم پزشکی تموم کردم و (طول دوره م4.5 سال بود) تا الان 6 سال و 2 ماه از تعهداتم رو به عنوان هیئت علمی گذروندم. الان میخوام مدرکم رو آزاد کنم ولی تماس که گرفتم دانشگاه محل تحصیلم میگن که نمیتونم باقی مانده تعهدم رو بخرم و حتما باید بگذرونمش. واقعا اینطوره؟؟ چکار کنم؟ پیشنهادی برای آزاد کردن مدرک دارید؟
    سلام
    شما از وزارت بپرسید چون تا زمانی که من بودم میدونستم بیمارستان یا مرکز بهداشت یا دانشگاه یا مرکز تحقیقات برای از دست ندادن نیرو بهانه می آوردند، البته من در مورد طرح دکترا ی تخصصی بی اطلاع هستم چون فکر می کنم شما هنگام ثبت نام یک سری فرم هم در دفتر حقوقی دانشگاه پر کردید؟ محتوا ی فرم های حقوقی که پر کردید ملاک هست. من زمانی که رفتم دانشگاه یک همکار فلو ی قرنیه هم برای آزادسازی مراجعه کرده بودند و هشت سال سابقه کار داشتند و فلوشیپ هم می خواستند رها کنند ولی سابقه کار کم داشتند. شما حتما با وزارت مشورت کنید و خیلی با دانشگاه بحث نکنید. موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان.بچه ها من خیلی گیجم خیلی سر در گمم...متاسفانه سیستم اداری توی ایران خیلی آزار میذن و واقعا آدم رو سر کار میذارن.بچه ها میخواستم مشکلم رو بگم شاید شما بتونید کمکم کنید که اگه لازمه بدونم حضوری به کدوم ارگان مراجعه کنم برای تسریع روند کارم.چون خیلی عجله دارم و از طرف دانشگاه محل تحصیلم جواب درستی نمیگیرم.من سال ۹۱ از رشته ی دندانپزشکی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم.سال ۹۳ طرحم تمام شد و الان شرایطی برام پیش اومده که نیاز دارم به دانشنامه و ریز نمراتم برای ترجمه و ارسال به خارج از کشور.من به واحد فارغ التحصیلان دانشگاهم مراجعه کردم و بهشون گفتم درخواست دانشنامه و ریز نمراتم رو دارم.فقط کپی کارت ملی و برگه ی پایان طرح رو از من گرفتن و گفتن بین سی تا چهل روز دیگه آماده میشه.من چهل روز بعد باز مراجعه کردم و با لحن بدی به من جواب دادن که چرا اومدی و هر وقت زنگ زدیم بیا مدارکت رو تحویل بگیر.چند روز پیش باز تلفنی زنگ زدم دانشگاه که پیگیر بشم ،ولی به من گفتن کی گفته سی تا چهل روز دیگه آماده ست؟و حداقل دو ماه دیگه طول میکشه.. و از من پرسید فیش واریزی رو به حساب ریختی؟که من اصلا خبر نداشتم اینو.به من گفت تازه مدرک موقتت آماده میشه و دانشنامه ت تا دو الی سه ماه دیگه میاد و برای ریز نمراتت باید یه مبلغی بریزی به حساب.کسی میدونه من باید چکار کنم؟برم تهران شخصا یا نیاز نیست؟رفتار پرسنل دانشگاه واقعا خجالت آوره و فوق العاده بی ادبانه برخورد میکنن و اصلا جواب درست نمیدن وقتی حضوری میرم...من خیلی به مدارکم نیاز فوری دارم ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی علوم پزشکی

سلام
    ممنون از اطلاعات كاملي كه نوشتيد
    دانشجوهاي دستياري داروسازي چطور ميتونن مدرك عمومي و ريز نمراتشون ازاد كنند در صورتيكه طرح عمومي نرفته باشند؟ ايا حتما بايد طرح بروند يا مثل عمومي ميشه وثيقه گذاشت؟ ممنون

