صفحه 274 از 291 نخستنخست ... 174224264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,731 تا 2,740 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوست عزیز

مصاحبه ارشد معمولا توسط یک استاد و گاهی حتی کادر اداری البته با سابقه انجام میشود و بیشتر ناظر بر دلایل و انگیزه شما برای ادامه تحصیل است و اینکه تحصیلات ارشد چگونه در ارتقای شغلی شما و مسیر اینده زندگی نقش بازی میکند و چرا این رشته و این دانشگاه و کشور...

مسایل تکنیکی رشته شما کمتر مورد سوال معمولا واقع میشود مگر اینکه احتمالا شما نشری /مقاله ای داشته باشد که ممکن است سوال کوتاه از آن هم بشود.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mnmz نمایش پست ها
    سلام.

من چند صفحه از این فروم رو خوندم و مطالب همه درباره‌ی مصاحبه‌ی دکترا بود.

کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که از اولین اسکایپ برای پوزیشن ارشد چه انتظاری باید داشته باشم؟ CV فرستادم و استاد جواب داد که فردا باهاش اسکایپ کنم. معمولا این مصاحبه تکنیکاله یا نه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام
    من دیروز یه مصاحبه داشتم که چون از این سایت استفاده کرده بودم به خودم گفته بودم که حتما من هم تجربه م رو برای کمک اینجا خواهم گذاشت، امیدوارم کمک کننده باشه:
    مصاحبه من با دانشگاه NTNU نروژ بود، یه استاد در حوزه data science، یه استاد در حوزه پزشکی که مدیر پروژه مربوطه بود و یه research assistant که Project coordinator بود. بد نبود، راستش نمی دونم مصاحبه خوب چطوریه..
    سوالاتی که از من پرسیدن:
    1- از خودت بگو و بگو چرا به این فیلد و پوزیشن علاقه مند شدی؟
    2- چرا فکر می کنی کاندید مناسبی برای این پوزیشن هستی؟
    3- در آینده بیشتر علاقه داری research کار کنی یا در business؟
    4- به صورت فردی دوست داری کار کنی یا گروهی؟
    5- یک مساله رو در نظرت بیار (به طور مثال) و توضیح بده که چطور حلش کردی؟
    6- اگر این فرصت تحقیقاتی در ایران دست می داد اونجا پی ش رو میگرفتی یا برات مهمه که خرج از ایران باشه؟
    7- چه علایقی در وقت های آزادت داری؟
    8- زندگی در خارج برات جالش برانگیز نیست؟
    9- دوستانت تو رو با چه ویژگی خاصی می شناسن؟
    10- در رزومه ت اشاره به فلان پروژه کردی چطوری بوده؟ چه نتایجی گرفتین؟ مقاله ای باهاش دادین؟
    11- در رزومه ت گفتی در این موضع تجربه داری، پروژه خاصی رو انجام دادین؟
    در آخر اینکه فکر میکنم مساله زبان حداقل با کشورهای اروپایی کم اهمیت ترین موضوع در مصاحبه ست و بیشتر دیگر ابعاد فرد مثل شخصیت توانمندی هاش نحوه برخوردش مهمه.
    به من گفتند سوالات بیشتر فنی ای برام ایمیل می کنن و من امیدارم که این مرحله بعدی به حساب بیاد.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

خیلی ممنون دوست عزیز که تجربتان را به اشتراک گذاشتید.

این مصاحبه خیلی شبیه مصاحبه های کاری است چون به نظر وارد محتوای علمی پوزیشن نشده اند. برای پست تحقیقاتی یا پست دکتری اقدام کرده بودید؟ یا اشاره ای به مصاحبه بعدی کردند؟

