نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 151 از 159 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در حالت کلی دانشگاههای تاپ معمولا فاندهای بهتری نسبت به دانشگاههای متوسط و پایین ارائه میدهند ولی استثنا هم وجود دارد مثلا ممکنست شما اتفاقا با استادی در یک دانشگاه پایین تر جور بشوید که گرنت زیادی برای یک پروژه خاص دریافت کرده و فاند خوبی بشما میدهد.

این دیدگاه شما که بگردید و دانشگاهی را که بهترین فاندها را میدهد پیدا کنید ممولا در عمل فایده زیادی ندارد چون معلوم نیست بتوانید از چنین دانشگاهی پذیرش بگیرید. راه منطقی تر اینست که یک سبد از دانشگاههایی که به رزومه شما میخورند انتخاب کنید و در آن دانشگاهها دنبال استاد بگردید. معمولا کمتر پیش میاید که داوطلبی امکان بیشتر از دوسه تا پذیرش را داشته باشد و انتخاب نهایی بین آن دو سه تا را میشود بر اساس فاند و اعتبار دانشگاه/استاد یا موضوع تحقیق انجام داد.
    پس با این حساب میزان فاند هم تغییر میکند و استادی میتواند فاند بیشتری اختصاص بدهد.
    من این وسط سوالی که دارم اینه که این فاندی که استاد میدهد فکر کنم فقط هزینه زندگی هست. این لغو شهریه را چطوری باید بگیریم؟ این که بعضی ها علاوه بر ra ، به صورت ta هم کار میکنند چطوری میشه؟ دانشگاه خودش موقع اپلای بعد پذیرش آفر میده؟ این قضیه فاند کانادا کمی گیج کننده هست برا من.

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

تقریبا کسی نمیتواند جواب کاملی بدهد که کجا بهتر است عمدتا به این دلیل که معیار ادمها با هم از زمین تا آسمان فرق میکند. شما الان با ادمهای مختلف در ایران که در شهرها و رشته های مختلف هستند صحبت بفرمایید میزان رضایت و نارضایتی در موارد مختلف کلی متفاوت است.

بچه هایی که آمریکا هستند درآمد بیشتری در بعضی از رشته ها دارند شغل زیاد و فرصتها فراوان ولی مسایل ویزا هست.
    بچه های اروپا ممکن است از امکان کار در تمام اتحادیه راضی باشند. و شاید نردیکی به ایران. یکی از دوستان از اینکه میتوانند صبحانه را در اروپا و ناها ر را در تهران خیلی اظهار رضایت میکردند. من انگلستان هستم و ناراضی نیستم از محیط و شرایط و دیگر مسایل زندگی و کار.

از طرفی هر کس فقط یکی دو کشور را تجربه کرده است و آنچه برای مقایسه با کشور دیگر میداند از طریق دوستان و همکاران و اینترنت و ...... است لمس نزدیک کمتر است. من اروپا خیلی بوده ام ولی آنچه از ژاپن یا چین میدانم متکی بر یکی دو سفر کوتاه و اطلاعات رسانه های جمعی است تجربه خودم نیست. بنابراین نمیتواند کاملا صحیح و قابل اعتماد باشد. لذا هر مقایسه ای بکنم دقیق نیست.

باید خودتان دست به زانو بگیرید و جلو بروید و تصمیم نهایی را بگیرید. دوستان نهایت بتوانند بعضی سوالات خاص در مورد مثلا یک شهر یا دانشگاه را جواب بدهند انهم از منظر خودشان و تجربه ای که داشته اند. بعضی از هم ممکن است احساس کنند وقتی این همه مطلب روی انجمن همین الان موجود است چرا باید دوباره پست جدید بگذارند؟ یک بخشی هست به نام اگر زمان برگردد چه میکردید که پر از تجربه است. پیشنهاد میکنم ان را هم مطالعه بفرمایید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط katolbashi نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ شما.
    الان که داشتم سایت دانشگاه ها رو نگاه میکردم یه بخشی رو پیدا کردم در سایت یکی از دانشگاه ها با عنوان cost of living که جالب بود و هزینه های زندگی رو توضیح داده بود.

با این همه، آیا سایتی یا تاپیکی تو این انجمن میشناسید که من بتونم اطلاعاتی در زمینه فاندی که در رشته خودم میتونم بگیرم یا درباره هزینه های زندگی در ایالات کانادا توضیح داده باشه؟
    یه سوال تخصصی هم اینکه به نظرتون آیا دانشگاه های سطح بالا فاند بیشتری از دانشگاه های متوسط میدن؟!یا ربطی نداره؟

همچنین اگر ممکنه نظرتون رو راجع به تحصیل در آمریکا، کانادا و اروپا همونطور که در پست قبل گفته بودم بگید لطفا

با سپاس فراوان
    ویرایش توسط susighton : September 16th, 2019 در ساعت 11:37 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    دوست عزیز

تقریبا کسی نمیتواند جواب کاملی بدهد که کجا بهتر است عمدتا به این دلیل که معیار ادمها با هم از زمین تا آسمان فرق میکند. شما الان با ادمهای مختلف در ایران که در شهرها و رشته های مختلف هستند صحبت بفرمایید میزان رضایت و نارضایتی در موارد مختلف کلی متفاوت است.

