صفحه 2 از 66 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 657

موضوع: داروسازی (Pharmacy)

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : داروسازی

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2life نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    احتیاج به کمکتون دارم..
    من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم،میخوام برای مرداد ماه پذیرش یه دانشگاه خوب رو برای داروسازی بگیرم..
    گزینهام برای تحصیل ایناست:1)مالزی 2)سنگاپور 3)فیلیپین
    لطفا دوستانی که در رابطه با این کشورها اطلاعات دارن راهنمایی کنن..
    هیچی در مورد apply یا cv و غیره اطلاعات ندارم.
    لطفا اموزس دهید.
    در ضمن ielts 6 دارم.
    دوست عزیز،
    شما این سوالتون را یکبار دیگر هم مطرح کردید!
    بنظر من فیلیپین نروید دانشگاه آزاد خودمون هم از نظر کیفیت و هم هزینه بهتره و شرایط زندگی در ایران از فیلیپین دردسرش کمتره.
    مالزی و سنگاپور را از بخش مالزی و سنگاپور همین سایت با بچه های که مالزی هستند تماس بگیرید واز جزییات کار آگاهی کسب کنید.
    در مورد cv و apply هم بخش های مختلف این سایت را مطالعه کنید توقع نداشته باشید کسی همه چیز را آماده در اختیارتون قرار بده.

شادکام باشید.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

من فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم میخام در رشته داروسازی از دانشگاهای خارج کشور بذیرش بگیرم ایا میتونم؟ چیکار باید کنم؟

Junior Member

این مطالب از سایت پزشک کانادا گرفته شده است

www.pezeshkcanada.com

روند دریافت مجوز PEBC و کار در رشته داروسازی در کانادا (Pharmacy Examining Board of Canada) برای داروسازان فارغ التحصیل خارج از کانادا:

داروسازان فارغ التحصیل خارج از کانادا برای کار در رشته داروسازی در کانادا سه مرحله زیر را جهت دریافت مجوز
    طی خواهند کرد.

مرحله اول- ارزشیابی مدارک تحصیلی:

به منظور شرکت در آزمون های ارزیابی بررسی مدارک و ارزشیابی آنها اجباریست

مرحله دوم-قبولی در امتحان

THE PHARMACIST EVALUATING EXAMINATION:

قبولی در امتحان فوق شرط لازم برای شرکت در امتحانات بعدی هیئت بورد داروسازی کانادا(Parts I and II)

می باشد

مرحله سوم- قبولی در امتحانات Pharmacist Qualifying Examination – Parts I and II:

در اینجا به تفصیل به توضیح هر یک از این سه مرحله خواهیم پرداخت.

مراحل دستیابی به گواهی بورد داروسازی کانادا PEBC:

• مرحله اول-ارزیابی مدارک(Document Evaluating):

PEBC مدارک خاصی را برای اطمینان از قابل قبول بودن تحصیلات شما طبق استانداردهای PEBC در رشته داروسازی مورد ارزیابی قرار خواهد داد.. اگر مدارک شما در ارزیابی مورد قبول باشد ، شما مجاز به شرکت در آزمون کتبی ارزیابی داروسازی خواهید بود.
    به منظور آگاهی از اینکه آیا مدارک شما واجد شرایط برای آزمون ارزیابی بوده یا خیر لطفا بخش روند ارزیابی مدارک ( Document Evaluating Application Procedures) را مطالعه کنید .

• مرحله دوم –امتحان ارزشیابی :

این امتحان کتبی به منظور تخمین این موضوع بوده که آیا شما توانایی فارغ التحصیل شدن در این رشته را بر طبق روش تدریسی کانادا داشته اید یا خیر .

در صورتی که شما متقاضی شرکت در دوره بعدی آزمون Evaluating هستید می بایست فرم درخواست برای شرکت در امتحان و هزینه امتحان و مدارک مورد نیاز قبل از deadline date ارسال کنید. کلیه اطلاعات مورد نیاز اعم از مدارک مورد نیاز فرم آنلاین و هزینه امتحان در بخش Applying for Document Evaluating توضیح داده خواهد شد.

نکته: اگر شما مایل به استفاده از پروسه ثبت نام آنلاین هستید ابتدا باید برای ارزشیابی مدارکتان اقدام کنید و منتظر جواب PEBC بمانید تا یک شماره شناسایی ( identification number) در اختیارتان قرار دهد .و مسلما بدون طی این پروسه و بدون دریافت این شماره قادر به شرکت در امتحان نخواهید بود.

توجه کنید که یک بار که مدرک شما تایید شد شما تا 5 سال از تاریخ تایید مدرک قادر به ارزشیابی و شرکت در امتحانات مذکور خواهید بود.

• مرحله سوم- The Pharmacist Qualifying Examination, Part I (MCQ)

Part II (OSCE و(

بعد از تائید مدارک و قبولی در آزمون ارزشیابی(Evaluating) شما واجد شرایط برای شرکت در امتحانات
    The Pharmacist Qualifying Examination, Part I (MCQ)

and

Part II (OSCE هستید .

شما بعد از قبولی در امتحان Evaluating یا همان ارزشیابی اطلاعات لازم برای دو امتحان بعدی را دریافت خواهید کرد..

آزمون های Qualifying به گونه ای طراحی شده که صلا حیت شما را در ارئه فعالیت شغلی کاملا بیخطر و موثر ارزیابی خواهد کرد.. آزمون ها دو بار در سال برگزار خواهد شد و متقاضی میتواند در هر دو امتحان به شکل همزمان و یا در هر امتحان در یک برنامه زمانی خاص شرکت کند.