پایدار باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط kabank نمایش پست ها
    سلام
    من دیروز یه مصاحبه داشتم که چون از این سایت استفاده کرده بودم به خودم گفته بودم که حتما من هم تجربه م رو برای کمک اینجا خواهم گذاشت، امیدوارم کمک کننده باشه:
    مصاحبه من با دانشگاه NTNU نروژ بود، یه استاد در حوزه data science، یه استاد در حوزه پزشکی که مدیر پروژه مربوطه بود و یه research assistant که Project coordinator بود. بد نبود، راستش نمی دونم مصاحبه خوب چطوریه..
    سوالاتی که از من پرسیدن:
    1- از خودت بگو و بگو چرا به این فیلد و پوزیشن علاقه مند شدی؟
    2- چرا فکر می کنی کاندید مناسبی برای این پوزیشن هستی؟
    3- در آینده بیشتر علاقه داری research کار کنی یا در business؟
    4- به صورت فردی دوست داری کار کنی یا گروهی؟
    5- یک مساله رو در نظرت بیار (به طور مثال) و توضیح بده که چطور حلش کردی؟
    6- اگر این فرصت تحقیقاتی در ایران دست می داد اونجا پی ش رو میگرفتی یا برات مهمه که خرج از ایران باشه؟
    7- چه علایقی در وقت های آزادت داری؟
    8- زندگی در خارج برات جالش برانگیز نیست؟
    9- دوستانت تو رو با چه ویژگی خاصی می شناسن؟
    10- در رزومه ت اشاره به فلان پروژه کردی چطوری بوده؟ چه نتایجی گرفتین؟ مقاله ای باهاش دادین؟
    11- در رزومه ت گفتی در این موضع تجربه داری، پروژه خاصی رو انجام دادین؟
    در آخر اینکه فکر میکنم مساله زبان حداقل با کشورهای اروپایی کم اهمیت ترین موضوع در مصاحبه ست و بیشتر دیگر ابعاد فرد مثل شخصیت توانمندی هاش نحوه برخوردش مهمه.
    به من گفتند سوالات بیشتر فنی ای برام ایمیل می کنن و من امیدارم که این مرحله بعدی به حساب بیاد.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

سلام
    من با یه استادی مصاحبه کردم. روندش خوب بود. اما گف چرا ارشد و دکتری نه و دکتری فاند اینا داره و از لحاظ زمانی برات بصرفه است. و دیدم بیشتر تمایلش برا دکتراس. گفت باهام در ارتباط باش و بهم ایمیل بزن دوباره ژانویه باهم حرف میزنیم. بنظرتون من چیکار میتونم بکنم که شانسم برا ارشد بیشتر بشه راستش برا دکتری این استاد رو نمیخوام.
    به چه می اندیشی... نگرانی بیجاست... عشق اینجا و خداهم اینجاست.
    لحظه هارا دریاب... زندگی فردا نه، که همین امروز است.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من اولا تبریک میگویم که بدون ارشد استاد شما را مناسب دکتری دیده اند. این خیلی مثبت است.

دلیل تمایل شما را هم برای ارشد نمیدانم ولی مطمین هستم حتما دلایل خوبی دارید.

اگر تصمیمتان روی همین ارشد ماند برای استاد توجیه بفرمایید که در کشور ایران دوره دکتری بدون ارشد را وزارت علوم قبول نمیکند و بدون ارشد بعدها احتمالا دچار مشکل تایید مدرک شوید.

البته من پیشنهاد میکنم نظر این استاد را جدی بگیرید. دکتری با فاند آنهم با پیشنهاد خود استاد معمولا چیزی نیست که هر روز اتفاق بیافتد )

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط a747asma نمایش پست ها
    سلام
    من با یه استادی مصاحبه کردم. روندش خوب بود. اما گف چرا ارشد و دکتری نه و دکتری فاند اینا داره و از لحاظ زمانی برات بصرفه است. و دیدم بیشتر تمایلش برا دکتراس. گفت باهام در ارتباط باش و بهم ایمیل بزن دوباره ژانویه باهم حرف میزنیم. بنظرتون من چیکار میتونم بکنم که شانسم برا ارشد بیشتر بشه راستش برا دکتری این استاد رو نمیخوام.

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام
    ایا کسی تجربه دعوت به اسکایپ برای پوزیشن
    Tenure track assistant prof را داره؟
    بهترین جواب هایی که میشه در پاسخ به سوالاتشون داد چی می تونه باشه البته می دونم که خیلی سوالم کلی هست اما شاید حتی یک جمله به ارم‌ایده بده.