بچه هایی که آمریکا هستند درآمد بیشتری در بعضی از رشته ها دارند شغل زیاد و فرصتها فراوان ولی مسایل ویزا هست.
    بچه های اروپا ممکن است از امکان کار در تمام اتحادیه راضی باشند. و شاید نردیکی به ایران. یکی از دوستان از اینکه میتوانند صبحانه را در اروپا و ناها ر را در تهران خیلی اظهار رضایت میکردند. من انگلستان هستم و ناراضی نیستم از محیط و شرایط و دیگر مسایل زندگی و کار.

از طرفی هر کس فقط یکی دو کشور را تجربه کرده است و آنچه برای مقایسه با کشور دیگر میداند از طریق دوستان و همکاران و اینترنت و ...... است لمس نزدیک کمتر است. من اروپا خیلی بوده ام ولی آنچه از ژاپن یا چین میدانم متکی بر یکی دو سفر کوتاه و اطلاعات رسانه های جمعی است تجربه خودم نیست. بنابراین نمیتواند کاملا صحیح و قابل اعتماد باشد. لذا هر مقایسه ای بکنم دقیق نیست.

باید خودتان دست به زانو بگیرید و جلو بروید و تصمیم نهایی را بگیرید. دوستان نهایت بتوانند بعضی سوالات خاص در مورد مثلا یک شهر یا دانشگاه را جواب بدهند انهم از منظر خودشان و تجربه ای که داشته اند. بعضی از هم ممکن است احساس کنند وقتی این همه مطلب روی انجمن همین الان موجود است چرا باید دوباره پست جدید بگذارند؟ یک بخشی هست به نام اگر زمان برگردد چه میکردید که پر از تجربه است. پیشنهاد میکنم ان را هم مطالعه بفرمایید.

پایدار باشید

حرفتون درسته دقیقا. منتها ادم حتی برای پیدا کردن استاد هم سردرگم میشه واقعا. چه برسه به انتخاب کشور و ...

مثلا برای آمریکا میگن یه خوبی داره ایرانی زیاده، اقتصادش خوبه، اب و هوا و... ولی از یه طرف ممکنه نتونی ویزا بگیری و فلان
    کانادا هم باید کورس بگذرونی اولش که احتمالا اولا یکم اذیت کنه
    اروپا میگن تحقیق محور هست و لازم نیست کورس بگذرونی و خوبه فاندش هم میگن شاید حتی بهتر باشه ولی انگلیسی زبان نیستن بعضی کشورا ادم اذیت میشه یا مثلا تو رشته ت خوب نیستن.
    آسیا هم انگلیسی زبان نیستن و وضعیت اقتصادی شون.
    استرالیا هم میگن بد نیست

ادم بین این همه انتخاب می مونه واقعا و حتی نمیتونه بفهمه با توجه به شرایطش کدوم بهتره. در کل من بیشتر دنبال فاند هستم و بشه اقامت گرفت. حالا شاید برگردم شایدم نه

فکر میکنم همون تاپیکی که معرفی کردید خیلی میتونه جالب باشه. الان پیداش کردم

ApplyAbroad Superstar

با توجه به نکته اخری که نوشتید به نظرم کشورهای مهاجر پذیر را با جدیت بیشتری پیگیری بفرمایید.

در کل واقعیت این است که عامل ریسک را نمیشود هیچوقت با قطعیت حذف کرد و باید با در نظر گرفتن ریسکها تصمیم گیری کرد.

کشورهای مهاجر پذیر را بنابراین قاعدتا باید بگردید.

حرفتون درسته دقیقا. منتها ادم حتی برای پیدا کردن استاد هم سردرگم میشه واقعا. چه برسه به انتخاب کشور و ...

مثلا برای آمریکا میگن یه خوبی داره ایرانی زیاده، اقتصادش خوبه، اب و هوا و... ولی از یه طرف ممکنه نتونی ویزا بگیری و فلان
    کانادا هم باید کورس بگذرونی اولش که احتمالا اولا یکم اذیت کنه
    اروپا میگن تحقیق محور هست و لازم نیست کورس بگذرونی و خوبه فاندش هم میگن شاید حتی بهتر باشه ولی انگلیسی زبان نیستن بعضی کشورا ادم اذیت میشه یا مثلا تو رشته ت خوب نیستن.
    آسیا هم انگلیسی زبان نیستن و وضعیت اقتصادی شون.
    استرالیا هم میگن بد نیست

ادم بین این همه انتخاب می مونه واقعا و حتی نمیتونه بفهمه با توجه به شرایطش کدوم بهتره. در کل من بیشتر دنبال فاند هستم و بشه اقامت گرفت. حالا شاید برگردم شایدم نه

فکر میکنم همون تاپیکی که معرفی کردید خیلی میتونه جالب باشه. الان پیداش کردم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    با توجه به نکته اخری که نوشتید به نظرم کشورهای مهاجر پذیر را با جدیت بیشتری پیگیری بفرمایید.

