صفحه 502 از 1371 نخستنخست ... 24024524924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125526021002 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,011 تا 5,020 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط reticence_am نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم. ژانویه من تو یه دانشگاه نسبتا خوب واسه PhD یه شاخه که ( Interdisciplinary) به طور مشترک با چند دانشکده دیگه بود اپلای کردم و یه استادی رو که یکی از دوستام از اون دانشگاه معرفی کرده بود به عنوان استاد انتخاب کردم. به اون استاد هم 6 بار میل زدم که جوابی نداد. 1 ماه پیش واسه من ریجکت اومد که خیلی هم بد نوشته بودن که زیر سوال برده بودن صلاحیتم رو حالا چندروز پیش اون استاده این ایمیل رو زد واسه من:

Thank you for your interest in our research and our MS program. I have reviewed your portfolio and CV submissions. Your portfolio is astounding and demonstrates a great level of design articulation and depth of research with great variety of designs. Your CV looks great. You have a Bachelor 2002-2008 and currently working on a Master 2009-present. You are proficient in several computer software applications and been honored with several awards.

I highly recommend you to officially apply to our program. I have great interest in your work, but we need to justify that your Masters program is different than hours in focus and research. Please also emphasize that in your letter of intent. Did you take the TOEFL test? you need to do this promptly as we are running out of time. I have directions from our Program Director Prof.XXXXX to exceptionally expedite excellent applications and yours is one. Thus you need to start uploading your application to the Graduate College web site very soon.

Hope to hear from you shortly.

و من هم 1 روز بعد براش زدم که مشتاقم که باهاشون کار کنمو ازش خواستم که راهنمایی کنه که چیکار کنم ولی دیگه جوابی نیومد. در ضمن این استاده نامه ای رو که واسه فرستاده بود رو واسه 5 نفر دیگه از جمله رئیس دانشکده و مسئول آموزش دانشکده و 3 نفر دیگه هم forward کرده بود.

حالا من موندم این رو جدی بگیرم یا فقط یه احتماله. آخه الان یه پذیرش گرفتم می ترسم از دست بره اگه اقدام نکنم ولی دانشگاه این یکی رو ترجیح میدم. به نظرتون من باید چیکار کنم؟

تصورم اینه که به سیستم تصمیم گیری دانشگاه بستگی داره. معمولا رایج نیست که بعد از ریجکت، پذیرش بدهند، چون یک بار تصمیم گرفته شده و عوض کردنش چندان راحت نیست، مخصوصا اگر اون استاد قدرت زیادی توی دانشگاه نداشته باشه. ولی خب، شما هم چیزی از دست نمی دی، باید کار رو پیگیری کنی ببینی چی می شه. شاید برای سال بعد درست بشه، یا اینکه قبل از اون به عنوان ریسرچر. شاید هم اصلا هیچ اتفاقی نیفته. به هر حال باید پیگیری کنی.

Senior Member pafj آواتار ها

سلام من به یکی از استادای دانشگاه regina در کانادا (فکر نکنم حتی جزو 10 تا یونی کانادا باشه ! ) میل زدم ( معدل من 15.5 و معدل 2 سال آخر 16.7) برگشته میگه :

The list of applicants we have has students from Top Iranian universities with 18/20 and even 19/20. Therefore your chances are very small.

معدل 18 و 19 ها واقعا این جور جاها هم می فرستن؟!

چی کار کنم؟ به استادای دیگه میل بزنم؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

من پارسال به توصیه یکی از دوستان که می گفت هزینه ای نداره فقط یه ایمیل زدنه....راستم میگفت
    با اینکه وقت کمی داشتم همش ایمیل میزدم..و خوبم نتیجه گرفتم...خدا رو شکر

پس شما هم به توصیه اون دوستمون عمل کن...ضرری نداره
    فقط مراقب باش به هر استادی که تو به دپارتمان هست به چیز نگی...چون بعضیاشون برای هم فوروارد میکنن و اونوقت خیلی ضایعست! که بفهمن تو به هر کدوم گفتم علایق شما رو می پسندم

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    سلام من به یکی از استادای دانشگاه regina در کانادا (فکر نکنم حتی جزو 10 تا یونی کانادا باشه ! ) میل زدم ( معدل من 15.5 و معدل 2 سال آخر 16.7) برگشته میگه :

The list of applicants we have has students from Top Iranian universities with 18/20 and even 19/20. Therefore your chances are very small.

هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

منم موافقم
    اگه امسال جواب خوبی نگرفتین حتما تا استاد در ارتباط باشین
    احتمال 90% شما رو برای ترم بعد می خواد که پیگیر شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    تصورم اینه که به سیستم تصمیم گیری دانشگاه بستگی داره. معمولا رایج نیست که بعد از ریجکت، پذیرش بدهند، چون یک بار تصمیم گرفته شده و عوض کردنش چندان راحت نیست، مخصوصا اگر اون استاد قدرت زیادی توی دانشگاه نداشته باشه. ولی خب، شما هم چیزی از دست نمی دی، باید کار رو پیگیری کنی ببینی چی می شه. شاید برای سال بعد درست بشه، یا اینکه قبل از اون به عنوان ریسرچر. شاید هم اصلا هیچ اتفاقی نیفته. به هر حال باید پیگیری کنی.
    هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