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

تبریک برای دریافت مصاحبه

این شغل برای شروع استادی به شکل معمول است یعنی تدریس و پژوهش بنابراین سوالات مربوط هم به همین دو حوزه برمیگردد. یعنی بخشی به علایق پژوهشی شما و اینکه تا به حال چه کرده اید؟ حوزه مورد توجه شما در درون کلیت خود رشته چیست ؟ کارهای جدید - یعنی خیلی جدید مثلا احتمالا در همین چند ما اخیر - در حوزه شما کدام است و از همه مهمتر اینکه چرا میخواهید به این دانشگاه بپیوندید؟ چگونه جمع استادهای این دانشگاه به پیشرفت فکرهای پژوهشی شما کمک میکنند و ...شما چه چیزهایی بر این دانشکده می افزایید؟ گاهی بعضی سوال به شکل غیر مستقیم از شناخت از ژورنالها و مسیری که طی میکنند در رشته شما میکنند البته گاهی وارد این مسیر میشوند. بیشتر اوقات هم البته نمیشوند.

این ها کلیت سوالها خواهد بود. پیشنهاد میکنم قبل از مصاحبه شناخت خیلی دقیق از اساتید و به خصوص اساتید مصاحبه کننده به دست بیاورید.

امید که موفق باشید و خبر انرا هم به زودی اینجا به دوستان بدهید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroorbe نمایش پست ها
    سلام
    ایا کسی تجربه دعوت به اسکایپ برای پوزیشن
    Tenure track assistant prof را داره؟
    بهترین جواب هایی که میشه در پاسخ به سوالاتشون داد چی می تونه باشه البته می دونم که خیلی سوالم کلی هست اما شاید حتی یک جمله به ارم‌ایده بده.

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من اولا تبریک میگویم که بدون ارشد استاد شما را مناسب دکتری دیده اند. این خیلی مثبت است.

دلیل تمایل شما را هم برای ارشد نمیدانم ولی مطمین هستم حتما دلایل خوبی دارید.

اگر تصمیمتان روی همین ارشد ماند برای استاد توجیه بفرمایید که در کشور ایران دوره دکتری بدون ارشد را وزارت علوم قبول نمیکند و بدون ارشد بعدها احتمالا دچار مشکل تایید مدرک شوید.

البته من پیشنهاد میکنم نظر این استاد را جدی بگیرید. دکتری با فاند آنهم با پیشنهاد خود استاد معمولا چیزی نیست که هر روز اتفاق بیافتد )

پایدار باشید
    ممنون. نه من الان مشغول تحصیل در دوره ارشد در ایران هستم فقط پایان نامه ام مونده. راستش اصلا هیچ کار عملی نمیتونم انجام بدم چون امکاناتش نیس حداقل در دانشگاه ما. میخواستم دوباره ارشد بخونم و این استاد هم ازمایشگاهش مجهزه و میخواستم مقاله های خوبی کار کنم و برا دکتری از جای بهتری پذیرش بگیرم ولی اینو نمیشه که به استاد گف برا دکتری کشور شمارو نمیخوام. این استاد هم میگف یعنی از لحاظ زمانی دوباره ارشد بخونی و ... شاید تصمیم خوبی نباشه. البته که برای من مهم نیس زمان اما میخوام یه رزومه خوب داشته باشم و برا دکتری بتونم جاهای بهتری برم.
    به چه می اندیشی... نگرانی بیجاست... عشق اینجا و خداهم اینجاست.
    لحظه هارا دریاب... زندگی فردا نه، که همین امروز است.

ApplyAbroad Superstar

بلی کاملا متوجه برنامه شما شدم و امیدوارم همه چیز به خوبی پیش برود. البته شاید همین استاد با توجهی که به کار شما دارند بتوانند کمک کنند جای بهتری بروید اگر روشن با ایشان وارد صحبت شوید. دوستانی داشته باشند مثلا در دانشگاههای بهتر. بعضی از اساتید واقعا انسانی و فراتر از ملاحظات دانشگاهی و دپارتمانی به دانشجو کمک میکنند که با بهترین شرایط درس را ادامه دهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط a747asma نمایش پست ها
    ممنون. نه من الان مشغول تحصیل در دوره ارشد در ایران هستم فقط پایان نامه ام مونده. راستش اصلا هیچ کار عملی نمیتونم انجام بدم چون امکاناتش نیس حداقل در دانشگاه ما. میخواستم دوباره ارشد بخونم و این استاد هم ازمایشگاهش مجهزه و میخواستم مقاله های خوبی کار کنم و برا دکتری از جای بهتری پذیرش بگیرم ولی اینو نمیشه که به استاد گف برا دکتری کشور شمارو نمیخوام. این استاد هم میگف یعنی از لحاظ زمانی دوباره ارشد بخونی و ... شاید تصمیم خوبی نباشه. البته که برای من مهم نیس زمان اما میخوام یه رزومه خوب داشته باشم و برا دکتری بتونم جاهای بهتری برم.