سلام عزیزان
    خانم بنده کارشناسی و ارشدش رو اعضای مصنوعی خونده که طرح اختیاری داره. میخواستم بدونم برای آزاد کردن مدرکهاش چکار باید بکنه؟ شرایطی برای معاف شدن داره؟ قیمت خرید یا وثیقه چجوری میشه؟ و اینکه میزان تعهد برا مجموع کارشناسی و ارشد چقدر میشه؟
    ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بذاره
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pakpak نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    خانم بنده کارشناسی و ارشدش رو اعضای مصنوعی خونده که طرح اختیاری داره. میخواستم بدونم برای آزاد کردن مدرکهاش چکار باید بکنه؟ شرایطی برای معاف شدن داره؟ قیمت خرید یا وثیقه چجوری میشه؟ و اینکه میزان تعهد برا مجموع کارشناسی و ارشد چقدر میشه؟
    ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بذاره
    ممنونم
    سلام
    رشته هایی که طرح اختیاری دارند فقط باید هزینه آموزش رایگان بپردازند. معاف از چی؟ پرداخت هزینه؟ فکر نمی کنم. باید تشریف ببرند آموزش دانشگاه راهنمایی می کنند. وثیقه لازم نیست، شما هزینه رو پرداخت می کنید مدارک به شما تحویل داده میشه.
    میزان تعهد وابسته به سهمیه قبولی و...می باشد. در مورد قیمت ها متاسفانه اپدیت نیستم. اگر سابقه کار با بیمه دارند ارائه کنند تا از کل مبلغ براشون کسر کنند.موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nedafar66 نمایش پست ها
    سلام دوستان.بچه ها من خیلی گیجم خیلی سر در گمم...متاسفانه سیستم اداری توی ایران خیلی آزار میذن و واقعا آدم رو سر کار میذارن.بچه ها میخواستم مشکلم رو بگم شاید شما بتونید کمکم کنید که اگه لازمه بدونم حضوری به کدوم ارگان مراجعه کنم برای تسریع روند کارم.چون خیلی عجله دارم و از طرف دانشگاه محل تحصیلم جواب درستی نمیگیرم.من سال ۹۱ از رشته ی دندانپزشکی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم.سال ۹۳ طرحم تمام شد و الان شرایطی برام پیش اومده که نیاز دارم به دانشنامه و ریز نمراتم برای ترجمه و ارسال به خارج از کشور.من به واحد فارغ التحصیلان دانشگاهم مراجعه کردم و بهشون گفتم درخواست دانشنامه و ریز نمراتم رو دارم.فقط کپی کارت ملی و برگه ی پایان طرح رو از من گرفتن و گفتن بین سی تا چهل روز دیگه آماده میشه.من چهل روز بعد باز مراجعه کردم و با لحن بدی به من جواب دادن که چرا اومدی و هر وقت زنگ زدیم بیا مدارکت رو تحویل بگیر.چند روز پیش باز تلفنی زنگ زدم دانشگاه که پیگیر بشم ،ولی به من گفتن کی گفته سی تا چهل روز دیگه آماده ست؟و حداقل دو ماه دیگه طول میکشه.. و از من پرسید فیش واریزی رو به حساب ریختی؟که من اصلا خبر نداشتم اینو.به من گفت تازه مدرک موقتت آماده میشه و دانشنامه ت تا دو الی سه ماه دیگه میاد و برای ریز نمراتت باید یه مبلغی بریزی به حساب.کسی میدونه من باید چکار کنم؟برم تهران شخصا یا نیاز نیست؟رفتار پرسنل دانشگاه واقعا خجالت آوره و فوق العاده بی ادبانه برخورد میکنن و اصلا جواب درست نمیدن وقتی حضوری میرم...من خیلی به مدارکم نیاز فوری دارم ....
    دوست عزیز, وزارتخونه فقط برای کسایی جوابه که بخوان وثیقه بذارند. شما که طرحتون رو تموم کردین بایذ از طریق دانشگاه اقدام کنید. اکثر دانشگاه ها توی سایتشون این کار رو انجام میدن. از همون اموزش دانشگاهتون قضیه رو پیگیری کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی علوم پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط maasf نمایش پست ها
    آزاد کردن مدرک وزارت بهداشت

یه مسئله ای که من متوجه شدم این هستش که در مورد آزاد کردن مدرک از وزارت بهداشت اطلاعات خیلی کم و ناقص هست و به همین دلیل میخواستم یه راهنمای نسبتا جامع برای همه بزارم که دردسرایی که ماکشیدیم رو بقیه نکشن.