نقل قول نوشته اصلی توسط katoreh نمایش پست ها
    منم موافقم
    اگه امسال جواب خوبی نگرفتین حتما تا استاد در ارتباط باشین
    احتمال 90% شما رو برای ترم بعد می خواد که پیگیر شده
    ممنونم از جوابتون. ولی چند تا نکته هست. اول اینکه من واسه دکتری یه رشته اقدام کرده بودم که این استاد توی اون رشته خیلس دستش باز نبود چون با چندتا دانشکده و رشته های مختلف مشترک روی اون کار میکردن. الان واسم نوشته که ممنون از اینکه به تحقیقات ما و برنامه مستر ساینس ما علاقه مندین. به نظر خودم در واقع داره میگه تو این برنامه اپلای کن. میدونم که توی اون برنامه همه کاره خودشه. بعد هم که نوشته به سرعت اقدام کن که بازم به نظر نمی یاد واسه ترم بهار از الان کسی اینقدر عجله داشته باشه. من واسش ایمیل زدم. واسه اون برنامه ای هم که گفته بود واسه پاییز 2012 اقدام کردم، گرچه deadline اون آخر ژانویه بود. منتظرم ببینم چی میشه. اگه تا چند روز دیگه جوابی ازشون نگیرم باید واسه اون یکی دانشگاه اقدام کنم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

دوستان به نظرتون چه جوابی بدم به این استاد؟
    این دانشگاه minimum requirements بدین ترتیبه: TOEFL 80 GRE: 700 on quantitative
    رزومه من: TOEFL 94 GRE 1100 (780 320 3)d M.S GPA: 18.6 B.S GPA: 15.9
    10 conference papers ,
    5journals
    جواب استاد که البته ایمیل رو forward کرذ برای یکی دیگه (تو admission office)و این جواب اونه:

Thank you for your email.

We urge you to review our program requirement site as well as our step by step guide found here to find out how to apply to our programs.

Please note that financial aid/assistantships are competitive and is decided by the admissions committee at the time of admission. We suggest competitive candidates to have strong academic background, statement of purpose, CV, letters of recommendation, and a GRE score in the 90th percentile in the quantitative section and in the 50th percentile in the verbal section, and a minimum of 100 on the TOEFL.
    Let us know if you have any specific questions

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rajabinasab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای fall 2012 اقدام کردم ولی متأسفانه نتونستم فاند بگیرم و تصمیم گرفتم برای Spring 2013 یه سعی و خطای بکنم. به یکی از اساتیدی که زمینه کاریش تا حدودی به من نزدیک بود ایمیل زدم و رزومم رو براش فرستادم و اون به فاصله کمتر از 0.5 ساعت جواب داد که:
    We hope you apply to our program
    در حالی که من پرسیده بودم که آیا امکان همکاری با گروه تحقیقاتی تو رو دارم یا نه.
    من هم در جواب نوشتم:
    It makes me proud to be a student of ... University, but I'm wondering if you have any open position for spring 2013 semester or I'll better apply for fall 2013 semester.
    و اون این بار به فاصله کمتر از چند دقیقه جواب داد که:
    Yes, we have.
    این یعنی چی؟ آیا میشه امیدی داشت؟ بنظرتون چکار کنم؟ چرا همه چی رو به صورت جمع گفته؟ اینکه به من فاند میده یا نه رو بپرسم یا خوب نیست؟ راستشو بخواهید نمی خوام بیخود خرج یه اپلیکیشن فی دیگه رو دستم بمونه
    این جواب مثبت محسوب نمیشه از نظر من که تابته منفی هم نیست نوشته می توانی شانس خودت رو امتحان کنی. بستگی به خودت داره اگر امیدی می بینی اپلای کن بهتره رزومه خودت رو با دانشجوهای فعلی استاده مقایسه کنی. مساله دیگر اینه که ننوشته برای fall یا spring. خیلی جاها اصلا spring پذیرش ندارند
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

تو هم جواب میدادی:
    Acquiring 19/20 or even 18/2from top Iranian universities are pretty unlikely

کلا دلیلی نداره معدلت رو بگی تو ایمیل اول دوم وقتی خیلی بالا نیست
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member Simplex آواتار ها

حالا شاید این استاد چند تا دانشجوی اینجوری هم داشته باشه. در واقع اونقدر سیل خارج رفتن زیاده که دانشجوها هر جایی به دستشون برسه اقدام می کنند. یعنی هر دانشگاهی رو که دیدی مطمئن باش دست کم چند ده نفر از ایران اونجا اپلای کرده اند.
    ایمیل زدن برای گرفتن یک پوزیشن مثل فروختن رزومه می مونه. شما فروشنده رزومه ات هستی و اونها خریدار. باید جوری ارتباط داشته باشی که این رزومه رو بفروشی. تصور کن این رزومه برای برادر یا خواهرته، یا یک دوست خیلی صمیمی، و تو تصمیم داری هر جوری شده براش یک پوزیشن پیدا کنی. با این حس و حال کار کن. دیگه درباره موضوعات ضعیف رزومه چیزی نمی نویسی، سعی می کنی موفقیت هاش رو بزرگ و واضح نشون بدی و ضعف هاش رو مطرح نکنی. یعنی جوری باید در ارتباط باشی که کسی اصلا سوالی درباره نکته های ضعیف رزومه نپرسه. این کار خلاف صداقت نیست، تکنیک بازاریابیه.

Senior Member pafj آواتار ها

zahraaa@ و Simplex@ من هیچ صحبتی از معدل و این که دانشگاه آزاد هستم نکردم، ولی خوب CV رو دیده و این رو گفته! در هر صورت ممنون بابت راهنماییتون!

اگر استادی گفت موقعیت خالی ندارم، به بقیه استاد ها میل بزنم یا وایسم تا ترم بعد به همون استاد دوباره میل بزنم؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)