آزمون Qualifying مرحله اول (Qualifying Examination - Part I) یک آزمون کتبی در قالب سوالات چند گزینه ای (MCQ) است و در دو جلسه یا به عبارت دیگر در دو نیم روز متوالی برگزار میشود.

Qualifying مرحله دوم آزمون
    یک آزمون عملی بوده که مبتنی بر قالب شناخته شده "معاینه ساختار یافته عینی بالینی
    ، و در روز های مختلف گرفته میشود.

objective structured clinical examination یا همان OSCE متشکل از یک سری وظایف 7 دقیقه ای

(7-minute tasks )یا شبیه سازی هائیست که که بر اساس موقعیت های رایج و عملی این حرفه طراحی شده است
    فایل 1:April 9, 2009
    transferred Warsaw dec 1, 2011
    started processing Jan 3, 2012
    پاس ركوءست سپتامبر،medical:12 Jun 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط ahp نمایش پست ها
    سلام، من یک سوال داشتم، آیا امکان ادامهٔ تحصیل برای کسی‌ که ۴،۵ سال از رشتهٔ دارو سازی راا خواند در آمریکا هست یا خیر؟ با فرض اینکه ایشان در حال حاضر در آمریکا هستند.
    متاسفانه خیر. آمریکا در رشته داروسازی مدارک کشورهایی با دوره 5 ساله یا شش ساله رو قبول میکنه. داروسازی ایران چهار ساله است.
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    متاسفانه خیر. آمریکا در رشته داروسازی مدارک کشورهایی با دوره 5 ساله یا شش ساله رو قبول میکنه. داروسازی ایران چهار ساله است.
    خير
    در ايران هم طول دوره ٥ ساله هست

مشخصات دوره دکتری عمومی داروسازی:

طول دوره تحصیل :حداقل طول دوره دکتری داروسازی ۵/۵ سال می باشد.
    مرحله اول : دروس عمومی و اختصاصی علوم پایه

مرحله دوم : دروس اختصاصی داروسازی ، کارآموزی کاراموزی در عرصه ، پایان نامه در پایان مرحله اول، امتحان جامع علوم پایه برگزار می شود و قبولی درامتحان جامع شرط ورود به دوره های بعدی می باشد
    تعداد کل واحدهای درسی : ۲۰۹ واحدواحدهای عمومی : ۲۲ واحدواحد علوم پایه : ۵۸ واحدواحدهای اختصاصی : ۱۲۹ واحد

یه مقدار راهنمایی برای تحصیل در رشته داروسازی در آلمان می خواستم

Junior Member Piale آواتار ها

سلام، من لیسانس مهندسی شیمی دارم از شریف(معدل 14.78) و ارشد مهندسی شیمی گرایش داروسازی از دانشگاه تهران (معدل 17.50). پروژه هم در زمینه پودرهای دارویی بوده. 2 مقاله isi پذیرفته شده دارم. به نظرتون تو دانشکده های داروسازی اقدام کنم شانس پذیرش همراه فاند دارم. ممنون

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

نقل قول نوشته اصلی توسط Piale نمایش پست ها
    سلام، من لیسانس مهندسی شیمی دارم از شریف(معدل 14.78) و ارشد مهندسی شیمی گرایش داروسازی از دانشگاه تهران (معدل 17.50). پروژه هم در زمینه پودرهای دارویی بوده. 2 مقاله isi پذیرفته شده دارم. به نظرتون تو دانشکده های داروسازی اقدام کنم شانس پذیرش همراه فاند دارم. ممنون
    بدون داشتن نمره تافل و GRE ( برای امریکا ) نظر دادن سخته ولی در کل رزومه خوبی دارید و به نظر من اگه تافل بالای 100 و GRE بالای 1200-1300 بگیرید شانس خوبی دارید . همچنین پیدا کردن استاد خیلی خیلی تاثیر داره و حتما سعی کنید استاد پیدا کنید.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

Junior Member Piale آواتار ها

نمره زبانم یادم رفت 91 شدم. واسه استرالیا چطور؟ در کانادا و استرالیا و آمریکا استادایی رو که در زمینه کاری من فعالیت دارند زیادن. اما متاسفانه چیزی که متوجه شدم اینه که دانشجوی ایرانی خیلی کم هست اونور که داروسازی بخونن

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

نقل قول نوشته اصلی توسط Piale نمایش پست ها
    نمره زبانم یادم رفت 91 شدم. واسه استرالیا چطور؟ در کانادا و استرالیا و آمریکا استادایی رو که در زمینه کاری من فعالیت دارند زیادن. اما متاسفانه چیزی که متوجه شدم اینه که دانشجوی ایرانی خیلی کم هست اونور که داروسازی بخونن
    نمره زبانتون خوبه . البته اگه به فکر پذیرش فول فاند از امریکا هستید به نظرم به فکر نمرات خیلی بالاتر تافل و GRE باشید . در مورد استرالیا من اطلاعات خاصی ندارم اما کانادا تقریبا میشه گفت بدون استاد اپلای نکنید. استاد خیلی نقش مهمی داره. من جای شما بودم الان تمام وقتم و انرژیم رو برای زبان میذاشتم و از تابستو ن شروع به ایمیل زدن به اساتید می کردم.
    بله حق با شماست ایرانی توی این رشته ها خیلی کمه منم پارسال که اپلای می کردم نتونستم کسیو پیدا کنم که در این مورد ازش بپرسم.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)