صفحه 91 از 94 نخستنخست ... 418182838485868788899091929394 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 933

موضوع: راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

درود بر شما دوست عزیز،
    اول اینکه آیا به استاد راهنمای شما دسترسی نیست؟ نمیشه ایشون برای انتخاب نشریه یا آماده کردن manuscript بهتون کمک کنن؟ نمیگم شما نمیتونید. اینا در نهایت خیلی چیزای پیچیده ای نیستند، منتها کلی وقت رو از دست میدید و ممکنه یه جا هم یه چیزی هایی رو اشتباه انجام بدید و این اشتباهات کوچیک حتی در آماده سازی پیش نویس مهم هستند، چرا که ادیتور ممکنه کل مقاله رو بر اساس همین اشتباهات قضاوت کنه.

دوم اینکه برای اینکه متوجه بشید فرمت استاندارد manuscript به چه شکلی هست بهترین کار اینه که چند تا پرپرینت از روی آرکیو دانلود کنید. آرکیو (این یه سایت هست که معمولا مقاله هایی رو که هنوز چاپ نشدن روش به اشتراک میزارن) رشته خودتون رو پیدا کنید. چند تا مقاله از ریسرچرهای خوب رو پیدا و دانلود کنید و بر اساس شون مقاله رو تنظیم کنید.

اینم بگم که معمولا حداقل تو رشته من کسی manuscript رو بصورت دو ستونی سابمیت نمیکنه و فونت استاندارد هم معمولا 12 تایم نیو رومن هستش، جداول و عکس ها معمولا آخر مقاله و بعد از بخش رفرنس آورده میشن ولی توی مقاله هم میشه گذاشت و ...

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    منظور از artwork چیه؟
    منم خیلی دوست دارم تک ستونی باشه یعنی به صورت تک ستونی نوشتم. دو مقاله آخر دو ستونی بوده.
    داخل ژورنال زده فونت arial یا time new باشه بعد دو مقاله آخر Calibri استفاده کرده. فونت برای متن 8 و تصاویر 6 و چکیده 7 هست. نمی دونم منم باید این طور ارسال کنم؟ عجب دردسری.
    در مورد محل قرار گیری تصاویر چطور؟ باید همون طور عادی مثل مقاله هایی دیگه در متن باشه؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

خیلی ممنون
    منظور از artwork چیه؟
    منم خیلی دوست دارم تک ستونی باشه یعنی به صورت تک ستونی نوشتم. دو مقاله آخر دو ستونی بوده.
    داخل ژورنال زده فونت arial یا time new باشه بعد دو مقاله آخر Calibri استفاده کرده. فونت برای متن 8 و تصاویر 6 و چکیده 7 هست. نمی دونم منم باید این طور ارسال کنم؟ عجب دردسری.
    در مورد محل قرار گیری تصاویر چطور؟ باید همون طور عادی مثل مقاله هایی دیگه در متن باشه؟
    این ترتیبی که میگم رو انجام بدید زیاد ذهن خودتون رو درگیر نکنین. الزویر از همه انتشارات اوکی تر هست.
    فونت 12 (بجز عنوان مقاله که یکی دوتا شماره بزرگتر باشه) در کل متن. یهنی ی Ctrl+A بگیرید کل متن رو 12 کنین و فاصله خط هاتون یا دابل باشه یا 1/5 و اینکه کل متنتون فونت تایم را انتخاب کنین
    عکس ها رو یا در داخل همون فایل ورد بزارید یعنی هر جای متن که باید باشند یا اینکه اگه در حین سابمیت حتما عکس ها رو باید جداگانه سابمیت کنین اونوقت همه عکس ها رو داخل ی فایل ورد جداگانه بریزید و اپلود کنین. معمولا تمامی مجلات میپذیرند که عکس ها و جداول داخل همون فایل متن مقاله باشه
    چیزی که گفتم در مورد جدول ها هم صادقه، اونها رو هم داخل متن بزارید بمونه، اگه دیدید که الا و بلا ازتون فایل جدول ها رو هم میخاد اونوقت مشابه عکس ها، همه جدول ها رو به همراه کپشنشون بریزید داخل ی فایل جدا و اونو به عنوان فایل حداول آپلود کنین.
    مراجع داخل همون فایل متن مقاله در اخر نوشته بشه. نمیخاد جدا سابمیت بشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام
    artwork همون تصاویر شماست ... الزویر دقیق توضیح داده است چطوری باشد برای عکس از Adobe illustrator استفاده کنید (برای تولید عکس های با کیفیت).
    به همین دلیل تک ستونی بنده مقاله های خودمو فقط برای ژورنال هایی ارسال کردم که تک ستونی قبول کند ... زیاد هستند، جستجو کنید ...
    برای فونت و قوانین قرارگیری عکس و حدول باید قوانین ژورنال دقیق بخونید ... اکثرا درخواست می کنند عکس ها و حداول در متن باشد تا داوری راحت تر باشد ...

