صفحه 271 از 291 نخستنخست ... 171221261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام
    من امروز ساعت 10 صبح بوقت نروژ که میشد ظهر به وقت ایران یه مصاحبه اسکایپ داشتم. قبل از اسکایپ توی این فرم تجربیات دوستان زیادی رو خونده بودم که خیلی بهم کمک کرد. الان میخواستم تجربه خودم رو هم بنویسم شاید برای دوستان در اینده مفید باشه.

من رشته ام ریاضی بوده و واسه یه پوزیشن دکترای آمار توی دانشگاه برگن نروژ اپلای کرده بودم. بعد از حدودا دو ماه یه ایمیل اومد و منو دعوت کردن به یه مصاحبه اسکایپ برای هفت روز بعد که میشد امروز. بهم گفتن یه ارایه اماده کن و 10 دقیقه وقت داری ارایه کنی. و ما میخوایم 40 دقیقه ازت سوال کنیم. ازم خواستن که یه نمونه انگلیسی از پایان نامه رو براشون بفرستم تا توی مصاحبه ازم سوال کنن. من بهشون گفتم که پایان نامه ام فارسی ولی اگه نیاز باشه میتونم قسمتهای مهمش رو تا روز اسکایپ ترجمه کنم به انگلیسی. اونا هم گفتن مشکلی نیست. حتی اگه ننویسی. بیشتر روی ارایه تمرکز کن. 24 ساعت قبل از اسکایپ من قسمتهای مهم پایان نامه رو ترجمه کردم و به همراه یه فایل 6 صفحه ای ارایه براشون ایمیل کردم. و سرانجام مصاحبه اسکایپ:
    اول قرار بود سه تا استاد از دانشگاه برگن نروژ مصاحبه کنن ولی نهایتا دو تا از استادها اومدن.
    اولش به من گفتن 5 دقیقه بهت وقت میدیم تا ارایه بدی چون ما خیلی سوال ازت داریم. من ارایه دادم. و اونا شروع کردن به سوال کردن. اینقد سوالات غیرمنتظره از من پرسیدن که من شوکه شده بودم. اول چند تا سوال غیرمنتظره از ریزترین نکات پایان نامه پرسیدن. مثلا پرسیدن فلان علامت چه مفهومی داره. یا فلان اصطلاح رو توضیح بده که دقیقا چه مفهومی داره. خلاصه نکات خیلی جزیی پایان نامه. البته من خدا رو شکر از عهده این قسمت به خوبی برآمدم.
    بعدش پرسید یکمی در مورد کتابهای رفرنس که توی پایان نامه استفاده کردی توضیح بده. که من یه چیزایی توضیح دادم.
    بعد شروع کردن سوالات متفرقه. من لیست همه سوالاتی که پرسیدن رو اینجا ردیف میکنم:
    - بر اساس رزومه ات، بعد از سربازیت و قبل از اینکه بری سر شغل جدیدت، چند ماه بیکار بودی. این چند ماه رو چیکار میکردی؟
    - تا حالا خارج از کشورت رفتی؟
    - فک میکنی زندگی کردن تو یه کشور خارجی مثل نروژ چطوریه؟
    - اگه بیای اینجا ، باید از بین دو تا دانشکده یکی رو انتخاب کنی. ترجیح میدی کدوم رو انتخاب کنی؟
    - اگه بیای اینجا، فک میکنی در طول دکترا رابطه ات با استاد راهنمات قراره چجوری باشه؟
    - فک میکنی اگه پذیرش بگیری کی بتونی بیای؟
    - اگه بخوای بیای اینجا، شغلی که الان داری چی میشه؟
    - بعدش اطلاعات دقیق دو تا استادام رو گرفت واسه رفرنس. فک کنم قصدش این بود که بهشون زنگ بزنه.
    بعد گفت من توی رزومه ات نگاه کردم ودیدم که هیچ مقاله ای نداری. واقعا نداری؟ من بهش گفتم دو تا مقاله نوشتم و یکیشون سابمیت شده و یکی دیگشون قراره سابمیت بشه. پرسید کدوم ژورنالها و همینجور گیر داد. مجبور شدم ایمیلم رو باز کنم و بهش نشون بدم که مقاله ام رو به کدوم ژورنال سابمیت کردم.
    -بعدش گفت من خیلی برام مهمه که دانشجو برنامه نویسی بلد باشه. گفت میخوام در کنار ریاضیات و آمار، برنامه نویسی هم بلد باشه. منم بهش گفتم بلدم. گفت دلم میخواد بدونم که چقد برنامه نویسی بلدی. آخرش مجبور شدم که روی لب تابم Jupyter رو باز کنم، و چند تا پروژه که با پایتون انجام داده بودم رو بهش نشون دادم و بالاخره خیالش راحت شد که من برنامه نویسی بلدم.
    - بعدش گفت طی چند ماه اخیر چه کتابهای ریاضی و آماری و برنامه نویسی خوندی. منم روی لب تاب کتابهایی که این چند وقت خونده بودم رو براش باز کردم.

