نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
دوست عزیز من لیسانس اموزش زبان با معدل 16.08 و ایلتس 7.5 دارم و سابقه کار اموزشی در حین تحصیل. میخوام واسه رشته های جامعه شناسی و انسان شناسی مطالعات زنان و ... اقدام کنم. البته بیشتر توجهم روی اروپا هست چون از لحاظ شهریه خیلی ارزونتر هستن و گرفتن ویزا اسونتر. فکر نمیکنم واسه ارشد به همین راحتی بشه ویزای امریکا گرفت در ضمن که شهریه هم ... اما حتما واسه دکترا امریکا گزینه اول خواهد بود. به هر حال خوشحال میشم اگر بگین کلا وضعیت این رشته ها در جامعه ی بین المللی از لحاظ جایگاه و احترام و شغلی چطوره ؟ چون تو ایران که اصلا اهمیتی بهش داده نمیشه!
ممنون
سلام
اول من فکر میکنم گرفتن یک فوق لیسانس از یک دانشگاه اروپایی یا آمریکایی برای گرفتن دکترا در آمریکا کمک خیلی زیادی خواهد کرد. دوما اینکه وضعیت ویزای آمریکا این سالهای اخیر خیلی خیلی بهتر شده و من ادمهای زیادی میشناسم که برای فوق لیسانی حتی لیسانس راحت ویزا گرفتن اومدن ولی خوب در هر دوی این مقطع در بیشتر رشته ها و مخصوصا رشته های انسانی فاند وجود نداره. بیشتر فاندها برای دکتراست. راستش منظورتون رو از احترام و جایگاه نمیدونم. ولی اصلا این جور نیست اینجا که این رشته ها رو پایین بشمرن. ولی یک واقعیت وجود داره که رشته های علوم انسانی پول براش کمه و همچنین شغل و در این مورد خیلی بازارش کوچیکه نسبت به رشته های دیگه.