موفق باشید

خیلی ممنون
    منظور از artwork چیه؟

Junior Member

سلام و عرض ادب

دوستان گرامی اگر می تونید لطفا من رو راهنمایی کنید.

من یه مقاله در حوزه فلسفه اخلاق (کانت) دارم. شما فکر میکنید من مقاله رو برای یک ژورنال ISI با ایمپکت فاکتور پایین بفرستم(چون می دونم سخته درمجله با ایمپکت بالا سابمیت گرفت) یا برای یک کنفرانس، یا حتی برای یک ژورنال در لیست ISI اما بدوم ایمپکت فاکتور؟ این نکته رو در نظر داشته باشید که من حدود دو ماه و نیم تا ددلاین ها برای اپلای دکتری فرصت دارم.

مجلات یا کنفرانس های مناسب رو اگر می تونید زحمت بکشید معرفی نمایید.

سپاسگزارم

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    من قصدم چاپ مقاله در این ژورنال هست
    می خوام ببینم از ژورنال هایی مثل این و این برای منابع استفاده کنم چطور هست؟ استادم می گفت از ژورنال های معتبر استفاده کن در واقع ژورنال های MDPI رو می گفت نمیشناسم.
    نظر دوستانی که تجربه دارن چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوستان
    می خوام ببینم از ژورنال هایی مثل این و این برای منابع استفاده کنم چطور هست؟ استادم می گفت از ژورنال های معتبر استفاده کن در واقع ژورنال های MDPI رو می گفت نمیشناسم.
    من خودم، ژورنال mdpi چاپ کردم، Q2 و IF 2.7. ژورنال خیلی خوبی است.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

اینکه استادتون انتشارات بزرگی مثل mdpi رو نمیشناسه براش ایراد حساب میشه.
    جواب سوالتون اینه که هیچ مشگلی نداره و میتونین به مقالات این انتشارات ارجاع بدین
    تازه چون مقالات این انتشارات اپن اکسس هستند، میتونین بدون گرفتن اجازه و صرفا با رفرنس دادن، از اشکال و جداول مقالات این انتشارات استفاده کنین

سلام دوستان
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    اگه یک ژورنال فراخوان ارسال مقاله بده مگه نباید فرآیند بررسی سریعتر باشه پس چرا این ژورنال دیرتر داره بررسی می کنه در حال عادی 3 هفته داوری زمان می بره ولی ....

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    اگه یک ژورنال فراخوان ارسال مقاله بده مگه نباید فرآیند بررسی سریعتر باشه پس چرا این ژورنال دیرتر داره بررسی می کنه در حال عادی 3 هفته داوری زمان می بره ولی ....
    دوستان اگه اطلاعی از مزایای شماره ویژه دارن ممنون میشم بهم بگن
    این موضوع در راستای کارم هست آیا فرستادن مقاله برای همچین شماره های ویژه در مجلات حسنی داره.

Junior Member

سلام
    در مورد Special Issues خوشحال میشم همه دوستان راهنمایی کنند.

بنظرم مهترین ویژگی این است که شما دقیق می دونی چه زمانی نتیجه مقاله شما خواهد آمد. یعنی دقیق مشخص شده تا چه زمانی مقاله ارسال کنید و چه زمانی نتیجه اولیه و ... مشخص خواهدشد.

برای خودم هم جالب است بدونم اگر نکته دیگه ای هم دارند یا نه ....

موفق و پیروز باشید