بعدش گفت که ما با چند نفر دیگه هم مصاحبه میکنیم و دو سه هفته طول میکشه تا نتیجه به دستت برسه.

الان میخوام اینو بگم که اصلا نپرسیدن بعدا میخوای چیکار کنی یا اینکه بعد دکترا میخوای چیکار کنی. یا اینکه چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی. انگار بیشتر تمرکزشون این بوده که منو غافلگیر کنن.

باید اینو بگم که من به سوالات درسی خوب جواب دادم و اونا هم راضی بودن. ولی وقتی وارد قسمت سوالات متفرقه شدند خیلی بد جواب میدادم. چون هیچ آمادگی نداشتم واسه اینجور سوالها. حالا فکرشو بکنید که شما استرس داشته باشید، بخواهید انگلیسی هم صحبت کنید و استادها هم مدام با سوالات غیر منتظره شما رو غافلگیر کنن. واقعا ذهن آدم بهم میریزه و نمیدونه چجوری باید جواب بده. ولی الان که فکرشو میکنم استرس بیجایی داشتم. و تجربه خیلی خوبی بود.

بعد از پروسه مصاحبه با اسکایپ برای یک پوزیشن دکترا مراحل بعدش چیه باید منتظر جواب بود و نامه آفر دانشگاه؟ چقدر طول میکشه ؟مثلا واسه فرانسه

سلام - آیا بعد از مصاحبه اسکایپ میشه با اساتید ارتباط برقرار کرد و در مورد پروژه ایی که معرفی کردن صحبت کرد و ایده یا مدلی را بهشون معرفی کنیم؟ تاثیر مثبت داره یا منفی - یا وایسم جواب مصاحبه در هفته بعد اعلام بشه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    بعد از پروسه مصاحبه با اسکایپ برای یک پوزیشن دکترا مراحل بعدش چیه باید منتظر جواب بود و نامه آفر دانشگاه؟ چقدر طول میکشه ؟مثلا واسه فرانسه

سلام مجدد دوستان محترم در این گروه، همانطور که خدمت شما عرض کردم من واسه پوزیشن دکترا در فرانسه دانشگاه رن اپلاتی کرده بودم و تمام مدارک مورد نیاز را همراه درخواست ارسال کرده بودم با توجه به اینکه مدیر گروه تحقیقاتی هم در اسکایپ و هم در جواب ایمیل گفتتند که جواب این پوزیشن را در همین هفته اعلام میکنن می تونم از طریق ایمیل در مورد پروژه تحقیقاتی و اینکه پیشنهاد بدم که میخوام چکار کنم. چون من این پوزیشن رو از طریق شبکه لینکدین پیدا کرده بودم و فقط عنوان پروژه رو دیده بودم. شرح پروژه رو من امروز در سایت دانشگاه در اخبار پیدا کردم و هیچ اطلاعی ازش نداشتم که در زمان مصاحبه توصیح بدم. این امکان داره این کار رو بکنم بنظر شما پوئن منفی داره یا مثبت؟ لطفا راهنمایی بفرمائید که خرابکاری نکنم. باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام - آیا بعد از مصاحبه اسکایپ میشه با اساتید ارتباط برقرار کرد و در مورد پروژه ایی که معرفی کردن صحبت کرد و ایده یا مدلی را بهشون معرفی کنیم؟ تاثیر مثبت داره یا منفی - یا وایسم جواب مصاحبه در هفته بعد اعلام بشه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