برای آزاد کردن مدرک از وزارت بهداشت در پروسه کلی اینطوری هستش:

مرحله ۱
    پرداخت تمام وام دانشجویی به صندوق رفاه دانشجویان و گرفتن نامه تسویه حساب از صندوق رفاه دانشگاه

پرداخت هزینه تحصیلات رایگان و دریافت رسید اون (که در مورد رشته داروسازی در سال ۹۵ حدود ۳ میلیون تومان بود)

مرحله ۲ تشکیل پرونده در وزارت بهداشت
    به قسمت اداره تعهدات واقع در اداره خدمات آموزشی وزارت بهداشت و خانم اجاقیان مراجعه میکنیدو با مدارکی که داشتین(تسویه حساب وام و تحصیلات رایگان) تشکیل پرونده میدین. اگر رشته شما طرح اجباری داشته باشه یه نامه به شما میده که میبرین قسمت حقوقی برای گذاشتن وثیقه؛

( وثیقه طرح برای رشته داروسازی در سال ۹۵ اسما مبلغ ۸۰ میلیون تومان بود ولی در عمل ۹۲ میلیون تومن باید پول داد (پزشکی و دندانپزشکی هم یه همچین رقمی هست) که میشه به صورت نقدی یا سند ملکی وثیقه گذاشت؛

وثیقه نقدی بسیار سریع تر کاراش انجام میشه در حد یک روز؛ شما میرید پایین ساختمان وزارت بهداشت در بانک ملت یه حساب باز میکنید و اونجا بهتون پیشنهاد میکنن که اگر دوست دارین این وثیقه ای که میگذارین سود هم بهش تعلق بگیره یه سپرده ۸۳ میلیون تومنی باز کنید و مبلغ ۸ میلیون تومن هم توی حسابتون بلوکه میشه که براتون ضمانت نامه صادر کنن. برای صدور ضمانتنامه به مدت ۴سال هم ۳۶۰ هزار تومن پول میگیرن. هر ماه ۱میلیون و ۴۰۰ هزار تومن سود هم به حسابی که خودتون معرفی میکنین سود واریز خواهد شد.

وثیقه ملکی یه چند ماهی طول میکشه؛ چون نامه میزنن به دانشگاهتون تا نماینده حقوقی دانشگاه بیاد و بعد نماینده دادگستری بیاد و ملک رو ارزش گذاری کنه (که معمولا با پررویی هرچه تمام خونه ۵۰۰ میلیون تومنی رو مثلا ۱۵۰ میلیون تومن ارزش گذاری میکنه) و بعد استعلام دارایی و شهرداری و … باید انجام بشه که کلی معطلی و اتلاف وقت توش خواهد بود.

بعد از اینکه وثیقه رو گذاشتین (چه ملکی و چه نقدی)؛ اداره حقوقی یه نامه میزنه به اداره تعهدات خانم اجاقیان. خانم اجاقیان هم از جانب ريس اداره خدمات آموزشی (که الان دکتر حدیقی هستن) یه نامه میزنه به دانشگاهتون که ریزنمرات و دانشنامه ما رو صادر کنن و بفرستن وزارت بهداشت. و شماره نامه وزارت بهداشت به دانشگاه رو ازشون میگیریم و میاریم دانشگاه برای پیگیری….

حالا ما برمیگردیم دانشگاه؛ بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شخص میخوان که یه مقاله چاپ شده از پایان نامش داشته باشه وگرنه براش ریزنمرات رو صادر نمیکنن؛
    ( در دانشگاه ما اینطوری بودکه یه نامه از استاد راهنما به همراه مقاله ای که منتج از پایان نامه بوده میگیریم برای معاونت پژوهشی دانشکده و ایشون هم یه نامه میزنن به اداره خدمات آموزشی دانشگاه و میگن که این دانشجو مقاله چاپ کرده و دریافت ریزنمرات توسط این شخص بلامانع هست.)

بعد از این مسئله و صدور دانشنامه وریز نمرات توسط دانشگاه؛ خود دانشگاه ریزنمرات روبا پست پیشتاز میفرسته وزارت بهداشت و توی وزارت بهداشت ظاهرا یه مهر روی ریزنمرات و دانشنامه میزنن مبنی بر اینکه ترجمه ریزنمرات و دانشنامه بلامانع است.

نکته مهم :
    مشخص شدن وضعیت خدمت نظام وظیفه برای صدور دانشنامه لازم نیست. نگران نباشید.

توضیحاتتون عالی و کامل بود
    فقط اضافه کنم که دانشگاه شیراز این قانون مقاله را از مهرماه امسال برداشتن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)