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سلام به همگی.

پارسال یه آگهی واسه دانشگاه لوزان سوییس زده بودن که تو رشته های مختلف تو حطیه life science دانشجو دکتری میگیرن. هر کی میخاد باید اول یه استاد پیدا کنه که قبول کنه سوپروایزرش بشه بعد اپلای کنه. منم همین کارو کردم یه استاد پیدا کردم و باهاش حرف زدم و بعد اپلای کردم تنها مشکل استاده این بود که کاری که پیشنهاد دادی مداخله ای هستش و نیاز داره زبان فرانسه و المانی بلد باشی ، منم چند تا راهکار بهش پیشنهاد دادم و خلاصه اپلای کردم. سه ماه بعد از طرف دانشگاه ایمیل اومد که ریجکت شدم. از استاد پرسیدم علتش رو گفت نمی دونم. 6 ماه پیش من مجدد به همون استاد ایمیل زدم و بهش گفتم ببین من نتونستم بی خیال کار کردن با تو بشم. بیا با هم کار کنیم. بعد دو ماه جواب نداد و بعد از دو بار پیگیری من جواب داد که دارم به پیشنهادت فکر می کنم و اینکه چطوری باید انجامش بدیم و نیاز دارم بیشتر بدونم از کاری که میخای بکنی و شرایط مالی رو بررسی کنم. و اینکه چطوری انجامش بدیم که نیاز کمتری به زبان فرانسه داشته باشه. ضمنا خواستم بهت بگم دانشگاه همون آگهی پارسالی رو مجدد باز کرده ها. میتونی اونجا هم اپلای کنی. منم زودی جواب دادم اره قبول دارم. نظرتون چیه من یه پیش پروپوزال بنویسم که جفتمونم بیشتر روشن بشیم. بعد رفتم آگهی رو دیدم . توی آگهی فیلد کاری استاد متفاوت از فیلد کاری من شده بود. تو ایمیلم ازش در این مورد پرسیدم که جواب نداد. خلاصه من شروع کردم به پروپوزال نوشتن و دو هفته پیش موضوع رو براش فرستادم یه موضوعی که دیگه کار مداخله ای نیست و کلا نیازی ندارم فرانسه و اینا بلد باشم و با انگلیسی میره جلو. بهم جواب دادم خیلی خوبه پروپوزال رو برام بفرست تا نهاییش کنیم. ضمنا برو واسه اون اگهی که زده بودن هم اپلای کن و اسم من رو به عنوان سوپروایزر بیار در مورد شباهت نداشتن فیلد تحقیقاتی هم نگران نباش مشکلی پیش نمیاد بنویس با من در مورد پروپوزال حرف زدی. منم فرستادم. هفته پیش ایمیل زد که پروپوزال خوبه فقط یه سری نکات هست که باید حرف بزنیم و بگم بهت. تایم های خالی رو بگو تا قرار فیکس کنیم. حالا یه ماه و نیم دیگه قراره حرف بزنیم. نمی دونم چی قراره گفته بشه.
    از طرف دیگه در مورد اون آگهی موندم اونجا خیلی گسترده اپلیکنت می گیره ولی فقط سه نفر انتخاب میی کنن. احتمال اینکه من جزو اون سه نفر باشم خیلی کمه. الان نمی دونم اگه دانشگاه بازم مثل پارسال ریجکت کنه چی میشه؟ می تونم مستقیم دانشجوی استاد بشم؟ اگه دانشگاه اوکی بده یه مصاحبه حضوری هم داره. اگه بشه من یه ماه فرصت دارم برم سوییس واسه مصاحبه ، که بعیده یه ماه زمان کافی باشه واسه ویزا و اینطور چیزا میگم.
    نظرتون چیه؟
    ببخشید زیاد نوشتم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)