سلام.ممنون از توضیحاتتون.من اسپیکینگم اصلا خوب نیست. (در حد خلاصه گویی از چند متن در کلاس زبان ).استادی از ETH در جواب درخواستم برای فرصت مطالعاتی از من خواسته که مصاحبه اسکایپی داشته باشیم. هنوز زمان دقیق تعیین نکردن و من خیلی نگرانم بخاطر سطح پایین اسپیکینگم این فرصت رو از دست بدم.برای این که مسلط ظاهر بشم چه پیشنهادی دارید؟حفظ جواب سوالاتی دوستان در اینجا قرار دادن تا چه حد میتونه مفید باشه؟(البته هنوز سوالات رو نتونستم پیدا کنم.)

دوستان سلام
    من برای یه پوزیشن پست داک اقدام کرده بودم و پنجشنبه هفته پیش مصاحبه اسکایپی داشتم.
    با توجه به اینکه 3 نفر به مصاحبه دعوت شده بودند شانسم خیلی هم کم نیست.
    من یکشنبه یک ایمیل تشکر فرستاده بودم و ازشون خواسته بودم که هر ابهام و یا پرسشی داشته باشند به من اطلاع بدند.
    بعد از مصاحبه هیچ ایمیلی ازشون نداشتم.
    به نظر شما تا کی ممکنه طول بکشه نتیجشو بهم بدن؟ از اونجایی که قرار بود کار از 10 سپتامبر آغاز بشه و زمان زیادی نمونده آیا لازمه یه پیگیری بکنم؟
    ممنون میشم تو این زمینه منو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من برای یه پوزیشن پست داک اقدام کرده بودم و پنجشنبه هفته پیش مصاحبه اسکایپی داشتم.
    با توجه به اینکه 3 نفر به مصاحبه دعوت شده بودند شانسم خیلی هم کم نیست.
    من یکشنبه یک ایمیل تشکر فرستاده بودم و ازشون خواسته بودم که هر ابهام و یا پرسشی داشته باشند به من اطلاع بدند.
    بعد از مصاحبه هیچ ایمیلی ازشون نداشتم.
    به نظر شما تا کی ممکنه طول بکشه نتیجشو بهم بدن؟ از اونجایی که قرار بود کار از 10 سپتامبر آغاز بشه و زمان زیادی نمونده آیا لازمه یه پیگیری بکنم؟
    ممنون میشم تو این زمینه منو راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز

به شما بابت موفقیت تا این مرحله تبریک میگویم امید که بقیه کارها هم به خوبی و با موفقیت انجام شوند.
    در مورد زمان نتیجه هیچ قاعده خاصی وجود ندارد گاهی یک روز گاهی چند هفته بعد نتیجه به افراد اعلام میشود. البته شاید بد نباشد به فاصله دو هفته تماس بگیرید و سوال بفرمائید.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ممنونم دوست عزیز
    فردا می‌خوام یه پیگیری بکنم.
    به نظرتون از استادهای که باهام مصاحبه کردن پیگیری کنم یا از منشی دانشکده که باهام تماس گرفت و قرار مصاحبه را ست کرد؟
    میتونم هم به منشی پیام بدم و به اون دوتا استاد cc بزنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز
    فردا می‌خوام یه پیگیری بکنم.
    به نظرتون از استادهای که باهام مصاحبه کردن پیگیری کنم یا از منشی دانشکده که باهام تماس گرفت و قرار مصاحبه را ست کرد؟
    میتونم هم به منشی پیام بدم و به اون دوتا استاد cc بزنم؟
    سلام بر شما

منشی و گیرنده اساتید به نظرم فکر خوبی باشد.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان یه متن مناسب برای پیگیری نتیجه مصاحبه برای فرصت مطالعاتی می خوام.الان 12 روز از زمان مصاحبه میگذره و هنوز خبری نشده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)