در کل واقعیت این است که عامل ریسک را نمیشود هیچوقت با قطعیت حذف کرد و باید با در نظر گرفتن ریسکها تصمیم گیری کرد.

کشورهای مهاجر پذیر را بنابراین قاعدتا باید بگردید.

اره دقیقا خودمم بیشتر به اینجور کشورا علاقه دارم. به قول یکی تو همین تاپیک میگفت باید فقط وقت بذاری ببینی چطوره و شما هم گفتید باید شرایط رو بررسی کرد

بازم ممنون لطف کردید

ApplyAbroad Superstar

اره دقیقا خودمم بیشتر به اینجور کشورا علاقه دارم. به قول یکی تو همین تاپیک میگفت باید فقط وقت بذاری ببینی چطوره و شما هم گفتید باید شرایط رو بررسی کرد

بازم ممنون لطف کردید
    اختیار دارید دوست عزیز کار مهمی نبود. امید که با بررسی و ظرافت اول به اطلاعات وبعدبه تصمیم مطلوب برسید.

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    پس با این حساب میزان فاند هم تغییر میکند و استادی میتواند فاند بیشتری اختصاص بدهد.
    من این وسط سوالی که دارم اینه که این فاندی که استاد میدهد فکر کنم فقط هزینه زندگی هست. این لغو شهریه را چطوری باید بگیریم؟ این که بعضی ها علاوه بر ra ، به صورت ta هم کار میکنند چطوری میشه؟ دانشگاه خودش موقع اپلای بعد پذیرش آفر میده؟ این قضیه فاند کانادا کمی گیج کننده هست برا من.
    دانشگاههای مختلف سیاستهای مختلفی در مورد TA دارند. بعضی دانشگاهها از همان موقع پذیرش فاند TA را هم گارانتی می کنند و در بعضی جاهای دیگر باید خودتان جداگانه برای TA شدن تقاضا بدهید. در کانادا معمولا شهریه لغو نمیشود، ولی در بعضی دانشگاهها اسکالرشیپ هایی وجود دارند که شهریه شما را به حد دانشجوی مقیم/کانادایی تقلیل میدهند. هر نوع فاندی دریافت کنید ( RA یا TA یا اسکالرشیپ) اول به شهریه اعمال میشود و بعد هرچقدر باقی بماند به شما داده میشود که صرف هزینه زندگی کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فاند، وب سایت Graduate Studies هر دانشگاه معمولا بخشی مربوط به هزینه ها و اسکالرشیپ های موجود دارد که باید مطالعه کنید.

Junior Member

سلام
    یک سوالی ذهن من رو درگیر کرده، در حال حاضر با توجه به وضعیت افزایش درخواست جهت اپلای خیلی از اساتید جوابی نمی دهند، اگر بدون ارتباط با استاد اپلای کنیم و از کمیته پذیرش بگیریم آیا به دانشجو فاندی تعلق می گیرد؟ مورد بعدی این هست که فرضاً پذیرش گرفتیم، برای تز دکترا دوباره امکان صحبت با اساتید وجود دارد؟ یعنی وقتی اساتید قبل از این و در مراحل اپلای جوابی به شما ندادند شما بعد از پذیرش چه کاری باید انجام دهید؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Sinakh75 نمایش پست ها
    سلام
    یک سوالی ذهن من رو درگیر کرده، در حال حاضر با توجه به وضعیت افزایش درخواست جهت اپلای خیلی از اساتید جوابی نمی دهند، اگر بدون ارتباط با استاد اپلای کنیم و از کمیته پذیرش بگیریم آیا به دانشجو فاندی تعلق می گیرد؟ مورد بعدی این هست که فرضاً پذیرش گرفتیم، برای تز دکترا دوباره امکان صحبت با اساتید وجود دارد؟ یعنی وقتی اساتید قبل از این و در مراحل اپلای جوابی به شما ندادند شما بعد از پذیرش چه کاری باید انجام دهید؟
    دوست عزیز

سوال شما تا حدی به این برمیگردد که شما چه کشور و چه دانشگاه و رشته ای را دنبال میکنید. اگر بیشتر توضیح بدهید دوستان شاید بیشتر بتوانند کمک کنند.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

واقعا الان چیکار باید کرد با اساتید دانشگاههای کانادا؟؟؟!!!!
    همشون یا پوزیشن ندارند یا اینکه دنبال دانشجوهایی هستند که از منابع خارج دانشگاه فلوشیپ یا بورسیه دارند.
    من تعداد زیادی ایمیل به اساتید در کانادا زدم، ولی تقریبا 20 درصدشون جواب دادند که پوزیشن ندارند. با این اوضاع، فک کنم به‌ یه بازه زمانی 2 ساله نیاز باشه تا از یک استاد با پروژه دلخواه فاند گرفت.